Auto Kasko osiguranje

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Ridji
Postovi: 3
Pridružio se: 15 Maj 2021, 23:26

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Ridji » 19 Maj 2021, 16:27

Oni su mi dali malo skuplju varijantu - 5% i 100€ za 525€.
Interesantno da gospodja koja mi je poslala prvu ponudu, jer sam popunio zahtev na njihovom sajtu, nije zelela da mi posalje Opste uslove kada sam je zamolio putem emaila. Odgovor je bio da se oni dobijaju uz Polisu osiguranja a da uz ponudu emailom salju samo predugovorno obavestenje (to je jedna strana na kojoj su izvuceni oni delovi iz Uslova koji im odgovaraju). Kasnije sam svratio u njihovu poslovnicu u Nisu i agent koji tamo radi mi je uz novu ponudu za polsiu poslao i Opste uslove, koji su inace dobri te mi dodatno nije jasno zasto pomenuta gospodja nije htela/smela da mi posalje dokument.

Korisnikov avatar
ADecode
Postovi: 25
Pridružio se: 25 Sep 2014, 21:41
Lokacija: BGD

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od ADecode » 19 Maj 2021, 16:45

Pogledaj u OU da li se i koliko povećava učesće u šteti za slučaj više štetnih dogadjaja (npr. 2+) tokom godine.

Ridji
Postovi: 3
Pridružio se: 15 Maj 2021, 23:26

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Ridji » 19 Maj 2021, 23:22

Kod Generali:

Za tri ili više nastalih šteta obračunava se dodatno učešće u šteti. Dodatno učešće u šteti odbija se od iznosa naknade iz osiguranja. Visina dodatnog ucesca:
- treća šteta - 75% od premije osiguranja, minimalno 250€
- četvrta šteta - 100% od premije osiguranja, minimalno 500€
- kod pete i svake naredne - 200% ili minimalno 1000€

Kod Uniqe:
- treća šteta 75%
- četvrta šteta 100%
- peta i svaka naredna šteta 150%

Za bonuse i maluse za narednu godinu su ga obe kuće iskomplikovale sa nekim stepenima i koeficijentima po sistemima.

danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od danijel00 » 20 Maj 2021, 03:28

Uniqa je provereno ok sa isplatom štete kod ovlašćenog servisa, tu nemaš šta da brineš...

Malus ne bi smeli da ti zaracunavaju, već samo da ti ponište bonus.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Using Tapatalk

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Geza » 27 Maj 2021, 23:20

Popusti u DDOR osiguranju: Iskoristite pogodnosti za kasko i putničko osiguranje
https://www.021.rs/story/Info/Biznis-i- ... ranje.html

DDOR osiguranje pripremilo je niz pogodnosti prilikom zaključivanja polisa kasko i putničkog zdravstvenog osiguranja.
Popusti u DDOR osiguranju: Iskoristite pogodnosti za kasko i putničko osiguranjeFoto: DDOR osiguranje
Omogućene su polise osiguranja sa popustima do čak 50 odsto, poručuju u ovoj osiguravajućoj kući.

Svim klijentima koji do 15. jula zaključe polisu Kasko osiguranja za svoje vozilo, ista će biti umanjena za čak 40 odsto, a uz nju biće omogućeno ugovaranje osiguranja Pomoć na putu sa popustom od 50 odsto.

Vozilo će, bez obzira na to da li je novo ili se već koristi, biti potpuno osigurano u slučaju sudara, oštećenja ili krađe, a ukoliko se pokvari na putovanju, obezbeđena je kvalitetna pomoć u zemlji i u inostranstvu.


"Za sve klijente koji odgovorno kreću na putovanja i ugovaraju polisu Putničkog zdravstvenog osiguranja, bilo za sebe, porodicu ili grupu prijatelja, DDOR osiguranje će obezbediti jedan dan osiguranja gratis. Uz to, u toku trajanja putovanja, obezbeđeno je ugovaranje osiguranja stana ili kuće po fiksnoj ceni od samo 199 dinara, kao i osiguranja Pomoć na putu od samo 286 dinara. Ugovaranjem ovog seta osiguranja putnika, imovine i pomoći na putu, postiže se potpuna zaštita i sigurnost od neželjenih događaja. Pogodnosti ove vrste dostupne su za sve koji ugovore polisu Putničkog zdravstvenog osiguranja u trajanju od tri do 30 dana i važe do 15. oktobra", navode u DDOR osiguranju.

DDOR osiguranje je prva osiguravajuća kuća koja je, još u junu 2020. godine, pružila zaštitu u slučaju infekcije koronavirusom na putovanju sa ugovaranjem dopunskog pokrića uz polisu Putničkog zdravstvenog osiguranja. Pokriće u ovim slučajevima iznosi 10.000 evra po polisi, odnosno isplatu 200 evra u fiksnom iznosu u slučaju hospitalizacije u inostranstvu.

"Period koji je za nama po svemu je bio izazovan i primorao čitav svet da prilagodi svoje ponašanje i navike uslovima izazvanim pandemijom. Dobre navike, poput brige o sebi, svojim najmilijima, vozilu i stanu ili kući, ne bi trebalo menjati i zbog toga je pravi trenutak da se iskoristi talas popusta koji će pružiti olakšice prilikom zaključivanja polisa kasko i Putničkog zdravstvenog osiguranja", zaključuju u DDOR.

