Ističe vozačka dozvola

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3249
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Ističe vozačka dozvola

Post od Puzo81 » 17 Mar 2017, 13:39

Bio drugar pre neki dan oko 19h na Bulevaru Oslobodjenja, nema guzve, brzo zavrsio.

Ceka me isto

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Ističe vozačka dozvola

Post od Ikac » 17 Mar 2017, 13:49

Ja planiram da odem sl. nedelje da podnesem zahtev... Inače mislim da neće biti neke velike gužve sve dok ne krenu preko medija da bombarduju da ističe rok...

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Ističe vozačka dozvola

Post od Kuzmanovic » 17 Mar 2017, 22:35

Ja ne planiram da je menjam, produzice rok sigurno. :)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2102
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Ističe vozačka dozvola

Post od A170T » 27 Mar 2017, 14:29

Jel menjao neko ovde papirnu dozvolu za novu? Kakva je procedura, jel mora ponovo slikanje ili moze da ubace sa stare? Valjda je Jun rok.

Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: Ističe vozačka dozvola

Post od Mladen7 » 27 Mar 2017, 14:48

Заменио сам има више година, стару за нову.
Мора сликање, али то ти није проблем, сликају те у МУПу, убацује се та дигитална фот.

Послато са HUAWEI VNS-L31

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2102
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Ističe vozačka dozvola

Post od A170T » 27 Mar 2017, 15:15

noodles je napisao:
stefankmn je napisao:Ja zamenio danas. Guzve jos nema velike ( ljermuntova) ali nije ni da nema nikoga.
Treba 3 uplatnice koje su oko 1550din, meni je trebala jos 1 uplatnica od 690din zato sto mi je na vozackoj bila adresa boravista a sada na licnoj karti adresa prebivalista. Veoma glup nacin da se uzme novac od ljudi i nepotreban.

Kakva je situacija sa slikama? Oni te slikaju kao za ličnu/pasoš ili "skidaju" sa važeće lične ili kako? Pitam jer vidim da može da se odradi i procedura zamene preko e-uprave...
Koliko se čeka na novu vozačku, standardno par dana?
stefankmn je napisao:Slika mi je skinuta sa licne karte. Kazu za nedelju dana, ja nisam bio u Beogradu pa sam dosao posle 15dana.

I takodje ako je npr stara dozvola vazila npr do 2018, nova vazi 10god od dana kada podneses za novu. Meni do decembra 2026

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

I mislio sam da treba ali sam video ove postove.

Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1327
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Ističe vozačka dozvola

Post od stefankmn » 27 Mar 2017, 15:17

Meni su uzeli sliku sa licne karte

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Ističe vozačka dozvola

Post od Heinz » 27 Mar 2017, 15:19

Može preko Euprave sve, čini mi se.

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Ističe vozačka dozvola

Post od noodles » 29 Mar 2017, 11:31

Pogledaj par poruka unazad, ja sam je zamenio pre neki dan, preko eUprave, bez slikanja, bez odlaska u MUP, sve kulturica. Bila je gotova za tačno 7 dana.

A170T je napisao:Jel menjao neko ovde papirnu dozvolu za novu? Kakva je procedura, jel mora ponovo slikanje ili moze da ubace sa stare? Valjda je Jun rok.
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Ističe vozačka dozvola

Post od Ikac » 08 Maj 2017, 12:36

Ikac je napisao:Ja planiram da odem sl. nedelje da podnesem zahtev... Inače mislim da neće biti neke velike gužve sve dok ne krenu preko medija da bombarduju da ističe rok...

Nisam još uvek otišao. :D Sutra planiram da idem, e sad zanima me lekarsko uverenje, pošto postoje razna tumačenja, da li treba ili ne. Elem nosim naočare i u dozvoli mi piše napomena tj. ograničenje, ali prošla dozvola mi je izdata sa rokom važenja od 10 godina. Inače nosim malu dioptriju +0,5 i +0,75, praktično vidim isto i sa naočarima i bez, ali to nije ni bitno.

Ovo piše na sajtu MUP-a...
uverenje o zdravstvenoj sposobnosti za upravljanje motornim vozilima i skupovima vozila one kategorije za koje se zahteva izdavanje vozačke dozvole koje nije starije od šest meseci (dokaz treba priložiti ako je ranija dozvola izdata na period kraći od 10 godina iz zdravstvenih razloga, odnosno ako zahtev podnosi lice koje je starije od 65 godina života);
Ja ovo tumačim kao da ne treba, ali mi je jedan lik, pre neki dan na slavi, tvrdio da je potrebno i lekarsko uverenje, zato što mi piše ograničenje u dozvoli.. Šta vi mislite?

Korisnikov avatar
masaivan
Postovi: 1209
Pridružio se: 16 Jan 2012, 14:32
Garaža: Citröen C4 1.6 BlueHDi 120

Re: Ističe vozačka dozvola

Post od masaivan » 08 Maj 2017, 12:41

Moraces na slici za vozacku da imas naocare, ne treba lekarsko ako nemas 65. godina.

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Ističe vozačka dozvola

Post od Ikac » 08 Maj 2017, 12:51

Kul ako je tako... Na slici na LK nemam naočare, tako da će verovatno opet morati da me slikaju...

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Ističe vozačka dozvola

Post od aviator » 08 Maj 2017, 13:27

Ikac je napisao:
Ikac je napisao:Ja planiram da odem sl. nedelje da podnesem zahtev... Inače mislim da neće biti neke velike gužve sve dok ne krenu preko medija da bombarduju da ističe rok...

Nisam još uvek otišao. :D Sutra planiram da idem, e sad zanima me lekarsko uverenje, pošto postoje razna tumačenja, da li treba ili ne. Elem nosim naočare i u dozvoli mi piše napomena tj. ograničenje, ali prošla dozvola mi je izdata sa rokom važenja od 10 godina. Inače nosim malu dioptriju +0,5 i +0,75, praktično vidim isto i sa naočarima i bez, ali to nije ni bitno.

Ovo piše na sajtu MUP-a...
uverenje o zdravstvenoj sposobnosti za upravljanje motornim vozilima i skupovima vozila one kategorije za koje se zahteva izdavanje vozačke dozvole koje nije starije od šest meseci (dokaz treba priložiti ako je ranija dozvola izdata na period kraći od 10 godina iz zdravstvenih razloga, odnosno ako zahtev podnosi lice koje je starije od 65 godina života);
Ja ovo tumačim kao da ne treba, ali mi je jedan lik, pre neki dan na slavi, tvrdio da je potrebno i lekarsko uverenje, zato što mi piše ograničenje u dozvoli.. Šta vi mislite?
Ako nosiš naočare, LEKARSKO TI TREBA za izdavanje nove vozačke,
SAMO AKO U STAROJ VOZAČKOJ POSTOJI NAPOMENA O LEKARSKIM PREGLEDIMA NA PERIOD KRAĆI OD 10 GODINA.
U vozačkim dozvolama, u kojima je napomena samo: Vožnja uz nošenje naočara, nije potrebno vadjenje lekarskog.

Nosim naočare i promenio sam vozačku pre par meseci, na period od 10 godina.

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2102
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Ističe vozačka dozvola

Post od A170T » 08 Maj 2017, 16:10

Valjda ako je ranija dozvola bila izdata na 10 god ne treba nikakvo uverenje.
I ja nosim naocare samo tokom voznje, njima je valjda bitno da na slici imam naocare zasto bi njih bilo briga da li se promenila dioptrija za to vreme? Valjda je vozac sam odgovoran da promeni dioptriju ako je potrebno.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Ističe vozačka dozvola

Post od ljubitelj » 08 Maj 2017, 17:12

noodles je napisao:Ja juče podigao novu, "kartičnu" vozačku. Odradio sve preko eUprave. Mora da se poseduje čitač i LK sa čipom. Može da pravi problem verzija jave na kompu. Instaliraju se još neke dodatne stvari sa njihovog sajta, u zavisnosti od operativnog sistema (32/64bit). Prilikom prijave, čekiraju se tri stvari kao saglasnost - da ne postoji drastična razlika u fizičkom izgledu u odnosu na sliku sa LK (odatle je uzimaju za vozačku), da na staroj/važećoj vozačkoj dozvoli ne postoji upisano ograničenje i da se ne poseduje vozačka neke druge države.
Objedinjena cifra za sve takse iznosi tačno 1576 din. Ja je uplatio elektronski i isti dan je potrvđeno od Uprave za trezor. Posle tačno 7 dana dobijam info da mogu da dođem po novu vozačku. ;)
Super, da li si sve to uradio bez fizicki pokazivanja stare papirne?
Da li si pri podizanju nove morao da vratis staru ili su prosto ponistili u sistemu tu staru?

Odgovori