Blokade puteva

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Blokade puteva

Post od NexT » 29 Mar 2012, 16:18

Idu izbori, placeno im je gorivo i dnevnica da prave srana pred izbore...

Ne kazem da je seljacima dobro, nego da mi ovo vise lici na to..

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Blokade puteva

Post od nikaragva » 29 Mar 2012, 16:52

Sta ja znam nekako mi je draze da vidim seljaka nekog da vozi kombajn od 500,000e, nego neku jajaru koja vozi auto od toliko para :D

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Blokade puteva

Post od methane.master » 29 Mar 2012, 18:02

I meni uvek, ali mi je malo muka kada vidim Kostićeve traktore u blokadi puta, kao prošle godine. :thumbdown:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Blokade puteva

Post od Texonja » 29 Mar 2012, 20:16

Methane, skroz je tako kako si video. To su sve tipski traktori, po 4-5 istih. Pa sta mislite ko to moze da kupi? Obican paor? :naughty:
Da sam video jedan IMT 560 , dva 539 , jedan stari Zetor, dva starija Ursusa, onda bih verovao da su zaista "pravi" paori. Ovako, izadje 6 kom istih Belorusa, starih 2-3 god... Pa to odmah znam da je neki od glavonja poslao. Istih glavonja koji su u sprezi sa vlascu (NEKOM OD) prethodnih 10 godina kupovali zemljoradnicke zadruge na namestenim tenderima, uglavnom budzasto...
A takodje verujem da je i momenat koji su izabrali povezan sa izborima. Da se vrsi neki pritisak...
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Blokade puteva

Post od methane.master » 29 Mar 2012, 22:13

Naravno i ovo je foliraža, a taman i predizborno podje*avanje. :thumbdown:


Off topic
Ursus je zakon. :cool!:
Širim haos!

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od Ogi » 29 Mar 2012, 22:40

Bitange.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45819
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Blokade puteva

Post od Geza » 30 Mar 2012, 10:22

Blokade na putevima u Vojvodini
Izvor: B92

Pančevo -- Tokom noći radikalizovan je protest poljoprivrednika koji su nezadovoljni vladinom agrarnom politikom. Noćas je blokirano više putnih pravaca u Vojvodini..

Na teritoriji Pančeva blokirani su lokalni putevi Pančevo - Beograd kod mosta na Tamišu, putni pravac M24 Pančevo - Kovačica kod raskrsnice za Opovo, lokalni put Opovo- Japanski cvet kod mosta na Tamišu, kao i regionalni put Baranda - Čenta.

Paori iz opštine Kovačica uspeli su, sa oko 200 traktora noćas da stignu, poljskim putevima, do centra Pančeva i izlaza iz grada gde ih je zaustvaila policija.

Prema rečima organizatora, očekuje se da im se tokom prepodneva pridruže paori iz Omoljice, Ivanova i drugih sela u okolini Pančeva, što znači da bi moglo doći do blokade novog puta ka Beogradu.

Za sada na novom putu od Pančeva ka Beogradu nema jačih policijskih snaga i saobraćaj se nesmetano odvija.

Blokirani su putevi Beograd - Zrenjanin kod mosta na Tamišu, gde se propuštaju cisterne sa gorivom i mlekom, putni pravac Zrenjanin - Novi Sad kod mosta na Žablju, putni pravac prema Novom Sadu kod Inđije i putni pravac M27 Novi Sad - Zrenjanin kod mosta na Žablju.

Traktori stoje pored puta na pravcu M22 Novi Sad - Srbobran, R 123 Novi Sad - Beočin, Kovilj - Šajkaš kod Koviljske petlje, R110 Titel - Perlez kod mosta na Tisi i Novi Sad - Bačka Palanka.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Blokade puteva

Post od ftj » 30 Mar 2012, 10:26

Ja se pitam zašto udruženje molera srbije ne organizuje protest jer im država ne daje subvenciju na osnovu okrečenog kvadrata i to unapred.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Blokade puteva

Post od Sloba » 30 Mar 2012, 10:28

Svrbi njih što će po novom ući dublje u PDV sistem, a ne to što predstavljaju kao motiv.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Blokade puteva

Post od dag81 » 30 Mar 2012, 11:35

Ako sa ovim cenama poljopivrednici ne mogu pristojno da zive onda da ga jbm.
Sa 10 jutara jeste tesko, ako se seje zito i kukuruz, ali onda se preorjentisi pa sadi paradajz, papriku, staklenici itd.
Sa 30ak jutara vec moze sasvim pristojno da se opstane i zivi. Po jutru ciste zarade se ima oko 300-400e, to je oko 1000e mesecno na selu, vise nego dovoljno. A realno 30ak jutara se odradi za max max 30 dana u godini i to da svaki dan radis po jedno jutro sto je sa oranjem, tanjiranjem, sejanjem, zetvom manje od 8h na dan, pa sta ces vise.

