Registracija vozila

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Registracija vozila

Post od trojanac » 11 Jan 2012, 23:01

Tuča zbog brojeva za registraciju vozila


U masovnoj tuči koja je juče ujutro izbila u redu za registraciju vozila ispred policijske stanice u Bulevaru Kralja Petra Prvog nekoliko Novosađana lakše je povređeno, a tri mladića su privedena.

Tuča je izbila između građana i grupe mladića, koji su danima organizovano prodavlai brojeve za čekanje u redu po cenama koje su dostizale i 7.000 dinbara.

Pred šalter- salu morala je da dođe interventna jedinica i zavede red.

Svedocu tuče navode da se oncident dogodio kada su se građani pobunili što je grupa mladića, koja je sebe proglasila za organizatore, počela da postavlja drvene letve i sprečava ih da priđu zgradi i sami podignu brojeve za čekanje u šalter-Sali.

U Novom sadu se, inače, već mesecima broj za registraciju čeka po celu noć, a od stotinak ljudi koji provedu noć pred policijom, tek dvadesetak dođe do “čarobnog broja“ koji garantuje da će u toku dana moći da pbave registraciju vozila. Stoga ne čudi što je pokušaj ovih mladića za koje Novosađani tvrde da ima danima prete, izazvao burnu reakciju okupljenih.

“Stajao sam u redu koji je formiran na prilazu za invalide i tu je bilo oko 200 ljudi, dok se sa druge strane ulaza okupilo desetine njih.

To su uglavnom mladi ljudi, neki kažu i navijači, koje je očigledno neko platio da se okupe i pokupe brojeve. Pominje se da iza toga stoje agencije za registraciju.

Deo mladića iz te grupe odjednom je povadio pendreke i palice i počeo da udara sve koji su se pobunili zbog blokiranog prolaza“, ispričao je za “Blic“ svedok incidenta Z.A.

Prema njegovim rečina bar četvoro, petoro ljudi je zadobilo udarce, a jedna devojka je udarena flašom u glavu. Guranje i tuča su potrajali pet minuta. Dok iz policijske stanice nisu istrčali pripadnici interventne jedinice, koje su građani uspeli da pozovu, tako što su otišli do portirnice policije.
“Priveli su nekoliko njih, dok su ostali pobegli. Međutim, već posle pola sata ti momci su se vratili jer su ih policajci pustili. Pretili su i tražili one koji si ih prethodno prijavili“, kaže ovaj svedok.

U Policijskoj upravi su “Blicu“ potvrdili da se dogodio incident i da su privedeni potom pušteni.


Izvor: Mondo


Dragvorl, imaš li više informacija o ovom događaju?
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Registracija vozila u Novom Sadu

Post od McGruja » 12 Jan 2012, 03:40

Gde je on uopšte? :rofl:

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Registracija vozila u Novom Sadu

Post od dragvorl » 12 Jan 2012, 12:38

Evo, evo, bas sam bio u SUP-u juce. Kakva smo seljanija od drzave jos jednom sam se uverio, normalno. Drugar se preselio pa mu je prebivaliste prebaceno u drugi grad, kako mu je auto bio na NS table morao je da ih menja, medjutim nema covek vremena zbog posla, pa je mene ovlastio da odradim odjavu za njega. Otisao sam kod dezurnog pandura dan pre da pitam kakva je situacija, i kaze da se u 7 uvece staje u red za sutradan. :roll: I taj moj drugar nadje nekog da dodje da ceka u redu (cene se krecu od 2-3k dinara za cekanje broja koliko sam cuo), i ja dodjem da preuzmem br u 15 do 7 ujutro, medjutim kazu kao broj ce dobiti samo ko ima ovlascenje (a to sam ja). Morao sam da uskacem preko one rampe, da menjam mesto sa ovim deckom, i onda pocinje agonija, guranje, sacuvaj Boze, dobro da neko nije izbo tamo nozem nekog. Bile su tamo i devojke neke, koje cekaju za agencije, ne bi me cudilo da su dobile teske telesne povrede da su bile u sred rulje. :roll: Inace, postoje dezurni "navijaci" koji kao stoje u redu od 7 uvece ili i ranije, i onda pred podelu brojeva dodje jos njih 20 koji su isto kao cekali celu noc, a naravno nisu. Bruka i sramota, postavicu klip na yt kako to izgleda spolja, unutra na zalost nisam mogao da snimam zbog guzve. :roll:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Tibor021
Postovi: 48
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:43
Garaža: Škoda Fabia 1,2/51 kW
Lokacija: Novi Sad

Re: Registracija vozila u Novom Sadu

Post od Tibor021 » 13 Jan 2012, 08:12

Jel samo Novi Sad? Kako je u Bg?

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Registracija vozila u Novom Sadu

Post od superboss » 13 Jan 2012, 08:20

To je jedan od glavnih razloga sto ja krsim zakon i necu da se prijavljujem u NS, a zivim u NS od 2003. Sto je najgore, nije samo za registraciju, nego i za ostala dokumenta.

Svaki put kad prodjem pored supa u KP 1. zgrozim se. Ne mogu da verujem da gradska uprava nema ama bas trunke interesovanja da to resi na neki nacin. Nije mi jasno sto ne prebace nadleznosti na MZ po gradu, sigurno bi ljudima olaksali proces-posto da se ubrza ne moze.


Eeeej, tuca u tri ujutro :eek: ..... u 21. veku,u nekom redu,u jednoj zemlji, na brdovitom Balkanu :evil:
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila u Novom Sadu

Post od snork » 13 Jan 2012, 08:50

U Beogradu zavisi od policijske stanice, ali je uglavnom normalno.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3564
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Registracija vozila u Novom Sadu

Post od jaksa » 13 Jan 2012, 08:55

Nije ovo novo za NS, sećam se da kada su uvodjeni novi pasoši i lk, isto je bila katastrofa od organizacije.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Registracija vozila u Novom Sadu

Post od Gaginh0 » 13 Jan 2012, 09:35

E ovako, 2011. sam vadio lk, pasos i reg. auto. Sup kod Mosta Slobode se otvara u pola 7, a sa radom pocinje u 7 (do tad se dele brojevi). Svaki put sam dosao u 5 ujutro i kad sam uzimao broj nikad nisam bio vise od deseti po redu.

Znaci nije problem toliki, samo sat i po sacekati, slusati muziku, slusati matorce kako pricaju gluposti, pa mozda naci i nekog poznatog u redu.

Medjutim, podizanje saobracajne se vrsi samo u tom Supu u Kralja Petra, i tamo mi ne pada na pamet da idem dok ne otopli, jer kako kazu moras doci oko 3 da bi mozda dobio broj, a da dajem 1000 din (to je redovna tarifa, ovo za 7 soma gruvaju samo) ne pada mi na pamet.

U svim normalnim opstinama ne trebaju ti brojevi za podizanje dokumenata, a u NS treba.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Registracija vozila u Novom Sadu

Post od superboss » 13 Jan 2012, 09:41

Ma nisu problem brojevi (to je ok, lakse se uvede neki red) nego sto im je kapacitet za grad od 360 000(skoro) stanovnika smesan
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Registracija vozila u Novom Sadu

Post od McGruja » 13 Jan 2012, 10:03

Pišite bre neku peticiju, žalite se

Pa oni su zaposleni zbog nas, i postoje tu zbog nas

U bunu, Novosađani! :doubleup:

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Registracija vozila u Novom Sadu

Post od Floyd » 13 Jan 2012, 10:20

trojanac je napisao:Tuča zbog brojeva za registraciju vozila...
:uf: :uf:

Pa ovi su definitivno pukli :)
Ultra-mega-giga moderne saobracajne i tablice ali doci do njih je prava nocna mora kao i do svih dokumenata u Srbiji.

Ja sam LK i Pasos tamo pravio tek kad sam nasao "vezu" jer nisam imao zivaca ni vremena da se muvam sa likovima koji, pazi molim te, cekaju u redu za pare :D

Inace u CH se to zavrsava postom kao i u FR...
U CH jedne tablice koristis stalno a samo saobracajnu menjas pri promeni auta ;)
U FR se auto registruje samo jednom a tablice pravi gde ti je volja (servisi, prodajni saloni, kljucorzeci...) i kakve hoces (ima vise nivoa kvaliteta).

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3835
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Registracija vozila u Novom Sadu

Post od swemir » 13 Jan 2012, 10:27

Problem u novom sadu je sto nema nacelnika supa jer je jak srs sadasnji sns lobi, i problem i lomjava izmedju njih i ds unutar gradskog supa...

e sad i prosla vlast u novom sadu srs je zaposlila mnoge, tako da je opsta papazjanija...

Inace to nema veze sa gradom, nego sa ministarstvom policije i njihovim varnicama sa milicijom u nsu :nonono:

tako mi je rekao lik koji radi u supu.

i to ide po principu, zajebacu te makar i to mene upropastilo, ali neces uspeti.
naravno to se moze prebaciti gradskoj vlasti, pa onda i nije losha fora za srs, i mirovica

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Registracija vozila u Novom Sadu

Post od dragvorl » 13 Jan 2012, 11:11

Molim vas samo bez pominjanja stranaka, necemo politicariti ovde. Hvala. :doubleup:
Inace evo i kako to sve izgleda, nije ekstra snimak, ali da ilustruje. Zao mi je sto nisam mogao iz mase da snimam, da vidite vi kakva smo banda. Inace radi i zakazivanje preko neta, ali se cekalo po mesec dana, ne znam kako je sad. Ali stvarno elegantno, dodje se na salter preda, nema redova, nema cekanja.

http://www.youtube.com/watch?v=VdElKPntb6o
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Registracija vozila u Novom Sadu

Post od dag81 » 13 Jan 2012, 11:57

Ma nismo mi banda, nego sta ce ljudi ne mogu da voze svoja vozila jer ne mogu da dobiju tablice iako su sve uplatili. Naravno da niko nije srecan zbog toga sto mora da ceka u redu za sutrasnji dan od kad se uvece zatvori salter. Ja juce prolazio tuda oko 23.30h bilo je jedno 40ak ljudi sigurno.
I onda se ovi iz MUPa naprave pametni, kao sto nisu registrovali mesec dana unapred svoja vozila. Pa da trebamo da gledamo u pasulj pa da procenjujemo da li ce strajkovati ili nece.
Stoka.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Registracija vozila u Novom Sadu

Post od dragvorl » 13 Jan 2012, 12:06

Da vidis ti tu ekipu koja "ceka" brojeve za lovu mislim da bi slobodno mogao da kazes da su banda (bude tu i poneko ko je dosao da redovno obavi nesto). To ti je kad dozvole da brojeve za registraciju uzima ko hoce i sto ne rese to sa agencijama.To moze jedino da se dozvoli u jednoj ovakvoj bananiji. I to tuca i guzva ispre policijske stanice. :roll: Onda ovi sto se tradicionalno naprave pametni i ulaze preko reda, to je za mene bagra, i nista vise.

Ali evo, problem se vec resava. :roll:


Šalteri za registraciju rade do ponoći naredna tri dana

Slika
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori