Registracija vozila

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Registracija vozila

Post od A170T » 06 Apr 2022, 14:12

A170T je napisao:Da li i dalje zahtevaju da rade zadnje prskalice na tehničkim pregledima? Izgleda da se crevo koje sprovodi tečnost do prskalice otkačilo i svu vodu pušta u sam gepek. Ima tutorijala na internetu kako to popraviti, ali je prilično pipav posao.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Popravljeno. Nije bilo većih komplikacija, ali neophodno je dvoje ljudi.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Registracija vozila

Post od OMP » 06 Apr 2022, 15:58

dragvorl je napisao:
06 Apr 2022, 13:01
Ako je necitljiv broj mora prvo na vestacenje pa ukucavanje a mozda ima jos nesto, ne secam se. Mene je to planinarenje izaslo preko 50 za nista. Eto zato traze broj motora.
U normalnim zemljama je motor rezervni deo i nepotreban je broj, koja je poenta ako zamenis sve delove motora a ostane ti samo blok sa brojem, cemu onda i taj blok, po tome ispada da ne bi smeo ni glavu motora da menjas ni agregate, kako su svi ti delovi zamenski a blok nije? nema logike nikakve.
Sta god da trazis od delova trazi se prema broju sasije, broj motora nikom ne treba niti je validan podatak za neki deo i sl.
Radio sam pus motora na nekoliko vozila iz uvoza a imao sam problem da mi je stigao auto bez broja motora jer je ugradjen zamenski motor u garanciji i naravno nije ni ukucavan broj u servisu, muke sam video dok sam uspeo da dodjem do PUS-ovanja motora.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23811
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od dragvorl » 06 Apr 2022, 20:59

Razumem ja to mili moj, ali oni lapaju lovu na tome, tacno im se jebe sta je dobro i pravilno. Inace ne unosi se samo kod nas u saobracajnu broj motora, u Madjarskoj se isto unosi, to znam 100%, a u Nemackoj je kod motora u saobracajnoj, znaci moze da se ubaci drugi motor, ali ne 2.0 umesto 1.0.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od Grujic » 06 Apr 2022, 21:02

Upravo to, naravno da motor mora da ima broj da bi se znao koji je tip
Zaista sumnjam da i u zemljama gde se to ne unosi u soabracajnu mozes da ubacis veci motor i da to samo tako prolazi jer eto ne pise broj

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Registracija vozila

Post od OMP » 06 Apr 2022, 21:34

Naravno tipska oznaka motora je ok da nije neki drugi motor ubacen (sto su meni i trazili na homologaciji za ovaj auto sto nije imao broj) ali sam broj je totalno nebitan, jasno je da je tu zbog para ali opet mala je to kolicina novca kao priliv da bi sad to bilo toliko vazno da postoji, kad vec pratimo evropu u svemu, a 100 godina smo iza nje, onda mozemo i po ovom.
Inace neki motori su jako slicni ili cak isti na izgled pa opet moze biti malverzacija ali sve je to zarad nesto malo ccm i konja, primera radi alfini TS motori od 1.4 do 2.0 maltene isti na izgled, samo neko strucniji moze da vidi razliku ili kao sto u jugice ubacuju fiatove 1.5 motore, moze uvek da se uradi neka fora i prejebu ali dobro a kad se rade neki ozbijlniji swap-ovi onda se takvi motori i atestiraju tako je u svetu pa i kod nas samo kod nas mislim da nije isplativa prica a i upitna dal ce proci.

Korisnikov avatar
motorista
Postovi: 625
Pridružio se: 09 Avg 2020, 18:11

Re: Registracija vozila

Post od motorista » 07 Apr 2022, 07:15

Da li je beše pokojni F. K. oko 2000. diskvalifikovan jer mu je otvaranjem motora utvrđeno da ima 2500 kubika umesto 2000, uz izjavu "meni su ga takvog prodali"? "Bemve", R6, naoko isti.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Registracija vozila

Post od OMP » 07 Apr 2022, 07:49

Da 2000. godine

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23811
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od dragvorl » 08 Apr 2022, 07:52

OMP je napisao:
06 Apr 2022, 21:34
Naravno tipska oznaka motora je ok da nije neki drugi motor ubacen (sto su meni i trazili na homologaciji za ovaj auto sto nije imao broj) ali sam broj je totalno nebitan, jasno je da je tu zbog para ali opet mala je to kolicina novca kao priliv da bi sad to bilo toliko vazno da postoji, kad vec pratimo evropu u svemu, a 100 godina smo iza nje, onda mozemo i po ovom.
Inace prilicno puno auta ima problem sa ocitavanjem motora. Nekad sam radio na cuvenoj "homologaciji" i cesto se desavalo da je necitljiv. Licni primer, na oba auta imam problem sa brojem motora. Jedan je PUSovan, za drugi cekam kad ce biti.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Registracija vozila

