Registracija vozila

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od steva_anya » 29 Apr 2020, 22:52

Jedino ako mogu ovako:
- izdaju mi nalepnicu, odem po auto (cale da ovlascenje), vratim se i dovezem na tehnicki da ss obavi i uslika

Ne znam da li ima osnova-prava u CG da se uradi tehnicki (auto je tehnicki ispravan, sigurno prolazi) pa da se taj papir prilozi ovde a odavde ponese nalepnica?

U svakom slucaju ne mora se voziti nazad, moze na auto-voz
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Registracija vozila

Post od Heinz » 29 Apr 2020, 23:12

Ne može nalepnica da se dobije na lepe oči, bez vozila i tehničkog pregleda.
Kad otvore granice razmišljaj o tome.

Jedino ako možeš nekako da organizuješ šlep do granice, ali šta posle?

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od Kuzmanovic » 30 Apr 2020, 00:22

Tebi treba neko da ti pretera auto preko granice do prvog veceg grada gde ima tehnicki pregled koji izdaje registracione nalepnice. Probaj da stupis u kontakt sa nekim iz CG sa autoprikolicom da ti dotera auto u dogovoreni grad.

Druga opcija je da iznajmis prikolicu i odes sam po auto i dovezes ga kuci. Da se iznajmi prikolica kosta 15 - 20 evra po danu.


Sent from my Mi A3 using Tapatalk


Zokili
Postovi: 20
Pridružio se: 31 Dec 2018, 22:51

Re: Registracija vozila

Post od Zokili » 30 Apr 2020, 07:03

Hvala na savetima :muzika: I još jedno pitanje - koliko košta ta usluga produženja registracije u tehničkom? :mangup:

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od Stjepa » 30 Apr 2020, 07:52

Stevo, mislim da ti je najpametnije i najjeftinije na auto -voz.
Stigne ti auto do BG i onda lagano.

Da bi regularno registrovao auto, mora ti biti u SRB. Tu nema šta da se polemiše.

Opcije šlepa do granice, najma prikolice i sl su sigurno dosta skuplje i veće cimanje nego da ga spakuješ na voz.
Jedini problem sa vozom vidim u tome što sam 99% siguran da kompozicije za prevoz automobila saobraćaju samo u toku letnje sezone. To proveri.

ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od ljubitelj » 30 Apr 2020, 07:57

Vozovi uopste ne saobracaju sada, a kamoli medjunardoni.

Ja bih ovako, uplatio osiguranje koje ionako mora, seo u auto i dovezao.
Njaveci trosak je moguca kazna, mada sada pod Uredbom nije predvidjeno kaznjavanje za istekle isprave a tablice i saobracajna spada pod isprave.. I ne znam da je iko kaznjen a voze se neregistrovani auti.

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od Stjepa » 30 Apr 2020, 08:43

Pa normalno da ne misli čovek sutra da ode po auto - NEMOGUĆE JE. Nije do vozova, nego to putničkog prelaska granice na bilo koji način.

Čovek piše o mogućnosti kad se otvore granice.
I nije tačno da vozovi ne saobraćaju. Evo upravo gledam kroz prozor sobe jedan teretni. Okačiću sliku sa telefona nakon ovog posta, nije problem. ;)
Tako da hajde malo da se uozbiljimo.

Sa druge strane čovek nema trenutno problem dali da vozi neregistrovan auto u Srbiji. Auto je u stranoj zemlji.
Priznajem da nisam do detalja upoznat sa tematikom kako danas u Srbiji (ne)voziti neregistrovan auto, ali auto na Srb tablice voziti neregistrovan kroz celu Crnu Goru (od primorja do severa) i još očekivati da ćeš preći tako granicu je više nego nego nepromišljeno. Verovatno možeš dobiti ili jednu ili više ne tako simboličnih kazni, možda čak i ostati bez vozila bar na neko vreme... Suviše je to neozbiljno.

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od Stjepa » 30 Apr 2020, 08:46

20200430_083757.jpg
20200430_083757.jpg (171.45 KiB) Pogledano 3008 puta

ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od ljubitelj » 30 Apr 2020, 09:12

Teretnim vozom se neće prevoziti putnik u medjunarodnom saobraćaju, to valjda bi trebalo da se podrazumeva. Naravno da teretni idu i to nema nikakve veze sa temom prevoza putničkim vozom.
.
A i čujem po koji teretni, drže se redovnog vremena prolaska kroz moje mesto :)

Koliko sam shvatio ne tamo neki fiktivni čovek nego konkretno je upit kako da se reši problem tokom maja. Podrazumeva se da će biti otvorena granica već samim pitanjem, i da je moguć dovoz vozila.
steva_anya je napisao:
29 Apr 2020, 21:42
Istice registracija 20.maja

Sta se moze uraditi i kako sada?

Kao što sam napisao kod nas istekle isprave nastavljaju da važe prema Uredbi, tako je verovatno i u CG a inače je tako rešeno i širom Evrope / u nekim zemljama je i prestala registracija, automatski se produžava dok traje ovo stanje poput Slovenije ili Češke na primer/.


Uostalom post je predlog za razmišljanje o opcijama a ne naredba, nepotrebna takva tvoja reakcija rekoa bih :) Da li voziti neregistrovan ili ne zavisi od okolnosti i trenutnog stanja propisa, nema tu nepromišljenosti niti nekih velikih opcija ako se MORA do odredjenog roka prebaciti auto od tačke A do tačke B. Šlep preko same granice je već pomenuta opcija kako preći granicu neregistrovanim autom.
Poslednja izmena od ljubitelj u 30 Apr 2020, 09:15, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od steva_anya » 30 Apr 2020, 09:12

Probacu danas da dobijem MUP, tj nekog ko zna.

Hvala!
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od Stjepa » 30 Apr 2020, 09:38

1 - Nismo doveli u pitanje dali se teretnim ili putničkim vozom prevoze automobili. Tako da to ne komentarišemo dalje.
2- U svom prethodnom postu si napisao:
ljubitelj je napisao:
30 Apr 2020, 07:57
Vozovi uopste ne saobracaju sada, a kamoli medjunardoni.
Potkrepio sam činjenicom da saobraćaju teretni, te stoga tvoja izneta tvrdnja nije tačna.
U svom narednom postu sam sebe opovrgavaš.
ljubitelj je napisao:
30 Apr 2020, 09:12
Naravno da teretni idu i to nema nikakve veze sa temom prevoza putničkim vozom.
3-
ljubitelj je napisao:
30 Apr 2020, 09:12
Koliko sam shvatio ne tamo neki fiktivni čovek nego konkretno je upit kako da se reši problem tokom maja. Podrazumeva se da će biti otvorena granica već samim pitanjem, i da je moguć dovoz vozila.
Tako je. Konkretan čovek pita konkretno. I tako mu se i odgovara. Dakle kad se otvore granice za putnički saobraćaj, moj predlog je onaj koji sam izneo.
Nigde nisam pomenuo da to treb/može da uradi danas ili sutra. Tako da ne vidim razlog zašto si mi pobijao predlog odmah tvojom prvom rečenicom. I zato ovako odgovaram.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Registracija vozila

Post od Heinz » 30 Apr 2020, 12:03

ljubitelj je napisao:
30 Apr 2020, 09:12
Kao što sam napisao kod nas istekle isprave nastavljaju da važe prema Uredbi...
Ne važi za vozila, moraju se registrovati.

Korisnikov avatar
Joker
Postovi: 495
Pridružio se: 23 Jan 2016, 15:43
Garaža: Kamiq Ambition 1.0 TSI DSG
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od Joker » 30 Apr 2020, 13:25

Važi za recimo isteklu saobraćajnu, dok za registracionu nalepnicu ne važi.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Registracija vozila

Post od OMP » 30 Apr 2020, 18:58

ne zanosite se kombinacijama, neko je napisao da ti neko dobaci šlepkom do srbije i u prvom gradu registrujes auto, to je naravno nemoguce, mozes da uradis samo tehnicki u tom prvom mestu ali auto se ne moze registrovati nigde druge sem u mestu prebivalista vlasnika iz LK.
Takodje, nije moguce voziti neregistrovan auto bez obzira na vandredno stanje, da li ce te kaziti ili nece to ne znamo ali nije dozvoljeno.
Ne vidim ni jedno regularno resenje nego da platis šlep, sto je suludo, ili rentiras neku prikolicu, (30e dnevno) pa sam odes da preteras auto za Srbiju

ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od ljubitelj » 30 Apr 2020, 19:03

Stjepa je napisao:
30 Apr 2020, 09:38
1 - Nismo doveli u pitanje dali se teretnim ili putničkim vozom prevoze automobili. Tako da to ne komentarišemo dalje.
2- U svom prethodnom postu si napisao:
ljubitelj je napisao:
30 Apr 2020, 07:57
Vozovi uopste ne saobracaju sada, a kamoli medjunardoni.
Potkrepio sam činjenicom da saobraćaju teretni, te stoga tvoja izneta tvrdnja nije tačna.
U svom narednom postu sam sebe opovrgavaš.
ljubitelj je napisao:
30 Apr 2020, 09:12
Naravno da teretni idu i to nema nikakve veze sa temom prevoza putničkim vozom.
3-
ljubitelj je napisao:
30 Apr 2020, 09:12
Koliko sam shvatio ne tamo neki fiktivni čovek nego konkretno je upit kako da se reši problem tokom maja. Podrazumeva se da će biti otvorena granica već samim pitanjem, i da je moguć dovoz vozila.
Tako je. Konkretan čovek pita konkretno. I tako mu se i odgovara. Dakle kad se otvore granice za putnički saobraćaj, moj predlog je onaj koji sam izneo.
Nigde nisam pomenuo da to treb/može da uradi danas ili sutra. Tako da ne vidim razlog zašto si mi pobijao predlog odmah tvojom prvom rečenicom. I zato ovako odgovaram.
Svi komentari se odnose na putnika i njegov auto koji se prevoze, tako da si sa teretnim vozom promašio temu na postavljeno pitanje. Dalje ne bih komentarisao, već sam objasnio, deo posta koji nisi citirao.
Ili je tebi posebno potrebno naglasiti da se putnici prevoze putničkim vozom da bi odmah shvatio suštinu posta da sada voz te namene ne radi.
Teretni voz ionako je nebitan, njega ne koriste gradjani, što znači takodje i na taj način posmatrano da nije moglo doći do tvog nerazumevanja osnovnog posta na šta se odnosi i podrazumeva.

Konkretno pitanje je jasno- ne treba danas ili sutra već do 20,tog maja, taj datum je postavljen u pitanju.
Tako da nije ti loša ideja ali nije primenljjiva na zadato pitanje.

Ako i dalje ne kapiraš o čemu se radi u temi prevoza ili ne vozom zaista ne znam u čemu može biti problem.

Odgovori