Naplata i sanacije stete posle udesa

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od Uroš S. » 15 Mar 2023, 19:48

Gledajte da se dogovorite sa osiguranjem da vam daju da platite na rate, možda otpišu kamatu... Sve drugo će biti uzalud potrošena energija, a iznos koji ćete platiti može da bude samo veći.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od dragvorl » 15 Mar 2023, 20:01

Kada zastareva ovakav slucaj?
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7070
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od DukeNS » 15 Mar 2023, 20:08

To i mene zanima. Regres nakon dve i po godine?! :o

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19276
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od Heinz » 15 Mar 2023, 20:20

Nisam pravnik, rekao bih da je rok 3 godine za potraživanje, odnosno 5 ako će da teraju u zastaru. Ovo svakako treba proveriti.

LanaSh
Postovi: 6
Pridružio se: 15 Mar 2023, 13:14

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od LanaSh » 15 Mar 2023, 21:03

Hvala svima na odgovorima, tako brzim i relevantinim. :) Zaista mi znače. Sada mi je jasno šta je pravni osnov potraživanja osiguravajućeg društva. Ali, s druge strane, mora da postoji i izuzetak od takvog postupanja u određenim situacijama kad je zdravlje u pitanju. Jer tata zaista ima za to opravdanje, kod njega ni najmanje nije bila nebriga ili bilo šta slično. Nije bilo povređenih, niti je bilo koga uopšte bilo na licu mesta, vozila koja su oštećena bila su parkirana. Posebno što je on i svoj auto, tj mamin ostavio i otišao (jer je i njega oštetio). Dakle, nije "pobegao" svojim autom. Tada je bio bolestan i uplašen da se nije zarazio koronom (od koje je godinu dana kasnije i preminuo). Inače, je bio i hronični bolesnik više bolesti, penzioner i o svemu tome imamo opsežnu dokumentaciju. Da li neko zna, može li se pozvati na neki zakon vezano za sve ovo?
Osim toga, ne znam kako može da se govori o otpisivanju bilo kakve kamate kad mi ni u čemu ne kasnimo jer je ovo prvi put da nam se bilo ko obratio tim povodom.
Rate su već ponudili, ali svejedno je to previše novca.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45832
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od Geza » 15 Mar 2023, 21:29

Pogledaj prvo koji je osnov po kom traže refundaciju.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19276
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od Heinz » 15 Mar 2023, 21:33

Mogli ste izbeći neprijatnosti da je neko sačekao i pozvao policiju, ako već on nije, teško da sad tu nešto može da se uradi.
Osigurano lice je vlasnik vozila, dakle majka, koja gubi pravo na osiguranje. To nema nikakve veze sa pok. ocem sada. Niti sa nasledstvom ili naslednicima npr.
Sumnjam da će osiguranje nešto bitno da popusti, njihovo je da isteraju svoje.

Nauk svima na forumu za ubuduće.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30016
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od trojanac » 15 Mar 2023, 21:35

Ne bih da vas obeshrabrim ali imam jako loše iskustvo sa Generali osiguranjem. I lako ćete naći pregršt loših iskustava na internetu, baš sa njima.
Savetujem da konsultujete i po potrebi angažujete advokata kome je ovo uža specijalnost ili agenciju koja se bavi naplatom potraživanja od osiguranja jer oni znaju koje su opcije i na koji način možete bolje proći. I njihova usluiga košta ali često su takvi saveti zlata vredni.
Posetite www.garaza.rs !

LanaSh
Postovi: 6
Pridružio se: 15 Mar 2023, 13:14

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od LanaSh » 16 Mar 2023, 18:07

Zvala sam osiguranje, kol centar. Osoba koja se javila je bila ljubazna i sve mi je objasnila. Potvrdila je da je osnov to što je licee otišlo sa lica mesta. Ali je rekla da napišemo i-mejl sa svim pojedinstima i dokumntacijom zašto je tako bilo, kao i umrlicom. Uradićemo sada tako, pa ćemo videti kako će oni odgovoriti. Ako odbiju, mislim da definitivno vredid nekog angažovati.
Svakako ću javiti ovde kako se razvija situacija da znaju članovi.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2118
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od Gazu » 17 Mar 2023, 23:30

A i on što je otac otišao, trebalo bi da vam pomaže što je ostavio auto na licu mesta. Nije da je pobegao da ga niko ne bi mogao identifikovati, jedino što nije ostao da lično sačeka policiju.

Pišem kao laik, možda to može da posluži kao argument.

LanaSh
Postovi: 6
Pridružio se: 15 Mar 2023, 13:14

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od LanaSh » 18 Mar 2023, 13:24

Upravo tako i ja razmišljam, i to ću naglasiti. Po mom mišljenju to baš govori u prilog tome da je situacija bila alarmantna i da čovek jednostavno nije bio u stanju da sačeka, a ne da iz nekog drugog razloga nije sačekao. Jer da je otišao kolima verovatno ne bi nikada ni bio identifikovan budući da se to desilo u jednoj maloj neprometnoj ulici u Paviljonima na Novom Beogradu koja nije pokrivena kamerama.

LanaSh
Postovi: 6
Pridružio se: 15 Mar 2023, 13:14

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od LanaSh » 11 Apr 2023, 12:55

Zdravo ljudi, juče mi je stigao odgovor od osiguravajućeg društva vezano za nesrećni slučaj koji je izazvao moj tata koji je nakon toga otišao sa lica mesta ostavivši svoj auto i oštetivši (lakše) četiri parkirana vozila nakon čega je Delta generali potraživao regres od preko 400 hiljada dinara. Prikupila sam svu tatinu relevantnu medicinsku dokumentaciju, kao i izvod iz matične knjige umrlih (pošto je tata nažalost u međuvremenu preminuo) i sastavila i-mejl u ime svoje majke koja je solidarno odgovrna kao vlasnica vozila. Objasnila sam da je bio hronični plućni i srčani bolesnik, da se plašio korone (koja je u tom momentu imala jedan od vrhunaca i verovao da će od iste umreti ako se zarazi što se i desilo godinu dana kasnije), da je u tom trenutku imao simptome (i on i mama), da je krenuo po lekove itd itd. I epilog priče je da su ODUSTALI od regresnog zahteva na osnovu samo tog jednog i-mejla. Eto, jedna lepo završena priča sa osiguravajućima društvima. Možda nekome pomogne. :)

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od dragvorl » 11 Apr 2023, 13:16

Jedna lepa stvar. Sacuvaj ti te mejlove negde za svaki slucaj, mozda treba pitatii advokata da li je to dovoljno za obustavljanje potrazivanja.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

LanaSh
Postovi: 6
Pridružio se: 15 Mar 2023, 13:14

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od LanaSh » 11 Apr 2023, 14:56

Napisali su da se predmet arhivira, ali nadam se da će poslati i neki dopis kao što su poslali kada su potraživali regres. Sačuvaću svakako.

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1961
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od 123456 » 11 Apr 2023, 20:56

Bas neočekivano dobro i ljudski rešen zaplet.
Lepa vest :pivo:

Odgovori