Kružni tokovi

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Ogi » 25 Nov 2016, 07:58

ljubitelj je napisao:
Scuderia je napisao:Ovo nije tacno?

Slika

Plavi sme samo na prva dva izlaza, ljubacisti na svim ostalim sem prvog?
Tacno, Upravo je nacrtano kako treba, prema datim saobracajnim znakovima.

Netacno je da plavi sme samo na prva dva izlaza, moze bilo gde.
Ja na 3 izlazim iz unutrasnje bas kao na slici, kao ljubicasti. I bas sam hteo da pitam da li je to pravilno.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Dobro veče

Post od nidza » 25 Nov 2016, 08:03

Jeste ako nema nikog pored tebe. Svetlo plavi ima prednost.

Tapatalk

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Dobro veče

Post od Velja » 25 Nov 2016, 08:09

Tu se ide najkraćom putanjom, sa stisnutim gasom i sirenom... Poštuje se jedino znak na grilu hladnjaka :kafa:

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Ogi » 25 Nov 2016, 08:49

Hahaha :rofl:

ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od ljubitelj » 25 Nov 2016, 09:25

nidza je napisao:Jeste ako nema nikog pored tebe. Svetlo plavi ima prednost.

Tapatalk
Tako je.
Mogo je bolja pozicija koju je zauzeo svetlo plavi, ja kada mogu uvek biram spoljni prsten.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od snork » 25 Nov 2016, 10:08

Čak i ako jeste po zakonu, nekako mi je ta varijanta neoptimalna i potencijalno opasna. Npr. kada sam bio u UAE, tamo su sve raskrsnice kružni tok (slično i u drugim zemljama u njihovom regionu, navodno neće da prave krst od ulica... jer je to hrišćanski simbol). Praktično sve ulice su 3+3 trake i zna se tačno kako se prestrojavaš pre ulaska u kružni tok: ko skreće desno, ide skroz desno, ko nastavlja pravo, ide u srednju, a ko sreće levo, u levu (unutrašnju). Poneko u kružni tok uleće sa 100 km/h i ako ovo ne poštuješ, rizikuješ sudar. A onda, zna se: državljanin UAE je uvek u pravu, onda slede drugi beli muslimani, zatim Evropljani-hrišćani, pa azijski muslimani, pa na kraju azijski ne-muslimani (hindu i sl). Ove poslednje možeš i da pregaziš bez neke veće kazne... Mogu misliti kako je u nekim ekstremnijim zemljama, tipa Saudijske Arabije.
Ђенерал Јанковић

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Kružni tokovi

Post od ftj » 25 Nov 2016, 10:29

Kruzne tokove imaju jer je to cesto bolje resenje od klasicnih semaforizovanih raskrsnica, kakvi crni krstevi i beli muslimani, kako nadje takvu pricu nije mi jasno :)

Inace slazem se da je bolje izabrati unutrasnju traku ako ides dalje, prvo sto izbegavas potencijalni sudar onih koji se iz unutrasnje iskljucuju kao oslobodioci i dzaba ti i trista puta sto nisi kriv(a pitanje je oce li se i na sudu dokazati). Pritom po evropi je cesto da ovako kad dve trake dolaze na kruzni tok, u desnoj traci imas obavezno desno(a ne desno i moguce pravo) pa cak nekad i ogradjen deo tako da je nemoguce iz desne trake produziti dalje od prvog iskljucenja.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Kružni tokovi

Post od snork » 25 Nov 2016, 11:10

Za krsteve se tako priča među strancima (verovatno urbana legenda), a za ovo drugo sam više puta video iz prve ruke. Čak i u zakonima pišu različite stvari za citizen/non-citizen, muslim/non-muslim i white/coloured. Ja kad sam imao jednu nezgodu sa kolima (nije niko drugi učestvovao), moj ćale (vlasnik auta) je otišao u policiju, dao izjavu i sve su mu verovali na reč. Da je bio Indijac, morao bi da čeka policiju da napravi uviđaj, inače bi ga oglobili žestoko. Inače, potvrda policije o nezgodi je potrebna jer majstori neće ništa da popravljaju bez nje (takav je zakon).
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Kružni tokovi

Post od Ikac » 08 Jan 2017, 00:46

Folksvagen pojasnio kako treba voziti u kružnom toku

Sve je više kružnih tokova koji za cilj imaju regulisanje i ubrzanje saobraćaja na raskrsnicama gde su uočene gužve.

Ipak, svedoci smo da se mnogi vozači ne pridržavaju pravila kretanja motornih vozila u kružnom toku.

Kompanija Volkswagen objavila je animaciju s jasnim objašnjenjem kako se treba ponašati pri ulasku u kružni tok, kao i pri izlasku iz istog.

Ukoliko niste sigurno, podsetite se u nastavku:

Slika

http://rs.n1info.com/a219277/Auto/Kako- ... -toku.html

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kružni tokovi

Post od srdjanyo » 08 Jan 2017, 09:31

Ono kad dođeš na bilo koji NS kružni tok nadajući se da svi znaju kako se vozi kroz isti.Prvo te demantuju JGSP vozači, pa vozači "iz regiona" i onda ovi naši.

Sony Xperia Z3

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Kružni tokovi

Post od Velja » 08 Jan 2017, 10:05

...a taksista izproziva celu familiju :kezo:

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10461
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Kružni tokovi

Post od TheWickerMan » 08 Jan 2017, 14:58

srdjanyo je napisao:Ono kad dođeš na bilo koji NS kružni tok nadajući se da svi znaju kako se vozi kroz isti.Prvo te demantuju JGSP vozači, pa vozači "iz regiona" i onda ovi naši.

Sony Xperia Z3
Pošto mogu sebe da nazovem vozačem "iz regiona",kao nezavisni posmatrač provalio sam da ni većina Novosađana ne zna pravila u kružnom toku. Preovlađuju osobe ženskog pola. I naravno JGSP vozači.

Pre mesec dana, na kružnom toku kod Najlona na Klisi uveče oko 8 se čuknuli Marea Weekend i Fiesta V generacije , stim što je Marea završila na ostrvu sa dva točka. Prošao sam pored, oba auta sa upaljenim 4 migavca , sede unutra i verovatno čekaju policiju. Otišao do grada, zadržao se jedno 50ak minuta, vraćam se, oni još uvek stoje na istim mestima, sva 4 migavca rade i ljudi sede unutra :kezo: Verovatno čekali pandure ali njih nema.

Korisnikov avatar
LukaMaletin
Postovi: 1386
Pridružio se: 31 Maj 2015, 23:43
Garaža: Renault Clio 1.5 dci 2015
Lokacija: Novi Sad

Re: Kružni tokovi

Post od LukaMaletin » 08 Jan 2017, 15:36

E i ja sam te video i krstio se što se ne pomeraju :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Kružni tokovi

Post od sasha015 » 08 Jan 2017, 15:49

Sto bi se pomerali?Kad se zavrsi uvidjaj onda pomeranje.Mozda fiesta ima 1000 evra stete,nema kasko a krivac je marea.Pa se ti pomeri.A krsti se posle kad platis tudju gresku.
Ne smetaju nikom,mogu tako satima.Probem je u policiji.Tesko pomeriti guzu iz kafane.

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10461
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Kružni tokovi

Post od TheWickerMan » 08 Jan 2017, 17:37

Ma naravno, meni je samo smešno što su sedeli u kolima sve vreme. Kad nisu mogli da se doovore, i treba da čekaju pandure.

Luka :kezo:

Odgovori