Blokade puteva

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45819
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Blokade puteva

Post od Geza » 23 Apr 2012, 12:30

Poljoprivrednici u sredu nastavljaju protest
Beta
Poljoprivrednici iz Srbije, nezadovoljni novim načinom subvencionisanja proizvodnje po kilogramu predate robe, nastaviće 25. aprila proteste, saopštio je danas član Organizacionog odbora protesta poljoprivrednika Miroslav Ivković.

On je agenciji Beta rekao da protesta neće biti samo ako Vlada Srbije i Ministarstvo poljoprivrede u međuvremenu ispune zahteve poljoprivrednika koji su im predati pre nekoliko nedelja.

Poljoprivrednici zahtevaju da se vrati stari način subvencionisanja proizvodnje od 14.000 dinara po hektaru, produži rok za podelu bonova za dizel gorivo do 1. jula i primeni usvojena Strategije ruralnog razvoja do 2013. godine, jer je ona uslov za korišćenje sredstva iz IPA fondova EU.

“Ako se to ne desi, mi ćemo u sredu u 9.00 sati na preko 80 mesta u Vojvodni početi proteste. To će nažalost ometati građane u svakodnevnim obavezama, ali ćemo se truditi da toga bude što manje”, rekao je Ivković i dodao da će ovog puta protesti biti organizovani i u centralnoj Srbiji.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Blokade puteva

Post od Texonja » 23 Apr 2012, 13:17

Ovo mi je jutros rekao drugar, inace policajac. Posto sam ja izriciti protivnik ovakvih blokada i smatram da ih treba ukloniti makar i silom, malo sam se zamislio kad je on rekao kako u sustini policija blokira put, jer ovi uvek krenu traktorima ka BG, a policija dobije komandu da ih spreci da dodju, pa ih blokira na mostu kod Cente. (konkretan primer za poljoprivrednike zrenjaninskog okruga)
Kad malo razmislis, shvatis da nista ne znas, tj na cijoj strani da budes... :think:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Blokade puteva

Post od nikaragva » 23 Apr 2012, 13:20

Pda, tako su oni i rekli :)
Ali je ocigledno bolje da bude blokirana cela Vojvodina nego jedna ulica u Beogradu.

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Blokade puteva

Post od dunx81 » 25 Apr 2012, 08:18

Jel ima neko neki info za danas? Jutros oko pola 8 sam prosao preko zabaljskog mosta kod Tise i nigde nikog. Ako krecu u 9 sa blokiranjem,ocekivao sam da su vec poceli sa okupljanjem.

Edit: da odgovorim sam sebi

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=603407

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Blokade puteva

Post od nikaragva » 25 Apr 2012, 08:53

Jutros Backa Palanka-Novi Sad nema nigde blokada, oko 0703-0830.

Razgovarao sam sa poljoprivrednicima malo da vidim kakva je atmosfera :)
Uglavnom ono oko cega se najvise prica, a to su subvencije po hektaru ovako stvari stoje. Ako imas roda recimo 8t kukuruza na 1ha, i uzeo si seme, djubrivo i sta sve ti treba, kada poberes kukuruze, recimo 2,3,4 tone, mozda i vise ode zadruzi ili gde si vec uzeo, za seme i to. Tako da ti predas prakticno skoro 50% roda i umesto da dobijes 14000din po ha, dobijes 4000 :) Tu su najvise naravno naguzili male proizvodjace. Velike, koji imaju stotine hektara, to ne dotice mnogo.
Plus oni sto im ostaje kukuruz za stoku, ne predaju ga.

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Blokade puteva

Post od dunx81 » 25 Apr 2012, 10:35

A ne znam sta da mislim po pitanju toga. S jedne strane ih podrzavam a s druge strane mislim da blokiraju na pogresnom mestu.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Blokade puteva

Post od dag81 » 25 Apr 2012, 12:09

8t proizvedu, 4 tone daju, ostane im 4t za prodaju, 4t=4000kg, x 19din/kg=76.000din/ha
Kome malo neka radi nesto drugo, po meni nije, a realno za taj h treba godisnje par sati da se odradi.

