Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozilom

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od steva_anya » 01 Apr 2012, 10:48

Off topic
Zamolio sam da izadjem iz auta dok gleda dokumenta, da ne stavljam prsluk, malo da se protegnem, posto sam 5 sati bio za volanom. Kad me koleno boli, ili kad moram malo vise da telefoniram, a devojka je sa mnom - ona vozi. Ili prosto kad ona zatrazi. Volim kada vozi, da se oslobodi, vozi skolski kao i ja, ne pravi greske, samo joj treba da to primenjuje svakodnevno, znacice oboma u buducnosti.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Miki
Postovi: 135
Pridružio se: 03 Feb 2012, 11:12
Lokacija: Beograd

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od Miki » 01 Apr 2012, 11:22

^^
Kada sledeći put budeš prolazio pored opštine, svratiš, popuniš obrazac (trebaće ti devojčin JMBG i broj LK). Možeš da je ovlastiš po svim tačkama ili samo da zaokružiš prvu
Da može :
- upravljati mojim motornim vozilom
Platiš 390,oo RSD (toliko je bilo u julu 2011.) i oboje ste mirni, a to je posao od 10 min., bar na opštini Vračar, gde imaju i šalter banke za na kome odmah uplatiš novac).
:rukovanje:
Slika Slika

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od FitnessGuy » 01 Apr 2012, 11:51

Ja već 3 meseca vozim bez ovlašćenja, tj. samo sa saobraćajnom. Kupio sam tek registrovan auto i još ga nisam preregistrovao i preneo vlasništvo. Doduše, nisam ni imao nikakav susret sa policijom, pa ne mogu reći kako bi oni to tumačili. :mrgreen:
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od Stjepa » 01 Apr 2012, 11:57

Nas policajac ti je posebna sorta ljudi.
Jesta dani nisam sad nesto vozio puno preko, ali to malo sto je bilo nisam imao ni najmanjih problema iako se auto nije vodio na mene, nisam imao punomocje. Cak je jednom drugar prelazio granicu u autu koji se vozi na mog oca, a ni ja nemam ovlascenje na papiru pa da neko hoce da cima ne bi mogo znacilo ni sto sam ja na suvozackom. I nikom nista.


Ali nasi... Znaju tri stavke u zakonu i onda pokusaju prodavati maglu. Sto Rakhil kaze treba ih pitati ne da li moze, nogo po kom clanu zakona.
Cist dokaz koliko ne znaju: Zaustavili su me pre sa vozilom koje se vodi na firmu, i pored rutinske kontrole trazili su mi putni nalog. Pozvao sa se na ZOBS (novi) i rekao da tamo nigde nema naglaseno da moram imati taj papir. Niti sam procitao ZOBS u celosti pa da to znam sa 100%, vec sam nesto sture citao, nesto zakljucivao, nesto pohvatao sa foruma... Niti sam znao da se to o putnom nalogu definise u ZOBS-u vec u (lupam sad) "Privrednom bla bla", kao sto sam kasnije doznao i video da je tamo -ipak definisano moranje posedovanja putnog naloga i dalje. Znaci prosao sam ne foru da mi ne treba. A onda je usledilo:
-"Dobro. Imas neki drugi papir?"
-"Koji?"
-"Pa neki drugi."
-"Na primer sta?"
-"Pa recimo putni nalog."
-"Sad rekoh da mi ne treba."
-"Dobro, onda neki drugi."
-"Ok, koji drugi?"
-"Pa neki drugi moras imati kad nemas putni nalog. Nesto moras imati." :ludilo:
Znam da izgleda lose kad citiram ovako, ali sam pokusao da docaram tu konverzaciju u kojoj sam ja pokusao da se pravim pametan, a oni da dokazu da gresim i da se onda "dogovorimo" ili sta su vec hteli. Kasnije sam doznao da sam imao ludu srecu da im prodajem muda za bubrege o tome kako mi ne treba p. nalog. Ali ni oni nisu nista bolji. Sta vise to im je posao i kad su vec pomenuli putni nalog trebaju da budu informisani o njemu, tj o toj njegovoj "zameni" koji oslovljavaju sa "neki drugi papir".

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29865
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od trojanac » 01 Apr 2012, 12:01

Ne znam šta si ti to saznao, ali moja firma striktno sve poštuje, a od onda kad je ukinut putni nalog više ih ne uzimamo uz auto. Ključevi, saobraćajna, osiguranje i kartica za pumpu. :D
Posetite www.garaza.rs !

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od Stjepa » 01 Apr 2012, 13:00

Morao bih da kopam po postovima na drugom forumu da bih nasao tacan naziv knjige kao i clan pod kojim je zavedeno da je i dalje na snazi obaveza posedovanja putnog naloga. Ako se pak seti Grujic kako se knjiga zove, mogao bi da napise. Secam se da smo znajedno komentarisali potrebu naloga, i onda je neko treci citirao/dao link ka tekstu gde je to naglaseno.

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od Rakhil » 01 Apr 2012, 14:04

Putni nalog je ukinut za putnicka vozila u vlasnistvu firme, i dalje je obavezan za teretna/dostavna. Inace, nema u ZOBS-u nista o putnom nalogu, to propisuje Pravilnik o tehnickoj ispravnosti motornih i prikljucnih vozila (kako god da se sad zove)

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od Grujic » 01 Apr 2012, 15:00

Ne, njega je ranije propisivao zakon o transportu u drumskom saobracaju, obaveza putnog naloga za putnicka kola regana na firmu je ukinuta pre oko god dana, cini mi se maja 2011.

aleksandar1006
Postovi: 3
Pridružio se: 11 Jul 2012, 18:35
Lokacija: BG

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od aleksandar1006 » 11 Jul 2012, 18:51

Pozdrav svima! Da li neko moze da mi kaze kako se pravno regulise situacija pri kupovini registrovanog vozila ako hocu da ono ostane registrovano na prodavca a ja samo koristim vozilo. Da li je ispravno da mi prodavac da ovlascenje ili se pravi kupoprodajni ugovor, ili i jedno i drugo? Da li sam ja obezbedjen ako mi prodavac samo izda ovlascenje? I da li ima nekakve veze sto saobracajna vozila ne glasi na prodavca? Hvala unapred

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od elMaestro » 11 Jul 2012, 19:01

Kupoprodajni ugovor se mora napraviti, a i njega i ovlašćenje tj. punomoćje ti izdaje vlasnik vozila. Bez njegovog potpisa ovaj može da prodaje koliko hoće, on nema veze sa autom i mora i on da ima punomoćje da sme da prodaje aito izdato od vlasnika. Tebi kod pandura prolazi samo ovlašćenje i to do prve registracije.
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od djiuliju » 11 Jul 2012, 19:43

Mislim da ako uradis kupoprodajni ugovor, imas odredjeni rok do kad moras da prebacis auto na sebe. Zato se radi samo ovlascenje, ako zelis da vozis i dalje na njegovo ime.
Osim ako nije nesto promenjeno u poslednje vreme. Ja vozim na ovlascenje godinu i po

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od elMaestro » 11 Jul 2012, 19:49

Ja kad sam uzeo auto uradili smo kupoprodajni ugovor i ovlašćenje koje mi je trajalo do registracije, onda sam preveo auto.
Имам једно потпитање...

aleksandar1006
Postovi: 3
Pridružio se: 11 Jul 2012, 18:35
Lokacija: BG

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od aleksandar1006 » 11 Jul 2012, 20:29

Hvala na odgovorima. Zanima me jos i to da li ako uradimo kupoprodajni ugovor mora odmah da se uradi i prenos i uplati porez ili ne? I kako ja da znam da je on vlasnik ako u saobracajnoj stoji ime drugog lica?

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29865
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od trojanac » 11 Jul 2012, 20:33

Postoji rok da se uradi prenos, od dana kad se zaključi kupoprodajni ugovor. Ako se ne varam, mesec dana.
Ako je drugo ime u saobraćajnoj onda on mora imati ovlašćenje od vlasnika vozila sa kojim može prodati vozilo i u tom slučaju nije neophodno prisustvo vlasnika.

Evo pročitaj ovde šta piše... http://www.registracija-vozila.rs/index ... 92&lang=sr
Posetite www.garaza.rs !

aleksandar1006
Postovi: 3
Pridružio se: 11 Jul 2012, 18:35
Lokacija: BG

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od aleksandar1006 » 11 Jul 2012, 20:37

Samo da napomenem da je vozilo uvezeno iz inostranstva. Da li to menja situaciju?

Odgovori