Registracija vozila

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od Grujic » 15 Feb 2021, 14:37

Dobro, a kako nazivas kada automobilu istekne vazenje osigiranja i tehnickog pregleda? E to se dogodilo.

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10566
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od ljubitelj » 15 Feb 2021, 18:20

Produženje nalepnice koju izda tehnički, kao što se radi u Nemačkoj bilo da se menja vlasnik ili ostaje isti.
Osiguranje sa tim izdavanjem nema veze, kao ni poreska uprava.

Meni je ovde isteklo osiguranje, istekla nalepnica i morao sam da menjam i tablice, i saobraćajnu i kompletan postupak upisa u registar. Auto jedan te isti, nijedna promena podatka bilo o autu bilo o vlasniku. I mora lično na šalter ili preko notara na njegov šalter da se ovlaščuje pravni zastupnik.

Tamo nIšta nemaš sa MUPom, nema zamene saobraćajne, nema potvrda na A4 papiru, nema izjave o zabrani prodaje prva 2 meseca.

Auto je jednom registrovan kada se proizvede i prvi put stavlja u saobraćaj.
Posle toga ako se promeni vlasnik, registar ostaje isti samo se upisuje u (tzv veliko pismo) i dodaje u evidenciju novi vlasnik. Tako kada kupuješ polovni auto piše i znaš koji si po redu vlasnik tog konkretnog auta.
Ne postoji pojam porez na prenos apsolutnih prava na vozilu.

Osiguranje možeš sam da prekineš kada imaš potrebu, uopšte ne mora da se čeka isticanje.
Ili da ugovoriš osiguranje koje važi za više vozila sa JEDNOM polisom.
vih dodira sa policijom.

Tablice možeš da kupiš na šalteru od neke firme koja ih izradjuje. I tvoje su, trajno.

Osiguranje ide na tebe (ne auta)i kupuješ kod firme direktno on line bez tehničkog kao firme posrednika ili kvazi agencije.
Tehnički realizuješ bilo da pozoveš da dodje kod tebe ( u neki od auto servisa sa spiska) ili odeš kod ovlašćenog pregledača da izvrši pregled i potpiše.

Porez godišnji plaćaš prema skali, koliko odrede, i to ne unapred za godinu dana već sukcesivno mesečno kako koristiš auto.
Odjaviš auto jer nećeš koristiti, bolestan npr, porez ne platiš tj vrati ti se ako si preplatio.
Isto i za osiguranje, ako nećeš iskoristiti, vraća se preostalo ugovoreno do kraja perioda ugovora.

Probaj to ovde kod nas da skratiš "registraciju" na manje od godinu dana i da ti vrate pare, ja jesam imao razlog, potrebu i jesam probao. Budala, pomislio da je Srbija ušla u 21. vek administracije.

Sve što mi mislimo da izmišljamo je odavno smišljeno, provereno da funkcioniše, jednostavno i efikasno uredjeno.
Diovoljno je da prepišemo tudju organizaciju /upravljanje/ administracije kada već toliko decenija ne umemo sami da osmislimo dobra rešenja.
Ili ne želimo, više i ne znam šta je cilj u našoj državi u odnosu prema gradjanima.

Vezano za snimak iz emisije, na samom kraju je koliko sam shvatio komentar policajca da vozačka dozvola više uopšte nije potrebna da se proverava jer čim se ukuca JMBG odmah izadje kompletan registar o vozaču i eventualnoj validnosti vozačke.
Drugim rečima, LK je dovoljan dokument za proveru, nošenje vozačke može komotno da se ukine a u perpsektivi i ukine (kao što već jeste u nekim zemljama).

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Registracija vozila

Post od Bogdan » 15 Feb 2021, 18:34



Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk



Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Registracija vozila

Post od schonenk » 16 Feb 2021, 09:52

Ovo sa vracanjem tablica mi u neku ruku ima smisla, jer je mogucnost zloupotrebe ipak ocigledna. Tamo gde nema kamera moci ces da vozis, a da ne privlacis paznju.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od Grujic » 16 Feb 2021, 10:36

Od cele price, nama fali (a prosto je), registracija na manje od 12 meseci, a visi nivo bi bio da se vise kola reg na jedne tablice, plati se naravno za najskuplje...

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Registracija vozila

Post od nikaragva » 16 Feb 2021, 11:21

I da se proizvodnja tablica izbaci iz zavoda za novčanice.
Nego dobiješ svoj broj i praviš sam tablice kod obućara.
Ceo život su tvoje, koji god auto da imaš.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od Grujic » 16 Feb 2021, 11:34

E sad, sa tim sistemom kao sto je u FR se ipak ne slazem skroz...

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od srdjanyo » 16 Feb 2021, 11:40

I preko bare je tako.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока


Morse
Postovi: 178
Pridružio se: 28 Jul 2020, 10:06
Garaža: Lancer 2009. 1.5

Re: Registracija vozila

Post od Morse » 16 Feb 2021, 16:37

A170T je napisao:
10 Feb 2021, 19:57
Ja planiram mesec dva pred tehnicki da dobro spremim auto. Novo ulje, filteri vazduha i goriva, aditivirani G Drive koristim vec duze vreme + mu mozda sipam neki Wynns za ciscenje. Pred tehnicki cu gledati da stucem 50-100km dnevno sa tim aditivom za ciscenje pa cu videti sta kazu brojevi.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
U nekoj od tema je već bilo reči o aditivima za čišćenje pa sam napisao da se aditivi sa PEA (polyether amine) koji je popularan sastojak u USA teško nalaze u Evropi, jedini koji sam tada našao bio je Liqui Moly 21281. U međuvremenu sam našao i da Wynn's dodaje PEA u neke od aditiva, konkretno:

PRO WYNN'S PETROL EXTREME INJECTOR CLEANER (INJECTOR CLEANER) W29792/W29793
PRO WYNN'S PETROL EMISSION REDUCER (PETROL POWER 3) W29392/W29393
CONS WYNN'S CATALYTIC CONVERTER & LAMBDA CLEANER W24463
PRO WYNN'S PETROL PRE-EMISSION TEST TREATMENT W35792

Mislim da svi imaju istu količinu PEA, našao sam i neke koji imaju manju količinu i neke koji imaju polyether, a ne polyether amine, ne znam u čemu je razlika. U UK su dosta popularni aditivi za čišćenje, navodno pomažu da se prođe eko test. Ja lično ne vidim svrhu tih aditiva ali nisu ni toliko skupi da čovek ne proba, možda može da pomogne u nekim specifičnim slučajevima.

Korisnikov avatar
Eskimko
Postovi: 517
Pridružio se: 14 Jan 2018, 22:15
Garaža: Citroën C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: Smederevo

Re: Registracija vozila

Post od Eskimko » 16 Feb 2021, 19:13

Vezano za SAT EMISIJU
Uopste ne stampaju kazne odma nego prodje 2 do 3 meseca nekad su stizale i posle 6 meseci,pricsm za SD
Konkretno sa ovog snimka sam prepoznao auto koji je u prekrsaju bio ipitao sam vlasnika danas da li je dobio kazne-kaze jos uvek nije dobio nista.

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Registracija vozila

Post od lami » 16 Feb 2021, 22:05

Bivsem kolegi, kad se otvarao shoppy, stigle kazne u roku od dve-tri nedelje sa one kamere kod Jasenka i to jedno tri komada, sve za oduzimanje dozvole. Znam da su u Beogradu imali kasnjenja kad su cekali da im stignu toneri, pa kad im stigli, nastancovali samo tako.
Za ovog lika, stvarno ne znam sta je mislio, da vozi neregistrovani auto. Ok, desi se da se zaboravi, ali ovaj izgleda da nije planirao uopste da registruje.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23795
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od dragvorl » 16 Feb 2021, 23:49

Stvarno ne znam zasto tablice ne vaze trajno, a ne po isteku reg posle 2 meseca mora nove tablice. Necu da reg auto koji vozim x meseci godisnje, hocu da ga registrujem kad krenem da vozim.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Registracija vozila

Post od Puzo81 » 18 Feb 2021, 20:21

Nova saobraćajna 660+660+320, gotova za 7dana.

Običan A4 sa pečatom dok je na izradi.

ftj
Postovi: 13024
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od ftj » 18 Feb 2021, 20:35

Dobro polako mozda i to nekad isprave kao sto su ispravili śđžč i to da tablice isticu posle 5 god.

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2131
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Registracija vozila

Post od A170T » 27 Feb 2021, 15:46

Ima li jos nekog ko ce imati problema u vezi novih zakona na tehnickim pregledima ili sam jedini? Sta planirate u vezi toga? Kako uopste osposobiti auto i ugraditi katalizator ako ga nema?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Odgovori