Registracija vozila

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Registracija vozila

Post od A170T » 15 Jun 2020, 22:51

Ali kakva je korist drzave od takvih ludosti? Manja prodaja goriva, manje registrovanih vozila, nikako im to ne ide u prilog.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Registracija vozila

Post od antivenom » 15 Jun 2020, 22:58

Ali vazduhu ide.
Ne rade oni to zbog toga sto vole prirodu, vec moraju da usklade euro norme sa zakonodavstvom EU kad su se bar deklarativno izjasnili da hoce(mo) u EU.
Ne mozemo mi u EU ali pod nasim uslovima, to je jedan politicar zamisljao da to tako funkcionise, pa ga sada nema u javnom zivotu Srbije, bogu hvala.

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Registracija vozila

Post od A170T » 15 Jun 2020, 23:57

Upravo se zbog dodvoravanja EU to radi. Nije dzaba Boris pobegao odatle iako je UK daleko mocnija drzava od nas :)

Послато са MI 9 помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23797
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od dragvorl » 16 Jun 2020, 00:00

Vidjam ja dosta tih sto dime po istocnoj EU, pored silnih normi.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Registracija vozila

Post od antivenom » 16 Jun 2020, 00:16

A170T je napisao:Upravo se zbog dodvoravanja EU to radi. Nije dzaba Boris pobegao odatle iako je UK daleko mocnija drzava od nas :)

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Slazem se sve.

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Registracija vozila

Post od antivenom » 16 Jun 2020, 00:21

dragvorl je napisao:Vidjam ja dosta tih sto dime po istocnoj EU, pored silnih normi.
Nije problem posle postovanje, vec donosenje.
Sve ce se to postovati na pocetku, kasnije ce se naci rupa ili ce olabaviti malo kao i sa svim.
Secam se pre dve god nisi mogao bas sve da registrujes, sad su olabavili.
Pa brdo primera gde nisu hteli da reguju ljudima kola te zbog znaka, auspuha, ogrebotine, blabla, ima i sad takvih ali ima i mnogo onih koji to pustaju(i treba jer je debilno zbog znaka sto ti otpao posle 20 god da si teh. neispravan) to sto se nije pustalo pre 2 godine.
Svakog cuda 3 dana dosta.

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Registracija vozila

Post od A170T » 16 Jun 2020, 00:29

Nadam se da ce se i ova situacija nekako vremenom prilagoditi. Ovako bi to bio direktan udar na egzistenciju velikog broja ljudi, koji zive od 250-300 eur mesecno.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Registracija vozila

Post od Spa-Francorchamps » 16 Jun 2020, 16:24

Registrovao danas, oko 18k, bez tehničkog i na drugoj registraciji.

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Registracija vozila

Post od Ikac » 17 Jun 2020, 18:29

Registrovao i ja juče auto. 24000 ravno sa tehničkim. Ne znam tačne specifikacije računa, samo znam da na polisi piše 13.800 din.
Auto je Fiat Bravo 1.6 mjet 77kw 2011. god.

Edit Nađoh post od prošle godine, jeftinije je sad za 200 dinara. :)
Ikac je napisao:
28 Jun 2019, 13:47
Fiat Bravo 1.6 multijet 77kw 2011. god, 24.200 dinara sa tehničkim...

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8031
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Registracija vozila

Post od OMP » 17 Jun 2020, 20:12

toliko i meni bilo za 1.6 hdi mada cudno da je ista cena a imas vise kw i dosta novije godiste ali vrv zbog premijskog stepena ako je vise godina u tvom posedu auto

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Registracija vozila

Post od Ikac » 17 Jun 2020, 20:58

Verovatno. Ja sam 1. premijski stepen tj. onaj sa najvećim popustom.

feniks1
Postovi: 12
Pridružio se: 17 Sep 2019, 01:00

Re: Registracija vozila

Post od feniks1 » 21 Jun 2020, 14:41

Da li je neko u praksi uspeo da obavi produženje registracije vozila i dobije nalepnicu na ovlašćenom tehničkom pregledu tako što je zakazao termin preko eUprave a sam tehnički pregled prethodno uradio na drugom mestu?
Продужење регистрације возила на овлашћеним техничким прегледима (услуга намењена физичким лицима)

Издавања регистрационе налепнице (продужење регистрације) код овлашћеног правног лица за вршење техничког прегледа возила

Опис

Упис у јединствени регистар возила, издавање саобраћајне дозволе, регистарских таблица и регистрационе налепнице обавља територијално надлежна организациона јединица Министарства унутрашњих послова, према месту пребивалишта, односно седишта власника возила.

Регистрациону налепницу може издавати и правно лице које је овлашћено за вршење техничког прегледа возила и које добије овлашћење од Министарства унутрашњих послова за вршење тих послова.

Електронска услуга „Продужење регистрације возила код овлашћеног правног лица за вршење техничког прегледа возила” омогућена је физичким лицима - власницима возила. Циљ ове услуге је да се продужи регистрација возила (доказ да је регистрација продужена је регистрациона налепница) за возила уписана у јединствени регистар возила без одласка у надлежну полицијску станицу према месту пребивалишта. То значи да није могуће издати регистрациону налепницу на овлашћеним техничким прегледима у случају прве регистрације, у случају промене власника и слично. Регистрациона налепница се издаје са роком важења од једне године.

Да би возило добило регистрациону налепницу на техничком прегледу овлашћеном за издавање регистрационих налепница мора:

1. бити уписано у јединствени регистар возила (мора имати електронску саобраћајну дозволу),
2. продужење регистрације се може обавити у временском интервалу ±30 дана од дана истека регистрације рачунајући и тај дан,
3. мора бити технички исправно, односно мора се утврдити техничка исправност возила („физички” технички преглед) било где на територији Републике Србије, или на самом техничком прегледу који има овлашћење од стране МУП-а да врши продужење регистрације возила,
4. мора имати полису осигурања од аутоодговорности за период важења регистрационе налепнице
5. власник возила претходно мора измирити све прописане трошкове за издавање регистрационе налепнице.

Издaвaњe рeгистрaциoнe нaлeпницe у име МУП-а Републике Србије врши правно лице које је овлашћено за вршење техничког прегледа возила и тo зa вoзилa кoja нoсe oзнaку рeгистaрскoг пoдручja нa кoмe тo правно лицe, oднoснo њeгoв oргaнизaциoни дeo oбaвљa пoслoвe тeхничкoг прeглeдa вoзилa. Нпр. технички преглед „XYZ” који има овлашћење да издаје регистрациону налепнице за регистарско подручје NV (Нова Варош), не може да изда регистрациону налепницу за регистрационе подручје PP (Пријепоље) без обзира што Полицијска станица Нова Варош организационо припада Полицијској управи Пријепоље.
https://euprava.gov.rs/usluge/1554

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45767
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Registracija vozila

Post od Geza » 22 Jun 2020, 21:02

Ako ste pažljiv vozač, veći popust za auto-osiguranje
https://novaekonomija.rs/vesti-iz-zemlj ... osiguranje

ODLUKA O IZMENI ODLUKE O OSNOVNIM KRITERIJUMIMA BONUS-MALUS SISTEMA, PODACIMA ZA PRIMENU TOG SISTEMA I NAJVIŠEM BONUSU: Za savesne vozače predviđen veći popust za auto-osiguranje

Pažljivi i savesni vozači mogu da očekuju veče popuste na premije osiguranja od autoodgovornosti, predviđeno je Odlukom o izmeni Odluke o osnovnim kriterijumima bonus-malus sistema, podacima za primenu tog sistema i najvišem bonusu ("Sl. glasnik RS", br. 84/2020). Reč je o vozačima u prvom i drugom premijskom stepenu.

Za osiguranike u prvom premijskom stepenu iznos bonusa je uvećan za 10 procentnih poena, a za osiguranike u drugom premijskom stepenu za 5 procentnih poena.

Veći bonusi će se primenjivati od 30. juna 2020. godine.

U skladu sa Zakonom o obaveznom osiguranju u saobraćaju ("Sl. glasnik RS", br. 51/2009, 78/2011, 101/2011, 93/2012 i 7/2013 - odluka US), na premiju osiguranja od autoodgovornosti primenjuje sistem bonusa (popusta) i malusa (doplatka).

Ovaj sistem omogućava da nižu premiju plaćaju osiguranici koji nemaju štete, a da oni koji štete prouzrokuju, plaćaju višu premiju osiguranja.

Očekuje se da će ovaj sistem uticati da se poveća opreznost u saobraćaju.

Sistem bonus-malus funkcioniše tako što vozač koji prvi put kupi polisu obaveznog osiguranja dobija četvrti premijski stepen. Dakle, kada prvi put kupite auto, nevažno da li je nov ili polovan, dobijate osnovni četvrti stepen.

Kada nakon godinu dana produžavate registraciju, a niste izazvali ni jednu štetu, idete na treći stepen i dobijate bonus (popust) od pet odsto.

Još jedna godina bez štete dovodi vas na drugi stepen i donosi popust od 10 odsto.

Ako ni treće godine ne izazovete štetu, stižete na prvi stepen i dobijate 15 odsto popusta.

Međutim, svaka izazvana šteta vodi vas tri stepena gore - malus.

Na primer, ako ste na 4. i napravite jednu štetu, idete na sedmi stepen, što znači da vam osiguranje za sledeću godinu poskupljuje za 50 odsto.

Skrivite li dve štete u istoj godini, idete na 10. stepen, što znači da vam osiguranje za sledeću godinu poskupljuje za 110 odsto.

Ako napravite tri ili više šteta u istoj godini, idete na 12. stepen, te vam osiguranje za sledeću godinu poskupljuje za 150 odsto.

U slučaju da imate maksimalan bonus, tj. na 1. ste stepenu, nakon izazivanja štete "skačete" na četvrti stepen.

Dakle, svaka izazvana šteta - tri stepena gore, svaka godina bez štete - jedan stepen dole.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

dpkg
Postovi: 236
Pridružio se: 07 Feb 2012, 00:19
Lokacija: KG

Re: Registracija vozila

Post od dpkg » 22 Jun 2020, 23:32

Hvala za info, sutra sam hteo da registrujem, a mogu da sacekam datum primene. Koliko ce to prakticno u dinarima da iznosi, vec je za razmisljanje...da ne bude neko korigovanje cena ili tako nesto. Da se nadamo zaista 10% manjem iznosu u 1. premijskom stepenu.

Korisnikov avatar
Eskimko
Postovi: 517
Pridružio se: 14 Jan 2018, 22:15
Garaža: Citroën C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: Smederevo

Re: Registracija vozila

Post od Eskimko » 22 Jun 2020, 23:56

Do sada je popust za premijski stepen 1 bio 15% znaci od kraja juna bice 25%?

Odgovori