Auto Kasko osiguranje

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1337
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od stefankmn » 07 Jun 2018, 17:00

Ovo sto si rekao za preporuceni servis 50e ti je samo za prvu aktivaciju kaska, pa cak i tu nadju da te zajebu :D tako su meni uzeli npr 2.5% i izaslo vise od 50e. Probaj da podignes osiguranu sunu6ako mkzes. Ostalo deluje ok

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19264
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Heinz » 07 Jun 2018, 21:37

I meni deluje OK ponuda. Ako nema nekih sitnih slova.

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Mares » 08 Jun 2018, 11:23

Kontam i ja da je ok ponuda, provericu jos detalje sa njima pa verovatno uzimam.

handys
Postovi: 187
Pridružio se: 30 Apr 2018, 15:09

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od handys » 18 Jun 2018, 12:17

Neka skorasnja iskustva sa AMSS kaskom?

Korisnikov avatar
DjukaBg
Postovi: 141
Pridružio se: 08 Sep 2016, 08:29
Garaža: Renault Koleos 2.0 dci 190KS 4x4 X-tronic Initiale Paris
Lokacija: Novi Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od DjukaBg » 16 Jul 2018, 12:45

Ja imam 2 godine kod njih kasko. U svakoj godini po jedna manja steta (ispod 500e) i oba puta me odbili traže policijski zapisnik, jer za sve stete vece od 300e traze isti. Naplatio uz mnogo peripetija, pretnji tužbom itd. Imao sam slucaj da sam ja kriv za sudar, mala steta na oba automobila po otprilike 400e. Potpisali evropski zapisnik. Mene AMSS odbio po osnovu kasko osiguranja, jer je procenio da je na mojim kolima steta veca od 300e (koliko kod njih može da se pokrije po osnovu kaska bez prijave policiji), i nisu hteli da prihvati evropski zapisnik. Tek posle dostavljanja predracuna od servisa na iznos od 42000 dinara pristali su da plate stetu.
Pre neki dan isti slučaj, vratio se sa puta od mesec dana, zatekao izgreban auto. Policija nece da vrsi uvidjaj jer ne znam ni kada je nastala šteta ni gde, a moguće i da mi ga je sestra zakačila negde , kaže NN lice obrati se kasku mora da plate. Otisao u AMSS traže mi opet policijski, pravna služba odbila isplatu. Opet dostavljam predračun od servisa koji je 44000 din, rasprave sa njima i još čekam da vidim da li će prihvatiti, jer se drže cifre od 300e, koja pise kada dobijes od njih prijavu stete da po osvnou kaska, da samo do 300e steta može bez policijskoj zapisnika, a po osnovu autoodgovornosti do 500e (iako je sada promenjen zakon da je do 200 000 uz evropski izveštaj).

Najjeftiniji je AMSS i to dosta od ostalih, ali kod svake štete zatežu samo tako i traže za sve da se cimaš prvo sa MUP pa tek onda da dodješ do njih što je meni veliko cimanje i apsurd-
Kod njih sam bio samo zato što mi je drugar bio jedan od direktora i što sam dobio sve moguće popuste (na članstvo, masovnost itd.), ali sada u avgustu kada istekne polisa gledam da ih promenim.
Tražio sam sada ponudu za dunav, weiner, uniqa pa cu videti. Weiner znam da do 200 000 din ne traži policijski zapisnik i rešava te štete veoma brzo (službena kola su mi osigurana kod njih). Uniqa isto pokriva do 200 000 plus što pokriva i kada prodješ kroz crveno itd. ali za nju sam čuo jako oprečna mišljena doduše to je bilo pre par godina.

Korisnikov avatar
DjukaBg
Postovi: 141
Pridružio se: 08 Sep 2016, 08:29
Garaža: Renault Koleos 2.0 dci 190KS 4x4 X-tronic Initiale Paris
Lokacija: Novi Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od DjukaBg » 16 Jul 2018, 14:33

Videti napomenu pri dnu napisanu sitnijim slovima.

