Jaguar XE

Noviteti i razne vesti iz auto-industrije
Odgovori
Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Jaguar XE

Post od Scuderia » 26 Avg 2015, 16:42

Ok je i meni, ali FF sa 4x4 je koncept koji mirise na ''Porsche putanju'' (SUV, dizel, limuzina...).

Korisnikov avatar
Comi
Postovi: 1182
Pridružio se: 11 Nov 2014, 09:49
Lokacija: Novi Sad

Re: Jaguar XE

Post od Comi » 26 Avg 2015, 16:43

Dizel kontam da nema trika IKADA da ponude.
Limuzina i neki kvazi suv mozda za koju deceniju.
Dobra sisa zlata vredi.

Dzoni_m
Postovi: 1716
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: Jaguar XE

Post od Dzoni_m » 26 Avg 2015, 16:44

Scuderia je napisao:Ok je i meni, ali FF sa 4x4 je koncept koji mirise na ''Porsche putanju'' (SUV, dizel, limuzina...).
To da, ali me tesi da su to uradili na svoj nacin tako da kao imaju 4x4 a realno to je jedan pokusaj 4x4 pogona, tako da ne verujem da moze da se primeni za SUV pa ga prema tome nece ni praviti.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9886
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Jaguar XE

Post od Ivan » 26 Avg 2015, 16:46

Ako i popuste, a mislim da hoce (i ovo sa hibridima je priklanjanje novim trendovima) mislim da ce biti zadnji koji ce to uciniti. Die hard fazon :)

Послато са GT-N7100
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Jaguar XE

Post od HKS » 26 Avg 2015, 16:48

Comi je napisao:
dragvorl je napisao:
Comi je napisao:Moze li neko da odgovori na pitanje vezano za firmu Jaguar-LR?

Ivane, pretpostavljam da alu sasija ima presudan uticaj na vozne karakteristike koje su fantasticne, ja sam ciljao na tezinu (koja opet, ne mora primarno da utice na sve i svasta, samo kazem).

Svi jure profit, sto veci obrt...cak se i Maser spusta u nize klase.
Zato ce Ferrari uvek biti institucija i nijedan Porsche, Maser, Dzeg, Aston itd (pa cak ni Lambo) to ne moze da promeni.
Porsche mi se ogadio, vise nije isti brend za koji sam ga smatrao ranije, iako i dalje ima jaku ponudu vrhunskih automobila u top varijantama.
Sta mislis, da F pravi kola da bi Svet bio lepse mesto? Prave profit, naravno, zato se bave tim poslom, a institucija je iz vise razloga, ali sigurno ne zato sto posluje sa ili bez profita. Odavno F nije fabrika koja pravi kola samo da bi moglo da se finansira trkacko odeljenje.

Nisam toliko naivan, naravno. Prave oni profit, ali se NE spustaju u nize klase i odbili su mogucnost cak pravljenja luksuznog SUV-a da bi POVECALI profit, a na to su se svi ostali odlucili. To je bila poenta.


Pa kad imaju Fiatova leđa.

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Jaguar XE

Post od Scuderia » 26 Avg 2015, 16:48

I ja mislim da ce popustiti, ali verovatno taj scenario, poslednji i ako bas mora.

Dzoni_m
Postovi: 1716
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: Jaguar XE

Post od Dzoni_m » 26 Avg 2015, 16:54

Pa poslednji su napustili zicane tockove npr. Dobro de ne racunam Morgan...

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10491
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Jaguar XE

Post od TheWickerMan » 26 Avg 2015, 16:56

Pa Ferrari pravi dizela, za Ghiblija :)

Sent from my LG-P880 using Tapatalk

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11401
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Jaguar XE

Post od starac vujadin » 26 Avg 2015, 17:04

Meni je FF Ferrari i sportski auto. To što je 4x4 ne smeta ništa, verovatno će morati zbog povećanja snage da ga stavljaju i u druge modele u budućnosti. Barem je taj 4x4 remek delo konstrukcije i male težine. Isto tako i turbo. Dok su mogli cedili su atmosferca i izvukli verovatno najviše što može iz takve konstrukcije kod modela 458. Turbo im nije stran i ope tu nude nešto jedinstveno sa doziranim rastom obrtnog momenta da bi podražavali rad atmosferskog motora.

Za sada važi zakletva, doduše za vreme Montecemola, da nikada neće praviti dizel i suv. Doduše, tako su se i u BMW kleli da M nikada neće biti turbo :)

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Jaguar XE

Post od Xepoj87 » 26 Avg 2015, 17:42

goblin je napisao:
Xepoj87 je napisao:Da, ali da si ovde potegao neki kricijalni argument, pa da razumem... Ovako samo pominjes stvari koje su medju poslednjima po vaznosti, samo zato sto bas to Audi ima.

Sent from my Sony
Poslednje po vaznosti:
- Motorizacija
- Ogibljenje
- Pogon
- Oprema

Vazi :thumbup:
Evo ovako.

Motorizacija? Ajde, moze, imaju veci izbor i ako nije naprednija.

Ogibljenje? Mora da se salis da A4 ima bolje ogibljenje od XE-a?
Audi je sinonim za lose ogibljenje, gde im sportsko ogibljenje znaci tvrdo i neudobno.

Pogon? Prednji pogon bolji od zadnjeg? Se salis opet?
4x4? Polako, bice sledece godine, ali to opet nije naprednije ili bolje od RWD, samo drugacije.
Oprema?
Najbitnije je to sto Audi ima par gadgeta koje Jaguar nema?

