Mercedes E facelift

Noviteti i razne vesti iz auto-industrije
Odgovori
Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Mercedes E facelift

Post od Laki021 » 10 Jan 2013, 16:49

Dakle jeftiniji je dosta od M5-ice... To je lepo :)

I jos mi se jako svidja sto postoji i 4x4 pogon u ponudi. BMW se pravi tvrdoglav pa jos nisu dali xDrive sa M5, ali polako, doce i njima iz dupeta u glavu sta kupci zele :)


http://www.b92.net/automobili/vesti.php ... _id=676260

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mercedes E facelift

Post od Xepoj87 » 10 Jan 2013, 16:55

Ovo je poseban 4-matic,AMG-ov,konstantni odnos 33/67,napravljen za sportsku voznju,nije standardan,tako da ocekujem da ce rezultati biti odlicni.
Izbacice i Bmw sigurno,tu nema sumnje,najverovatnije isto sa restilizacijom F10-ke...

E sada,uzmi u obzir da performance paket kosta 8.000e,ako zelis jaci auto,a pitanje je koliko ce S model biti skuplji od standardnog...
Jos 4matic ako se doda... Ima da kosta kao sv. Petra kajgana...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Mercedes E facelift

Post od Floyd » 10 Jan 2013, 18:43

Prelep je a i performanse obecavaju.
Enterijer je vrhunski uradjen ali nije bas po mom ukusu...asocira me na kancelariju sredovecnog milijardera...kao da ti kaze zabranjen ulaz bez odela i kravate :)
Kod M5ice to nije slucaj...

Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45823
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Mercedes E facelift

Post od Geza » 10 Jan 2013, 18:47

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mercedes E facelift

Post od Xepoj87 » 10 Jan 2013, 18:51

A meni kompletno obrnuto...
Ostre linije,moderni instrumenti sa modernim sportskim fontom i osvetljenjem,ogromni sportski tasteri,avionski stil menjaca,najmodernija navigacija,prelep i moderan ekran borda,alu volan sa opet ostrim linijama...
Sat je jedino sto me asocira na starije ljude,ali takodje je to elegantan detalj,druga stvar je sto nas elegancija asocira na starije ljude :)
Zanemari ovo narandzasto svetlo koje su namerno upalili da demonstriraju surround lightning,pa ces videti da nema apsolutno nista penzionerski u sebi :)

Bmw-ov enterijer mi pored ovog deluje kao da je 2 generacije stariji model u pitanju.
Bio mi je zanimljiv kada sam pre 5 godina prvi put vozio X5,ali sada je vec zastareo...
Problem mu je takodje sto dosta podseca na prosle generacije enterijera,ima slican koncept,pa coveku brzo dosadi i zastari...

Naravno da ce sada fanovi Bmw-a da tvrde suprotno,ali ovo je moj dozivljaj ova 2 ispod :)

EDIT:
Evo,Geza je lepo okacio video u kom se sve to moze primetiti...
Jos kada se uvece popali belo pozadinsko osvetljenje... uff

Inace:

Slika
Poslednja izmena od Xepoj87 u 10 Jan 2013, 19:08, izmenjeno 1 put ukupno.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Dule
Postovi: 110
Pridružio se: 19 Jan 2012, 12:09
Garaža: S350 bluetec, CLS350 cdi, smart
Lokacija: Beograd

Re: Mercedes E facelift

Post od Dule » 10 Jan 2013, 19:08

NexT je napisao:Nisam primetio da je w212 veci unutra od 211-ice.

Sad sam gledao dimenzije enterijera, da ne lupam, osim gepeka koji je u litar isti, ostatak je vrlo priblizan... Santimetar siri i 2 cm vece medjuosovinsko. Rekao bih da je debljina prednjih sedista pojela ta 2 cm.

Sedista bih rekao da su jako slicnih dimenzija (sirirna/duzina), samo je u w212 sve kockastije, ostrijih linija, pa dobija na subjektivnom osecaju velicine.
Sedista u 212 su mnogo veca od onih u 211. Najveca razlika je u ramenom pojasu. I stari CLS i 211 koji dele ista sedista (napred) imaju dosta uze sediste pri vrhu u odnosu na 212. 210 je veci auto od 211-ce, a 212 veci od oba. Sad vec da li se bolje sedi pozadi u 212 ili 210 nisam siguran, a i ne interesuje me preterano jer se vec odavno ne vozim pozadi :D
Slika

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mercedes E facelift

Post od Xepoj87 » 10 Jan 2013, 19:09

Upravo tako.
Ja nisam mogao da verujem kada sam seo u 212 da mi deluje prostranije od 210,ali posto verujem da si ti to u detalje ispipkao,onda mora da jeste :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Mercedes E facelift

Post od mr.Big » 10 Jan 2013, 19:10

Stvarno je :o ...




...a na radiju Kićo Slabinac :kezo:

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Mercedes E facelift

Post od Floyd » 10 Jan 2013, 19:15

@Heroj

Pazi, ja komentarisem gore nalepljenu sliku...
Prvo, uzasavam se "glossy" materijala na bilo kom autu, drugo ceo enterijer Merca odise (po mom misljenju) preteranom elegancijom (u fazonu, "vidi me") dok je BMW-ov okrenut vozacu.
Dalje, sedista su lepsa i bolja kod BMW-a, rucica menjaca isto, cajgeri mi se subjektivno vise svidjaju kod BMW-a jer su postavljeni u "old school" fazonu (brzinomer-obrtomer) dok mi se kod merca ne svidja onaj centralno postavljen brzinomer.
Centralni tunel je masivniji kod BMW-a a pored toga se i elegantnije spaja sa tablom dok je kod Merca nekako "isecen" itd.
Tu je i veci ekran navigacije kod BMW-a i "tockici" za regulaciju klime i jacine zvuka sto je u prinicpu nebitno ali ja licno to jako volim :D

Korisnikov avatar
Dule
Postovi: 110
Pridružio se: 19 Jan 2012, 12:09
Garaža: S350 bluetec, CLS350 cdi, smart
Lokacija: Beograd

Re: Mercedes E facelift

Post od Dule » 10 Jan 2013, 19:20

Kad vec spominjes taj centralni tunel, u mnogim autima mi je u poslednje vreme poceo da ide na nerve. Toliko ga masivno prave pa jos kad ga izvuku ka vozacu da bi kao imao bolji pristup komandama...a samo smanje prostor za desnu nogu. Meni je taj tunel kod w221 npr. bio cisto razocarenje jer se spusta nisko i gotovo je skoz prazan, ali sam kad sam vozio taj auto shvatio zasto je to dobro ;) Naravno tu ima uticaj i sto sam 1,9m al pitaj boga kako li je tek dvometrasima...
Slika

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mercedes E facelift

Post od Xepoj87 » 10 Jan 2013, 19:39

Floyd je napisao:@Heroj

Pazi, ja komentarisem gore nalepljenu sliku...
Prvo, uzasavam se "glossy" materijala na bilo kom autu, drugo ceo enterijer Merca odise (po mom misljenju) preteranom elegancijom (u fazonu, "vidi me") dok je BMW-ov okrenut vozacu.
Dalje, sedista su lepsa i bolja kod BMW-a, rucica menjaca isto, cajgeri mi se subjektivno vise svidjaju kod BMW-a jer su postavljeni u "old school" fazonu (brzinomer-obrtomer) dok mi se kod merca ne svidja onaj centralno postavljen brzinomer.
Centralni tunel je masivniji kod BMW-a a pored toga se i elegantnije spaja sa tablom dok je kod Merca nekako "isecen" itd.
Tu je i veci ekran navigacije kod BMW-a i "tockici" za regulaciju klime i jacine zvuka sto je u prinicpu nebitno ali ja licno to jako volim :D
Bolje ti sediste mozda dok nemas ledja kao moja ili ne do Bog veca,a onda skapiras da Mercedes pravi univerzalna sedista,a ne samo za sitne momke :)
A i dalje ne znam kako su ti bolja sedista na M5 od E63 AMG-a,kada ni jedna nisi probao(barem na E klasi nisi sigurno),ali dobro,neka bude da su ti bolja...
Mene je to odusevilo u C klasi,jer ima mala sedista,a opet prostrana i nije mi ni u jednom trenutku,koliko god se ukrupnjao ili ugojio,smetalo...
Govoris kako je E klasa penzionerska,a volis old-school narandzaste cajgere iz 90-ih godina...
Tuneli na svakom AMG Mercedesu su sportski da sportskiji ne mogu biti,jos sa ociglednom selekcijom boje su pravi pogodak...
Za te cajgere na Bmw-u je ovaj analogni sat na sredini E klase moderan...
Rucica menjaca mi je ruzna kod Bmw-a(lepsa mi je ona u standardnim modelima,M jok),ali ne mogu reci koja je bolja,ni jednu nisam probao...
Volan ne treba ni da spominjem,razlika je ocigledna sa kilometar.

Sto se ergonomije tice,to je provereno bas dosta bolje kod Mercedesa,jedino te nove komande klime su i meni bolje kada su tockici kao kod mene,ali nista strasno kada sam zaista probao...
Kako znas koliki je ekran u E klasi?
A dzabe Bmw-u ekran od 10.2 inca,kada za sve,sem navija i filmova koristi pola ekrana...
Gluplje resenje u zivotu nisam video,da ti svaka opcija bude kao meni i to na pola ekrana...
Umesto da iskoriste ogromnu sirinu svojih ekrana,oni sve spakovali u visinu,tako da sama dijagonala ekrana ne sluzi nicemu...
To sam mislio da nije tako na Professional navigaciji,dok nisam kod Aleksandra na 335i video da jeste...

Sto se centralnog tunela tice,ja licno ne volim da drzim ruke kao da jedem u menzi,ali to je vec stvar ukusa...
Svakako je nizi centralni stub(naslon za ruku) ergonomski bolji kod Mercedesa...

I nisi ti rekao da ti je samo lepsi Bmw-ov enterijer,to je do tvog ukusa,ne bih se bunio,vec si rekao da je E63 AMG-ov u poredjenju sa onim iz M5-ice penzionerski,a situacija je obrnuta.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Mercedes E facelift

Post od stefanan » 10 Jan 2013, 19:58

Xepoj87 je napisao:
Floyd je napisao:@Heroj

I nisi ti rekao da ti je samo lepsi Bmw-ov enterijer,to je do tvog ukusa,ne bih se bunio,vec si rekao da je E63 AMG-ov u poredjenju sa onim iz M5-ice penzionerski,a situacija je obrnuta.
to sto se drze tradicije ne znaci da izgleda penzionerski,stvar moze da bude pristutna 100 godina pa i dalje bude u trendu a moze i da se izmisli nesto novo pa da izgleda penzionerski :)

Ja se vecinom slazem sa Floydom, mada mi se ovaj volan na E klasi veoma svidja i teska srca priznajem da izgleda bolje od bmw-og (nekako mi je previse obican na M5,samo crna koza/plastika i to je to, mogli su neki diskretan aluminijumski detalj da stave)
Centralna konzola mi se ne svidja na E klasi,ne volim ove njihove kockaste dugmice i sjajne povrsine.
Sto se tice rucice menjaca vise mi se svidja kod mercedesa,ali ninje za amg, previse mi je elegantna. Ova na M modelima mi je cudna,izgleda kao igracka... Ubedljivo najlepsa mi je standardna automatska kod bmwa

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mercedes E facelift

Post od Xepoj87 » 10 Jan 2013, 20:08

A ja se izvinjavam,jer nije narandzasta na M5...
Ali svejedno deluje zastarelo u odnosu na Mercedes...
A kod Bmw-a je centralni stub napravljen od onoga sto najvise mrzim,najobicnije tvrde plastiketine... (deo ispod klime,pa do naslona za ruke)

Pazi,ni penzioner onda nije penzioner,nego mladic u godinama ;)

Jednostavno na kraju,enterijer star 5 godina ne moze da se poredi sa najnovijim,koliko god to neko zeleo...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Mercedes E facelift

Post od stefanan » 10 Jan 2013, 20:14

dobre stvari ne treba menjati :mrgreen:

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Mercedes E facelift

Post od Laki021 » 10 Jan 2013, 20:31

Sto se mene tice, ovaj enterijer je domaci svima


Slika



To su sedista, to je menjac, to je elegancija...


Inace svidja mi se jako i ovaj Mercov bez dileme.

Odgovori