Da je cena psenice i kukuruza 10-11din to je stvrno malo, ali posto je kukuruz sad 18.5din, psenica ne znam ali preko 20din predpostavljam, sasvim dovoljno da se napravi fin izvor prihoda za mesec dana rada godisnje.

Ali kao sto neko rece, ne protestvuje onaj sto nema, nego onaj sto ima, jer se po traktorima vidi ko je i sta je. Obicni seljaci tu ne mesaju prste, tj. oni sto rade.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Blokade puteva

Post od Texonja » 30 Mar 2012, 12:06

dag81 je napisao: A realno 30ak jutara se odradi za max max 30 dana u godini i to da svaki dan radis po jedno jutro sto je sa oranjem, tanjiranjem, sejanjem, zetvom manje od 8h na dan, pa sta ces vise.
Poenta price je tu, ali ovo kvotirano nije bas tako jednostavno. Ima tu vise posla nego sto izgleda, a narocito je problem sto ima tempiranja vremena (jer moras da radis neku radnju u odredjenom trenutku pri cemu 100% zavisis od vremenskih uslova).
U svakom slucaju, vidim da se svi slazemo da posteni paori sede kod kuce i rane stoku ili rade na njivi, dok ovi sto blokiraju pokusavaju da vacjare. Treba da se uklone ili da dobiju batine od policije.

Inace, mogli bi i mi napraviti neki protest foruma "Garaza". Da trazimo subvencionisano gorivo ili u suprotnom da blokiramo put. :pijemo:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Blokade puteva

Post od nikaragva » 30 Mar 2012, 12:39

Pa nije dobro poredjenje sa molerima i ostalim zanimanjima. Neko je pre nas to sve ustanovio i utvrdio, npr. svabe. U eu 33% budzeta ide na poljoprivredu, a kod nas 2,5%.
U mom komsiluku ima dosta poljoprivrednika, neki rade malo zemlje, a neki rade podosta. Uglavnom njima su traktori i masine u dvoristu bili parkirani, samo preko zime, i to kad je bio onaj sneg.
Imam bastu iza kuce od 4-5 ari, i imam oko nje posle mnogo vise od 30 dana godisnje. Samo 20 dana godisnje mi ode na zajebanciju sa travom oko voca.

Nemam blage veze ko strajkuje na putevima i sta je iza te price, ali situacija u zemlji po pitanju poljoprivrede je katastrofalna. Imamo takvu situaciju da smo u posedu odredjene kolicine dobre zemlje, i umesto da nam to bude temelj drzave, osnova, mi se sprdamo sa tim, i kao najveci uspeh predstavljaju uvodjenje stranih prodaja ovde, koje odvlace iz zemlje i ovo malo para sto ima :|

Ti sto seju zito i kukuruze, seju jer nemaju para za drugo. Najmanja su ulaganja za te kulture.

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Blokade puteva

Post od superboss » 30 Mar 2012, 16:07

Koliko znam "paori" su hteli da se protestno dovezu do BG(ili NS) nista da ne blokiraju...njih je blokirala policija, a danas su oni puteve.

Baj d vej(bukvalno :mrgreen: ) ja nisam video ni jedan noviji traktor u koloni, uglavnom starije modele...
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Blokade puteva

Post od Texonja » 30 Mar 2012, 17:56

superboss je napisao:ja nisam video ni jedan noviji traktor u koloni, uglavnom starije modele...
Ne znas ti sta je stari model. :)
Ursus C-355 iz '77. ili IMT 560 iz '84. to je stari model , to je ono sto voze obicni paori. Traktori su jako skupe masine, mnogostruko skuplje od auta, pa nije bas lako i jednostavno kupiti traktor star svega 5-6 god ili ne_daj_boze nov.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Blokade puteva

Post od swemir » 30 Mar 2012, 18:06

evo iz mog ugla, danas smo bas pricali o tome

najvece investicije bas jake, smo radili za ljude iz poljoprivrednog sektora, znaci seljake...



... nas zakljucak je jedino im pariraju trgovci polljoprivrednom hranom, gradjevinski investitori, vlasnici programerskih jakih kuca i prodavci secera u prahu...

Ima tu dosta sredstva, za one koji su jaci igraci, e sad slabi, opet verujem bolje zive nego mnogi u gradu...

naravno svaka cast njima, to je posten rad, ali sad da se strajkuje, to vec ne podrzavam...
Poslednja izmena od swemir u 30 Mar 2012, 18:07, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori