Registracija vozila

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3809
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Registracija vozila

Post od Kornjaca Rade » 12 Maj 2021, 13:11

Meni skidaju i lepe uvek tamo oni u Dunavu i zalepe je uvek kako bih i ja :)

Korisnikov avatar
Joker
Postovi: 495
Pridružio se: 23 Jan 2016, 15:43
Garaža: Kamiq Ambition 1.0 TSI DSG
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od Joker » 13 Maj 2021, 11:07

Registrovao Kamiqa
22.600 dinara bez tehničkog

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Registracija vozila

Post od sebekkg » 16 Maj 2021, 23:02



Evo priče o tehničkim pregledima, atestu već atestiranog...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3250
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Registracija vozila

Post od Puzo81 » 22 Maj 2021, 20:41

Lopovluk teški, treba nas jebati

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Registracija vozila

Post od H4wkeye » 09 Jun 2021, 10:02

Sad vidim ABS odlozila primenu ostalih odredbi o teh. Pregledu za najmanje 2 godine. I opet mi sto odrzavamo kola i to ispadamo ovce, a ovi sa krsinama ce da nastave da truju narod.

Koja komedija.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od ljubitelj » 09 Jun 2021, 11:10

Nema to veze sa kršinama, osnovni problem je pravna suprotnost sa Ustavom uvodjenjem negativne diskriminacije i to još retroaktivno kroz Pravilnik što je niži pravni akt od Zakona a kamoli Ustava koji garantuje jednaka prava svim gradjanima.
A što je eklatantno prekršeno sa zahtevom da za gradjanina A važi jedno pravilo a za gradjanina B drugo pravilo za jednu te istu identičnu pravnu proceduru (na identičan auto tj 2 vlasnika se primejuju 2 RAZLIČITA pravila o tehničkom pregledu).

To što je ministarstvo nesposobno da izmeni pravilnik u roku od 24h. što je normalno i dovoljno za iole pismenog administrativca da ukapira gde je izvor problema, izmišljaju se nekakve komisije i kalkuliše očigledno sa izbornim procesom koji sledi.

Odlaganje na 2 godine ovog istog Pravilnika ništa ne rešava, dakle besmisleno.

I dodatno, priča o ovalnosti diskova je posebna tema zašto je naopako postavljen problem sa kočnicama pa je onda i naopako napisano u pravilniku do te mere da može ozbiljne probleme da pravi i autima koji su upravo izašli iz auto salona ako bi se kontrolisali.

Naravno, to je moje mišljenje jer odavno u ovoj državi važi negativna selekcija, najgori kadar se ubacuje u državnu administraciju i gde god se okreneš iznenadiš se ako neka osoba uradi svoj posao kako treba, efikasno i u skladu sa pravilom vladavine prava. Prosto ti bude čudno što je nešto normalno i kako treba uradjeno.

Ovo sada je samo ogoljena slika stanja u državi...gde smo mi magarci u glavnoj ulozi kada god poštujemo zakone i propise.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od grujicd » 09 Jun 2021, 11:30

Sve si u pravu. Sećam se kad su izbacili nove tablice sa slovima, da smo odmah ovde na forumu sračunali da nije dosta kombinacija da se pokrije Beograd kroz niz godina. Ej, osnovnoškolska matematika, nikakvi integrali. Pa su onda tu brljotinu "popravljali" još većom brljotinom sa dodavanjem ŠČĆ, pa se na kraju predali i dodali još jednu brojku.

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2102
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Registracija vozila

Post od A170T » 09 Jun 2021, 11:34

H4wkeye je napisao:Sad vidim ABS odlozila primenu ostalih odredbi o teh. Pregledu za najmanje 2 godine. I opet mi sto odrzavamo kola i to ispadamo ovce, a ovi sa krsinama ce da nastave da truju narod.

Koja komedija.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
Misliš da su ljudi srecni sto voze takva vozila? Sto se od usta odvaja zadnji dinar ne bi li se kupio neki 20 god star polovnjak sa kojim ces moci da se dokotrljas do posla za platu od 200 evra? Ljudima koji zbog raznoraznih terapija svakodnevno putuju u grad treba oduzeti pravo na lecenje? Deci koja zive u udaljenim selima treba onemoguciti prevoz do škole zato sto je u nekom gradu na drugom kraju Srbije veliko zagadjenje?
Gledajte malo širu sliku...

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Registracija vozila

Post od H4wkeye » 09 Jun 2021, 11:44

ljubitelj je napisao:Nema to veze sa kršinama, osnovni problem je pravna suprotnost sa Ustavom uvodjenjem negativne diskriminacije i to još retroaktivno kroz Pravilnik što je niži pravni akt od Zakona a kamoli Ustava koji garantuje jednaka prava svim gradjanima.
A što je eklatantno prekršeno sa zahtevom da za gradjanina A važi jedno pravilo a za gradjanina B drugo pravilo za jednu te istu identičnu pravnu proceduru (na identičan auto tj 2 vlasnika se primejuju 2 RAZLIČITA pravila o tehničkom pregledu).

To što je ministarstvo nesposobno da izmeni pravilnik u roku od 24h. što je normalno i dovoljno za iole pismenog administrativca da ukapira gde je izvor problema, izmišljaju se nekakve komisije i kalkuliše očigledno sa izbornim procesom koji sledi.

Odlaganje na 2 godine ovog istog Pravilnika ništa ne rešava, dakle besmisleno.

I dodatno, priča o ovalnosti diskova je posebna tema zašto je naopako postavljen problem sa kočnicama pa je onda i naopako napisano u pravilniku do te mere da može ozbiljne probleme da pravi i autima koji su upravo izašli iz auto salona ako bi se kontrolisali.

Naravno, to je moje mišljenje jer odavno u ovoj državi važi negativna selekcija, najgori kadar se ubacuje u državnu administraciju i gde god se okreneš iznenadiš se ako neka osoba uradi svoj posao kako treba, efikasno i u skladu sa pravilom vladavine prava. Prosto ti bude čudno što je nešto normalno i kako treba uradjeno.

Ovo sada je samo ogoljena slika stanja u državi...gde smo mi magarci u glavnoj ulozi kada god poštujemo zakone i propise.
Ako mislis na ono sto auto iste godine proizvodnje ima razlicite kriterijume za prolazak na teh. Pregledu sto se tice izduvnih gasova, u zavisnosti da li je registrovan pre ili posle 2014. to se slazem. To jeste glupost! Ali to su izmenili vec koliko ja znam.

@A170T Razumem ja to, ali koliko je takvih? Vecina su namerno skidala katalizatore i to. Sama starost vozila, ako je odrzavano i vozeno kako treba ne bi trebalo da utice mnogo na izduvne gasove.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od ljubitelj » 09 Jun 2021, 12:05

Da, mislim na to.

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2102
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Registracija vozila

Post od A170T » 09 Jun 2021, 12:43

Ja mislim da se katalizatori uglavnom skidaju na placu pre prodaje ne bi li gazda zaradio par stotina eur pride.
Treba definitivno iskljuciti ekstremne slucajeve iz saobracaja, ima krševa koji nisu za put. Bas pre par dana gledamo sa bratom neki kombi koji za sobom ostavlja 150m dimnu zavesu, par dana kasnije izgoreo na putu. Dakle vozila koja predstavljaju opasnost po zivot vozaca i putnika...
Sad ovo oko katalizatora je smisljeno cisto da se dodvorimo nekim EU normama, a narod zivi daleko od standarda kakav je u razvijenijim drzavama u Evropi.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
zeljkokg76
Postovi: 364
Pridružio se: 19 Okt 2015, 18:49
Garaža: Honda Civic 1.8 Executive, Mazda 2 1.3, Renault Clio IV 1.5 dci
Lokacija: Крагујевац

Re: Registracija vozila

Post od zeljkokg76 » 09 Jun 2021, 12:59

Па шта сад, треба да удишемо канцерогене материје, то што причаш уопште нема везе са стандардом а ни са здравим разумом, немаш катализатор или дпф филтер не испуњаваш самим тим норму, ћао здраво. Што каже @ljubitelj сад смо ми магарци што одржавамо аутомобиле. Мешаш бабе и жабе. Да се разумемо, возим ауто који није нов 13 година, али испуњава еколошку норму, има катализатор, мотор исправан и одржаван, али свакако бих волео као и већина нас ако не нов ауто, барем стар до 3-4 године. Ако не можеш да одржаваш седи на бициклу, електро тротинет, на море иди аутобусом... Према стандарду такав нам је ауто парк, не баш сјајан, али барем неке основе (норме) нека се поштују.
Poslednja izmena od zeljkokg76 u 09 Jun 2021, 12:59, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Registracija vozila

Post od H4wkeye » 09 Jun 2021, 13:04

ljubitelj je napisao:Da, mislim na to.
Tu se slazemo.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Registracija vozila

Post od OMP » 09 Jun 2021, 13:05

Kocnice su bile cist idiotizam sto su hteli da uvedu a za katalizatore nisam neko koga brine zagadjenost jer svakako automobili su manje bitna stavka u zagadjenju, neka rese oni mnogo vece zagadjivace prvo pa onda automobile ali od toga nema vajde pa ajde udaraj po "sirotinji"

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od grujicd » 09 Jun 2021, 13:23

Ovi nam zagađuju direktno pod prozorom i gde god da kreneš da se prošetaš. U tome je razlika.

Odgovori