Naplata i sanacije stete posle udesa

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od pedja » 07 Okt 2019, 17:49

Ukoliko ti platiš, bez aktiviranja osiguranja, ne bi trebalo da bude problema. Valjda...

T-T


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od Heinz » 07 Okt 2019, 17:54

To onda mora pre osiguranja, pre prijave i procene.

Ako je izašla policija i uradila uviđaj očekujte kaznu za prekršaj, ne javljaju oni ništa osiguranjima.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3249
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od Puzo81 » 07 Okt 2019, 18:09

Aha, znači nije automatika izlazak policije-zapisnik-prijava osiguranju nego tek kada oštećeni preuzme zapisnik i krene da prijavi u moje osiguranje?

Ako isplatimo pre procene i ne ode u osiguranje onda ništa sem kazne za prekršaj!?


Supruga uzela alfu prvi put. Navikla na corsu i bup :uf:

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od Heinz » 07 Okt 2019, 19:50

Ja bih to od polise ako bude preko 100-150e, a biće sigurno.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3249
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od Puzo81 » 07 Okt 2019, 19:57

Biće garant jer će nakarikati ko zna šta a supruzi prvo čukanje pa se iznervirala. Na alfi oderana suvozačeva vrata i prešla na krilo do žmigavca kako mi je objasnila. Pokušaću ispolirati.Još ne videh uživo.


Kazna za prekršaj je 6-20000 i 2 boda ili?

Još verovatno moram dokazivati ko je vozio alfu jer su sva 3 na moje ime.

Korisnikov avatar
bookmaker
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 150
Pridružio se: 09 Maj 2019, 02:34
Garaža: Ford Fiesta 1.1 70ks 2019.

Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od bookmaker » 07 Okt 2019, 20:05

Ako su potpisali EU zapisnik onda verovatno nema ni kazne. Koliko sam te shvatio iz priče policija nije pravila zapisnik već pomagala u popunjavanju EU obrasca.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3249
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od Puzo81 » 08 Okt 2019, 10:32

Potpisala je i evropski a i zapisnik murije reče.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od grujicd » 08 Okt 2019, 11:04

Kad policija izađe mogu da rade pun uviđaj, što možda radi posebna ekipa a ne bilo koji policijac. A ako je manja šteta, nema povređenih i ide se na evropski izveštaj onda prave samo službenu belešku, gde se opisuje zbog čega su došli, pomognu oko obrasca, itd. Moguće da u tom drugom slučaju ne pokreću mehanizam kažnjavanja, ne ide se kod sudije za prekršaje, jer nisu ni napravili celu dokumentaciju za to.

Korisnikov avatar
LukaMaletin
Postovi: 1386
Pridružio se: 31 Maj 2015, 23:43
Garaža: Renault Clio 1.5 dci 2015
Lokacija: Novi Sad

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od LukaMaletin » 08 Okt 2019, 11:56

Tako je, kazne ne bi trebalo da bude. 90% je popunjena službena beleška.

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3249
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od Puzo81 » 08 Okt 2019, 14:02

grujicd je napisao:
08 Okt 2019, 11:04
Kad policija izađe mogu da rade pun uviđaj, što možda radi posebna ekipa a ne bilo koji policijac. A ako je manja šteta, nema povređenih i ide se na evropski izveštaj onda prave samo službenu belešku, gde se opisuje zbog čega su došli, pomognu oko obrasca, itd. Moguće da u tom drugom slučaju ne pokreću mehanizam kažnjavanja, ne ide se kod sudije za prekršaje, jer nisu ni napravili celu dokumentaciju za to.
Upravo to, sada sam zvao klijenta saobraćajca. Oni izlaze da konstatuju da se događaj desio i ta beleška (slikali su, supruga je duvala kao i drugi učesnik) će biti potrebna oštećenom ako želi uz evropski koji su popunili (na kom su se učesnici složili da je moja supruga kriva) priloži istu mom osiguranju .I mi možemo dobiti taj primerak ako želimo uz plaćanje određene takse. U ovom slučaju nema prekršajne prijave za suprugu.

ALI, ako oštećeni ode posle dan dva u bolnicu i kaže boli vugla, vrat bla bla onda bolnica odmah zove policiju i oni dalje predaju tužiocu koji može a i ne mora da pokrene postupak pred sudijom za prekršaje. E onda ima kazna za gospoju.

Što se tiče malusa za sledeću godinu (ako oštećena preda evropski) s obzirom da sam sada prem.stepen 1, idem sledeće godine na 3 više tj na 4to početni i rega mi je veća 3000din ukupno (proverio u agenciji).
Zeznuto je ako si na početnom 4om i bude udes i kriv si, onda ideš na 7 gde se premija uvećava fino što se vidi u tabeli a u agenciji potvrdili

Slika


Ako isplatim štetu, preda mi evropski i potpiše da je uzela keš onda nema ništa!

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od Bax » 08 Okt 2019, 14:09

Ako dodje do povrede, onda nije vise prekrsajno, nego saobracajno krivicno.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od Ikac » 08 Okt 2019, 16:21

Skoro sam prošao kroz proceduru, kao oštećeni. Kao što je neko već pisao, policja pravi službenu belešku, tu piše ko su učesnici, reg. oznake, broj dozvole itd. i rezultati alkotestiranja. Inače, po pravilu učesnici popunjavaju evropski izveštaj, ali je u mom slučaju to uradio policajac.

Kada se radi naknada preko evropskog izveštaja, oštećeni pokreće postupak. U mom slučaju, krivac je imao AMS osiguranje i ja sam otišao tamo, dali su mi broj procenitelja štete, pozvao sam ga, rekao je kad da dođem, ali je tražio da dođe i krivac, ja sam morao da ga zovem. Kada smo došli, uzeo je dokumenta i od mene i od njega, lk., vozačke, saobraćanje i polise i dao nam da napišemo izjave o nezgodi (par rečenica, ništa specijalno). Posle je slikao oštećenja na mom autu, detaljno, kao i na autu krivca. Takođe rekao mi je da odem u sup i da uzmem kopiju službene beleške, 740 dinara je taksa, da skeniram i da pošaljem mailom, sa skeniranom uplatnicom, zato što i to refundiraju. Šteta je prijavljena 25. septembra, 30. je već urađenjo rešenje, a novac mi je legao prošle nedelje. Inače iznosom sam baš zadovoljan tj. iznos je veći od procene dva majstora.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3249
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od Puzo81 » 09 Okt 2019, 10:54

Javila se oštećena. Majstor joj rekao da je velika šteta 200+ i da mora ići u osiguravajući zavod.
Rekao sam supruzi da joj odgovori slobodno :thumbup:

200+ jura za ogrebani sivi branik na puntu MK2, ma idi begaj :rofl:

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od Sloba » 09 Okt 2019, 11:14

Jbg, kada nekome ostetimo kola, uvek je samo ogrebotina, a kada nama isto urade, onda su tu i neki nosaci, kopce...i nema krpljenja, flekovanja, samo novo i originalno itd. Pravo stanje kola posle nezgode moze se znati posle izvestaja iz servisa i to cesto iz dopunskog posto se pojavi nova stavka koja se nije odmah mogla uociti. Ne znam da je nekome steta bila ista ili manja od onog sto je zakljucio pogledom.

Sent from my MI 9 using Tapatalk






Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3249
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Naplata i sanacije stete posle udesa

Post od Puzo81 » 09 Okt 2019, 12:04

Ma ok poštujem.
I ja bih verovatno nakarikao i što jeste i nije, prilika za keš ili nove delove a i majstor da grune ruke.

Ručno sam trljao ali mora mašinski da sw ispolira. Vrata bi trebalo da mogu da se izvuku ali ne znam može li i krilo :think:


Slika

Slika

Slika

Slika

Odgovori