Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Abelovski
Postovi: 54
Pridružio se: 15 Dec 2020, 12:15

Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od Abelovski » 18 Maj 2021, 23:05

Krajem juna planiram da uzmem u Nemačkoj automobil. Imam već u planu i koji i sve, međutim muči me par pitanja pa možda neko zna.

Imam ujaka koji bi pogledao auto za mene i proverio ga detaljno. Ne planiram da idem lično po njega nego da platim neku firmu da mi doveze ili da ujak kupi pa da platim tansport do Srbije. Koja je najbolja i najpametnija opcija za tako nešto? Nekako mi je lakše ako on pogleda pa mi potvrdi da auto valja nego da mi neko nepoznat kupuje auto i dovozi neki krš. Ako on kupi na sebe, onda postoje komplikacije kada automobil stigne da ga prepisujem na sebe. U dilemi sam šta da radim ?

Ako neko ima da preporuči neku ozbiljnu i pouzdanu firmu koja radi uvoz iz Nemačke, bio bih zahvalan.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7974
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od OMP » 19 Maj 2021, 11:47

najbolje da ti ujak tamo kupi auto, pregleda lepo i dotera kod sebe gde zivi, onda nadjes ljude koji dovoze kola iz nemacke, ima ih dosta, odu kod ujaka, preuzmu auto, ocarine, urade homologaciju i doteraju ti na kuci , kad stigun platis i to je to, tesko da moze lakse od toga i tako se uglavnom radi. dal ce kola voziti na prokolici ili ce doterati na tockovima to je stvar dogovora, zavisi kako ko radi.

Abelovski
Postovi: 54
Pridružio se: 15 Dec 2020, 12:15

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od Abelovski » 19 Maj 2021, 13:37

To je iskreno i bio plan jer on živi u Dizeldorfu i ja trenutno gledam oglase u njegovoj blizini da bi on mogao to da pregleda i da dotera kod sebe. Pitanje je da li on mora da kupi na svoje ime da bi mogao da dotera kod njega? Predpostavljam da mora. Da li se onda komplikuje izvoz automobila ili postoji neka potvrda kojom je on samo kupio u moje ime i da kada automobil stigne do mene da ću ja to da otkupim faktički od njega. Svakako bih platio firmu koja dovozi, vidim da se cenu kreću 450-500€ za uvoz iz Nemačke, pa da li će doterati na granicu ili kod mene na kućnu adresu to ćemo se već dogovoriti.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od sebekkg » 19 Maj 2021, 13:48

Mislim da mora ga kupiti na svoje ime. Posle kada bude carinjenje valjda ide na tvoje ime.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7974
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od OMP » 19 Maj 2021, 13:51

ne mora da kupi na svoje ime, isto je kao i kad ti bilo ko tamo kupi auto tipa ovaj koga posaljes iz SRB, vlasnik skida tablice, odjavljuje i predaje odjavljenu saobracajnu i to je to, tvoj ujak moze da posalje auto za SRB bez problema, on u toj proceduri ne postoji nigde papiroloski , da on hoce da ga vozi tamo onda bi morao da menja saobracajnu na svoje ime ali ovako ne, vrsi se klasican uvoz i prave fiktivni racuni o poreklu vozila za carinu, ono tipa da je auto kupljen od neke madjarske firme i sl. to sve znaju spediterske kuce i ovi sto dovoze kola bi ti sve objasnili mada i nema potrebe da se uspustas u te detalje, tvoje je samo da platis na kraju sve troskove i registrujes auto...ja uvozim kola iz CH i procedura je ovakva e sad dal postoji neka razlika iz D ne znam ali ne bi trebalo.

Abelovski
Postovi: 54
Pridružio se: 15 Dec 2020, 12:15

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od Abelovski » 19 Maj 2021, 14:00

OMP, hvala ti puno! Slažem se da me ti detalji ne interesuju, čisto sam hteo samo da prođe sa što manje komplikacija i da slučajno ujaku nešto ne zakomplikujem. Najbolje da pozovem špeditersku službu i neku firmu za transport pa da sa njima ja to sve dogovorim, oni će mi još detaljnije objasniti.

Korisnikov avatar
krle96
Postovi: 150
Pridružio se: 11 Feb 2021, 08:44
Garaža: Peugeot 308

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od krle96 » 20 Maj 2021, 09:27

A kako se isplati kad treba da platiš firme za transport i PDV? To mi zvuči da ima poprilično troškova?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7974
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od OMP » 20 Maj 2021, 13:30

kakve firme i pdv, kod 90% ljudi koji vrse usluge dovoza kola recimo iz CH voze za 550-600, za nemacku recimo Minhen i okolina je 500e, austrija slicno i malo jeftinije, prevoznika ima u izobilju tako da je to neki ocekivani trosak i tolko svi mi placamo, preko tih troskova placas jos carinu i homologaciju, carina opet preko tih istih prvoznika bude jeftinija, brza i laksa nego da se sam zezas sa papirologijom i spediterima

Abelovski
Postovi: 54
Pridružio se: 15 Dec 2020, 12:15

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od Abelovski » 20 Maj 2021, 22:14

Još ja imam brata invalida koji ostvaruje 100% popust na plaćanje PDV-a, tj plati se ali posle država refundira sve. Tako da koliko sam ja ukapirao, platim samo nekoga da dotera iz Nemačke (okvirno 500€) i platim na granici AMSS 120€ i špediciju 100€ + neke sitne troškove i ja mislim da je to to što se tiče mojih troškova, ispravi me ako grešim ?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7974
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od OMP » 20 Maj 2021, 22:31

amss jeste 120e i prevoz koliko bude ali placas troskove carine tj poreza (ne samo speditera 100e) a to zavisi od auta do auta, gleda se po katalogu, moze da kosta 500 a moze i 1500e, za povracaj pdv-a ne znam kako ide.

Abelovski
Postovi: 54
Pridružio se: 15 Dec 2020, 12:15

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od Abelovski » 21 Maj 2021, 18:06

Zar se carina placa ako imas Eur1 obrazac?

kami
Postovi: 930
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od kami » 21 Maj 2021, 19:10

Ako imas ne placa se.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7974
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od OMP » 21 Maj 2021, 19:52

ne mislim bukvalno na carinu ali svi to tako zovu, a mozda covek hoce da uveze neki auto koji se ne pravi u EU pa mora i carinu da plati

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od Markoni » 21 Maj 2021, 21:33

Isto kao i kad zovu AMSS pregled, a ono Uverenje ABSa.


Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7974
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Najlakši način za uvoz automobila iz Nemačke

Post od OMP » 22 Maj 2021, 08:49

pa da, ja se jedno vreme trudio da ispravim ali vidim da nema vajde pa i ja poceo tako

Odgovori