Više informacija dostupno je u poslovnicama, na zvaničnom sajtu, društvenim mrežama ili besplatnim pozivom korisničkog centra na 0800 303 301.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10
Birthday

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od BigMazzy » 28 Maj 2021, 09:33

Lično sam pre dva dana tražio ponudu kasko osiguranja za nov auto u Ddor Novi Sad i sa tim popustom (za koji mi nisu rekli da postoji) me izašlo skuplje nego u Delta Generali, tipa nešto oko 5000 dinara.
Ja ih okrenem i pitam šta je sa popustom koji reklamiraju, pa gospodine obračunat Vam je popust.
Super, ako je kasko za moj auto oko 42000 dinara sa popustom, bez popusta je kao da vozim mečku AMG.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


lami
Postovi: 3267
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od lami » 28 Maj 2021, 18:02

42 000 uz koji procenat ucesca i minimalnog ucesca? Meni su odvalili bili 53 000, pa sam pregovarao i povecao procenat ucesca i palo je 38 000. To je bilo sa popustom zbog Navak sertifikata, fakturna vrednost vozila, nesto malo ispod 16 000.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10
Birthday

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od BigMazzy » 28 Maj 2021, 21:36

Sa 10% učešća je 42000 dinara

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
BRABUS
Postovi: 449
Pridružio se: 14 Dec 2016, 08:51

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od BRABUS » 29 Jun 2021, 13:21

Jel DDOR jedini koji u kasko polisi navodi koja je suma osiguranja? Pitao sam u Uniqa, Generali i Dunavu i svuda se navodi samo novonabavna cena automobila, a na pitanja koja se vrednost isplacuje u slucaju kradje ili totalne stete imaju neke nejasne odgovore (tj. namerno ne daju vrednost)

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Heinz » 29 Jun 2021, 13:26

Mislim da sam kod Wienera video isto.

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od ftj » 29 Jun 2021, 13:29

To suma osiguranja ne znaci da ce ti tu sumu isplatiti, to je teoretski maksimum koji mozes da dobijes al svakako prilikom nedajboze kradje ili totalke, radi se nova procena i uracunava se amortizacija od dana zakljucenja do dana kradje/totalke koja moze biti nerealno visoka pa onda ide natezanje sa osiguranjem.

Korisnikov avatar
BRABUS
Postovi: 449
Pridružio se: 14 Dec 2016, 08:51

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od BRABUS » 29 Jun 2021, 13:44

Wiener ima opciju da ubacis trenutnu vrednost automobila ako je kupljen do 30 dana pre osiguranja, ali je papreno skup

Kod ostalih se koristi novonabavna vrednost iz AMSS kataloga i amortizacija po istom katalogu koja npr za dizel preko 1600 cm3 iznosi 48% za cetiri godine starost, sto je u trenutnim okolnostima dosta nize od trzisne cene

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od ftj » 29 Jun 2021, 13:52

Mozes ti i ddor da cimas i da im dostavljas ugovor gde pise koliko si tacno platio auto(to pod uslovom da si ga platio po ugovoru po punoj ceni) pa da ti povecavaju osiguranu sumu i samim tim i godisnju premiju(to sam ja radio pre x godina) al kao sto rekoh sumnjam da se to isplati jer u slucaju kradje ide nova procena. U tom slucaju si svakako na gubitku i kasko ti bukvalno sluzi kao neka vrsta ublazavanja te stete a nikako totalno pokrice.

Korisnikov avatar
BRABUS
Postovi: 449
Pridružio se: 14 Dec 2016, 08:51

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od BRABUS » 29 Jun 2021, 16:31

Hvala na savetu. Kaze DDOR da to rade samo za nove i auta do 1.5 godine starosti, sve ostalo je po njihovom katalogu. Agent mi je potvrdio da u slucaju kradje isplacuju tu sumu - ucesce po ugovoru

Kakogod, oni su i najjeftiniji i imaju najvisu sumu osiguranja, tako da ako nema nekih nepredvidjenih stvari u sitnim slovima koje idu uz ugovor (a nema ih u sitnim slovima koji idu uz ponudu), izgleda da cu tamo...

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od ftj » 29 Jun 2021, 16:48

Pa ono obrni okreni i ja na kraju uvek zavrsim kod ddor-a.

Inace, imaj na umu, agent osiguranja je samo prodavac i njegov cilj je samo da ti proda to osiguranje i u slucaju stete i kradje uopste nemas nikakav kontakt sa njim nego sa totalno drugim sektorom i on nema apsolutno nikakvu odgovornost za izgovoreno. Tako da budi siguran da to sto ti je rekao da ti garantovano isplacuju tu sumu u slucaju kradje nije istina, osim ako tako nesto nemas napismeno. Dakle isplacuje se razlika izmedju ugovorene sume i amortizacije do trenutka kada je auto ostecen ukraden a ta razlika moze da bude nebulozna i da ti bukvalno za jedan mesec smanje 20% od ugovorene sume osiguranja.

Odgovori