Mercedes-Benz G63 AMG 6x6/4x4²

Noviteti i razne vesti iz auto-industrije
Odgovori
Libero
Postovi: 561
Pridružio se: 23 Jan 2014, 11:39
Garaža: Opel Astra j
Lokacija: Beograd

Re: Mercedes-Benz G63 AMG 6x6

Post od Libero » 03 Jun 2014, 09:52

Xepoj87 je napisao:Pa ni jedan od tih dzipova , a pogotovo ovaj, nije ni napravljen da ga vozis po asfaltu... Sve su to namenska vozila, a druga je stvar to za sta ih kupci na kraju koriste.
A ovaj sa obicnom G klasom ima isto samo slovo u imenu... Reci da je ovajj monstrum isto sto i G klasa je bas zzbz...

Sent from my HTC One using Tapatalk
ne bih se složio sa tobom. Pošto za pola miliona evra/dolara imaš da biraš namensko vozilo tog tipa, ovo je po
meni pišanje po sirotinji i namenjena je maloj grupi ljudi...Pošto i "običan" G je za 95% nas ne dostižan.
G klasa je u svakom smislu, kabina je normalna na to sam mislio. Motor i sl. je isto iz G klase.
Ovde je napravljen pogon i šasija na koju je postavljena postojeća G klasa. Meni je odvratna, praktična kao
Kargo avion, a i stvarno ne znam 99% stanovništva gde bi ovo vozili.

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: Mercedes-Benz G63 AMG 6x6

Post od AcaKayak » 03 Jun 2014, 10:51

Libero je napisao:ovo je po meni pišanje po sirotinji
Koliko je ova recenica ustvari nepotrebna. Ne, nije pisanje po sirotinji nego je dzip sa 6 tockova. Razlog zasto ce neko da ga kupi verovatno nije nista drugo nego licno uzivanje. Da ima svako od nas neograniceno novca, kao sto vecina vlasnika ovog auta ima (imao 10 milijardi ili neograniceno je svejedno, jer ni jedno ni drugo ne potrosis), i ti bi ga verovatno uzeo.

Ili da prevedem na narodski jezik: Vlasnik ovog auta verovatno zaradi dva ovakva dnevno (ima mnogo ljudi koji zaradjuju preko milion evra dnevno). Ako prevedemo da je prosecna plata u Beogradu nekih 2000 dinara dnevno (a nije, jos je manja), da li bi vecina ljudi kupila ovako nesto da kosta 1000 dinara? I da li bi te interesovalo koliko trosi ako njegov rezervoar zaradis za 35 sekundi?

Jednostavno je nezamislivo stavljati se u kozu ljudi s tolikim novcem i nesto kalkulisati, tj zamislivo je ali je glupo. Mora se shvatiti da je njima manji trosak posedovanje jahte od 100 metara nego prosecnom Srbinu odrzavanje juga. Ne kazem ni da je to lepo ni da nije zalosno, ni nista, samo iznosim cinjenice.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Mercedes-Benz G63 AMG 6x6

Post od Paja » 03 Jun 2014, 11:35

Jeste pišanje i to po svima, a najviše konkurenciji.

Prvo ovo nije preterano upotrebljivo terensko vozilo. Za ozbiljnog terenca se podrazumeva dizel motor i što veći rezervoari, kakav je 6x6 G i bio pre nego što su napravili ovo AMG čudo.
Da 6x6 G sa dizel motorom postoji i vozi ga australijska vojska. To je vrlo svrsishodno terensko vozilo koje produživanjem šasije i dodavanjem još jedne osovine dobija mnogo veću korisnu nosisvost, a samim tim i veću upotrebljivost.

Ovaj AMG je čist show car namenjen da fabrika pokaže da može, a da malobrojni vlasnici pokažu da imaju.

