Uvoz vozila iz Amerike

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Uvoz vozila iz Amerike

Post od Floyd » 25 Sep 2016, 14:58

Mislim da može pasoš da se odradi i ako nemaš prebivalište u Srbiji. Naravno, skoro niko se ne odjavljuje osim Đokovića i njemu sličnih, zbog poreza. Ranije jesu kad je postojala vojna obaveza.

Gobline, Švajcarska boravišna viza je poseban, biometrijski dokument, kao LK, i teško se falsifikuje.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3659
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Uvoz vozila iz Amerike

Post od member » 26 Sep 2016, 21:54

Eto, a ja bio ubedjen da je fora u prebivalistu. Da bi dobio LK, moras imati prijavljeno prebivaliste i adresu, ali sa te iste adrese mozes imati odjavljen boravak ukoliko ne boravis na toj adresi duze od 90dana u kontinuitetu(tako nekako). Bavio sam se tom pricom dok sam se trzao ako me zaustavi murija kad sam na stranim tablicama,ali kad sam video da njih bas zabole uvo za tablice dok primaju lovu,vise se ne trzam.
Zato je sada pun BG i NS bosanskih tablica :-)

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Uvoz vozila iz Amerike

Post od goblin » 26 Sep 2016, 22:11

Floyd je napisao: Gobline, Švajcarska boravišna viza je poseban, biometrijski dokument, kao LK, i teško se falsifikuje.
Verovatno si bolje upucen posto tamo zivis ali postoji neka radna dozvola/viza ili sta vec (nemam pojma tacno), sto se upisuje u pasos i na osnovu cega nasi voze automobile na CH table.
Obicno se radi o automobilima bez rominga kojih u poslednje vreme opet ima bas jako mnogo, cim vidim auto na CH table u NS/BG velika je verovatnoca da je divljak.
Ista ekipa kupcima zavrsava falsifikovanu potvrdu/vizu (sta god bilo) u pasosu, sa cime mogu da voze taj auto kroz SRB, ali i neki legalni ako zele...

Npr. evo moj zet i sestra su ziveli u Svajcarskoj, on je imao radnu dozvolu, prijavljen boravak.... sve uredno (igrao tamo fudbal par sezona) a nije imao nikakav poseban biometriski dokument vec udarenu potvrdu/vizu u pasosu (gledao sam kod njega).

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Uvoz vozila iz Amerike

Post od Floyd » 26 Sep 2016, 23:19

Biometrijske boravišne dozvole su uveli pre 6 godina ali je i ranije bio poseban dokument. Nemci lepe boravišnu vizu u pasoš.

Nije ni bitno. Napisao sam kako je po zakonu ali očigledno ne kontrolišu detaljno pa prolaze razne "fore".

Cinoeye
Postovi: 60
Pridružio se: 14 Maj 2016, 03:58
Garaža: mazdaspeed 3; Audi Q7
Lokacija: Tu i tamo

Re: Uvoz vozila iz Amerike

Post od Cinoeye » 17 Feb 2017, 02:40

Иначе ауто је 2014 VW CC, дакле немачки, па мислим да не треба хомогенизација. И ако га возим на Америчке таблице, да ли је могуће да га икад региструјем на српске табле.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Uvoz vozila iz Amerike

Post od Markoni » 17 Feb 2017, 06:27

Nije moguce nazalost.

Tapatalk Post

Odgovori