Slika

Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 834
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Rolla » 16 Jul 2018, 15:20

Za stete koje je pocinilo nn lice odes u policiju, prijavis i policija uradi sl. belesku. Sa tim ides na naplatu od osiguranja.

Sent from my E5603 using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od pedja » 16 Jul 2018, 17:33

Da, Wiener je OK po pitanju manjih šteta, koje su daleko od 300€.



TT


Korisnikov avatar
DjukaBg
Postovi: 141
Pridružio se: 08 Sep 2016, 08:29
Garaža: Renault Koleos 2.0 dci 190KS 4x4 X-tronic Initiale Paris
Lokacija: Novi Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od DjukaBg » 17 Jul 2018, 09:35

Rolla je napisao:
16 Jul 2018, 15:20
Za stete koje je pocinilo nn lice odes u policiju, prijavis i policija uradi sl. belesku. Sa tim ides na naplatu od osiguranja.

Sent from my E5603 using Tapatalk
Problem je što je meni ovaj auto postao da kažem "rezervni", često ga vozi i sestra, ćale, ko stigne, a svi se prave blesavi i samo sam zatekao izgreban auto. Bio sam ja do policije i kada su čuli da je kasko nisu hteli ni da sačine policijsku belešku, upravo zbog toga što ne znam kada i kako je nastala šteta, jer mesec dana nisam bio u SRB. Rekli su mi da je po novom zakonu potvrdjeno da je manja šteta do 200 000 dinara za koju nisu dužni da po službenoj dužnosti preduzimaju bilo šta i samo rekli da prijavim kasku što sam ja i uradio. Ovi iz AMSS kada sam prijavio štetu su mi rekli da znaju za taj problem sa MUP u takvim situacijama i sad čekam da vidim da li će da mi odobre popravku (koja je oko 350e) ili ću opet morati da ih ganjam sa advokatom (koga ne plaćam) pa onda da odobre. U svakom slučaju ću da ih menjam iako su najjeftiniji.

U Weineru sam ja (tj. firma) naplatio za službeni automobil 1000e bez ikakvog policijskog zapisnika (ošešao stub u garaži u firmi) uz naše ućešće od 100e, ali je i polisa 25% skuplja nego kod AMS.

lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od lami » 17 Jul 2018, 19:53

Treba da osiguram novi auto, a u isto vreme (pocetak avgusta) istice i mojoj sestri kasko za njen auto. Planiram da vezem oba za istu kucu kako bih dobio sto bolju cenu. Sa DDORom imam dobra iskustva vezano za naplatu, ali cu morati da vidim sa njima direktno da li mogu da daju nesto povoljnije s obzirom da sam stari klijent. Đenerali znaci za izbegavanje, AMSS isplacuje, ali preko 300 evra treba zapisnik, Wiener, Uniqa, koga jos ima smisla da cimam? Dunav je uvek bio znatno skuplji od svih.
Hvala, pozdrav

Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od jaksa » 18 Jul 2018, 11:51

DjukaBg je napisao:
16 Jul 2018, 14:33
Videti napomenu pri dnu napisanu sitnijim slovima.

Slika
Da li je službena beleška (izjava u mup-u) njima prihvatljiva kao "zapisnik"?

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19264
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Heinz » 18 Jul 2018, 12:17

Ja sa AMSS ne bih tikve sadio.

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od jaksa » 18 Jul 2018, 14:20

Ja imam dobro iskustvo sa njima kad sam imao štetu na Civicu. 500+ evra, bez zapisnika i bilo čega. 2014 ili 2015.

Korisnikov avatar
DjukaBg
Postovi: 141
Pridružio se: 08 Sep 2016, 08:29
Garaža: Renault Koleos 2.0 dci 190KS 4x4 X-tronic Initiale Paris
Lokacija: Novi Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od DjukaBg » 18 Jul 2018, 14:37

