Blokade puteva

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Blokade puteva

Post od Geza » 28 Mar 2012, 00:09

Poljoprivrednici u protestnoj vožnji u Beogradu 29. marta

Nezadovoljni poljoprivrednici iz Vojvodine i drugih delova Srbije organizovaće u četvrtak, 29. marta, protestnu vožnju traktorima do Beograda, rekao je večeras član organizacionog odbora protesta Ilija Grujić.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Putevi u Srbiji

Post od trojanac » 28 Mar 2012, 00:10

Uf, znači da u četvrtak idem u NS autoputem jer lokalni putevi mogu biti blokirani. :ccc:
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Putevi u Srbiji

Post od Geza » 29 Mar 2012, 10:39

Paori krenuli traktorima za Beograd

Nezadovoljni poljoprivrednici iz Vojvodine i iz delova centralne Srbije krenuli su u 9.00 sati traktorima za Beograd.

Oni time protestuju zbog uredbi Vlade Srbije koje, po njihovom mišljenju, favorizuju prerađivačku industriju na štetu poljoprivrednih proizvođača.

Član organizacionog odbora protesta Ilija Grujić rekao je agenciji Beta da su poljoprivrednici iz svih vojvođanskih opština i iz nekih opština u centralnoj Srbiji krenuli traktorima ka Beogradu, ali ne auto-putem, već drugim putevima.

"Očekujem da na kraju našeg protesta dođe do konstruktivnog rešenja. Nama cilj nije stvaranje nereda i haosa, već skretanje pažnje na problem, ne bi li on bio rešen", rekao je Grujić.

Prema njegovim rečima, poljoprivrednici ovoga puta nisu pošli u Beograd organizovano u kolonama, već svako za sebe.

"Imamo informaciju da je policija raspoređena na svim stranama, ali su nam obećali da ovoga puta neće zadržavati traktore", rekao je Grujić. Rekao je i da će poljoprivrednici, ako ih policija blokira, kao prošle godine na putu za Beograd, ostati s traktorima tamo gde budu zaustavljeni.

Kako se uverio reporter agencija Beta, na prilaznom putu u Sremsku Kamenicu kod Novog Sada, raspoređeno je oko 30 pripadnika Interventne jedinice policije.

Poljoprivrednici traže da se nastavi regresiranje repromaterijala u proizvodnji sa 14.000 dinara po hektaru, i da Ministarstvo poljoprivrede utvrdi Strategiju ruralnog razvoja u Srbiji jer je to uslov da poljoprivrednici mogu da koriste sredstva IPA fondova EU.
Delegacija poljoprivrednika nije pre dva dana na sastanku u Beogradu postigla dogovor s ministrom Dušanom Petrovićem.
Poljoprivrednici su krajem maja i početkom juna prošle godine pet dana blokirali puteve širom Vojvodine. Blokade su uklonili pošto su se s Ministarstvom poljoprivrede dogovorili o isplati subvencija.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Blokade puteva

Post od nikaragva » 29 Mar 2012, 11:42

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=595384

Put od palanke ka ns je blokiran. Ne znam sad kakva je trenutno situacija.

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Blokade puteva

Post od Scuderia » 29 Mar 2012, 12:02

Pa je*em mu mater da mu je*em za cega sad blokiraju :twisted: :besan: :besan: :besan: :besan:

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Blokade puteva

Post od Geza » 29 Mar 2012, 12:08

Pa ne mogu da kupe traktore od 120 KS, već moraju da se zadovolje sa onima od 100 KS.

Naleteo sam na grupu sliku mojih lokalnih proizvođača duvana. :kuku:
http://www.mondo.rs/s239021/Info/Polici ... nceva.html
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Blokade puteva

Post od Scuderia » 29 Mar 2012, 12:28

Par puta su zaustavljali bolesne ljude i trudnice, morao sam po silnim njivama da se provlacim kako bih stigao na ispite. Vec vidim da cu nekom je*ati mater ove godine. Tacno cu im preko noci nesto dici u vazduh od te masinerije. Pa ne mogu im ja pomoci oko poljoprivrede. Valjda se bojkotuje ispred skupstine, a ne ispred moje kuce, mamicu im :besan: :besan: :besan:

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Blokade puteva

Post od Grujic » 29 Mar 2012, 12:30

A sta znam, nisam upucen al verujem da to rade jer su u cabru... Nije ni njima lako

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Blokade puteva

Post od Scuderia » 29 Mar 2012, 12:35

Ma sigurno da ne drkaju bzvz, ali nista ne postizu time sto ce blokirati mene i spreciti me da dam ispit ili odem na vazan put :zbunjen: To treba pametnije da se organizuje, a ne da drugi ispastaju, odnosno neduzni.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Blokade puteva

Post od nikaragva » 29 Mar 2012, 12:46

Oni kazu da ne blokiraju nikoga. Krenuli su u protestnu voznju, ali ih je milicija zaustavila. Znaci milicija pravi zastoj, odnosno oni koji su naredili da se zaustave. Ne znam jel toliko komplikovano ispratiti citav dogadjaj pod pratnjom milicije i zavrsiti sa tim, bez blokada. Ovako i jedni i drugi teraju mak na konac. Ako se posle milicije svi pokupe i vrate kuci, onda su svi naredni protesti osudjeni na propast. A ovi ako dozvole traktorima da provozaju protestnu voznju, onda ce posle svi hteti. Mada kad zivis u ovako usranoj zemlji, razloga za proteste je milion. I da se ja pitam visilo bi se na banderama, kakvi crni protesti :D

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Blokade puteva

Post od Geza » 29 Mar 2012, 12:52

Grujic je napisao:A sta znam, nisam upucen al verujem da to rade jer su u cabru... Nije ni njima lako
Ne žale se oni koji jedva sastavljaju kraj sa krajem ;)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Blokade puteva

Post od Scuderia » 29 Mar 2012, 12:53

nikaragva je napisao:Oni kazu da ne blokiraju nikoga. Krenuli su u protestnu voznju, ali ih je milicija zaustavila. Znaci milicija pravi zastoj, odnosno oni koji su naredili da se zaustave.
E to vec ne znam, mislio sam na situaciju od prosle godine kada je bilo katastrofa i kada su bukvalno blokirali puteve i kampovali na beloj liniji :twisted:

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Blokade puteva

Post od nikaragva » 29 Mar 2012, 12:56

Geza je napisao:
Grujic je napisao:A sta znam, nisam upucen al verujem da to rade jer su u cabru... Nije ni njima lako
Ne žale se oni koji jedva sastavljaju kraj sa krajem ;)
Mislim da treba da budu jedinstveni, bili ne bili u cabru, jer se tice njihove profesije. E sad vecina tih u cabru se i predala, i nista ih vise ni ne zanima. Prodaju ili ce prodati zemlju za serpu ribe viktorija grupi isl.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Blokade puteva

Post od trojanac » 29 Mar 2012, 14:40

Ja dosao jutros u NS autoputem, a izgledacu tako i nazad. Najsigurnije. :)

Sent from my HTC using Tapatalk
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Blokade puteva

Post od Texonja » 29 Mar 2012, 16:14

Bune se vacjaroshi. Obicni seljaci su kod kuce ili na njivi. Pogledajte traktore koji blokiraju. Uglavnom masine od 50 ili vise soma eura. Obicni smrtnici sa IMT starim 20tak godina ne idu na blokadu.
Kao neko ko smatra poljoprivrednike retkim ljudima koji svoj hleb zarade i odrade posteno do poslednjeg dinara, smatram da ove manipulante na blokadama treba pohapsiti.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Odgovori