Auto Kasko osiguranje

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
athlon87
Postovi: 7
Pridružio se: 16 Avg 2021, 13:45

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od athlon87 » 17 Avg 2021, 12:31

Imam problem sa DDOR Novi Sad osiguranjem.
Naime imam kasko kod njih (BMW serija 5, 2011, limuzina).
I prijavio sam 2 stete (obe stete samo farbarski radovi).
Imam 100eur ucesca po steti.
1 steta. Levo - Prednje krilo i zadnja vrata.
2 steta. Desno - Prednje krilo, suvozaceva vrata, zadnja vrata i zadnje krilo.

I tu krecu muke, prvo su mi dali procenu od 21 radni sat sat za sve to, sto je isuvise malo za 6 delova za farbanje. Pa su krenuli da me ucenjuju da idem kod nekog lokalnog farbara sa kim oni imaju kao ugovor.
Pa kad sam odbio, nude mi isplatu novca 30 000din za sve to.
Trazio sam da idem u ovlasceni servis (a pri potpisivanju ugovora su im bila puna usta hvale kao mogu u ovlasceni bez problema), nece da daju garantno pismo, nego da ja platim i da im donesem racun pa ce mi oni refundirati koliko misle da treba. Pritom nema amortizacije jer su samo farbarski delovi.
Inace ovlasceni servis Deltra trazi 155 000 din + PDV.

Znaci najgore moguce iskustvo, pre njih DDOR sam bio u AMS koji je za njih nebo i zemlja (iako i AMS dosta zateze oko isplate ali lakse se dog nego sa ovima.).

Ako neko ima savet sta raditi, a i da ljudi koji planiraju kasko vide kako DDOR postupa kad dodje do stete.
I tacno kad zakljucujete ugovor pricate sa prodavcem, koji posle kad dodje do stete nema nikakve veze sa tim.
Znaci DDOR za sad uzasno iskustvo.

ftj
Postovi: 13024
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od ftj » 17 Avg 2021, 12:56

Kako ce ti refundirati kolko oni misle da treba?

Procedura bi trebalo da bude - odes u deltu, urade ti auto, uzmes fakturu i odneses u ddor i trebalo bi u roku od dan da ti izdaju garantno pismo, tad preuzmes auto. Na zapisniku treba da pise koji deo se farba, to kolko su oni sati stavili tebe ne treba da zanima.

milanns
Postovi: 377
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Auto Kasko osiguranje

Post od milanns » 17 Avg 2021, 13:28

Da, tako bi trebalo, a oni neka se medjusobno kolju. Ali: trebalo. Tako sam i ja ranije prolazio sa Wienerom. Ovi iz ovlascenog su, s druge strane, toliko bili bezobrazni sa procenom, da su se otvoreno preda mnom cudili da je Wiener prihvatio njihovu procenetinu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14175
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od pedja » 17 Avg 2021, 13:41

Meni je DDOR izvršio procenu i preporučio servis (manje učešće, ako radim kod njih).

Odneo u drugi servis (koji nema ugovor sa njima) papir, složili se sa procenom. Onda sam dobijao različite odgovore od DDORa, dok nisam napismeno dobio proceduru od likvidatora štete, nakon više prebacivanja sa usmenog na email, pa sa emaila na email...

Prvo je bilo da je sve OK. Pa da ću morati da platim, a oni da mi refundiraju. Na kraju su ipak poslali garantno pismo, kada je servis primio vozilo i poslao obračun radova.


Procenitelj reče "ako prođete ispod 200.000, budite srećni", kada smo mu rekli da ćemo u "svoj" servis, te da je bolje da odemo u njihov preporučeni, zbog učešća. Inale, ceh je izašao manje od 80k (50€ učešće).


TapaT


athlon87
Postovi: 7
Pridružio se: 16 Avg 2021, 13:45

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od athlon87 » 17 Avg 2021, 13:42

ftj je napisao:
17 Avg 2021, 12:56
Kako ce ti refundirati kolko oni misle da treba?

Procedura bi trebalo da bude - odes u deltu, urade ti auto, uzmes fakturu i odneses u ddor i trebalo bi u roku od dan da ti izdaju garantno pismo, tad preuzmes auto. Na zapisniku treba da pise koji deo se farba, to kolko su oni sati stavili tebe ne treba da zanima.
Tako bi trebalo, ali ovde je odem u Deltu, pa onda kad zavrse auto, ja platim i uzmem racun, i onda saljem racun DDOR i onda oni procenjuju da li je to ok.
I bili su jasni, bilo koja isplata mora fiskalni racun. Znaci ja odem popravim platim i uzmem racun, i onda saljem njima. Nece da daju garantno pismo.
Ili da prihvatim njihovu procenu za obe stete 30 000din.
I plus su bezobrazni, komunikacija kao na pijaci, a pritom, imam i osiguranje stana, i nije mi prvi kasko kod njih.
Tako da kod njih vise nikad, jer kasko imate samo na papiru....

ftj
Postovi: 13024
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od ftj » 17 Avg 2021, 14:38

Ne moras ti da platis, dovoljno je da uzmes fakturu/fiskalni racun i odneses ddoru. Jbg auto ce ti za to vreme stajati u delti al to u praksi ide brzo.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7055
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od DukeNS » 17 Avg 2021, 16:35

Ja sam imao farbanje na autu i DDOR kasko - radjeno u ovlascenom i isplaceno bez problema...

athlon87
Postovi: 7
Pridružio se: 16 Avg 2021, 13:45

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od athlon87 » 17 Avg 2021, 16:51

DukeNS je napisao:
17 Avg 2021, 16:35
Ja sam imao farbanje na autu i DDOR kasko - radjeno u ovlascenom i isplaceno bez problema...
Da li si platio pa posle cekao refunadaciju ili su ti dali garantno pismo?

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Auto Kasko osiguranje

Post od noob » 17 Avg 2021, 18:54

To zavisi od starosti auta koliko znam. Vozila u garanciji sigurno idu u ovlašćeni i ne mogu da prave poblem. A vozilo uz 2011. god nisu dužni da vrate u novo fabičko stanje (bolje stanje nego što je bio) već u identično.
I sam tražim kasko, to su Info na koje naleteteh.
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

milanns
Postovi: 377
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od milanns » 17 Avg 2021, 20:09

Da, meni su ranije procenitelji spominjali neku granicu od 4 ili 2 godine ne secam se. U tom nekom intervalu ide ovlasceni i zamena bukvalno svega originalom. Ali to se sigurno menja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Vladapetr » 17 Avg 2021, 20:20

Auto koji nije u garanciji ne bih nikada vozio na farbanje u ovlašćeni. Po pravilu su jako loši u tome, često i nemaju svoje farbare nego im to neko uslužno radi.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
ADecode
Postovi: 25
Pridružio se: 25 Sep 2014, 21:41
Lokacija: BGD

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od ADecode » 17 Avg 2021, 20:30

Više zavisi od uslova osiguranja nego od starosti vozila.
Preko AMSO sam realizovao kasko u ovlašćenom servisu bez problema (vozilo 12 godina staro).
Postoji učešće jedino kod zamene novog originalnog dela (ako korisnik osiguranja ne prihvata zamensku opciju) u iznosu od 30-50 % nabavne vrednosti, a prema starosti vozila većoj od 5 godina.

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od BigMazzy » 18 Avg 2021, 00:09

Vladapetr je napisao:Auto koji nije u garanciji ne bih nikada vozio na farbanje u ovlašćeni. Po pravilu su jako loši u tome, često i nemaju svoje farbare nego im to neko uslužno radi.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Увек има изузетака, па тако је један овлашћени фарбао ауто стар 10 година, врхунски одрађено, затим је тај исти овлашћени склопио и офарбао ауто који није њихов бренд итд. Причам из личног искуства. Не треба бити искључив и генерализовати.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Vladapetr » 18 Avg 2021, 00:11

A šta je u mom postu isključivo i generalizovano?

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ftj
Postovi: 13024
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od ftj » 18 Avg 2021, 00:32

Konkretno delta motors radi vrhunski ali su cene takve da se tamo ide samo ako imas kasko.

Dok na primer autokomerc ili porsche scg ili bilo koji skoda servis rade jako lose, uostalom isto vazi i za regularno servisiranje.

Odgovori