Jaguar F-Pace

Noviteti i razne vesti iz auto-industrije
Odgovori
Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3815
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Jaguar F-Pace

Post od Kornjaca Rade » 14 Apr 2016, 20:42

Ma jeste, ti prodavci su blesavi :). Sigurno da biraju oni "prijatelje" i na osnovu dubine dzepa.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Jaguar F-Pace

Post od goblin » 14 Apr 2016, 20:45

Ja sam i X5 i sedmicu dobio na "produzeni test".
Mada ne moze prodavac tek tako da ti daje vozila samo zato sto te poznaje. I on to pravda svojim nadredjenima.
Mozda bi i mogao jeftinije modele ali X5 i sedmicu tesko. Popunjavaju se formulari, vodis se ti tamo u bazi kao potencijalni klijent, bivsi kupac....
Naravno da meni nije dovoljno to sto sam kupio Minija od 25.000eur da bi mi davali sedmicu. Ali znaju oni itekako da sam ja kod njih potrosio tih 25K kao poklon zeni za rodjendan a samim tim da sam spreman za sebe da potrosim mnogo vise, da sam kod konkurencije ostavio vrednost od nekoliko tih sedmica, da sam vozio i skuplje automobile, da imam likvidnost....

Pa kada su organizovali promociju nove sedmice, nisu pozivnice dobijali samo bivsi kupci sedmice vec je baza potencijalnih kupaca mnogo sira. Zato i kazem da dileri medjusobno saradjuju, pa tako onaj ko je kupio novu S klasu ili A8 isto je dobio pozivnicu za test voznju BMW 7, pa onaj ko je kod bilo kojeg premijum dilera kupio citav niz automobila i ostavio im nekoliko stotina hiljada eur. iako nikada nije kupio BMW, isto po automatizmu spada u grupu potencijalnih klijenata, pa oni za koje se u gradu sazna da su na bilo koji nacin u skorije vreme dosli do love (sportisti, firme koje isplivavaju na trzistu, privatnici koji prodaju poslovanje...) automatski dolaze na njihove liste kao potencijalni kupci..........

A da diler daje nekome novu sedmicu na par dana a da taj klijent nije na spisku, itekako bi imao problem sa nadredjenima.

Meni je samo zao sto nisam stigao da probam novi M3 (koji se inace vrti i u oglasima). To gazdin auto ali se prodaje kao test vozilo, ali nisam stigao da ga probam. Izgleda mnogo mocno.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Jaguar F-Pace

Post od goblin » 14 Apr 2016, 20:49

Kornjaca Rade je napisao:Ma jeste, ti prodavci su blesavi :). Sigurno da biraju oni "prijatelje" i na osnovu dubine dzepa.
Pa to i jeste prirodna stvar. Sef prodaje nekog premijum brenda tokom svog posla itekako sklapa prijateljstva sa svojim klijentima.
Klijenti vrlo cesto traze da se sastanci obavljaju van salona, vrlo cesto se ti dileri zadese u drustvu klijenata nezavisno od salona. Kasnije klijenti za sve sto im treba opet zovu tog dilera, a do porudzbine i isporuke auta vrlo cesto prolazi i duzi vremenski period tokom kojeg oni razmene jako puno poruka, razgovora i sastanaka....

Svaki diler (mislim na sefove premijum prodaje koji po automatizmu preuzimaju kupce skupljih modela) ima krug prijatelja mecu klijentima. Ali to mu je i sastavni deo posla, on mora da se krece u tim krugovima i to je sasvim prirodno.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Jaguar F-Pace

Post od Floyd » 14 Apr 2016, 22:00

I ja u BMW-u mogu da uzmem na test bilo koji auto pa se ne ložim da sam neki vip :) Mogu i kod drugih ali nije to tema...

Ono o čemu pričam je test nekog auta i besplatno vozikanje tuđim autom. Kakav je to test od 3 dana? Šta vidiš na autu posle 3 dana što nisi video odmah?

Zamisli dođem ja kod tebe u hotel, pokažem ti da imam lovu i ti mi daš apartman na 7 dana free a ja posle odem kod drugog na letovanje jer sam skontao da mi tvoj smeštaj ne odgovara :)

To je priča o BMWu i Audiju.
Poslednja izmena od Floyd u 14 Apr 2016, 22:02, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46130
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Jaguar F-Pace

Post od Geza » 14 Apr 2016, 22:02

Gde da sakriješ 10 kg heroina?
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Jaguar F-Pace

Post od goblin » 14 Apr 2016, 22:12

Floyd je napisao:I ja u BMW-u mogu da uzmem na test bilo koji auto pa se ne ložim da sam neki vip :) Mogu i kod drugih ali nije to tema...

Ono o čemu pričam je test nekog auta i besplatno vozikanje tuđim autom. Kakav je to test od 3 dana? Šta vidiš na autu posle 3 dana što nisi video odmah?

Zamisli dođem ja kod tebe u hotel, pokažem ti da imam lovu i ti mi daš apartman na 7 dana free a ja posle odem kod drugog na letovanje jer sam skontao da mi tvoj smeštaj ne odgovara :)

To je priča o BMWu i Audiju.
Nema tu lozenja da li si VIP klijent ili nisi. Jednostavno oni imaju svoje spiskove potencijalnih klijenata o kojima vode racuna na taj nacin.

Sto se tice testa od 2-3 dana, sta ti je tu cudno? Meni je to bas ekstra, fenomenalan nacin da se bolje upoznas sa autom.
I ogromna je razlika u utisku ako dobijem auto na voznju sa pratnjom gde ce diler sedeti pored mene i objasnjavati mi detalje u vezi auto, ili samostalne voznje na par sati (sto vec ne daju svakome - govorimo o top modelima), ili ostavljanje auta na par dana.
Naravno da cu se najbolje upoznati sa autom nakon par dana voznje u svim uslovima koji me interesuju.

Poredjenje sa hotelom ti nije dobro. Sam ulazak u sobu se placa a ekvivalent testiranju auta jeste da odes do sobe da je pogledas da li ti odgovara, kakav je pogled, kupatilo, higijena... a vec ako bi prenocio automatski si kupio tu noc. ;)

Evo secam se kad su mi dali X5 na test da me auto bas odusevio ali utisak ne bi bio toliko dobar da ga nisam vozio nekoliko dana. Ja sam sa tim autom isao na posao u drugi grad, isao na sastanak u treci grad, razvozio klinca u vrtic, poveo porodicu na rucak, vozio ga i po gradu, i po regionalnim putevima, i na auto putu, igrao se sa podesavanjima..... i jednostavno nisam mogao da stekenm ni priblizan utisak o njemu da sam ga dobio samo na par sati.

Pa jel mislis da su i ovi iz Jaguara blesavi pa tako dele kljuceve da se voza ko god hoce koliko hoce i gde hoce? Naravno da se taj vid promocije dobro pokazao.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Jaguar F-Pace

Post od Floyd » 14 Apr 2016, 22:23

Pa ni ovde diler ne sedi sa tobom tokom test vožnje... osim ako baš insistiraš da voziš neku egzotiku (7ica recimo to nije :) ). Potpišeš izjavu da se obavezuješ da u slučaju štete min 1000 chf plačaš sam, uzmu ti kopiju vozačke zbog eventualnih prekršaja i vozi.

To što tebi treba 3 dana da odlučiš da li je auto za tebe, znači samo da si preterano zahtevan tj. ne baš poželjan kupac.

Druga je stvar što u siromašnoj Srbiji prodaju dvocifren primerak takvih automobila, pa su prodavci osuđeni da titraju OO svakom ko ima lovu.

Što se Jaguara tiče, ja sam razmišljao da uzmem XE S i posle probne vožnje sam video da mi ne odgovara. Nisam ga uzeo a pre neki dan sam dobio mail da mogu da probam F Pace od juna ako želim. Imaju me u bazi i u pitanju je običan marketing a ne nekakva vip lista :)
Poslednja izmena od Floyd u 14 Apr 2016, 22:29, izmenjeno 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Jaguar F-Pace

Post od Risto » 14 Apr 2016, 22:25

Ako se sećaš, koliko km si prešao za vikend sa BMWom?

Obavezno napiši utiske u Jagu, divan auto, baš mi se sviđa ali nisam siguran kakav je u poređenju sa konkurencijom.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Jaguar F-Pace

Post od goblin » 14 Apr 2016, 22:33

Floyd je napisao:Pa ni ovde diler ne sedi sa tobom tokom test vožnje... osim ako baš insistiraš da voziš neku egzotiku (7ica recimo to nije :) ). Potpišeš izjavu da se obavezuješ da u slučaju štete min 1000 chf plačaš sam, uzmu ti kopiju vozačke zbog eventualnih prekršaja i vozi.

To što tebi treba 3 dana da odlučiš da li je auto za tebe, znači samo da si preterano zahtevan tj. ne baš poželjan kupac.

Druga je stvar što u siromašnoj Srbiji prodaju dvocifren primerak takvih automobila, pa su prodavci osuđeni da titraju OO svakom ko ima lovu.
U principu si upravu. Ja jesam tezak kupac, pa ja sam "pisljivog" Minija za zenu sastavljao 2-3 meseca uz ko zna koliko razmenjenih mejlova, razgovora, voznje.... ali sam ga na kraju kupio. Za Audija sam ih tek masirao, mislim da je jedan radnik odradio mesecnu platu samo u kontaktu samnom, nije imao prostora za ostale klijente :mrgreen:

Takodje je istina da u Srbiji ne prodaju mnogo skupljih automobila, tako da itekako moraju da vode racuna i vrlo maloj bazi potencijalnih kupaca.

Ali isto tako, kako objasnjavas potez velike MennYacht grupacije koja prodaje milionske jahte da jednom kupcu iz CG koji je kupio mali brodic za njihov pojam, ponude sve ono sto su mi davali (besplatne avio karte, hotel, poromo voznje na sajmu, 5 dana krstarenje na luksuznoj jahti...). Jednostavno briga o kupcu.
Risto je napisao:Ako se sećaš, koliko km si prešao za vikend sa BMWom?

Obavezno napiši utiske u Jagu, divan auto, baš mi se sviđa ali nisam siguran kakav je u poređenju sa konkurencijom.
Sa X5 sam presao minimum 300-350km.

Napisacu utiske o Jaguaru, mada nemam bas dobro iskustvo sa konkurentima da bi ga poredio kako treba.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Jaguar F-Pace

Post od Floyd » 14 Apr 2016, 22:54

goblin je napisao:Ali isto tako, kako objasnjavas potez velike MennYacht grupacije koja prodaje milionske jahte da jednom kupcu iz CG koji je kupio mali brodic za njihov pojam, ponude sve ono sto su mi davali (besplatne avio karte, hotel, poromo voznje na sajmu, 5 dana krstarenje na luksuznoj jahti...). Jednostavno briga o kupcu.
Objašnjavam ga kao običan marketing koji je istina, ciljno usmeren prema klijentu. Ne vidim ja to kao VIP klub.

Da se vratimo na temu...

F Pace obećava. Trebao bi da se pozicionira između SUV-ova D i E segmenta... cenom bliži ovim drugim.

Ovaj model je i dobar primer koliko je SUV klasa postala popularna. Danas skoro ne postoji proizvođač koji u ponudi nema (ili nije najavio) bar jedan model iz tog segmenta.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Jaguar F-Pace

Post od NexT » 15 Apr 2016, 00:05

Ako kvalitet enterijera bude bolji od XE i XF, onda moze da se prica o konkurenciji nemcima. Ako ne urade nista po tom pitanju, nema nade za ozbiljnijom prodajom.

Par testova koje sam citao, u UK su odusevljeni njim.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12382
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Jaguar F-Pace

Post od shandu90 » 15 Apr 2016, 00:08

Sa tim 3.0 benzincem i jeste cenovno jači, već sa dizelom je jeftiniji sigurno.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Jaguar F-Pace

Post od Laki021 » 22 Apr 2016, 20:37

Videh ga danas po prvi put uzivo, bas lepo izgleda i deluje mi dosta veci nego sto sam ocekivao.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23825
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Jaguar F-Pace

Post od dragvorl » 24 Apr 2016, 10:52

https://www.youtube.com/watch?v=EVEhYhmFG74
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Jaguar F-Pace

Post od Risto » 24 Apr 2016, 11:07

47.000 evra je početna cena za Srbiju, "jaka" cena na prvi pogled...

Odgovori