I to je tebi dovoljno da kazes da XE nije na nivou A4?
Evo, ja cu se sloziti sa tobom, jer mislim da je na nivou iznad.
Zasto?

Pa ovako:
Audi ima standardan problem sa bezanjem nosa(cak i sa quattro pogonom), pa je bulja za voznju, XE je najbolji u klasi sto se toga tice, ako sam dobro razumeo.
Osecaj za volanom. Ocaj zivi sa strane Audija, opet super sa strane Jaguara.
Dizajn. Pff, zar trositi uopste tastaturu na to, kada iz Audija 10 godina restilizuju jedan model.

Pricas o pogonu, a Audi je taj koji nikada nije hteo da uvede RWD, jer bi troskovi skocili i ne bi mogao da deli 50% automobila sa Skodom, VW-om, Seat-om i ostalima...
Sve zarad profita.

Tehnologija nije tu da bi je neko placao i ne dobijao nista, vec je tu da poboljsa neki proizvod, sto Audi ne uspeva, vec samo dodaje na papiru kojekakve paljevinske munje, da bi uzimao vise para i da bi ispadalo da naplacuje napredak.
Imaju losiji proizvod i ako bi po papiru neko pomislio drugacije.

I onda pricas o tehnickoj nadmoci Audija nad Jaguarom?
Ja tvrdim suprotno.


Onda, koliko je A6-ica koje vidjamo, placeno preko 40.000e? Pa svaka.
A da ne pricamo sto je covek spomenuo flotnu prodaju, pa cak ni poenta koju si pokusao da izneses, nema nikakvog smisla.

Sta ti nije jasno za X-type i 4x4? Standardno je dolazio u 2 verzije i obe su bile 4x4, pa je tek posle ubaceno ostalo.
Raspravljas o necemu, a ne zelis nista da saznas ili ostavis prostora da mozda za nesto i gresis.
To nije rasprava ili diskusija, to je tvrdoglavo nabedjivanje.

Kao bitan podatak uzimas kupovinu Audija sa 4x4 pogonom...
Pa samo totalni nemaci pojma plate toliko auto sa prednjim pogonom.
Nema sta prednji pogon da trazi u luksuznim limuzinama i dokle god Audi fura taj fazon, nema sanse da prismrdi Bmwu i Mercedesu, pa makar prodavao duplo vise kola od njih i po duplo vecoj ceni. Da ne kazemo sto zbog toga dobijas veci auto sa manje mesta.
Eeej, A8 sa pogonom iz Fabie :kuku:
Uzmi podatak o broju prodatih Bmw-a i Mercedesa sa 4x4 pogonom.


I na kraju da budem realan.
Ne, nije Jaguar bolji od Nemaca, ali nije ni losiji, vec britanski konkurent istih.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9886
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Jaguar XE

Post od Ivan » 26 Avg 2015, 17:51

@ksepoj like a sir!

Samo da dodam da cak i hyundai genesis dolazi RWD, kao i lexusi iako bi im sigurno bilo jeftinije da stave FWD iz toyote, pa cak i vw phaeton dolazi iskljucivo kao 4motion, kadilaci isto RWD itd. Da ne nabrajam sada sve flagshipove raznih kompanija.

Kada bi se ogranici iskljucivo na F segment mislim da je a8 jedini izrod koji moze da se kupi kao FWD.

Послато са GT-N7100
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Jaguar XE

Post od Scuderia » 26 Avg 2015, 17:54

Mrzi me da citam ceo post jer mi se ne ulazi u XE vs DE ekipa diskusiju, ali teza o dizajnu kod svega moze da pije vodu sem kod XEa. Meni je lep, ali realno izgleda kao 2008 da je izasao.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Jaguar XE

Post od Xepoj87 » 26 Avg 2015, 17:58

I opet ga neces pomesati sa A3.
Opet je kvalitetniji dizajn od Audija, bez ulazenja u to koji je lepsi.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23827
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Jaguar XE

Post od dragvorl » 26 Avg 2015, 17:58

Comi je napisao: Nisam toliko naivan, naravno. Prave oni profit, ali se NE spustaju u nize klase i odbili su mogucnost cak pravljenja luksuznog SUV-a da bi POVECALI profit, a na to su se svi ostali odlucili. To je bila poenta.
SUV im se trenutno ne uklapa u agendu, ali imaju Masera koji ce to da izvede, da bi i tu izmuzli sto veci profit. Mislim da je pitanje vremena manji/jeftiniji model, dizel sumnjam, hibrid sigurno, La F je pocetak. Lambov SUV na neki nacin ima pretecu koja je bila sigurno najekstremniji SUV svog doba, sa V12 motorom, mada mi se ne svidja sto su vaskrsnuli SUV, koji btw. nece biti u istom fazonu sa LM002.
Inace zanimljiv je koncept AWD u FF-u tockovi se pogone direktno sa radilice kroz kvacila, bez diferencijala, naravno ukljucuje se samo po potrebi.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Jaguar XE

Post od Scuderia » 26 Avg 2015, 18:00

Xepoj87 je napisao:I opet ga neces pomesati sa A3.
Opet je kvalitetniji dizajn od Audija, bez ulazenja u to koji je lepsi.
Necu ni A4 pomesati sa A3. XE takodje necu pomesati ni sa cim, ali ko ih ne poznaje pomezace XE i XF na keca. Sad, kvalitet dizajna, presiroka tema i pitanje je ko je o tome kvalifikovan da prica.

Meni je drago zbog Jaguara i novi modeli su odlicni i slazem se sa Stefanom, uz novu Djuliju, da se malo prodrma trziste i konkurencija. :doubleup:

Odgovori