Post od OMP » 08 Apr 2022, 08:09

Toga ima uvek imao sam i ja ali zato i kazem da je suludo vise traziti taj broj a postoje automobili za koje se unapred zna da je to moguce npr. fiati, 3 gp-a i jednu pandu sam imao sa tim problemom, od 2008 je taj problem kod tih modela resen plocicom sa brojem koji je na njoj a ne na bloku utisnut i time je taj problem znacajno smanjen. Neki modeli psa grupacije, mahom pre 2006. isto imaju taj problem, itd.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Registracija vozila

Post od Gazu » 08 Apr 2022, 09:28

Jel se neko možda seća šta je potrebno da bi se podigla saobraćajna dozvola? Jel mora da se podigne lično, jel dovoljno imati samo ličnu kartu kod sebe? Da li mora i ona potvrda da se donosi i njima preda u SUP?

Pitam zbog devojke, još pre 20ak dana je mogla da se podigne saobraćajna, jako me iritira to, i reko ako mogu ja to da podignem saobraćajnu sam bez nje? A ne bi ni da stojim u redu ni pola sata da mi neka kaže samo "ne može".

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Registracija vozila

Post od OMP » 08 Apr 2022, 09:34

potvrda i lk vlasnika, mora licno ili da ovlastis nekog, npr. mi u firmi ovlastimo nekog ili firma ovlasti mene (ovlascenje sa pecatom) da mogu da podignem a ne znam kako ide sa fizickog na fizicko lice vrv mora kod notara da se overi sto se ne isplati.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Registracija vozila

Post od Gazu » 08 Apr 2022, 10:37

Hvala na informaciji. Da, za ovlašćenja kod fizičkih lica i ja mislim da idu kod notara (tako sam ja s ćaletom pravio ranije i za registraciju auta), a to onda opet ne ispadne ništa jednostavnije u odnosu da ona podigne saobraćajnu. 🙂 Treba tu jedan bič, pa da se ona pokrene...🤣

markoue
Postovi: 907
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Registracija vozila

Post od markoue » 21 Apr 2022, 09:52

Treba mi savet oko prevoda i registracije.
Kupio sam pre neki dan skuter (50cc) od jedne firme. Skuter se vodi na BG table.
Kako sam jos uvek prijavljen u Uzicu, moram da prevedem skuter. Registracija istice 20.05.2022.

Mislio sam da odradim tehnicki pregled ovde u BG, pa da nosim tablicu, saobracajnu i tu potvrdu u SUP.
E sad, sta je problematika. Zvah jutros agenciju za registraciju iz Uzica, kazu mi da mogu da odradim tehnicki pregled, ali da tablicu i saobracajnu nece hteti da mi izda MUP pre isteka registracije, jer valjda ne izdaju pre kraja registracije ako je proslo manje od 2 meseca.

To mi ne pije vodu bas, zato gledam jel imao neko iskustvo.

Takodje, fakturu za motor sam dobio 20.4.2022, i kako mi rece covek iz te firme, duzan sam u roku od 15 dana da prevedem motor.
Jel to tacno, ima li neko info, ili bih mogao sacekati 20.5. da istekne registracija?
Сад му није ништа...

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od Stjepa » 21 Apr 2022, 10:07

Štaje problem da sad odradiš prenos vlasništva (nova saobraćajna, nova tablica i nalepnica).
Pa posle radi tehnički i novu nalepnicu.

Ovde ti je samo dupliran trošak po pitanju nalepnice. Jer plaćaš sd pa kroz koji mesec ponovo.

Ne razumem kako mogu da ti ne izdaju novu saobraćajni, tablicu i nalepnicu sad ako radiš prenos vlasništva. To je svakodnevna procedura.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Registracija vozila

Post od OMP » 21 Apr 2022, 12:08

nisam cuo za taj rok kad je manje od 2 meseca da ne vrse zamenu, a sta je problem i da sacekas tih 20ak dana da istekne?
Prenos mozes da izvrsis, zakonski rok jeste 15 dana ali se tolerise mislim do mesec dana, a tablice i saobracajnu sacekaj ako nece sad da ti daju.

Odgovori