Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozilom

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od Mares » 26 Avg 2016, 13:29

@Sasa .. nema veze sto je mator, i dalje sam cekao na odgovor. Hvala. :D

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od Mares » 11 Avg 2017, 09:11

Kakva je situacija po pitanju voznje tudjeg automobila (srb table) i odlaska u Crnu Goru, treba li da se vadi punomoc ili je dovoljno imati samo saobracajnu od tog auta?

Drugu juce neko ukrao tablice a sutra pali na more, pa bi mu ja dao moj auto, on danas vadi nove tablice ali saobracajna ce biti gotova tek sledece nedelje tako da bi onda ja njegovim kolima sledeci vikend palio za CG, pa cemo se tamo zameniti kola (svako svoja uzima)....pa me interesuje jel nam trebaju punomojca? Mozda malo komplikovano zvuci, ali je jednostavno u sustini, samo se menjamo kola :D

Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od Kabe » 11 Avg 2017, 09:47

Treba ti/vam dozvola za upravljanje tudjim motornim vozilom u inostranstvu. Morate obojica da posetite AMSS sa licnim kartama i pasosima licno. Vise o tome sam pisao ovde:

viewtopic.php?p=734706#p734706

Problem je samo sto on tebi ne moze da da "dozvolu", jer jos nema tablice i saobracajnu (koja je neophodna).

Stoga, jedino sto ostaje je da peglas na blef do njega (sto mnogi inace rade)...
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od Mares » 11 Avg 2017, 10:04

Danas ce dobiti tablice i onu potvrdu da moze voziti auto, jedino ce saobracajna biti gotova sledece nedelje.

U medjuvremenu je zvao granicni prelaz da pita da li moze preci sa tom potvrdom i rekli su mu da moze, tako da ce ipak ici na kraju svojim kolima (e sad kakav je rizik ici na tu opciju, njegova odluka).

U svakom slucaju po ps-u bi moralo punomocje da se vadi jelte, ali inace kakva je situacija u realnosti sa prelaskom tj. voznjom u CG, da li bi uopste pravili problem oko toga ili ne traze punomocja uopste?

markoue
Postovi: 898
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od markoue » 11 Avg 2017, 10:08

Meni licno nikad nisu trazili punomoc, a presao sam granicu par puta sa tudjim vozilom. Ove godine na nasoj granici mi nisu trazili ni saobracajnu, dok na crnogorskoj jesu u odlasku samo. I to je bilo samo pogled na blic, nista detaljno. Doduse, ne znaci da je tako stalno, verovatno zavisi od samog carinika kako je raspolozen taj dan.
Сад му није ништа...

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od lami » 11 Avg 2017, 10:38

Ukoliko sam dobro shvatio, od vase akrobacije sa kolima ne bi bilo neke koristi, jer ti ionako ne bi mogao da podignes njegovu dozvolu, mora vlasnik ili bi pravili ovlascenje i za to?

Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od Kabe » 11 Avg 2017, 11:13

Mares je napisao:Danas ce dobiti tablice i onu potvrdu da moze voziti auto, jedino ce saobracajna biti gotova sledece nedelje.

U medjuvremenu je zvao granicni prelaz da pita da li moze preci sa tom potvrdom i rekli su mu da moze, tako da ce ipak ici na kraju svojim kolima (e sad kakav je rizik ici na tu opciju, njegova odluka).

U svakom slucaju po ps-u bi moralo punomocje da se vadi jelte, ali inace kakva je situacija u realnosti sa prelaskom tj. voznjom u CG, da li bi uopste pravili problem oko toga ili ne traze punomocja uopste?
Ne razumem kakva punomocja pominjes? Potrebna ti je dozvola kao sto sam i napisao. Nekog smaraju, neki voze godinama bez nje preko i niko ih ne dira... Ista prica kao i sa zelenim kartonom.

http://www.amss.org.rs/index.php?option ... Itemid=150

Ako dobija potvrdu i tablice, sa njome moze bez ikakvih problema preko, time je slucaj sredjen.
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3230
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od elMaestro » 11 Avg 2017, 11:20

Dve godine vec autom na tudje ime za CG i nikad nisu pravili problem. Imao sam ovlascenje, ali sve sto su trazili vezano za auto je saobracajna.

TT
Имам једно потпитање...

markoue
Postovi: 898
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od markoue » 11 Avg 2017, 11:36

Kabe je napisao:
Mares je napisao:Danas ce dobiti tablice i onu potvrdu da moze voziti auto, jedino ce saobracajna biti gotova sledece nedelje.

U medjuvremenu je zvao granicni prelaz da pita da li moze preci sa tom potvrdom i rekli su mu da moze, tako da ce ipak ici na kraju svojim kolima (e sad kakav je rizik ici na tu opciju, njegova odluka).

U svakom slucaju po ps-u bi moralo punomocje da se vadi jelte, ali inace kakva je situacija u realnosti sa prelaskom tj. voznjom u CG, da li bi uopste pravili problem oko toga ili ne traze punomocja uopste?
Ne razumem kakva punomocja pominjes? Potrebna ti je dozvola kao sto sam i napisao. Nekog smaraju, neki voze godinama bez nje preko i niko ih ne dira... Ista prica kao i sa zelenim kartonom.

http://www.amss.org.rs/index.php?option ... Itemid=150

Ako dobija potvrdu i tablice, sa njome moze bez ikakvih problema preko, time je slucaj sredjen.
Kad kaze punomocje, verovatno misli na ovlascenje za upravljanje tudjim vozilom.
Сад му није ништа...

Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od Kabe » 11 Avg 2017, 11:43

To su dve dijametralno razlicite stvari...
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

markoue
Postovi: 898
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od markoue » 11 Avg 2017, 11:48

U cemu je razlika konkretno? Ja isto kazem ovlascenje, ali sam mislio da je ok reci i punomoc.
Сад му није ништа...

Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od Kabe » 11 Avg 2017, 12:08

ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

markoue
Postovi: 898
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od markoue » 11 Avg 2017, 12:11

Pitao sam te u cemu je konkretno razlika, ti mi postavljas link sa wikipedije. Procitao sam ovo pre pisanja posta, ali iz mog ugla je punomoc ili ovlascenje isto, bar kod automobila. Ako imas neki argument zasto nije, napisi ovde da naucim :)
Сад му није ништа...

Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od Kabe » 11 Avg 2017, 12:23

Pa da si iole hteo da procitas to sto pise na Wikipediji, shvatio bi sta je "punomocije" kao pravna forma i da nema veze sa "Dozvolom za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu". Sta ja sada treba da radim? Da ti citiram kljucne delove? :)
Ugovor o punomoćju je ugovor između vlastodavca i punomoćnika kojim se punomoćnik obavezuje da, uz naknadu ili besplatno, u ime i za račun vlastodavca, preduzima određene pravne poslove, tako da oni neposredno obavezuju vlastodavca i drugu ugovornu stranu.
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

markoue
Postovi: 898
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Punomoć - ovlašćenje za registraciju i upravljanje vozil

Post od markoue » 11 Avg 2017, 12:36

Ako neko zna konkretnu razliku izmedju punomocja i ovlascenja u slucaju kad se izdaju za automobil nek napise. Ovim citatom nista nisi rekao.
Сад му није ништа...

Odgovori