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: Mercedes-Benz G63 AMG 6x6

Post od AcaKayak » 03 Jun 2014, 11:46

Sve to stoji, ali evo ja bih ga prvi uzeo i isterao negde na neku kosu poljanu s nekim preprekama i uzivao. Ne smem ni da zamislim kako je tek u pustinji.

I, ako mi je vec svejedno koliko trosi, rado bih uzivao u zvuku AMG motora. Mislim, jos pre ovog a bih uzeo aventadora, ali apsolutno ne sumnjam da vecina vlasnika ovoga vec ima ili aventadora ili nesto jos brze.

Jednostavno i dok pisem ovo shvatam koliko je sve to proseravanje, ali mislim da kad bi bili u kozi vlasnika ovog coveka, 90% ljudi koji ga osudjuju iz zavisti bi se ponasali isto...

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Mercedes-Benz G63 AMG 6x6

Post od Paja » 03 Jun 2014, 12:00

Ne osuđujem ja nikoga. Svako sa svojim parama radi što hoće. Sam ih zaradio (il nasledio) sam i nek ih spiska. Ali postavljam stvari na svoje mesto kad je ovo vozilo u itanju.
Ne vidim mu ozbiljnu upotrebnu vrednost u onome što bi trebalo da mu je glavna vrlina - na terenu. Samim tim meni je besmislen, što ne znači da neko drugi ne može da uživa u njemu.

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Mercedes-Benz G63 AMG 6x6

Post od ftj » 03 Jun 2014, 12:05

Po peščanim dinama sigurno je bolje imati 6 nego 4 točka i sigurno je bolje voziti amg63 motor nego neki dizel a pogotovo kad ti je gorivo manja stavka nego što plaćaš vodu za piće.

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: Mercedes-Benz G63 AMG 6x6

Post od AcaKayak » 03 Jun 2014, 12:14

Slazem se Pajo, sve je stvar licnog izbora... Samo kazem da kad ti je nesto tako jeftino u odnosu na kolicinu svog novca, ne gledas na njega kao na nesto sto ima neke prednosti i neke mane, ako ima jednu jedinu prednost, sto ga ne kupiti :D

Ja nikad u svojoj sadasnjoj situaciji ne bih uzeo karbonski bajs od 10.000e, ali da me neko pita hoces da ga uzmes za 100 dinara, uzeo bih ga iako je diskutabilno koliko cu ga voziti.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Mercedes-Benz G63 AMG 6x6

Post od Paja » 03 Jun 2014, 15:48

ftj je napisao:Po peščanim dinama sigurno je bolje imati 6 nego 4 točka i sigurno je bolje voziti amg63 motor nego neki dizel a pogotovo kad ti je gorivo manja stavka nego što plaćaš vodu za piće.
Uvek je bolje imato 6x6 nego 4x4. Nema to veze sa podlogom. Ako se ograničimo na upotrebu po pesku verujem da su adekvatne gume drastično bitnije nego snaga. Teško da će snaga AMG G-a doći do izražaja na pesku, a naročito neće brzina.

Jedino gde ovo vozilo može da pokaže kvalitete motora je asfalt.

Merc G je i dalje jedno od najboljih terenskih vozila. Ima sve što je potrebno da bude vrhunski - šasiju, blokade diferencijala, adekvatne motore... Kad se tome doda još jedna osovina koja je još i pogonska on bi morao da bude najbolji. E tu nastaje zajeb.
Daleko je od najboljeg u realnim terenskim uslovima Afrike, Južne Amerike, Australije, Siibira.... jer nema potrebnu svestranost. Moguće ga je koristiti tako da mu se nosivost iskoristi za tegljenje tone benzina, al tada nema ništa od nošenja svega ostalog što je preko potrebno ili je moguće potrpati svu potrebnu opremu i svesti mu autonomiju na besmisleno malo i time ga učiniti apsolutno neupotrebljivim.

Sve u svemu umesto da bude apsolutno najbolji ovo čudo je show car i ništa drugo.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mercedes-Benz G63 AMG 6x6

Post od Xepoj87 » 03 Jun 2014, 17:11

Pajo, ima rezervoar od 240l... Sa 30l prosecnom potrosnjom, mozes da predjes 800km.
Racunaj da ti vojni sa 320 CDI, ne idu ispod 20l potrosnje sa tom kilazom.

Ima 5 100% diferencijala, ima 37" off road gume, naginjanje mu je dosta vece od bilo kog drugog terenca, ground clearance od pola metra, takodje najvece, sistem izduvavanja, i naduvavanja guma je nesto sto ni jedan drugi nema, a sto je veoma korisno, takodje moze do metar u vodu, bez ikakvih problema. Ja bih rekao da su to sve rekordni podaci...
Mozes ti da kazes da je ovaj dzip za zezanje, ali to sto ima jak benzinski motor ne znaci da je los terenac, vec samo ne ispunjava tvoju zamisao terenskog motora :)
Jeste, bolje bi bilo da ima neki V8 dizel, koji su izbacili bez razloga, ali nije da ovaj ne moze da se snadje :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Mercedes-Benz G63 AMG 6x6

Post od Paja » 03 Jun 2014, 17:38

Sve se slažem, čak i da je bolji sa dizel motorom. :D

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Mercedes-Benz G63 AMG 6x6

Post od dragvorl » 03 Jun 2014, 17:54

Kapiram da se nisu ni puno mlatili sa dizel opcijom, znajuci da ce vecina otici na ne-dizel trzista.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Mercedes-Benz G63 AMG 6x6

Post od ftj » 03 Jun 2014, 17:59

Mozda bi bio racionalniji ali ne vidim kako bi bio bolji od onakvog benzinca. Ko bi ikada uzeo dizel pored benzinca a da za to nema potrebe? Mislite da u šeikovom voznom parku postoji bar jedan dizel(a da nije kamion)?

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mercedes-Benz G63 AMG 6x6

Post od Xepoj87 » 03 Jun 2014, 18:07

Najcrnje je to sto bi dizel bio jeftiniji nekih 50.000e... Znaci neki E 250 CDI mozes da kupis za razliku, ali koji ce ti :D
Koga bole uvo za 50.000e kada kupuje auto od 350.000e :) Ja prvi ne bih seo u dizela. Vozio sam G320 CDI, i ono nije prijatan zvuk. 400 CDI cak nema prijatan, ali vec podnosljiv zvuk.
55 AMG je jednostavno uzivanje :)
Kada se pogleda na kraju, nije preskup, jer je dobro opremljen G 63 AMG, oko 200.000e, a moze da ga kupi ko god hoce, dok je 6x6 verzija, sa svom opremom, oko 70% skuplja, ogranicena serija na 100 primeraka, neuporedivo bolji terenac, itd... Kosta manje od 50% vise od G65 AMG, a ja znam da ne bih ni sekunde razmisljao o mom izboru, da baratam takvim parama za takvo vozilo.

EDIT: Sada videh da je cena od 350.000e bila neproverena, ali nisu samo nasi novinari koji lupetaju napamet, prava cena je izgleda 450.000e.
Svejedno, ne bih razmisljao :) Koji ce mi moj 2 G klase, kada mogu da imam jednu kurcevitu :D
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: Mercedes-Benz G63 AMG 6x6

Post od AcaKayak » 03 Jun 2014, 18:17

Ja sam gledao test gde je razbio G klasu u svemu al nisam zeleo da ulazim u dublju diskusiju :D Nisam bas siguran da bi se ovo zaglavilo pre bilo kog drugog dzipa, pre mi deluje da ovo moze da prodje na najvise terena...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mercedes-Benz G63 AMG 6x6

Post od Xepoj87 » 03 Jun 2014, 18:18

Ma to samo Paji smeta benzinac, stekara se steka i za tudje pare :D
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori