Odjava vozila

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Zokili
Postovi: 20
Pridružio se: 31 Dec 2018, 22:51

Re: Odjava vozila

Post od Zokili » 15 Sep 2020, 20:40

OMP je napisao:
15 Jul 2019, 21:29
vidi odjavio sam 2 auta u zadnjih godinu dana za oba su mi dali samo probusenu saobracajnu i ja sam pitao jel ima jos neki papir uz to rekli mi ne, i meni bilo cudno, ali ovi ljudi koji su vrsili prenos na sebe u drugim gradovima se nisu zalili da su imali nekih problema, ne znam otkud tebi traze potvrdu, ja kontam da kad u drugom gradu kucas podatke izadje u kompjuteru da je odjavljen auto valjda ima neka jedinstvena baza podataka, sto bi bilo logicno valjda :zbunjen:

Odakle si tj gde hoces da registrujes auto?
U tome i jesre fazon što izgleda prepametni MUP nema jedinstvenu bazu podataka :delete:

Naime, firma u kojoj radim je prodala auto, auto uredno odjavljen od strane vlasnika, tj firme i njegovog ovlašćenog lica. Vratili tablice, secnuli nam dozvolu. Da bi se ispostavilo da kupac koji je iz drugog grada ima problem da u svom gradu uzme druge tablice. Jer u tom MUP u ,,ne vide odjavu u sistemu"". I šta sad da radimo... :pravilnik: I firma i ja kao zaposleni koje je radio odjavu i kupac koji je kupio auto. I gde je greška koju neko treba da ulovi i da se izbori sa budalama u policiji.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Odjava vozila

Post od OMP » 15 Sep 2020, 20:55

prvi put cujem za tako nesto, sigurno da moze da se izbunari neki podatak nemoguce da je odjavljen i ubacen u sistem a da ga ovi ne vide, bas sam par puta pitao prilikom odjave da li istog dana kupac moze da uzme nove tablice u svom MUP-u uvek je odgovor bio "da to ide automatski preko baze". Tako da ne postoji neko vreme koje treba da prodje da se baza apdejtuje ili kako god.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Odjava vozila

Post od nuk » 15 Sep 2020, 21:29

Nije ubačen u sistem iz nekog razloga, očigledno

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


Zokili
Postovi: 20
Pridružio se: 31 Dec 2018, 22:51

Re: Odjava vozila

Post od Zokili » 15 Sep 2020, 23:21

Vrlo verovatno da pametnica na šalteru nije unela u program tj sistem šta treba .. :srbin:
A tablice vraćene, secnuli dozvolu . I ne znam šra da radim. Rekli mi da donesem tu dozvolu isečenu pošto nisam imao kod sebe ali ne znam kako će to da im pomogne.

Čovek kupio kola i sad može samo da ih gleda. Kome da se obratim ne znam da li ovi iz Ljermontove nešto mogu....

A da ni te tablice nisu mogli da nađu. Ne znam šta rade sa njima kada se vrate, da li idu negde u neki otpad ili ih čuvaju negde u nekom magacinu :think:

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Odjava vozila

Post od ljubitelj » 15 Sep 2020, 23:45

Pa lepo su rekli, odneseš tu staru dozvolu da po broju sa dozvole pronadju predmet i isprave/ urade šta treba.
MUP je uvezan i sa osiguranjem i sa APR i sa bazom interpola, svi podaci su svima u celoj Srbiji dostupni o svakom vozilu i svakom vlasniku, poodavno koliko znam iz prakse.
E sad pitanje je pismenosti, više puta sam natrčao na funkcionalno nepismene službenice/ke na šalteru policije koji prosto nisu sposobni da urade poslove za koje šalter ima namenu.

Poslednje isustvom je sa očitavanjem lične karte i ubacivanjem sertifikovanog potpisa.

Tek iz 4-tog pokušaja su uspeli tu magiju da se pročitaju podaci iz čipa, iako ja to uspeo iz prve na svom laptopu bez ikakve obuke. A oni se mesecima obučavali.....

Treba da naletiš na službenika koji koristi mozak da dijagnostički isprati postupak i pronadje gde je i ko zeznuo tj nešto nije uradio kada i gde treba.

Mada sve aplikacije koje sam video su takve da ne dozvoljavaju da se proces unosa podataka završi ako nešto nije pravilno popunjeno, centralni server odbija takve transakcije.

Tablice imaju status službenog dokumenta i naravno da se ne bacaju na otpad, čuvaju se makar neko vreme.

