Registracija vozila

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13009
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Registracija vozila

Post od Saša » 17 Mar 2020, 07:52

Neko je napisao negde (juče):

"Vozila se više ne mogu registrovati, ko je registrovao zaključno sa današnjim danom, registrovao, ko nije , a istekla mu registracija, ne može u saobraćaj (ne bi trebao). Kome registracija ističe od sutra na dalje, može da se vozi tako, dok traje vanredno stanje. Potvrđeno depešom".

Meni registracija ističe 19.og, mislio sam danas popodne otići da je produžim. Ćorak, izgleda da ću se voziti neregistrovan, ako je ovo tačno. :(

TT


pingvin
Postovi: 32
Pridružio se: 11 Jul 2015, 14:24

Re: Registracija vozila

Post od pingvin » 17 Mar 2020, 08:37

Ja danas u 18h imam zakazanu registraciju u auto Rad-u. Jos su mi sinoc poslali sms poruku sa molbom da ne ulazim unutra nego sacekam napolju da me prozovu. Javljam ako uspem da registrujem.

Sent from my moto e5 using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10566
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od ljubitelj » 17 Mar 2020, 08:47

Ne razumem zašto registracija ne bi radila, pa i u toku ratnog stanje je funkcionisalo.
Niti je neki rizik, niti je puno ljudi uključeno, niti je predmet prenosilac....
Što ne zabrane onda novac koji je jedan od najvećih problema u epidemijama po pitanju prenošenja.

Stičem polako utisqk da neko u državi gubi polako razum i stihijski donosi odluke.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8358
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od grujicd » 17 Mar 2020, 09:30

Ne znam da li si video snimke na TV, gužve na raznim šalterima jer su ljudi pohrlili da završe posao, jer ne znaju šta ćé biti kad im dokumenta isteknu. Gužve baš kad ne treba da ih bude, situacija nije uporediva sa bombardovanjem, druge stvari su sada problem. Ovo je po meni ok mera.

ljubitelj
Postovi: 10566
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od ljubitelj » 17 Mar 2020, 10:07

Imam pametnija posla od gledanja TVa, na primer da radim da bih finansirao poreze koje će država uzimati i dok traje ovo vanredno stanje.

Registracija odavno ne ide preko šaltera već na tehničkom a tamo se zakazuje i ide jedan po jedan auto/vlasnik.
Nema nikakve gužve.

Ne verujem da ima baš toliko mnogo odjednom u isto vreme ljudi sa zahtevom za nove/zamenu dokumenata vozila i/ili tablica.

A i ta panika što po,minješ je upravo zbog ovakvih nepromišljenih i ishitrenih odluka preko noći koje stvaraju pravnu nesigurnost i ugrožavaju inače normalno ponašanje ljudi.

Da nema neisgurnosti i da se zna da država ostaje u funkciji ne bi ljudi hrlili svi odjednom da pre drugih završe posao.

Plus, ova odluka stvara dodatne probleme- sada se stvara opšta nesigurnost za učesnike u saobraćaju sa neregistrovanim vozilima.
Hoće li država plaćati odštete što materijalne što lečenja usled neregistrovanih/ neosgiuranih učesnika pošto svakako neće nekom magijom prestati saobaraćajni rizik i nezgode.

Od malog i sitnog problema koji se lako rešava (dozvoli se ulazak u šalter salu 3-5 osoba, pa kada završe onda sledeći itd) u roku od 5 minuta stvara se potencijalno daleko veći i skuplji problem koji će se onda rešavati danima a možda i mesecima oko nadoknade šteta.

Po meni, jedna od najglupljih odluka u vanrednom stanju je da se ukinu funkcije države, ograničenje u količini /brzini usluge još je i opravdano ali 100% ukidanje servisa države je van svake pameti.

Šta je sledeće, ukidanje krimi policije, ukidanje hitne pomoći, ukidanje vatrogasne službe...

To se ni u ratu ne dogadja gde je daleko veći broj ljudi ugrožen jednovremeno i veći je obim stradanja stanovništva koji zahteva bolnički krevet. Imali , videli, znamo da može da se organizuje funkcionisanje i u vanrednim okolnostima.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Registracija vozila

Post od Heinz » 17 Mar 2020, 10:20


Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2131
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Registracija vozila

Post od A170T » 17 Mar 2020, 12:41

Kakvi ovlašceni servisi? Ja pojma nemam gde se nalazi ovlasceni servis za bilo koju marku vozila. Meni registracija istice 15 Maja, valjda ce se normalizovati do tada.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Registracija vozila

Post od Heinz » 17 Mar 2020, 13:02

Misli se na tehničke preglede koji izdaju nalepnicu.

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2131
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Registracija vozila

Post od A170T » 17 Mar 2020, 13:24

Super, nemam takve u mom mestu :)

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Registracija vozila

Post od speedy stikis » 17 Mar 2020, 14:08

Saša je napisao:
17 Mar 2020, 07:52
Neko je napisao negde (juče):

"Vozila se više ne mogu registrovati, ko je registrovao zaključno sa današnjim danom, registrovao, ko nije , a istekla mu registracija, ne može u saobraćaj (ne bi trebao). Kome registracija ističe od sutra na dalje, može da se vozi tako, dok traje vanredno stanje. Potvrđeno depešom".

Meni registracija ističe 19.og, mislio sam danas popodne otići da je produžim. Ćorak, izgleda da ću se voziti neregistrovan, ako je ovo tačno. :(

TT
Ja sam taj koji je to napisao, izvinjavam se :pardon:

Hteo sam samo dobro namerno da prensem sta su mi preneli bajkeri, izvinjavam se ako sam doveo nekoga u zabunu, jer ako su lagali mene i ja lazem vas.


Mada opet koliko sam sada skapirao ta informacija je delimicno tacna, da ne mozes u supu? :zbunjen:

http://rs.n1info.com/Auto/a578739/MUP-P ... isima.html

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13009
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Registracija vozila

Post od Saša » 17 Mar 2020, 15:08

Malopre sam zvao "AutoRad" agenciju i tehnički pregled, sve normalno oko registracije za sada, zakazao sam sutra u 18.30 tehnički i registraciju. Pitam ih da li normalno rade, kaže mi žena na telefonu: "pa baš i ne normalno" (sigurno misleći na ovu situaciju sa virusom).

TT



Korisnikov avatar
djors
Postovi: 237
Pridružio se: 10 Avg 2018, 18:25
Garaža: Peugeot 407 2.0 hdi; Yamaha xj600 diversion
Lokacija: Novi Sad

Re: Registracija vozila

Post od djors » 17 Mar 2020, 16:29

Da i ja potvrdim, NS, servis sa tehničkim pregledom, normalno prošla registracija..
31700 dinara za 1997ccm dizlo 2005 godište. Mislim da sam sad u 1. premijskom stepenu. Ovaj iznos je sa T.P. i provizijama.
"If in doubt, flat out" C.McRae

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Registracija vozila

Post od blaugrana » 17 Mar 2020, 17:21

I ja da potvrdim da sam uradio tehnicki i regu :)

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Registracija vozila

Post od OMP » 17 Mar 2020, 18:17

izgleda da ipak sve radi, teh. pregledi koji izadju i nalepnice vrse registraciju normalno ako je potreban samo produzetak a za vozila koja se prvi put registruju ide nesto online ne znam detalje.
Mislim da ne radi poreska tako da ne moze da se npr. izvrsi prenos, to mi neko danas rece da nije mogao da zavrsi

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Registracija vozila

Post od OMP » 17 Mar 2020, 19:34


Odgovori