Vesti iz auto-industrije

Noviteti i razne vesti iz auto-industrije
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od Xepoj87 » 24 Jan 2012, 11:32

Direktor banke sa 10 miliona nece ni pogledati GT-R :D
Nisu to ljudi od 20,30 godina :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od Stjepa » 24 Jan 2012, 11:45

Nisu, nisu, u pravu si. Nisu sve dok ne sednu za volan istog ili neceg slicnog, a onda... onda ka oda imaju 16 i da su digli svojima auto bez dozvole. :driving:

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od Floyd » 24 Jan 2012, 11:49

Da to je tacno :)

Svakako Heroj je u pravu jer neko ko ima toliko love, kupuje auto sa vise stila od ove japanske zujalice koja se raspadne posle 50.000km.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od Xepoj87 » 24 Jan 2012, 12:00

Na to sam mislio,ne na to da stariji ljudi ne voze sportska kola...
Da li mozes da zmislis lika sa 50 godina koji ima vilu sa stilskim namestajem kako ulazi u ovo?

Slika

Moze on biti dobar koliko hoce,ali je plastikaner bez nekog specijalnog stila :) Auto je napravljen samo da se vozi i ne obraca paznja ni na sta drugo :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od Texonja » 24 Jan 2012, 12:01

Uh, sto ja ne volim tu recenicu koja pocinje "Onaj ko ima..." i dalje uglavnom ide ocrnjavanje tipa sto je stavio plin u Cayenne i slicno... :ccc:
Kao da svi koji kupe skup auto (u ovom slucaju GTR) moraju biti milioneri. Evo ovaj GTR koji se vozi po ZR je vlasnistvo tipa koji nije tajkun ili neki veliki kurajber, ali decko voli automobile. Mozda je imao u steku 100k eur (sto nije malo, ali nije ni neka svota da mozes da se rasipas u zivotu) i dao je 80% toga na uzitak, jer voli automobile (svako ko kupi GTR voli automobile definitivno, jer da je seljo kupio bi Audi R8 i pozirao). Ne nosi skupa odela, ne eksponira se, ali je kupio GTR-a i sumnjam da mu je "sitnica" tih 10.000 eur godisnje.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od Markoni » 24 Jan 2012, 12:07

Xepoj87 je napisao:Da li mozes da zmislis lika sa 50 godina koji ima vilu sa stilskim namestajem kako ulazi u ovo?
Ne znam za vilu i stilski namestaj, ali ovaj ima i preko 60 rekao bih... :D
http://www.youtube.com/watch?v=l1T4oGJ1rs4

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od Xepoj87 » 24 Jan 2012, 12:14

Neko ko kupi R8 nije seljo,niti je taj auto samo za poziranje... Niti je seljo neko ko stavi plin u Cayenne...
Niti je seljo neko ko nosi skupa odela. Sta znaci ne exponira se? Zatamnio auto i izadje iz garaze da se provoza i parkira ga nazad,pa onda sedne u Golfa 2 i ode u kafic?

Seljo je neko ko poslednjih 100.000e sprca na automobil... Bio to Ferrari ili GT-R...
I GT-R godisnje kosta 10.000e ako ti stoji,sto znaci daleko skuplje izadje ovako...
Mozda Markoni ima neke realnije i tacnije informacije iz prve ruke,ako je voljan da ih deli...


Markoni, to je u Americi,a i za tog coveka cisto sumnjam da je direktor banke i da zaradjuje 10 miliona godisnje :)
Tamoima brutalno mnogo bogatih ljudi koji nisu preterano pametni i obrazovani :)
Relativno se lako dolazi do vecih para,a automobili 30% jeftiniji... Pa tamo polovan GT-R moze da se nadje od 35.000e :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od Floyd » 24 Jan 2012, 12:19

@Texonja

Sta znaci "voleti automobile" je veoma relativna stvar.
Ako je nekom ubrzanje od 0-100 i vreme na Nürburgring-u jedina stavka da se zaljubi u auto meni nije ;)

Uostalom slika gore govori vise od hiljadu reci...
Enterijer kod BMW-a F10 je umetnicko delo u poredjenju sa ovim i ja bih pre uzeo taj auto cak i sa 2.0 dizelom nego ovaj gore.

Recenica koja je pocela sa "Onaj koji ima..." je bila replika na Herojevu konstataciju da je suma od XYZe godisnje prevelika za auto.
Odogovor je znacio "za nekog jeste, a za nekog sitnica" ;)

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od Texonja » 24 Jan 2012, 12:26

Xepoj87 je napisao: Seljo je neko ko poslednjih 100.000e sprca na automobil... Bio to Ferrari ili GT-R...
"Poslednjih 100.000" je poslednjih, a ja nisam pricao o poslednjim parama, kao da nikad vise neces dinar zaraditi. Kada konstantno zaradjujes onda konstantno i trosis, pa kad sakupis neke pare nije ti problem da ih gotovo sve potrosis na nesto sto volis, jer znas da ces opet zaraditi. U grob ih sigurno neces odneti, tj ja necu sigurno! Seljo ce da kupi stan, pa da ga izdaje studentu, jer se plasi da vise nikad nece zaraditi pare. Za takvog i nije skup auto, nego upravo taj stan.
A sto se tice R8, priznao ti ili ne, svaki pozer ce ga pozeleti, dok GTR nece. To kupi ko voli i zna!

@Floyd, slazem se, neko voli komfor, neko brzinu, a neko da bude vidjen u tom autu. Svako daje za ono sto voli.

Na raznim forumima se povlaci tema oko toga sto neko kupi auto od 50.000 eur pa stavi plin, pa drvlje i kamenje po njemu, na konto toga "ima para, a ugradjuje plin" , kao da zato sto ima treba da se rasipa.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od Scuderia » 24 Jan 2012, 12:40

Texonja je napisao:Uh, sto ja ne volim tu recenicu koja pocinje "Onaj ko ima..." i dalje uglavnom ide ocrnjavanje tipa sto je stavio plin u Cayenne i slicno... :ccc:
Kao da svi koji kupe skup auto (u ovom slucaju GTR) moraju biti milioneri. Evo ovaj GTR koji se vozi po ZR je vlasnistvo tipa koji nije tajkun ili neki veliki kurajber, ali decko voli automobile. Mozda je imao u steku 100k eur (sto nije malo, ali nije ni neka svota da mozes da se rasipas u zivotu) i dao je 80% toga na uzitak, jer voli automobile (svako ko kupi GTR voli automobile definitivno, jer da je seljo kupio bi Audi R8 i pozirao). Ne nosi skupa odela, ne eksponira se, ali je kupio GTR-a i sumnjam da mu je "sitnica" tih 10.000 eur godisnje.
Ja se slazem sa ovim 100% i apsolutno podrzavam stav.

Uopste ne mora da se radi o zadnjih 100k evra, nego o nekom ko ima reseno stambeno pitanje, posao, primanja i ko voli i zeli pa i moze da uziva.

Nije svakom uzivanje krljati milione na racun, imati jahtu, 5 vila, 10 stanova i slicno. Stavise, taj stav da auto mora doci tek posle odredjenog broja kvadrata kuce, par brodova, odredjenog stajlinga i slicno mi je malo kompleksaski.

Odosmo u offtopic, i to debeo.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od Floyd » 24 Jan 2012, 12:51

GTR je po mom misljenu najobicniji street racer kao sto su to bili i njegovi prethodnici.
Nikakve price o ekskluzivi i prestizu ja ne vidim za taj auto.
Tako da ko ima mu*a i mogucnosti da se bori sa organima reda i zakonom, zarad uzivanja u brzini, nemam nista protiv da ga kupi...

Meni nije zao da dam vece pare za auto (ok, na trenutnom sam stedeo iz opravdanih razloga) tako da ne osudjujem ljude koji isto to rade :)
Texonja je napisao:Na raznim forumima se povlaci tema oko toga sto neko kupi auto od 50.000 eur pa stavi plin, pa drvlje i kamenje po njemu, na konto toga "ima para, a ugradjuje plin" , kao da zato sto ima treba da se rasipa.
Pazi, meni plin u autu ne smeta ali ono sto je cesto na Balkanu, kupovina luksuznog auta starog 10 godina, pa celave polovne gume, registracije na neke fore (teretnjak i sl.), odrzavanje kod majstor Zivote iza coska sa falsh delovima itd. je vec za kritiku ;)
Na osnovu izbora auta koji si kupio sam siguran da se slazes sa mnom...

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od Texonja » 24 Jan 2012, 12:56

@Scud :plusone:

@Floyd, slazem se i sumnjam da neko moze da se ne slozi jer to su vec ekstremni slucajevi primitivizma.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od Xepoj87 » 24 Jan 2012, 13:58

Texonja,ovo sto pricas u pretposlednjem postu i sto si izjavio pre:
"Kao da svi koji kupe skup auto (u ovom slucaju GTR) moraju biti milioneri. Evo ovaj GTR koji se vozi po ZR je vlasnistvo tipa koji nije tajkun ili neki veliki kurajber, ali decko voli automobile. Mozda je imao u steku 100k eur (sto nije malo, ali nije ni neka svota da mozes da se rasipas u zivotu) i dao je 80% toga na uzitak" ;
je malo kontradiktivno...
Kazes u steku. Stek nije ako si te pare zaradio za manje od godinu dana,to je samo nesto za sta si malo odvajao sa strane... I ako stalno zaradjujes ogromne pare...
Taj decko da ne bi bio seljo sto vozi GT-R-a,treba da ima primanja od 10.000e mesecno,a to je daleko od toga da nije kurajber...
Osim ako ne daje pola para za voznju automobila,sto je meni glupo,ali opet,svako svoje pare daje na nesto sto voli,neko daje pola para na kola,neko na stan,neko na rucni sat...
Svako ima drugaciji fetish i suditi o tudjim parama je retko kada realno...

Da li si ozbiljno rekao da ce seljo da kupi stan,a gospodin covek ce da kupi kola? Suprotno sam dosta puta cuo,ali ovo jos nisam :)

Pazi,neko kupuje auto zato sto ide dobro,neko zato sto izgleda dobro,neko zato sto je kvalitetan,a neko zato sto je isplativ ili udoban...
Ni jedan od tih ljudi nije seljo. Seljo,barem po meni ne moze da se okarakterise kolima koja vozi.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od Texonja » 24 Jan 2012, 14:25

Za ovo "seljo" sam kriv ja jer sam prvi upotrebio taj izraz i sad se taj izraz vuce na dve strane ko slina... Stvar je u tome da je pomenuti R8 (ne mora on, ali mi je prvi pao na pamet) banalna kupovina u poredjenju sa GTR... Osecam da ce sad ovo "banalna" da se vuce... :) ali ne umem da objasnim drugacije, barem ne u pisanoj formi, da bude kratko i dovoljno pristojno da niko ne shvati kao vredjanje odredjene populacije. A da umem ponekad da zvucim kontradiktorno - umem.

A sad dalje na filozofiju i offtopicarenje koje cu obecavam zavrsiti ovim postom. Filozofija: sta znaci biti "gospodin" u 2012. god? (izraz gospodin nisam nigde upotrebio ranije).

Hocu da kazem da ako vec radis dobar posao da mozes da priustis sebi GTR-a, zasto bi cekao da prvo natalozis pola miliona, pa da onda das tih 80k za njega? Sto kaze Scuderia, imas stan, imas dobar posao i primanja, zasto ne bi od prvih 80k kupio taj auto i isao dalje? Pa nisi ti radio i zaradio da bi opet kupovao nesto sto ce dalje da ti donosi novac. Ako tako krenes, kraja nema, a nisi besmrtan. Stvar zivotne filozofije, ali i motiva jer ja kada ne bih s vremena na vreme sebi kupovao nov telefon, kompjuter, auto, ne bih imao motiva da radim. Motiv da zaradim 100k da bih zaradio za stan meni nije motiv, vec gomilanje para. Sakupis 100k, kupis ga, das u zakup koji ti donosi neke dodatne pare i onda se resetujes na nulu pa opet zaradjujes za nesto? Licno, ne bih imao motiv.

Uostalom, ako ti je moja logika neispravna, onda po tome ispada da svi koji uzmu auto na lizing ili kredit rade jos gore od ovog sto sam naveo, posto oni uzmu auto za koji nemaju para i tek treba da ga otplate (bez obzira dal je auto od 10 ili 50k, oni uzimaju nesto za sta nemaju para, a ovaj je uzeo GTR za koji IMA pare na stolu). Znaci ovi sa kreditima bi trebalo da uzmu kredite za stan pre auta. :)

... i to je sve od mene za offtopic u ovoj temi. :hand:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od Xepoj87 » 24 Jan 2012, 14:42

Ok i takva logika je u neku ruku pravilna :)

E sada,postoji i pametno ulaganje,sto stan za izdavalje studentima sigurno nije,gde ces za vaoma malo vremena uspeti da obezbedis jos sigurnija primanja i povecas dohodak...
Naravno,svako kupuje shodno svojim primanjima i mogucnostima,ali kako si rekao u prvom postu,imao sam utisak da je batica imao 100k u steku,zaradjuje nekih 1,2.000e i resio da kupi auto od 80k +10k za prvu registraciju... Znaci na kraju ispade da je ipak veliki kurajber :)

Pazi,ja bih prvi dugo razmisljao da li bih uzeo R8 ili GT-R,zato sto ne znam da li bih mogao da se pomirim sa onakvim enterijerom,jer razlike u performansama cu imati svega mozda par puta godisnje da osetim,a u enterijeru,pa i exterijeru svaki put kada sednem u auto da odem u bioskop... Audi R8 mi je neuporedivo lepsi od GT-R-a...

Pa onda je tvoja i moja kupovina Bmw-a 3 i Mercedesa C klase i te kako banalna...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori