Jaguar F-Pace

Noviteti i razne vesti iz auto-industrije
Odgovori
Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Jaguar F-Pace

Post od half man » 14 Apr 2016, 15:10

Jel se zna cena u Srb-Cg?

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Jaguar F-Pace

Post od goblin » 14 Apr 2016, 15:17

Svi testni modeli ce biti ponudjeni na prodaju u CG a po njihovim recima ocekuju da se svi rasprodaju tokom boravka u CG posto je odlicno interesovanje.
Prenecu cene posle vikenda.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11401
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Jaguar F-Pace

Post od starac vujadin » 14 Apr 2016, 16:24

https://www.youtube.com/watch?v=e7eZgNQsWNU

https://www.youtube.com/watch?v=KFEeSMslr10

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Jaguar F-Pace

Post od Floyd » 14 Apr 2016, 16:34

@Goblin

Zbog čega tebi svaki auto daju na 2-3 dana da testiraš? Nisi novinar a nisi ni kupac ne-nemačkog benzinca? Znaš dilere ili nešto drugo?

Ovde to nije praksa...

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11401
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Jaguar F-Pace

Post od starac vujadin » 14 Apr 2016, 16:49

Koliko čitam po drugim medijima na predstavljanju u Crnoj gori su bile i 2.0 i 3.0 dizel verzije.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Jaguar F-Pace

Post od goblin » 14 Apr 2016, 17:20

Floyd je napisao:@Goblin

Zbog čega tebi svaki auto daju na 2-3 dana da testiraš? Nisi novinar a nisi ni kupac ne-nemačkog benzinca? Znaš dilere ili nešto drugo?

Ovde to nije praksa...
Ne daju mi svaki, uzimam samo ono sto mi je interesantno ili za kupovinu ili kao ljuditelj automobila.

Iskreno, visestruko sam povezan sa dilerima najznacajnijih nemackih brendova.
Vlasnik auto kuce koja je generalni uvoznik Mercedesa za CG mi je jako dobar prijatelj, tako da mogu da uzmem koji hocu Mercedes na koliko god hocu dana za testiranje. Od kada sam odrzavao S63AMG i SL-a u Mikomu, i oni me stalno zovu na promocije i sami nude test voznje, mada sam njihove modele najmanje vozio.
U BMW imam kontakt od kada sam kupio novog Minija, tu sam se sprijateljio sa sefom prodaje i mogu da kazem da smo sada i prijatelji nevezano za njegov posao. Tako da sta god imaju na testu odmah dobijem poziv a on nece da se smara ni mene ni sebe da se voza samnom, ima dovoljno poverenja i mogu da uzmem auto na par dana koriscenja.
U Audiju/Porscheu imam mozda i najbolji "status", ipak sam njihov kupac, kod njih su preko mene kupljena 6-7 novih automobila raznih klasa, a ujedno imam dobar odnos i sa sefovima prodaja u vise njihovih salona.
Uz sve to, mislim da su i prodavci medjusobno povezani i vrlo dobro znaju da i kad dodjem da bacim pogled na neki auto da u meni uvek mogu imati ozbiljnog kupca, bio to auto od 20K ili 100K, i oni to vrlo dobro znaju.
Konkretan komentar drugara iz BMW-a kada mi je dao novu sedmicu - Ja znam da ti sad nisi kupac za taj auto, ali isto tako moram da te "pazim" kao klijenta posto sam 100% siguran da cu ti u buducnosti prodati ne jedan vec nekoliko BMW-a.

Sto se tice Jaguara. Kod njih ne znam apsolutno nikoga. Medjutim, Jaguar je organizovao promociju u CG za novinare i VIP klijente, sve je zatvorenog tipa... Zakupili su Sveti Stefan a meni je drugar tamo direktor koji je uzgred zaduzen i za njihovu organizaciju. Pa samim tim ima mogucnost da ubaci na listu VIP klijente kojima salje pozivnice za testiranje. A posto se ne radi o klasicnim test voznjama, vec se klijentima jednostavno ostavlja auto na 1-2 dana, tako sam ga i ja dobio na test (dobijam preko vikenda, danas sam imao samo jednu voznju).

Sve je to normalno i to je posao dilera.
Slicna je stvar i kod nautike. Posto sam prvo promenio nekoliko glisera i skutera, pa kada sam kupio prvi brod koji je placen oko 100.000eur. (jos je dileru bilo malo cudno kad sam mu brod isplatio u kesu posto to bas i nije praksa u njihovom poslu), od tog momenta su itekako vodili racuna o meni kao potencijalnom klijentu.
Dobijao sam pozivnice za sajmove nautike gde mi je njihova firma snosila apsolutno sve troskove (povratna avio karta, transfer sa/do aerodroma, hotel, hrana, VIP ulaz na sajam, organizovane promo voznje...), dobio sam i jedno krstarenje gratis i to bez ikakve grupe vec iskljucivo skiper i ja sa mogucnoscu da povedem nekoga, i to krstarenje je trajalo 5-6 dana po HR obali sa luksuznom jahtom gde su samo troskovi za gorivo iznosili oko 2.000eur dnevno a takva "ekskurzija" kada bi se samostalno finansirala (carter takve jahte, gorivo, marine, hrana...) ne bi kostala ispod 17-18.000eur. a ja nisam platio apsolutno nista.
Poslednja izmena od goblin u 14 Apr 2016, 17:23, izmenjeno 1 put ukupno.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Jaguar F-Pace

Post od goblin » 14 Apr 2016, 17:22

starac vujadin je napisao:Koliko čitam po drugim medijima na predstavljanju u Crnoj gori su bile i 2.0 i 3.0 dizel verzije.
To nije tacno, nema apsolutno ni jedan dizel (barem ovo sto sam ja danas video, jedno 7-8 komada).
Svi su najjaci benzinci trenutno u ponudi sa S oznakom i 380KS (ako se dobro secam tacne snage), i svi su opremljeni u totalnom fulu od opreme, bas bukvalno apsolutno sve sto Jaguar moze da ponudi.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12381
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Jaguar F-Pace

Post od shandu90 » 14 Apr 2016, 18:25

Ovaj benzinac ima fantastican zvuk. Jel isti i u f type ili je neki novi?

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Jaguar F-Pace

Post od goblin » 14 Apr 2016, 18:54

Mislim da sam negde procitao da je to isti motor. Zvuk mu je fantastican, bas sam se iznenadio, nisam ocekivao iz onog auta tako mocan zvuk, kao da se radi o nekom GT automobilu.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11401
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Jaguar F-Pace

Post od starac vujadin » 14 Apr 2016, 19:39

goblin je napisao:
starac vujadin je napisao:Koliko čitam po drugim medijima na predstavljanju u Crnoj gori su bile i 2.0 i 3.0 dizel verzije.
To nije tacno, nema apsolutno ni jedan dizel (barem ovo sto sam ja danas video, jedno 7-8 komada).
Svi su najjaci benzinci trenutno u ponudi sa S oznakom i 380KS (ako se dobro secam tacne snage), i svi su opremljeni u totalnom fulu od opreme, bas bukvalno apsolutno sve sto Jaguar moze da ponudi.
Bili su dizeli:

http://www.auto-motor-und-sport.de/fahr ... 94798.html

http://www.autocar.co.uk/car-review/jag ... 20d-review

http://www.autoexpress.co.uk/jaguar/f-p ... 016-review

Ralee
Postovi: 3480
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Jaguar F-Pace

Post od Ralee » 14 Apr 2016, 19:47

Ako su bili dizeli a goblin kaze da mu je fantastican zvuk, kako li se tek cuju benzinci. :D

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Jaguar F-Pace

Post od goblin » 14 Apr 2016, 19:48

Mozda ima i dizela, ovo sto sam ja danas video i vozio su 100% benzinci i to najjaci modeli.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Jaguar F-Pace

Post od Floyd » 14 Apr 2016, 20:20

goblin je napisao:U BMW imam kontakt od kada sam kupio novog Minija, tu sam se sprijateljio sa sefom prodaje i mogu da kazem da smo sada i prijatelji nevezano za njegov posao. Tako da sta god imaju na testu odmah dobijem poziv a on nece da se smara ni mene ni sebe da se voza samnom, ima dovoljno poverenja i mogu da uzmem auto na par dana koriscenja.
U Audiju/Porscheu imam mozda i najbolji "status", ipak sam njihov kupac, kod njih su preko mene kupljena 6-7 novih automobila raznih klasa, a ujedno imam dobar odnos i sa sefovima prodaja u vise njihovih salona.
Uz sve to, mislim da su i prodavci medjusobno povezani i vrlo dobro znaju da i kad dodjem da bacim pogled na neki auto da u meni uvek mogu imati ozbiljnog kupca, bio to auto od 20K ili 100K, i oni to vrlo dobro znaju.
Konkretan komentar drugara iz BMW-a kada mi je dao novu sedmicu - Ja znam da ti sad nisi kupac za taj auto, ali isto tako moram da te "pazim" kao klijenta posto sam 100% siguran da cu ti u buducnosti prodati ne jedan vec nekoliko BMW-a.
I meni BMW šalje pozivnice za prezentacije, test vožnje novih modela, ulaznice za sajam u Ženevi i simbolične poklone za NG ali nije uobičajeno da ti daju auto ja test 3 dana. Možda i daju ali me sramota da tražim :)

Test je 1-3 sata... tu u principu vidiš da li ti auto odgovara. Nisi novinar pa da ga testiraš 3 dana :)

Ralee
Postovi: 3480
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Jaguar F-Pace

Post od Ralee » 14 Apr 2016, 20:25

E floyd ovde je srb, naredjaju se prijatelji sira i uza rodbina na test modelu, par 'iljada, urnisu ga pa posle prodaju k'o pruven exkluziviti :D

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Jaguar F-Pace

Post od Floyd » 14 Apr 2016, 20:34

Pa vidim i ja da je tako :)

Veći VIP je prijatelj prodavca u salonu nego kupac dotičnog auta :)

Odgovori