Bahatost, punjenje budzeta ili vrsenje sluzbene duznosti ?

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Bahatost, punjenje budzeta ili vrsenje sluzbene duznosti ?

Post od sashicus » 16 Feb 2012, 11:10

Svi smo vec upoznati sa snegovima, smetovima, nemogucnost parkiranja itd... Juce, 15.2. ulica Knjazevacka (Nislije i prolaznici znaju), 4 trake, smetovi sa svih strana, retko ko je ocistio trotoar da moze da se stane kolima, negde jednostavno nema mesta za sneg, sve je prepuno. evo slika da vidite o cemu se radi:

Slika

Slika

Slika

ja radim tu preko puta, i gledam drugarica stoji kolima iza nje drotovi, pisu nesto. pretrcavam ulicu, van pesackog namerno, prilazim do nje, kaze pisu mi kaznu, (inace, stala je skroz u desnu traku pored dugackog sneznog smeta, blizu ovog zutog golfa), ja trk do njih, par metara iza, dobar dan, rekoh, -jel ta kazna neizbezna? majmun kaze: -ko si ti? ja: -prijatelj gospodjice, a radim ovde preko puta. konj dize glavu, pogleda preko puta: -kakve mi veze imamo sa farbarom? ja: -nemate nikakve, ali mozete svratiti na caj, kafu, mozda dobijete i neki popust, pokusavam jos uvek sa smeskom. majmun: -vrati se odakle si dos'o. ja se okrecem do drugarice, rekoh: -za sta ti pisu kaznu? drugarica: -sto sam stala na minut da kupim pljeskavicu (rostilj je odmah tu gde je stala). pitam: -ozbiljno? kaze: -da! Ponovo se vracam do neandertalaca. -pisete kaznu zato sto je stala ovde? -da, ima znak gore stoji, zabranjeno zaustavljanje i parkiranje. kazem ja: -a gde da covek stane ako hoce da kupi nesto? -nemamo mi nista s tobom, vrati se preko ulice! ja: -lepo vas pitam, gde da stanu ljudi kad treba da kupe 'leba da jedu, jel vidite vi ovaj sneg, jel kaznjavcate i autobus koji stane na "stanicu" (stanice takodje nema)? gde da stane kamion sa robom? -babun: -vrati se preko ulice! (vec drsko) ja: -e necu da se vratim, evo slobodno mozete da me uhapsite, ili ocete da mi pisete kaznu, sto sam preso van pesackog, rekoh jos: -kako vas nije sramota, na koji nacin vi donosite pravdu, umesto da pomazete ovim jadnim ljudima sto ne ,mogu iz kuce da izadju, sto ne kaznjavate nadlezne koji trebaju sneg da ociste, pogledajte na sta nam lici grad, ima li ovo smisla? (generalno u Nisu su samo glavne ulice ociscene, kroz sporedne verujte ne moze ni da se prodje)... dok drugo govedo sedi na suvozacevo mesto i pise li pise. i tu sam krenuo da im hebem sve po spisku, da se ne izrazavam sada ovde, produzio bih dosta ovu pisaniju... sve u svemu, kaznu napisase, ona sva uplasena, jos oce da plati, ja joj kazem nikako, sacekaj da vidimo sta cemo, nisam se setio da slikam dok su automobili jos bili tu. posle 10 min, isti majmuni zaustavljaju joj jednog decka par metara dalje i koliko sam vid'o hvata se za tefter i krece da pise. imate li neki komentar na ovu situaciju, ili predlog?

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Bahatost, punjenje budzeta ili vrsenje sluzbene duznosti

Post od NexT » 16 Feb 2012, 11:21

U principu - u pravu su...

Ja iskreno pizdim od ljudi u Bg koji staju de im dune "samo da zavrse nesto, 2 minuta"... ALi, s druge strane, problem sa parkingom je i kad je sve suvo, a kamoli kad je ovakav haos...

Pandurima bi bolje bilo da se dovate lopate nego da kradu ljudima pare... Ja bih reagovao kao ti...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Bahatost, punjenje budzeta ili vrsenje sluzbene duznosti

Post od Grujic » 16 Feb 2012, 11:30

Verovatno jesu u pravu, ali mozda na osnovu vanrednog stanja se neke stvari drugacije primenjuju... Jbm li ga. Jedino sto moze je da ode kod sudije, objasni situaciju i zamoli da novcanu kaznu preinaci u eventualnu opomenu...

Problem kod tog stajanja je sto onda ometaju iovako suzen saobracaj..

Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Re: Bahatost, punjenje budzeta ili vrsenje sluzbene duznosti

Post od sashicus » 16 Feb 2012, 12:21

i mene nerviraju takvi sto staju gde god im se prohte, taksisti narocito, ovamo su to takva goveda da ih ne podnosim, gledam da kad ih vidim, samo usporim ili ih pustim da prodju, necu sebi da kidam zivce nervirajuci se dok ih gledam kako voze, samo u trenutku pale 4 migavca i staju bukvalno na raskrsnicu (pricam za varijantu bez snega), ili uletanje u traku, polukruzno okretanje bez migavca iz skroz desne trake isecajuci vozilo koje dolazi u susret ili iza...skretanje bez migavaca itd...

a sto se tice konkretne situacije, napomenuo sam jos: -zar u ovoj vanrednoj situaciji da lovite ovakve prekrsaje, ima li malo mesta za toleranciju? odgovor je uvek isti: -udalji se! idioti, mislim s jedne strane kapiram i njih, mozda samo rade sto su im rekli, i njima su dosadila moljakanja i pretnje pa im je sve jedno, ali ja sam jednostavno postupio najblaze sto sam mogao u datom trenutku :)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Bahatost, punjenje budzeta ili vrsenje sluzbene duznosti

Post od trojanac » 16 Feb 2012, 13:23

Lepo od tebe što si pokušao da pomogneš, ali ne vredi. U BG vidim stoje i zaustavljaju prljava vozila, kažnjavaju zbog prljavih tablica. Ja juče prošao, samo što sam izašao iz perionice, nisu me ni pogledali. :)

Svestan sam problema, ali mislim da svi zajedno moramo malo da poradimo na tome. Juče sam išao do Bulevara, u neku prodavnicu. Tri puta sam kružio i to svaki put sve veći krug pravim ne bi li našao pravo mesto za parking. Mogao sam da stanem ko jedan sa Meganom, koji je otišao i ostalo prazno mesto. Ali je taj zauzeo pola pešačkog prelaza. Sličnih primera milion.
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori