Škoda Fabia 2014

Noviteti i razne vesti iz auto-industrije
Odgovori
Korisnikov avatar
mezzano
Postovi: 99
Pridružio se: 23 Feb 2013, 17:58
Garaža: Ford Fiesta MK7 - 1.25 Duratec
Lokacija: Leskovac (Pertate)

Re: Škoda Fabia 2013

Post od mezzano » 25 Feb 2013, 15:31

Ako nova Fabia bude nešto nalik ovim slikama, definitivno je napredak, u odnosu na prethodne 2 generacije. Po eksterijeru, u odnosu na Renault, Ford, Opel, Kiu, Hyundai... dosta zaostaje, barem po meni. S druge, strane, više mi se sviđa nego Mazda 2, Toyota Yaris, Hondini modeli...
Slika

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23325
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Одг: Škoda Fabia 2013

Post od Day Walker » 25 Feb 2013, 15:35

Ma naravno... zaboravio sam da vas dvojica skodinih advokata, zapravo znate kako se odluke donose i niko drugi ne moze da iznese svoje misljenje :kezo:



Послато са Telenor_Smart_HD користећи Тапаток 2
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10890
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Škoda Fabia 2013

Post od Uroš S. » 25 Feb 2013, 15:38

Šta se smeješ Dušane, ubacili su u Ibicu taj motor, čak mislim sa 150ks, ja očekujem slabiji u Fabiji.

Inače meni je ovaj enterijer kul, posebno na slici, funkcionalan je i dosta kvalitetan, ima baš puno mekane plastike, praktično svuda na domašaju ruke je mekano, neposredno ispod šoferšajbne i dole kod nogu je tvrda plastika. Aj još je kod mene soc varijanta i sve crno, ali ova na slici, sa fabričkim radiom i dvozonskom klimom i Maxi-dotom, još u dva tona, izgleda mi mnogo bolje od mnogih konkurenata. Uzmite u obzir i da je se auto pojavio na samom početku 2007(punih 6 godina). Nije najinventivniji enterijer, nije preprcan detaljima, ne izdvaja se detaljima i rešenjima već samo radi ono što treba da radi, funkcionalan je i ergonomičan.

Edit: Koja dvojica?

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23325
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Одг: Škoda Fabia 2013

Post od Day Walker » 25 Feb 2013, 15:43

Vidi, ja nisam rekao da je nekvalitetan, nego ruzan.. mogli su da ga doteraju u stilu octavie ili rapida.

Koliko fabia si video sa bez unutrasnjoscu?
prve sam jos i vidjao, al od aktuelnog modela ni jednu.
I izgleda raskosnije kad je u takvoj boji.

Послато са Telenor_Smart_HD користећи Тапаток 2
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Одг: Škoda Fabia 2013

Post od Dusan » 25 Feb 2013, 15:48

Day Walker je napisao:Ma naravno... zaboravio sam da vas dvojica skodinih advokata, zapravo znate kako se odluke donose i niko drugi ne moze da iznese svoje misljenje :kezo:
Ja se samo vodim logikom poslovanja neke kompanije. :)

@Uros To je bio potvrdan smeh. ;)
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23325
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Одг: Škoda Fabia 2013

Post od Day Walker » 25 Feb 2013, 15:50

Jer imas iskustva u tome?!
Pogotovu kada konkurentni model postaje komplementarni?


Послато са Telenor_Smart_HD користећи Тапаток 2
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10890
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Škoda Fabia 2013

Post od Uroš S. » 25 Feb 2013, 15:54

Jeste, što je najgore ne doplaćuje se za bež enterijer. To sam saznao kasno. A što ih nema, pa kontam da Škodu (obično kod nas) kupuju ljudi koji su pre 20+ godina kupovali Ladu, tj. sličan profil ljudi, ne preterano estetične prirode, više pragmatični i racionalni, auto treba pouzdano da ide, brzina, udobnost nisu toliko od važnosti, održavanje ne treba da je skupo, a i postoji u podsvesti taj osećaj da kupuješ nemački proizvod, robustan i kvalitetan (koliko god to bila predrasuda ili ne). Škoda koristi proverenu Vagen tehnologiju prethodne generacije, tako da je stav njenih kupaca u najvećoj meri ispravan.

Imaš i ljude koji ne vole bling bling spejs dizajn. Npr. moj ćale se ispovraćao po enterijeru Fieste kad smo je gledali, a Fabija mu se sviđa. Sigurno nije jedini na svetu, u manjini je verovatno, ali nije statistička greška.

Mene su na faksu naučili za sada da o svakoj temi postoje (najmanje) dve škole mišljenja :mrgreen:

ftj
Postovi: 13093
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Škoda Fabia 2013

Post od ftj » 25 Feb 2013, 15:58

Najčešće se kupuju one fabije koje su na lageru a autočačak boli uvo da naručuje neke sa drugim enterijerom.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23325
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Одг: Škoda Fabia 2013

Post od Day Walker » 25 Feb 2013, 16:04

Skoda je kvalitetan brend, i nadam se da ce takav i ostati, jedino sto me nervira je sto vw nikada nece
dozvoliti da ga preteknu iako sam ubedjen da je skoda na dobrom putu.

Послато са Telenor_Smart_HD користећи Тапаток 2
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Škoda Fabia 2013

Post od Dusan » 25 Feb 2013, 16:18

Day Walker je napisao:Jer imas iskustva u tome?!
Pogotovu kada konkurentni model postaje komplementarni?
Odustajem od diskusije. :nemampojma:
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Škoda Fabia 2013

Post od Risto » 25 Feb 2013, 16:46

Mozes ti da mislis da ja lupam gluposti ali i ja sam kao DW siguran da VW sigurno malo zauzdava Skodu. Tehnika zauzdavanja, bila ona budzetom ili naredbama i dogovorima, je po meni nevazna. Namjerno sam stavio jedan dobar enterijer, da sam stavio klot vi bi meni objasnjavali kako su svi klotovi ruzni i sl. Meni licno je zao sto marka Skoda, koja je uz neke manje ili vece peripetije nesto sto je i meni dostupno, ne ostvaruje bolji napredak a time i ja kao buduci potencijalni kupac bi od Skode dobio manje od onog sto oni realno mogu...

Ne kazem ja da je enterijer nekvalitetan, da je nefunkcionalan ali je meni malo ruznjikav. Npr. Corsa D koja je iz 2006. po meni ima ljepsi enterijer a ima i boljih primjera od Corse...

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23325
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Škoda Fabia 2013

Post od Day Walker » 25 Feb 2013, 16:49

Jaoj ne otvaraj pandorinu kutiju :kuku:



:mrgreen:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10890
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Škoda Fabia 2013

Post od Uroš S. » 25 Feb 2013, 16:55

Zauzdavanje ili tržišno pozicioniranje, nazovi kako god. Zna se da je Škoda jeftinija varijanta Vagena i to kupci znaju, sa time su se probili i toga se drže.

Fabija je jeftinija verzija onoga sa čime Korsa treba da se bori a to je Polo. Dobro je što se poredi sa Fabijom. :)

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Škoda Fabia 2013

Post od Dusan » 25 Feb 2013, 17:02

@Risto, Ja sam se nadovezao na tvoj post jer je na nivou puke predpostavke koja nema nikakve logike. Izgled je takav kakav je zbog same ergonomije kabine, dostupnosti materijala, uklapanja u finansijske norme i jos ko zna koliko parametara (a ne jer je VW rekao Skodi da napravi ruzan enterijer). Ovo ti i DW ne mozete da skapirate, ne znam iz kog razloga. :zbunjen: Odustao sam od dalje diskusije o odnosima na relaciji VW-Skoda, jer je to za drugu temu. ;)
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23325
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Škoda Fabia 2013

Post od Day Walker » 25 Feb 2013, 17:12

Pa da mi smo glupi da skapiramo, ne znam u cemu je problem :zbunjen:
Ti si nam sve pojasnio, jer imas info od celnika VW-a :bravo:
Uroš S. je napisao:Zauzdavanje ili tržišno pozicioniranje, nazovi kako god. Zna se da je Škoda jeftinija varijanta Vagena i to kupci znaju, sa time su se probili i toga se drže.

Fabija je jeftinija verzija onoga sa čime Korsa treba da se bori a to je Polo. Dobro je što se poredi sa Fabijom. :)

Jeftinije ne znaci losije..
Normalno da ce da se poredi sa ostalima iz klase, bez obzira da li je jeftiniji model sestrinske kuce nekog giganta...
Hoces da kazes da je voziti Skodu isto sto i voziti Daciju? :)
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Odgovori