Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od lami » 22 Maj 2021, 20:44

Ako imas Eur.1 carinu ne placas, placas PDV, koji se nalazi na carinskom racunu. PDV je u svakom slucaju veca stavka od carine i obavezan je, jedino ako pojedine kategorije nisu izuzete, ali ne bih rekao.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Abelovski
Postovi: 54
Pridružio se: 15 Dec 2020, 12:15

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od Abelovski » 24 Maj 2021, 09:30

Za EUR1 znam, jeste da pojedine firme već odustaju od izdavanja obrasca jer, koliko sam ukapirao, nismo dovoljno bitno tržište za njih, ali ima još uvek gde da se nabavii i neke cake, bar sam tako čuo :D Koliko ja znam PDV je obavez i plaća se, međutim ponavljam moj brat je invalid (100%) koji ostvaruje mogućnost za povrat PDV-a ako se priloži dokumentacija jer invalidi u Srbiji imaju razne povlastice što se tiče uvoza automobila, čak mislim i neki popust na registraciju. Automobil se na taj način vodi na njega jer mora on biti nosilac saobraćajne, komplet dokumentacije itd, međutim uz ovlašćenje/punomoć možemo svi iz porodice da vozimo i da ga registrujemo i sve ostalo i jedini uslov u tom slučaju je da vozilo ne sme da se otuđi u sledeće 3 godine, inače mora da se isplati komplet suma koje sam bio oslobođen, tj taj PDV. To su informacije koje sam ja našao na internetu, međutim nigde nisam našao na sajtu ministarstva već sve po nekim stranicama, forumima,... pa sam zato postavio ovde pitanje, da vidim da li neko ima proverene informacije.

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 744
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od AleksandarAca » 22 Jan 2023, 12:38

Interesuje me eventualna procedura da sam uvezem automobil iz DE koji sam prethodno nasao ovde na mobile.de. Isao bih po njega i sam dovezao na zoll table, ukoliko je moguce. Nesto iz VW grupacije staro max 4 godine i trazio bih neku dobru firmu koja prodaje automobile za garancijom. Kako se dobija EUR1, ako je uopste moguce dobiti ga i koja bi bila procedura za placanje i uvoz?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk



Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7976
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od OMP » 22 Jan 2023, 13:49

https://otkupautomobila.com/blog/eur1-o ... utomobila/

za uvoz auto moras da prijavis carini na granicnom prelazu na koji ulazis u Srbiju a u dogovoru sa spedicijom kod koje carinis auto, npr. ako imas spediciju u BG njih kontaktiras pre kupovine za detalje a posle kupovine im posaljes im sve podatke i oni ti kazu kome i kako se javljas na granici, mislim da oni posalju propratnu dokumentaciju za to vozilo pa se ti samo javis da te upisu da je vozilo uslo u zemlju i onda u roku od 72h si duzan da ga carinis, moraces da vidis to sa nekim spediterom oni ce ti najbolje objasniti.

Ky1bro
Postovi: 1
Pridružio se: 30 Maj 2023, 19:04
Garaža: Peugeot 407 sw
Lokacija: Hagen DE

Uvoz automobila iz DE

Post od Ky1bro » 31 Maj 2023, 20:47

Pozdrav svima, tema "uvoz auta iz Nemačke". Na prvi pogled mnogi bi rekli "na ovu temu su ispisane strane i stane" ali moj slučaj je malo drugačiji.
Pa ovako.
Živim i radim u DE već nekoliko godina, sve regularno i imam auto koji je na nemačkim tablama, ja sam vlasnik, plaćam osiguranje, porez za njega, nije neki najnoviji ali meni je dobar, mehaničar sam hobista, sam održavam, otklanjam kvarove, radim dijagnostike, delovi su prilično pristupačni itd.
E sada kako je u DE postalo "napeto u neku ruku", rešio sam da se vratim u svoju rodnu domovinu, koju najviše volim.
Auto koji me odlično služi, koji me nije nikada ostavio po putevima Evrope, ne bih ga prodao, nego bih ga na neki način uvezao u Srbiju.
Naslušao sam se raznih priča da kada se neko vraća u svoju domovinu za stalno, postoji način da auto uveze bez carine pdv-a itd. Naslušao se ja priča ali nigde nisam našao neki konkretni način, pročitao strane i strane tekstova ali za moj slučaj ništa konkretno. Kontaktirao carinu, špeditera ali bez uspeha. Uglavnom odgovor, regularni uvoz.
UVOZ LIČNOG AUTA IZ NEMAČKE
Ovom prilikom pitam svu gospodu sa ovog foruma, i šire, da li je neko čuo nešto na ovu temu?

U zdravlje i živi bili

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Uvoz automobila iz DE

Post od Markoni » 31 Maj 2023, 20:50

Ja znam za neko udruženje ''Tačka povratka'', koja se bavi celom tom procedurom ako se ne varam. Najbolje izguglaj pa ih kontaktiraj.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


ilicz77
Postovi: 3
Pridružio se: 26 Maj 2023, 15:26

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od ilicz77 » 08 Jun 2023, 20:16

AleksandarAca je napisao:
22 Jan 2023, 12:38
Interesuje me eventualna procedura da sam uvezem automobil iz DE koji sam prethodno nasao ovde na mobile.de. Isao bih po njega i sam dovezao na zoll table, ukoliko je moguce. Nesto iz VW grupacije staro max 4 godine i trazio bih neku dobru firmu koja prodaje automobile za garancijom. Kako se dobija EUR1, ako je uopste moguce dobiti ga i koja bi bila procedura za placanje i uvoz?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
https://auto-deko.eu/

Wailblingen, 30km od Stutgarta/ Porodicna firma, poreklom Grci, svaka preporuka. Sredjuju sve papire za izvoz, Zoll table, povrat PDV-a ...
Auta ocuvana, sa pravom kilometrazom, garancija itd.

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 744
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od AleksandarAca » 27 Avg 2023, 12:14

Jos nisam 100% skapirao celokupnu proceduru. Aj neka mi neko odg na par pitanja:
1) Mogu auto da nadjem preko oglasa u DE, dogovorim se da odem da pogledam, pogledam auto na licu mesta, svidi mi se i mogu da prebacim novac preko e-bankinga firmi od koje kupujem i placam punu cenu sa VAT? Ako ne ide ovako, kako ide?
2) Ta firma sredjuje papire za povrat VAT-a i zoll table?
3) Da li ja mogu sa srpskim pasosem da vozim na zoll table do Srbije?
4) Kako mi se i kada refundira VAT?

Za dalje kapiram da moram da nadjem nekog speditera koji sredjuje sve papire i proceduru za ovde do registracije.


Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od sebekkg » 27 Avg 2023, 12:23

Koliko se sećam uvek se placa puna cena, a ako kupujes od pravnog lica u Nemačkoj onda mu posle pošalješ papire da je izvezen auto i on ti uplati na racun vat.

Ti mozes da vozis auto na colkama jer je auto na tvoje ime i ako se ne varam ti ga tamo registrujes na colke.

Samo bi trebao sa nekom spedicijom ovde da vidis da ti spreme papire i za nasu granicu da bi to islo sto brze.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4122
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od carov2 » 27 Avg 2023, 12:45


AleksandarAca je napisao:Jos nisam 100% skapirao celokupnu proceduru. Aj neka mi neko odg na par pitanja:
1) Mogu auto da nadjem preko oglasa u DE, dogovorim se da odem da pogledam, pogledam auto na licu mesta, svidi mi se i mogu da prebacim novac preko e-bankinga firmi od koje kupujem i placam punu cenu sa VAT? Ako ne ide ovako, kako ide?
2) Ta firma sredjuje papire za povrat VAT-a i zoll table?
3) Da li ja mogu sa srpskim pasosem da vozim na zoll table do Srbije?
4) Kako mi se i kada refundira VAT?

Za dalje kapiram da moram da nadjem nekog speditera koji sredjuje sve papire i proceduru za ovde do registracije.


Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Otprilike zbog pitanja 4) sam ja i odustao od varijante da sve sam jurim.
Može da se desi da odugovlače sa povratom, a u krajnjoj liniji da uopšte ne vrate PDV.
U mom slučaju, zajedno sa varijantom da treba prvo da ga platim(a u mom slučaju je bio relativno veliki), pa da ga čekam, znači zarobljene pare, ja sam odustao.

Postoji još jedna varijanta, a to je da se plati neto cena, ali za to treba naći odgovarajući plac i odgovarajuće ljude u Srbiji koji će to da ti urade.

Ja ti predlažem da pitaš, a to ništa ne košta, vrlo je jednostavno, pošalješ link ljudima koji se time bave i oni ti kažu tačno koliko će auto da te košta do Subotice ili do kuće, tvoje je samo da ideš da ga registruješ.
Jedan primer koji sam skoro navodio nekom drugu, ja sam našao A7 benzin, u Nemačkoj.
2k eura manje nego bruto u Nemačkoj.

Prednosti ove varijante mogu biti i da ti ljudi imaju konekcije, pa znaju ljude sa tih autoplačeva, koji mogu iskreno da im kažu da li je auto dobar, da li mu nešto fali, tako sam ja imao Donalda, koji me ispoštovao, nije mi poslao ništa sem ključa. Slika
Prednost poznavanja može biti i popust na određeni auto, kao i neko uskakanje preko redaSlikamoj auto kao bio rezervisan za neke Rumune(pregled), ali brat Donald rešio. Slika

Uštedi ova varijanta i vreme, ali svakako, varijanta da sve sam odradiš treba biti jeftinija.
Pritom malo proputuješ Nemačkom. SlikaSlikaSlika

Sent from my LE2121 using Tapatalk


milekmilek
Postovi: 282
Pridružio se: 12 Sep 2017, 14:29

Re: Uvoz automobila iz DE

Post od milekmilek » 27 Avg 2023, 12:48

Ky1bro je napisao:Pozdrav svima, tema "uvoz auta iz Nemačke". Na prvi pogled mnogi bi rekli "na ovu temu su ispisane strane i stane" ali moj slučaj je malo drugačiji.
Pa ovako.
Živim i radim u DE već nekoliko godina, sve regularno i imam auto koji je na nemačkim tablama, ja sam vlasnik, plaćam osiguranje, porez za njega, nije neki najnoviji ali meni je dobar, mehaničar sam hobista, sam održavam, otklanjam kvarove, radim dijagnostike, delovi su prilično pristupačni itd.
E sada kako je u DE postalo "napeto u neku ruku", rešio sam da se vratim u svoju rodnu domovinu, koju najviše volim.
Auto koji me odlično služi, koji me nije nikada ostavio po putevima Evrope, ne bih ga prodao, nego bih ga na neki način uvezao u Srbiju.
Naslušao sam se raznih priča da kada se neko vraća u svoju domovinu za stalno, postoji način da auto uveze bez carine pdv-a itd. Naslušao se ja priča ali nigde nisam našao neki konkretni način, pročitao strane i strane tekstova ali za moj slučaj ništa konkretno. Kontaktirao carinu, špeditera ali bez uspeha. Uglavnom odgovor, regularni uvoz.
UVOZ LIČNOG AUTA IZ NEMAČKE
Ovom prilikom pitam svu gospodu sa ovog foruma, i šire, da li je neko čuo nešto na ovu temu?

U zdravlje i živi bili
Mislim da ćeš morati da uvezeš auto zbog naših debilnih zakona. Skoro je u medijima bio slučaj žene koja je uvezla automobil kupljen u Srbiji u Nemačku. Kad je odlučila da se vrati, tražili su joj regularan uvoz, bez obzira što je automobil kupljen dole. Ja sam svoj takođe uvezao u Nemačku, bez ikakvih troškova uvoza, kao ličnu svojinu. Kupio sam ga novog u Srbiji i nisam želeo da ga se odreknem.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 744
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od AleksandarAca » 27 Avg 2023, 12:58

@carov2 jel taj bata Donald neki nas ili nemac?
Ovo sto gledam sam da dovezem auto, ne radim zbog toga da bi ustedeo, mada jeste vazan svaki dinar, nego da bi ispratio sve komplet bez mogucnosti zajeba.
Nije mi svejedno da dam nekom na lepe oci neku cifru i da mu verujem da ce da mi doveze nesto i kad ce, i da li ce da ispadne iz kamiona, da li ce da se prevrne itd, a vidjao sam i to. Ovako sve sam radim, placam na licu mesta, vozim sam i sam sam sebi kriv, ako use..m :)

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4122
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od carov2 » 27 Avg 2023, 13:25

Razumem te...a Donald je Nemac, koji radi za veliku auto kuću, Tiemeyer.

Par nabacanih stvari:

Uglavnom ne može keš plaćanje, već traže preko računa, što znači da moraš iz Srbije da platiš.
Proviziju banke računaj 1% ili max 500e. (Po sećanju pišem)
Za mobilno/internet bankarstvo može biti da su drugačije(manje) provizije.

I kod mene je bio strah, iz tog razloga sam odabrao dečka koji je vlasnik jedne uspešne/velike firme, pored toga imaju poznat hotel, a njemu je ovo usputni posao, kojim se bavi 15tak godina, u Nišu je njegova porodica napravila neko ime, tako da ima jaka leđa.

Za moj auto je išao samo njegov kombi i prikolica, tako da se nekako više obrati pažnja na sam auto, nego inače, ili ja tako želim da verujem i pričam.

On dovozi baš skupa vozila, tako mu se i zove firma, tako da mi je baš ulio poverenje, a auto sam ja našao, tako da sam i tu imao dozu rizika.


Sent from my LE2121 using Tapatalk


djordjeradanovicc
Postovi: 14
Pridružio se: 11 Dec 2018, 20:47

Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od djordjeradanovicc » 27 Avg 2023, 13:25

Pozdrav svima, da li neko moze da mi ukratko napise proceduru pri uvozu teretnog kombija do 3,5t iz Nemacke? Da li je procedura slicna kao i za automobil.
Hvala vam unapred.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
aboki
Postovi: 127
Pridružio se: 18 Sep 2017, 22:23
Garaža: Renault Zoe R135, Renault Scenic 2 2.0T
Lokacija: Bečej

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od aboki » 28 Avg 2023, 11:19

Mislim da za neto iznos najvise zavisi od onog koji prodaje, tj izvozi auto. Na ovom sto uvozi je posle da vija porez. Dosta prodavaca nece da se bakce sa izvozom, bar iz licnog iskustva, cak bude krajnja cena bruto, iako stoji da moze da se vrati porez.

Meni je u prepisci receno da ce biti bruto na fakturi, na kraju ipak poslali neto iznos, ali je navedeno na fakturi da se izvozi auto.Slika

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk


Odgovori