Registracija vozila

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od Grujic » 10 Maj 2021, 10:25

Tako je, ja sam to uradio prosle godine i odlicna je fora.

Dodatno je dobro, sto barem teorijski, mozes da platis online. Fora je sto se generise jedinstven poziv na broj, i oni u MUPu vide da li je placen za taj poziv na broj. Nadam se da tako i u praksi radi, to bi bila milina

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od grujicd » 10 Maj 2021, 10:39

A je li menjao neko saobraćajnu? Pošto je istekla pre 2 godine - to je ona glupost kad su tablicama stavili ograničen rok, pa onda automatski i saobraćajnim. Dobio sam papir iz MUP-a da je to sve u redu i da u stvari traje bez ograničenja, ali opet manje razmišljaš da li će negde na granici ili u inostranstvu da te drndaju.

Ista je fora sa uplatom, generišeš uplatnicu preko eprave ali onda svakako moraš u MUP. Da li je taj obrazac saobraćajne ikako povezan sa nalepnicom? Ako možeš da menjaš nezavisno od nalepnice onda je to lakši problem.

Inače za produžavanje vozačke su uveli da može sve da se završi online i još da ti dođe poštom. Za to - svaka čast. Probaću tu uslugu za par meseci kad se približi istek.

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3811
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Registracija vozila

Post od Kornjaca Rade » 10 Maj 2021, 10:56

Meni u Dunavu isto nisu mogli da zavrse taj deo oko registracije, samo osiguranje, pre skoro mesec dana, pa sam isto morao u mup.

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od ljubitelj » 10 Maj 2021, 11:28

Ja sam menjao i tablice i saobraćajnu.
Na tehničkom su sve papirološki uradili, platio direktno njima i posle samo otišao u MUP da predam.
Čekao 7 dana novu saobraćajnu, tu neku potvrdu dobio odmah uz nalepnicu.

Sada piše da je saobraćajna izdata do 2099. godine kada se očita čip.

Vozačku ne razumem zašto uopšte menjaju, ionako je u centralnom registru vezanom za JMBG vidljiva (važenje, stanje, zabrane, sve) kada se pristupi očitavanju lične karte tako da je potpuno bespotreban dokument.
L.K. je sasvim dovoljna pošto je uvezana sa vozačkom što se tiče podataka.
Da je neko iole racionalan u državi pa da ukine obavezu nošenja vozačke unutar Srbije.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19250
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Registracija vozila

Post od Heinz » 10 Maj 2021, 12:32

Što se mene tiče od kad postoji Dunav Auto na Voždovcu sve tamo završavam, osim kad stvarno mora u MUP da se ide.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od Grujic » 10 Maj 2021, 12:42

ljubitelj je napisao:Ja sam menjao i tablice i saobraćajnu.
Na tehničkom su sve papirološki uradili, platio direktno njima i posle samo otišao u MUP da predam.
Čekao 7 dana novu saobraćajnu, tu neku potvrdu dobio odmah uz nalepnicu.

Sada piše da je saobraćajna izdata do 2099. godine kada se očita čip.

Vozačku ne razumem zašto uopšte menjaju, ionako je u centralnom registru vezanom za JMBG vidljiva (važenje, stanje, zabrane, sve) kada se pristupi očitavanju lične karte tako da je potpuno bespotreban dokument.
L.K. je sasvim dovoljna pošto je uvezana sa vozačkom što se tiče podataka.
Da je neko iole racionalan u državi pa da ukine obavezu nošenja vozačke unutar Srbije.
Nije bas tako, realno u nekim situacijama se vozacka daje na uvid, a ne moze se uvek tek tako proveriti. Npr rutinske kontrole bi trajale duze i slicno

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od Delija » 10 Maj 2021, 12:53

grujicd je napisao:
10 Maj 2021, 09:58
Zar nije bilo da sa agencijom mora do notara? Nešto mi je i to delovalo kao smaranje. Ali dobro da si me podsetio, sad ću da ispitam tu mogućnost.
Ja sam poslednji put bio sa covekom koji drzi agenciju (saradjujemo cirka 20 godina) kod notara dok sam imao Civic (pre skoro 10 godina) - da mu dam punomoc. Ne racunam prodaju auta.
Zena je bila kad je kupila Qashqai. Za novi BMW je prosle godine bila ona smaracina sa SUP-om koji nije radio, pa se slalo postom, ali sada za priduzavanje i za novu Hondu - nismo bili kod notara. Potpisali smo samo neke papire i to je to. Sve je on odradio.

Cak i da treba notar - to brzo odradis. Znatno smanjuje smaranje.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od nuk » 10 Maj 2021, 13:23

Ovde se potpisuje punomoć nekom advokatu formalno da bi oni sve ostalo završavali. To se radi na licu mesta u agenciji, nema notara u priči

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od grujicd » 10 Maj 2021, 16:51

Da li daš i auto agenciji da vozi na tehnički, preko njih platiš i osiguranje? Sad sam zaglibio na pola puta, ali da znam za ubuduće. Nisam fan davanja nekom da vozi kola, ali sam još manji fan šaltera.

Inače otišao sam ponovo do Dunava, proradilo izdavanje nalepnica ali ne lezi vraže. Kaže žena koja to radi da ne može da mi napravi jer je obrazac tehničkog pregleda koji su mi već izdali napravljen tako da se pravi i nova saobraćajna i sad mora isključivo u MUP i to sad ide u paketu. Bar sam kod nje uplatio takse.
Otišao do MUP-a i okrenuo se, 10 ljudi u redu. Srećom da mi CRV ne treba na dnevnoj bazi.

Iz ove perspektive trebao sam samo da produžim registraciju a dozvola nekom drugom prilikom, ali su me na tehničkom ubeđivali da je to najbolje u paketu.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od Delija » 10 Maj 2021, 17:04

Odradim sve kod njih (i kasko), osim sto na tehnicki ja odvezem auto jedno nedelju-dve ranije u terminu koji mi odgovara.
Hoce oni i to da odrade, ali ne volim da dajem auto.

Inace, i ja dobijem aritmiju cim vidim salter.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od grujicd » 10 Maj 2021, 17:27

Pa nekako kad odvezeš auto na tehnički tu je odmah i osiguranje i nalepnica, bar to sad često ima na jednom mestu. To mi je u principu lakše nego da idem odvojeno u agenciju.
Samo što svaki drugi put na tom izdavanju nalepnica "padne sistem" ili ova sad glupost sa saobraćajnom, ili nešto treće... Možda treba da krenem pesimistički u startu, pravo u agenciju i da se poštedim tog što ne bi trebalo nikad da se desi a desi se svakog drugog puta.

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od ljubitelj » 10 Maj 2021, 18:15

Grujic je napisao:
10 Maj 2021, 12:42
ljubitelj je napisao:Ja sam menjao i tablice i saobraćajnu.
Na tehničkom su sve papirološki uradili, platio direktno njima i posle samo otišao u MUP da predam.
Čekao 7 dana novu saobraćajnu, tu neku potvrdu dobio odmah uz nalepnicu.

Sada piše da je saobraćajna izdata do 2099. godine kada se očita čip.

Vozačku ne razumem zašto uopšte menjaju, ionako je u centralnom registru vezanom za JMBG vidljiva (važenje, stanje, zabrane, sve) kada se pristupi očitavanju lične karte tako da je potpuno bespotreban dokument.
L.K. je sasvim dovoljna pošto je uvezana sa vozačkom što se tiče podataka.
Da je neko iole racionalan u državi pa da ukine obavezu nošenja vozačke unutar Srbije.
Nije bas tako, realno u nekim situacijama se vozacka daje na uvid, a ne moze se uvek tek tako proveriti. Npr rutinske kontrole bi trajale duze i slicno

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока
Pa baš su u policiji javno rekli i demonstrirali da je kraće i jednostavanije trajanje pri rutinskoj kontroli.
Tada rekoše i da se pri zaustavljanju više ne traži pokazivanje vozačke.

na taj način preko medija sam i saznao za taj sistem da po JMBG se prati stanje vozačke dozvole.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od nuk » 10 Maj 2021, 21:37

grujicd je napisao:Pa nekako kad odvezeš auto na tehnički tu je odmah i osiguranje i nalepnica, bar to sad često ima na jednom mestu. To mi je u principu lakše nego da idem odvojeno u agenciju.
Samo što svaki drugi put na tom izdavanju nalepnica "padne sistem" ili ova sad glupost sa saobraćajnom, ili nešto treće... Možda treba da krenem pesimistički u startu, pravo u agenciju i da se poštedim tog što ne bi trebalo nikad da se desi a desi se svakog drugog puta.
Praktično svaki tehnički pregled podrazumeva usluge agencije valjda, u Beogradu sam sve završavao u Henexu, ovde u NS šaram.
Pisao sam već da na starijem espasu imam problem sa neatestiranom kukom pa moram da jurim kombinacije, bukvalno završavam preko agencije iz Vrbasa koja radi tehnički u Srbobranu, nije muljanje u tom smislu jer ljudi tvrde da sam čist pred zakonom al eto, na drugim tehničkim pregledima nisu sigurni ili tvrde drugačije.
Poenta je, mogu da odvezem auto, mogu da dođu po njega, mogu samo papire da predam ako sam odem na tehnički koji oni organizuju, sve može samo je pitanje da li će da košta 1000, dve ili tri više recimo, prosto neverovatno ali ne vredi vremena i živaca kako god.
Neki moraju da šilje dok se drugi bore za svaki dinar.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od Delija » 10 Maj 2021, 22:43

grujicd je napisao:
10 Maj 2021, 17:27
Pa nekako kad odvezeš auto na tehnički tu je odmah i osiguranje i nalepnica, bar to sad često ima na jednom mestu. To mi je u principu lakše nego da idem odvojeno u agenciju.
Samo što svaki drugi put na tom izdavanju nalepnica "padne sistem" ili ova sad glupost sa saobraćajnom, ili nešto treće... Možda treba da krenem pesimistički u startu, pravo u agenciju i da se poštedim tog što ne bi trebalo nikad da se desi a desi se svakog drugog puta.
Upravo to je problem - ceo sistem im radi do moga i nazad. Nekad odradim odmah sve - a nekad je "stativa".
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Registracija vozila

Post od jocas » 10 Maj 2021, 23:52

grujicd je napisao:
10 Maj 2021, 10:39
A je li menjao neko saobraćajnu? Pošto je istekla pre 2 godine - to je ona glupost kad su tablicama stavili ograničen rok, pa onda automatski i saobraćajnim. Dobio sam papir iz MUP-a da je to sve u redu i da u stvari traje bez ograničenja, ali opet manje razmišljaš da li će negde na granici ili u inostranstvu da te drndaju.

Ista je fora sa uplatom, generišeš uplatnicu preko eprave ali onda svakako moraš u MUP. Da li je taj obrazac saobraćajne ikako povezan sa nalepnicom? Ako možeš da menjaš nezavisno od nalepnice onda je to lakši problem.

Inače za produžavanje vozačke su uveli da može sve da se završi online i još da ti dođe poštom. Za to - svaka čast. Probaću tu uslugu za par meseci kad se približi istek.
Ja sam pre 20tak dana pri registraciji menjao saobraćajnu zbog promene adrese. Pre toga sam se raspitivao pa su mi rekli da je najbolje da to uradim uz registraciju.
NA tehničkom su mi generisali jednu uplatnicu gde je ubačena i promena saobraćajne, platio takse po toj uplatnici i uradili tehnički. Hteo sam sam da generišem, ali nisam video tu opciju , kad sam zvao tehnički rekli su da će oni to da srede iako ne radim komplet registraciju kod njih.
Polisu obaveznog sam uzeo zajedno sa kaskom u Wiener-u. Sa svim dokumentima u SUP-u dobio novu nalepnicu, potvrdu i posle 7 dana novu saobraćajnu. Dakle, lično sam odneo sve u SUP.
Supruga je samo menajala saobraćajnu zbog promene adrese bez registracije (ističe juna), za nju sam ja generisao preko portala uplatnicu.
U Sup-u su za nju tražili popunjen registracioni list (obrazac iz knjižare) i polisu na uvid, iako su pre toga rekli samo taksa, stara saobraćajna i lična karta.

Odgovori