Registracija vozila

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3160
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Registracija vozila

Post od Dare4x4 » 14 Avg 2020, 12:19

ftj je napisao:
13 Avg 2020, 00:18
Jeste, samo se saobracajna promeni i to je to.
Produžio sam registraciju 13. a dan pre toga su istekle potvrde o produženju saobraćajne na dve godine. Službenica kaže da ni potvrde nisu obavezne, a saobraćajna se menja samo ako planiraš da ideš vozilom van Srbije.
Posle toga, odvezem na tehnički drugi auto, a oni mi kažu da se saobraćajna menja ako je istekla. Ispričam im ovo što mi rekli u policiji. Radnik se čudi.
Jutros izdata nalepnica i za taj auto bez zamene saobraćajne koja je istekla pre dve godine...
Šta je istina i da li patrola može da me zeza na putu jer imam isteklu saobraćajnu i isteklu potvrdu?

lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Registracija vozila

Post od lami » 14 Avg 2020, 12:30

Patrola uvek moze da zeza, bez obzira da li su u pravu
Ja bih ukoliko se tablice ne.menjaju, izvadio novu saobracajnu, kazi im planiras da ides napolje i da ti treba.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


ftj
Postovi: 13038
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od ftj » 14 Avg 2020, 13:10

Meni su dali novu saobracajnu bez da sam trazio. Tj. jos je nisam pokupio iz policijske stanice jer je naisla korona pa me mrzelo.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45819
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Registracija vozila

Post od Geza » 14 Avg 2020, 13:12

Isti slučaj i kod mene, kao može da se menja, ali ne mora. Jedino je nezgoda u inostranstvu problem. Treba i to da rešim jedan dan.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Registracija vozila

Post od danijel00 » 14 Avg 2020, 13:40

jel zna neko koji je rok izrade saobraćajne u novom Sadu? predato u utorak ujutru, hoće biti do sledećeg Petka?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Using Tapatalk

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3160
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Registracija vozila

Post od Dare4x4 » 14 Avg 2020, 13:55

lami je napisao:
14 Avg 2020, 12:30
Patrola uvek moze da zeza, bez obzira da li su u pravu Slika
Ja bih ukoliko se tablice ne.menjaju, izvadio novu saobracajnu, kazi im planiras da ides napolje i da ti treba.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Iz principa ne bih da plaćam ako ne moram. Menjali su mi saobraćajnu pre jedno 3 godine zbog pogrešnog broja mesta za sedenje. Njihova greška, platio sam, a datum isteka je ostao od stare. I sad opet da plaćam...

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od steva_anya » 22 Avg 2020, 23:41

pitacu ovde ...


Caletov auto, tehnicki ispravan je sad u Crnoj Gori, usao u CG pre Corone, ostavio kola dole, dosao vozom za BG, pocela Corona i nije se vracao.

Registracija istekla u maju.

Slep sluzba moze da preveze auto iz CG do granice sa Srbijom.

Pitanje: kako odraditi tehnicki i registraciju:
- uzeti probne tablice u BG i sa njima ici do granice gde se kola preuzmu
- uzeti probne tablice u najblizem tehnickom u odnosu na granicu?

Ako sam dobro upucen, kad prodje vise od 2 meseca moraju nove tablice, pa mi logicnije deluje da se sa probnim tablicama vozi od granice do BG?

Ili ima neka druga opcija?

Hvala!

P.s. auto-voz jos ne radi, navodno mora vlasnik da bude u Baru na utovaru
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

markoue
Postovi: 907
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Registracija vozila

Post od markoue » 23 Avg 2020, 11:41

Koliko me secanje sluzi, taj rok od 2 meseca se u praksi ne postuje.
Ako nemas koga da ode dole po auto, ja bih na tvom mestu doterao slepom do Brodareva, odradio tu tehnicki i nalepnicu, i dovezao najnormalnije do BG-a.
Сад му није ништа...

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19262
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Registracija vozila

Post od Heinz » 24 Avg 2020, 13:10

Mora valjda u BG da se registruje?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Registracija vozila

Post od Markoni » 24 Avg 2020, 15:59

Mora. Samo tehnički može dole.

kami
Postovi: 932
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Registracija vozila

Post od kami » 25 Avg 2020, 06:21

Zbog korone samo u slucaju prve registracije moras u svom gradu da registrujes auto, a za tehnicki nije bitno.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Registracija vozila

Post od gazza » 25 Avg 2020, 09:37

Pitanje, u maju prosle godine (2019) mi je istekla registracija na autu. Nisam odjavio tablice.

Sta bi sada trebalo da radim ako bi hteo da ga ponovo registrujem ili barem da ga prodam?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8046
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Registracija vozila

Post od OMP » 25 Avg 2020, 11:01

ako hoces da ga ponovo registrujes da se nadas da ti nece traziti da odjavis vec da samo produzis, po pravilu si trebao da odjavis auto ali u praksi je kako ti se zalomi, mogu da te puste a mogu i da ti traze nove tablice i saobracajnu da vadis jer ipak je proslo vise od godinu dana, nije malo, za par meseci ne prave problem.
Drugaru stajao auto neregistrovan nepunih godinu dana i nisu dali a ja sam recimo produzio regu posle 4-5 meseci stajanja.
U slucaju prodaje svakako ces morati da odjavis ako se vrsi prenos vozila i ako je vlasnik iz drugog grada a i ako je iz tvog grada njemu tek ne verujem da ce dati da zadrzi te stare tablice posle toliko vremena.

Zokili
Postovi: 20
Pridružio se: 31 Dec 2018, 22:51

Re: Registracija vozila

Post od Zokili » 15 Sep 2020, 11:20

Podrav.

Ponovo imam peripetiju sa MUP-om i zaista više ne mogu da verujem do kojih granica može da ide njihova glupost i neprofesionalnost :kafa:

Naime , službeno vozilo od firme je odjavljeno sa ciljem da se proda. Uredno vratim tablice, secnu mi saobraćajnu dozvolu, Kupac (iz drugog je grada, dakle firma u jednom on u drugom) ode da registruje auto, U njegovom mestu stanovanja u policiji ne žele da mu daju nove tablice jer ,, ne vide u sistemu da je vozilo odjavljeno". :delete:

Ja se vratim u policijsku stanicu gde je rađena odjava, Gospođice tamo (pazite sad ovo) nemaju nikakav trag tamo da je vozilo odjavljeno ??? :uf:

Moje pitanje je kako je to moguće i jel neko imao sličan slučaj? I šta sad da radim i kome da se obratim i kako je to jebeno moguće. Imamo tu staru poništenu dozvolu ali nikakav drugi trag ( s obzirom na to da se odjava radi tako kako se radi i da se ne dobila nikakva potvrda).

Hvala.

dpkg
Postovi: 236
Pridružio se: 07 Feb 2012, 00:19
Lokacija: KG

Re: Registracija vozila

Post od dpkg » 15 Sep 2020, 14:39

@Dare4x4
Da li to znaci da, posto je istekla potvrda da je produzena saobracajna koja je vazila 2 godine, sada za naredni period nije ni data nova potvrda? Pitam posto me ceka isti scenario

Odgovori