Bune se da bi se bunili, da je 10-12din kg kukuruza podrzao bih proteste, ali sa ovim cenama osnove nema.
I da samo mi nemojte reci da taj sto ima 20-30ha sve potrosi na uzgoj stoke, nemoguce. A ako hoce subvenciju neka da drzavi, svi mi svakako ~50% zarade dajemo drzavi jbg, takav sistem i nije samo tako kod nas. Ako nece subvenciju, niko ga ne tera da daje drzavi, ali onda nema ni onih 14.000din po ha.
A da ne pricamo o onima koji nisu u zivotu u traktor seli, a uzimaju godisnje 14.000din/ha na osnocu subvencije jer izdaju u arendu, a subvenciju sebi prisvajaju. E pa to je zbog takvih uvedeno. Istina nije vecina, ali uredbe se kroje bas zbog takvih, koji preteruju.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Blokade puteva

Post od Texonja » 25 Apr 2012, 12:32

dag81 je napisao:realno za taj h treba godisnje par sati da se odradi.
Ajd' ti to sracunaj ponovo... :naughty:

Inace se slazem da su ovi sto blokiraju alavi i da ih treba rasterati, pohapsiti za onemogucavanje slobode kretanja ili sta vec. Sto se tice poljoprivrede, ja sam jedan od onih koji par godina unazad ima registrovano gazdinstvo, ali nisam uzimao subvencije i to jer me mrzi da se maltretiram. Ionako ne radim ja tu zemlju nego zadruga, a oni su probili kvotu od 100 ha, pa ni njima ne trebaju subvencije, tako da na tu moju zemlju prakticno niko ne uzima subvencije. Uplatim godisnje oko 700 eur na konto penzionog i socijalnog i to je to od mene... A da je tako jednostavno dobiti subvencije, sigurno da bih i ja izmajmunisao da mi se vrati makar polovina od tog sto dam drzavi godisnje. Ovi koji imaju vremena da se vozaju traktorima uzduz i popreko takodje imaju vremena i da muljaju i majmunisu za subvencije. Kupis neku neplodnu zemlju, zaparlozenu, neku slatinu, bilo sta... prijavis je u gazdinstvo i uzimas subvencije. Ovako, da vidimo sta je rodilo, pa onda dobijes subvencije... U ovom slucaju je Ministarstvo potpuno u pravu, ali nekima to ne odgovara.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Blokade puteva

Post od nikaragva » 25 Apr 2012, 12:34

Pa do sad su dobijali subvencije 14000din po hektaru (ne zelim da komentarisem ove sto ne rade zemlju), sad uglavnom dobijaju manje.

Drzava subvencionise poljoprivredu jer je to strateski interes jedne zemlje. Barem je tako na zapadu. Mozes li zamisliti kako je dobro kada u civilizaciji ili settlersima imas 5x vise prozvedenih resursa nego sto ti u datom trenutku treba. Jel znas ti koji je to bum za razvoj zemlje?
Mi smo najobicniji cigani. Tacnije mesavina cigana i turaka, od kojih smo pokupili najgore osobine. I da bude gore, najgori od nas su se izborili da nas vode, i ocigledno to nisu u stanju da rade, kada sa ovakvim prirodnim resursima nisu u stanju da proizvedu dovoljno hrane za shaku jada od par miliona ljudi, nego uvoze.

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Blokade puteva

Post od dunx81 » 25 Apr 2012, 12:38

http://www.amss.org.rs/index.php?option ... Itemid=181

Kanda cu da ostavim auto kod "Debelog Lada" pa tabanusom do preke strane. A i fina kisica pada...

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Blokade puteva

Post od Texonja » 25 Apr 2012, 12:43

Mene ZAISTA cudi da nikome od vozaca nije dogoreo fitilj pa da ih je isprangijao tamo kad naidje na blokadu.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Blokade puteva

Post od dunx81 » 25 Apr 2012, 12:45

Ima ih vise :)

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Blokade puteva

Post od nikaragva » 25 Apr 2012, 12:46

Pa njih ima vise. I imaju vise misica, jaci su od nas kancelarijskih gikova :D

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Blokade puteva

Post od Texonja » 25 Apr 2012, 12:49

Danas je trebalo poslom da odem za Novi Sad iz Zrenjanina, ali to nisam mogao zbog blokiranih puteva. Posto nemam licni helikopter i moram da koristim automobil kao prevozno sredstvo, molio bih MUP Srbije da mi omoguci slobodu kretanja na teritoriji Republike Srbije.

Miodrag Stankov
Zrenjanin


Poslao na info@mup.gov.rs i naravno da mi nece odgovoriti... Verovatno ni ne citaju mail. Mozes da odes licno u SUP da se zalis, pa ce onaj brka sa portirnice da kaze "A sta ces, ne mozemo nista" i da te isprati...
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Blokade puteva

Post od nikaragva » 25 Apr 2012, 12:56

Dovoljno je da se pojavis tamo sa transparentom nekim, malo popricas i prodjes dalje. :opustanje:

Odgovori