YU slova na tablicama

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

YU slova na tablicama

Post od Texonja » 28 Apr 2012, 21:57

Proslo je vec vise od godinu dana kako svi imamo nove tablice, pa me interesuje zna li se kako u praksi funkcionise izdavanje vinjeta sa tablicama koje imaju "kvacice" na slovima? Konkretno, mislim na Madjarsku gde se ne dobije nalepnica vec ti registarski broj ukucaju u kompjuter. Mene je radnica na pumpi pitala da li mi je predzadnje slovo "O" ili nula. Da sam kojim slucajem imao neko YU slovo pa da me je pitala kako da ukuca onu kvaku iznad, ne bih znao sta da kazem. Dal' se to kod njih kuca bez kvake i tako prolazi ili ima problema? Verujem da je neko sa kvakama na tablicama kupovao madjarsku vinjetu, pa zna... ili neko zna nekoga ko jeste?
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: YU slova na tablicama

Post od Floyd » 28 Apr 2012, 22:21

Napises joj registraciju na papiru pa neka se ona snadje kako to da ukuca :D

Korisnikov avatar
mix024
Postovi: 686
Pridružio se: 25 Apr 2012, 22:12
Garaža: VW Caddy 2.0 TDI 150 KS
Lokacija: Subotica

Re: YU slova na tablicama

Post od mix024 » 28 Apr 2012, 22:29

Ja sam išao dosta puta za Mađarsku, a išao sam i za Amsterdam mojim Leonom. Tablica mi je sa EĆ.

Za mađarsku vinjetu sam samo rekao da je EC i nikada nisam imao problema. Da je to problem, saznao bih do sada sigurno.

Ne sekiraj se mislim da nema frke sa YU slovima.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: YU slova na tablicama

Post od Texonja » 28 Apr 2012, 22:32

:doubleup:
Trenutno nemam YU slovo, ali ne znam dal' ce da mi se zalomi na novom autu, pa reko' da se informisem unapred. Pokusacu da ne dobijem YU slovo, ako budem mogao da ga eskiviram, ali bitno je da nije problem i ako se zalomi.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
mix024
Postovi: 686
Pridružio se: 25 Apr 2012, 22:12
Garaža: VW Caddy 2.0 TDI 150 KS
Lokacija: Subotica

Re: YU slova na tablicama

Post od mix024 » 28 Apr 2012, 22:58

Nije sigurno, budi miran. Svašta ljudi pričaju, a da nemaju nikakva iskustva sa tim.

Samo dosta love i slobodno na put!

:driving:

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: YU slova na tablicama

Post od dragvorl » 28 Apr 2012, 23:01

Nemas potrebe za sikiracijom, gurui iz MUP-a su osmislili oznake na tablicama tako da su uvek nedvosmislene. :doubleup: :bravo: :rofl:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: YU slova na tablicama

Post od djiuliju » 29 Sep 2012, 08:58

Ne znam dal da pisem ovde, dal u parking servis

Parkiram juce auto u Rige od Fere, treca zona, oko 14:45. Registracija mi se zavrsava sa DF. Posaljem poruku i dobijem odgovor da ne mogu vise da produzim parking zbog vremenskog ogranicenja. Sta cu, kruzih malo, nadjem znak za parking na kome nekim cudom jos uvek nije prelepljen ili izvrljan broj info telefona parking servisa, pozovem, i dobijem info da sam uplatio parking u 12:30 i da mi je placen do 15:30. I bla bla, da ne davim, dodjosmo do zakljucka da je neko, ko ima verovatno ĐF uplatio sa DF jer nema Đ na tastaturi, i ja ne mogu da uplatim mobilnim.

Eto koliko su nasi strucnjaci lepo smislili tablice, sa tim Đ, Ć, Č...u saobracajnim pise broj sedista za stajanje :glavomuzid:

Banglades je keva za nas

P.S. Pitam se samo, sta bi bilo da se pojavim na nekom granicnom prelazu, a taj neko sa ĐF ima neplacene kazne u toj zemlji, zabranu ulaska i sl :thumbdown:

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: YU slova na tablicama

Post od dragan » 29 Sep 2012, 09:41

hmmmm.....

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: YU slova na tablicama

Post od perfiko » 29 Sep 2012, 12:09

djiuliju je napisao: P.S. Pitam se samo, sta bi bilo da se pojavim na nekom granicnom prelazu, a taj neko sa ĐF ima neplacene kazne u toj zemlji, zabranu ulaska i sl :thumbdown:
Brineš bez razloga, pa vidiš da taj ĐF i parking plaća. ;)
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: YU slova na tablicama

Post od jaksa » 29 Sep 2012, 12:20

Eh, što nemamo litvansku abecedu:

Slika

Čuda bi napravili :P

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: YU slova na tablicama

Post od pedja » 29 Sep 2012, 17:53

Ma i crnogorska bi bila dovoljna , sa onim novim slovima, koja ni da izgovoris ne mozes, a kamoli da napises :D

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5030
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: YU slova na tablicama

Post od cozmo » 08 Okt 2012, 23:01

djiuliju je napisao:I bla bla, da ne davim, dodjosmo do zakljucka da je neko, ko ima verovatno ĐF uplatio sa DF jer nema Đ na tastaturi, i ja ne mogu da uplatim mobilnim.
Ne bi trebalo, znas zasto tablica mi ŽO, i u crvenoj zoni ja platim prvo sat sa ŽO pa onda sa ZO, meni prihvati drugi sat sa ZO (iako ne mozes dva sata) i nije mi pisao kaznu iako sam ga video da mi proverava auto u drugom nedozvoljenom satu u crvenoj zoni dok sam dolazio do parking mesta.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: YU slova na tablicama

Post od stefanan » 08 Okt 2012, 23:11

Kako se toga nisam setio ranije,hvala cozmo :doubleup:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: YU slova na tablicama

Post od Paja » 08 Okt 2012, 23:21

cozmo je napisao:
djiuliju je napisao:I bla bla, da ne davim, dodjosmo do zakljucka da je neko, ko ima verovatno ĐF uplatio sa DF jer nema Đ na tastaturi, i ja ne mogu da uplatim mobilnim.
Ne bi trebalo, znas zasto tablica mi ŽO, i u crvenoj zoni ja platim prvo sat sa ŽO pa onda sa ZO, meni prihvati drugi sat sa ZO (iako ne mozes dva sata) i nije mi pisao kaznu iako sam ga video da mi proverava auto u drugom nedozvoljenom satu u crvenoj zoni dok sam dolazio do parking mesta.
Ali si time verovatno onemogućio pravog vlasnika ZO registracije da se parkira u istoj zoni i u istom terminu kad i ti.

Korisnikov avatar
Piros
Postovi: 1000
Pridružio se: 13 Mar 2012, 18:00
Lokacija: Beograd

Re: YU slova na tablicama

Post od Piros » 08 Okt 2012, 23:28

djiuliju je napisao:

P.S. Pitam se samo, sta bi bilo da se pojavim na nekom granicnom prelazu, a taj neko sa ĐF ima neplacene kazne u toj zemlji, zabranu ulaska i sl :thumbdown:
Imao bi problem kao jedan drug sa drugog foruma. Jedva ga pustili Madjari i to ga spasilo sto nije isti auto.

Inace po BG se vozi stari Porsche carrera sa BĐ tablicama i zanimljivo je da ih je covek trazio i dobio na sarm. :mrgreen:
Poslednja izmena od Piros u 08 Okt 2012, 23:48, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori