Registracija vozila

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 763
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od AleksandarAca » 18 Nov 2021, 11:46

Danas sam doziveo pravi transfer blama. Sramota me je bilo za njih. Bio na tehnickom posle pregleda za atest za stakla. Inace auto je registrovan 22.10. - pre manje od mesec dana je uradjen tehnicki za registraciju. Na tehnickom dva lika, veoma upitne higijene, kaslju, brisu noseve rukom itd. Kazu mora komplet tehnicki kao da nije radjen pre manje od 30 dana. Nisam ni ocekivao drugacije, ali ono je strasno sta rade autu koji je star 4 godine sa 80k km (Passat B8). Posle otvaranja svega i svacega, cackanja svakog dugmeta, lik je drzao auto u leru na skoro punom gasu sigurno vise od 5 minuta. Kad mi je puko film prilazim i pitam sta to rade. Kaze lik za merenje izduvnih gasova temperatura mora biti minimum 80C, a da njihov neki aparat pokazuje 64 i da zato moraju da zagreju auto Dizali su auto odozdo nekom dizalicom iz kanala, koliko sam uspeo da skapiram, u zadnjem momentu je jedan lik ispravio drugog da skloni dizalicu sa rezervoara pre dizanja pa je pocelo maltretiranje kocnica sa sve nekim klocnama, gde sam samo cekao da mi klocna probusi sajtnu. Pa vadjenje kuke za slepanje, jedva sam sprecio lika da ne otvara one poklopce da ne proba kuku. Pa aparat za svetla gde lik 5 minuta gleda i ne moze da skapira kako radi Led far. Pa natezanje gepeka trazeci dugme za otvaranje, toliko da je auto poceo da se pomera, a otvara se tako sto se pritisne znak. Ma vise i ne mogu da se setim sta sve nisam video za tih 40 ninuta. I naravno, morao sam da radim komplet dezinfekciju svega u kabini, smrdelo je posle ove dvojice kao daske od solje
Verujem da ni na drugim tehnickim pregledima nije mnogo bolje. Ali ovo vise prilici natezanju nekog traktora starog 30 godina, nego realnom tehnickom pregledu automobila poslednje generacije.
Apsolutno nemam reci posle ovoga.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12302
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Registracija vozila

Post od shandu90 » 18 Nov 2021, 11:50

Ma stocari klasicni. Bio jedan u starom komsiluku, radio na tehnickom. Takav imbecil od coveka dugo nije postojao, umisljen ko da je doktor nauka.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23795
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od dragvorl » 18 Nov 2021, 11:58

I ko placa kad ti npr sjebe rezervoar, pragove jer ne zna gde dizalicu da stavi ili nema gume na dizalici. Meni su tako pragove sjebali kod vulkanizera.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 763
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od AleksandarAca » 18 Nov 2021, 12:00

Ne znam, to sam se i ja pitao sve vreme. A da i ovo sam zaboravio. Proveravali su pritisak u gumama. Sa sve onim crevom od kompresora koje su natezali preko gepeka, haube itd. I posle odakle ogrebotine...

Sent from my SM-N985F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Registracija vozila

Post od Heinz » 18 Nov 2021, 12:05

Sjebavali su ljudima boju na branicima i čepovima za kuku npr., zabadenjem šrafcigera prilikom otvaranja i sl.

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 763
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od AleksandarAca » 18 Nov 2021, 12:07

Sreca moja pa sam stajao tu ispred pa sam sprecio to otvaranje poklopaca za kuku, obzirom da ne volim da mi niko cacka oko auta kad ja ne gledam. I morao sam da otvorim dva nova cikica mirisa da bi eliminisao smrad iz kabine od ove dvojice, posto obicno luftiranje nije pomoglo.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk




Korisnikov avatar
Nikolaa
Postovi: 1316
Pridružio se: 09 Feb 2014, 10:58
Garaža: Reasonably Priced Car
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od Nikolaa » 18 Nov 2021, 12:13

Gde si to bio?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk


Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9719
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Registracija vozila

Post od Markoni » 18 Nov 2021, 12:26

Da, ja sam se slično proveo, ali to je bilo par dana posle zaoštravanja.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Registracija vozila

Post od OMP » 18 Nov 2021, 12:34

To je bre stoka, stvarno nisam video nesto slicno tome a bio sam na par razlicitih teh. pregleda, cak ni pola od ovoga sto si nabrojao nisu gledali. Ja bih pukao da mi neko tako drzi auto na punom gasu ili visokim obrtajima koji nisu normalni, definitivno im ne bih to dozvolio, trazio bih da provozam auto ako im nije dovoljno visoka temperatura a ne da ga jebu u leru kao sivonje. Isto to cackanje poklopca od kuke za vucu, sjebavali ljudima i kad tako sjebu treba ih prijaviti istog momenta kao i za bilo sta sto ostete na autu ili napraviti neki dogovor da se odbije od cene teh. pregleda, kako god ali ne treba precutati. Izgleda u vecim gradovima se bahatije ponasaju.

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 763
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od AleksandarAca » 18 Nov 2021, 12:38

Jos su bili upoznati sa tim da je auto tek registrovan, da je prosao tehnicki pre manje od 30 dana. Izgovor je bio da sve mora tako inace ih jure za neke kazne. Inace auto je kraj 2017 godine, 87k km na cajgeru. Ima ga u garazi ovde na forumu.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Registracija vozila

Post od Saša » 18 Nov 2021, 12:47

U emisiji SAT sad u nedelju su na kratko prikazali računicu koliki će biti porez za dva tipična automobila, noviji i stariji:

Slika

Skoro duplo za Punta u odnosu na ranije. Opet udri po sirotinji. :(

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока






Korisnikov avatar
Apex
Postovi: 293
Pridružio se: 15 Sep 2018, 09:32
Garaža: Smart For Two MK2

Re: Registracija vozila

Post od Apex » 18 Nov 2021, 12:59

Nije mi jasno na osnovu čega je veći porez za starije automobile? Ja sam ispratio samo ovo da se smanjuje za određene starosne grupe preko 2000 kubika.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Registracija vozila

Post od OMP » 18 Nov 2021, 13:10

Ni meni ovo nije jasno

lami
Postovi: 3263
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Registracija vozila

Post od lami » 18 Nov 2021, 13:13

Cenim da je ovo porez na prenos, ne porez za registraciju.
Ubuduce novi vlasnik sam placa porez, ne placa prodavac i to sam obracunava, na osnovu neke formule - godiste, kubikaza i slicno.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Registracija vozila

Post od OMP » 18 Nov 2021, 13:16

to vec ima logike

Odgovori