Što se tiče kome se žaliti, ja sam ranije koristio R MUP u Kneza Miloša, pismeno obraćanje putem pisarnice i nekakav odgovor mora da se dobije tj neko mora da otvori slučaj i poradi na njemu.
Bilo je uspešno iako su šalteraši tvrdili da ne može, da nema, da je izgubljeno, da po njima ne može nikako da se registruje (nekada već ranije registrovano i time dakle evidentirano vozilo) jer oni kao ne znaju gde su podaci.
Neki pomoćnik ministra izdao pisemni nalog, uputstvo , i za 24h su završili ono što je bila agonija 3 meseca.

Davno, pre ove "digitalne" države ali je poenta ista, neko neće da radi svoj posao za koji ga plaćamo i jednostavno ga mrzi i kaže ne može, nema...

ps. može biti i da taj neko na lokaciji kupca u policiji nije pismen i ne ume da pročita podatak o odjavi, tj da gleda na pogrešnom mestu jer je odjavu napravila firma pa je evidencija možda u registru vozila kod privrednih društava.

Zokili
Postovi: 20
Pridružio se: 31 Dec 2018, 22:51

Re: Odjava vozila

Post od Zokili » 16 Sep 2020, 01:10

Nosio sam danas tu očitanu saobraćajnu dozvolu imam to od pre odjave i nisu mogli da nađu po registarskom broju ništa. :kafa: Zato mi i nije jasno ništa.......
Videću sutra šta će biti .... :palica: :pop:

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Odjava vozila

Post od ljubitelj » 16 Sep 2020, 08:48

Po serijskom broju.
Ako nema registarskog broja, možda su odjavljene tablice.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Odjava vozila

Post od Markoni » 16 Sep 2020, 09:36

Meni se dešavalo da za vozilo koje je odjavljeno kažu da u sistemu ne vide da je odjavljeno, ali je uvek posle intervencije kod MUPa koji je radio odjavu stvar rešena.

Ovo prvi put čujem.

Rešenje mora da postoji.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk



Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Odjava vozila

Post od OMP » 21 Sep 2020, 20:41

Stvarno cudno ali svakako mora da se nadje neko resenje samo je pitanje gde ga traziti

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Odjava vozila

Post od half man » 22 Sep 2020, 10:09

Prebacio sam prebivaliste u ns ,a vozilo mi je ostalo u Pecincima registrovano. U medjuvremenu sam ga prodao iako nisam prebacio registraciju na ns . Sta se u tom slucaju radi ? Da li je dovoljno da samo odjavim vozilo i napravim ugovor sa kupcem ? Gde se placa porez ?

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Odjava vozila

Post od lami » 22 Sep 2020, 13:11

Ugovor o poklonu, porez placaju kupci u svom mestu. Pravi ugovor, ti placas porez tamo gde se vodi auto.
Samo nisam siguran da li moras tablice da vratis u svom supu ili moze u bilo kom.
Uvek mozes i agenciju da iscimas da zavrse sve. Takodje, napisao si da odjavis vozilo pa onda ugovor, tesko da ce neko hteti da pristane na.to, ali prelistaj malo iznad, sve je pisano vec.
Pozdrab

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Odjava vozila

Post od OMP » 27 Sep 2020, 08:13

tablice moraju da se odjave u mestu prebivalista vlasnika

Korisnikov avatar
Neo
Postovi: 1725
Pridružio se: 16 Mar 2013, 22:11
Garaža: Toyota Rav4
Lokacija: Beograd

Re: Odjava vozila

Post od Neo » 27 Sep 2020, 21:54

Ja sam prodao auto coveku iz NS. Plan je bio da on posalje tablice i saobracajnu meni u BG da odjavim, medjutim neki njegov poznanik koji radi u agenciji insistira na tome da od skoro moze i tamo da se odjavi.

Videcemo sta ce biti, da li moze tako.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Odjava vozila

Post od OMP » 27 Sep 2020, 22:33

nisam upoznat sa time, znam da agencija moze da odjavi umesto tebe ako joj das ovlascenje ali opet mora u tvom gradu a ne u gradu kupca, mozda se nesto poromenilo, bilo bi dobro da je tako

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Odjava vozila

Post od OMP » 08 Okt 2020, 12:29

izgleda da je tacno ovo da tablice mogu da se odjave i u mestu kupca, prodao sam skoro auto i ocekujem ovih dana da mi covek posalje tablice da odjavim, medjutim danas mi salje poruku kaze sve sam zavrsio u svom gradu, predao moje table i saobracajnu u MUP i dobio nove, rekli mu da ne mora prethodni vlasnik da ih odjavljuje, to je onda dobro ako se se setili da tako nesto odrade i smanje cimanje za kupce i prodavce.

Odgovori