Ne znam da li prihvataju službenu belešku, pošto prošli put su mi tražili policijski zapisnik, uvidjaj itd. Na moju konstataciju da posto sam sam oštetio vozilo u dvorištu (skliznuo u kišni kanal prilikom uključenja na glavni put) i gde niko drugi nije oštećen, ako se radi uvidjaj, ja aktiviram moje obavezno osiguranje od autoodgovornosti koje će platiti uvidjaj, ja ću završiti kod sudije za prekršaje koji će me kazniti min. 10 000 din i sa obaveznim osiguranjem zbog uvidjaja bicu u malusu sledece i narednih godina i plaćati skuplju registraciju, odgovor njihovog službenika je bio pa nama je i cilj da odvratimo klijente od prijave šteta i da klijenti budu pažljiviji. Možda AMS prihvata i službenu belešku, ali opet cimanje veliko zbog male štete pogotovo kada nema drugih oštećenih. 14 dana se čeka i službena beleška, a dok im ne dostaviš istu neće da odobre popravku. Jedina prednost AMS Osiguranja je što im je polisa zaista najjeftinija od svih kasko osiguranja kada se ugovara na novonabavnu vrednost. Ali i tu ima caka što se tiče popravke. Recimo kod Uniqe, kada je kasko polisa ugovorena na novonabavnu vrednost, svi automobili do 7 godina starosti mogu da se popravljaju u ovlašćenom servisu bez učešća u amortizaciji na delove (sem obaveznog učešća u šteti 5% ili 100e), tek posle 7. godine starosti vozila ide amortizacija na nove originalne delove 10% po godini dok na rad ovlašćenog servisa ne. Kod AMS toga nema, čim je auto stariji od 4 godine (sem ako je stariji, a i dalje u garanciji) mora da se popravlja u njihovoj mreži servisa sa kojima saradjuju. Nisu hteli da prihvate i da mi daju garantno pismo da popravljam u nekom drugom servisu već isključivo kod njihovih. Ali kod Unique ima opcija da se sklopi polisa na ugovorenu vrednost po AMSS katalogu i onda je polisa duplo jeftinija (za moj auto 357e na rate - prva varijanta na novonabavnu vrednost: 18.673,11 EUR, osnovica za obračun premije: 14.938,49 EUR , a 177e na rate druga varijanta na ugovorenu AMS katalošku vrednost od 6650e), ali se onda auto popravlja u mreži njihovih servisa sa aftermarket / polovnim delovima (što je isto kao osiguranje kod AMS), Naravno auto se vraća (makar izgledom) u prvobitno stanje ali u tim njihovim servisima iz mreže, ne može u ovlašćeni da se tera auto. Kod AMS Osig. trenutna premija kaska mi je 27 000 dinara godišnje i oni nemaju tu opciju ugovorena / novonabavna to je što je kada tražiš full kasko.

Uglavnom meni je iskreno bolje i da platim malo više, ako ću lakše popraviti auto ako se nešto desi tj. imati manje cimanja, nego da se cimam sa MUP, pa da čekam zapisnik / službenu belešku zbog smešnih šteta. Tako da ću verovatno preći kod Uniqe kasko 5+, A+ exclusive (ima pomoć na putu) na ugovorenu vrednost vozila. Mada i za njih je ranije bilo priče da zatežu kod totalke, kradja itd. čak i ovde na forumu, mada mom poslovnom partneru je Uniqa pre 3 godine isplatila štetu tj. popravila Octaviju sa štetom od 4600e, gde je on bio kriv (prošao kroz crveno na raskrsnici Jurija Gagarina - Omladinskih brigada, zaradio i krivičnu prijavu za teško delo protiv bezbednosti saobracaja), doduše auto bio na lizingu u tom trenutku, ali su ispali maksimalno korektni iako su mogli da ga oduvaju lagano.

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od jaksa » 19 Jul 2018, 12:50

Poslao sam im juče mail s pitanjem:

Poštovani,

Molim vas za informaciju, šta je potrebno za prijavu štete ako npr sam oštetim auto u npr garaži.
Ja nemam štetu ali sam dobio dokument u prilogu od prijatelja, pogledajte pod NAPOMENA. Po kom osnovu se u takvom slučaju (oštećenja u garaži) može dobiti zapisnik a da se ne plaća izlazak policije na teren, postupak kod sudije za prekršaje itd.


za sad bez odgovora.

Odgovori