Putarine u Srbiji

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Putarine u Srbiji

Post od Texonja » 04 Jan 2013, 09:21

nuk je napisao: Jedino sto mi pada na pamet je period od nekih 6 meseci 2010. godine nakon prodaje megana a koji je prepisan tek nakon isteka registracije.
Meni ovo deluje kao pogodak u centar.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Putarine u Srbiji

Post od nuk » 04 Jan 2013, 11:03

Nemam pojma, koliko je verovatno da to stize na naplatu posle dve godine bez ikakve posiljke pre toga?
Na telefon se i dalje ne javljaju, na mail i dalje ne odgovaraju..

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45819
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Putarine u Srbiji

Post od Geza » 17 Jan 2013, 21:55

Putarina Beograd - Niš 876 dinara?

Beograd -- “Putevi Srbije” predložiće Ministarstvu saobraćaja povećanje putarine za 20 odsto, pišu Novosti.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=678448
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Putarine u Srbiji

Post od dragvorl » 17 Jan 2013, 22:03

Poskupele svalerke. ;)
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Putarine u Srbiji

Post od Ogi » 17 Jan 2013, 22:38

Pa ne, realno, auto put je sjajan !! hahahaha !!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Putarine u Srbiji

Post od Floyd » 17 Jan 2013, 22:42

Za dva odlaska od BG-a do Nisa u CH se vozis cele godine na autoputu.
Ko je ovde lud?

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45819
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Putarine u Srbiji

Post od Geza » 17 Jan 2013, 22:45

Vas klepaju po ušima na druge načine. :)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Putarine u Srbiji

Post od Ogi » 17 Jan 2013, 22:46

Eto vidis, uvek neko ima objasnjenje. Pa zato nam je i tako. Stavite ovo u temu "zasto je Srbija tu gde jeste"

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Putarine u Srbiji

Post od Floyd » 17 Jan 2013, 23:08

Geza je napisao:Vas klepaju po ušima na druge načine. :)
Moze biti i da je to jer je putarina ovde osetno jeftinija nego u Austriji i Sloveniji :zbunjen:

Francuzi su u Evropi ubedljivo najbolji...tamo ti putarina izadje isto ili skuplje nego gorivo :D

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Putarine u Srbiji

Post od Texonja » 18 Jan 2013, 01:11

Floyd je napisao: Francuzi su u Evropi ubedljivo najbolji...tamo ti putarina izadje isto ili skuplje nego gorivo :D
Potvrdjujem! Em je Francuska samo "drzava kroz koju moras da prodjes da bi stigao do Spanije", em su kao nacija uobrazeni toliko da ni ne zelim vise ikad da svratim bilo gde kod njih, em su putarine nenormalno skupe. Od Heidelberga do Pariza, pa posle od Pariza do granice sa Spanijom, mislim da sam se izuo oko 100 eur za putarine, ako ne i vise... i to pre 3 i po godine. Verovatno je sad jos skuplje.

Mada nisu ni Italijani milostivi. U povratku za onaj potez od Nice, preko Djenove do izlaska na Villach u Austriju, okruglo 49 eur. Ne znam dal' ima 500-600km, tako nesto.

Naravno, nas autoput ne moze da se meri sa bilo kojim, pa makar i najgorim putem bilo gde u Zapadnoj Evropi. Ne treba nas zbog toga satrti sve kako predlaze Ogi, ali nam treba oduzeti pravo da upravljamo bilo kakvim resursima, jer nista ne napravimo kako treba, nego se uvek nesto smandrlja, pa tako i autoput. Kuca na sprat, neomalterisana, neuredjeno dvoriste, kapije nema, ali je na sprat. To je ogledalo nasih puteva, mostova i ostalih projekata.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21090
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Putarine u Srbiji

Post od nidza » 18 Jan 2013, 07:25

Bar su nam manje zapušteni putevi od Grčke, a Makedoniju da ne spominjem, tamo je vreme izgleda stalo raspadom Juge, na žalost. :-(

Ja sam optimista, doduše trebalo bi malo da poboljšaju i prijavljivanje oštećenja na putu. Ja sam juče prijavio rupu na aerodromu, ogromnu, i razgovor nije prošao bez 3 prebacivanja tražeći ko je manje lenj u zgradi, a i taj najmanje lenj nije zaobišao glupa pitanja tipa, koja je to opština, čija je nadležnost tačno, koja je to kategorija puta, tražeći razlog da me prebaci na nekog spedećeg - Alo bre čoveče, ja ti prijavljujem rupu na putu, prosledi svom kolegi ako nije tvoja nadležnost, aman!

Na kraju sam se izborio, videćemo kad će da poprave. Rupa je horor, pazite se sa aerodroma pored Muzeja ono malo parče puta, kod uključenja na glavni put koji ide dalje ka autoputu. Na spoju je rupa da manji točak ostane tamo, a auto produži dalje bez njega.

Tapatalk HD

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Putarine u Srbiji

Post od nuk » 18 Jan 2013, 11:48

nuk je napisao:Danas mi je stigla opomena zbog neke neplacene naknade za putarinu sa cifrom od 20.000din gde sam ja navodno nekada negde uz napisanu izjavu o naknadnom placanju putarine koju kako ispada, nikada nisam platio.
U opomeni se ne navodi vreme ni mesto naplatne rampe kao ni broj tablica ne bi li uopste imao predstavu o cemu se radi.
Jedino sto mi pada na pamet je period od nekih 6 meseci 2010. godine nakon prodaje megana a koji je prepisan tek nakon isteka registracije. Za to posedujem kupoprodajni ugovor, overen u sudu.
Naravno, nakon zvanja puteva i prebacivanja sa broja na broj ne bi li dobio informaciju o cemu se radi i sta mi je ciniti, bas na taj poslednji broj koji sam dobio, niko se ne javlja. Posalo sam upit preko zvanicnog sajta i odgovor uopste nisam dobio.
Navedeni rok za placanje je 5 dana i naravno da nemam nameru nista da placam jer takvu izjavu nikada nisam sacinio tj. nikada nisam prosao niti jednu naplatnu rampu a da za to nisam platio.

Konacno sam dobio odgovor od puteva Srbije sa ovim prilogom

Slika

E sada, ja ove ljude ne poznajem niti je ikako moguce da su isti koristii moje vozilo prilikom ovih radnji u pitanju je ili greska u njihovom sistemu ili prevara.
Mene interesuje, po kom osnovu oni uopste maltretiraju mene i terete za neke neplacene putarine kao vlasnika automobila kada je evidentno da ja nisam potpisnik izjava. Voleo bih da mi neki pravnik pojasni ovo ako je moguce!

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14191
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Putarine u Srbiji

Post od pedja » 18 Jan 2013, 12:18

Dobro, dal' ti je Megan kamion troosovinac? :D

Tptlk

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Putarine u Srbiji

Post od nuk » 18 Jan 2013, 12:22

Tako ispada :censored:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Putarine u Srbiji

Post od NexT » 18 Jan 2013, 12:23

vrlo moguce da im je bio sjeban citac tablica, ili sistem da je pobrljavio.

Jako cesto dobijem karticu sa pogresnom tablicom. Jednom sam rekao onom tipu sto naplacuje, al ga nije zanimalo.

Trazi video snimak da je tvoj auto bio u pitanju, ako nista drugo ne upali.

Odgovori