Vesti iz auto-industrije

Noviteti i razne vesti iz auto-industrije
Odgovori
Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13016
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od Saša » 26 Feb 2018, 15:32

Gde uguši, plin miriše baš lepo! :D

I kakva crna bomba, pa daleko je opasniji (polu)prazan rezervoar benzina jer nema nikakvih sigurnosnih mera, a svako ga voza unaokolo. :D

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od Risto » 26 Feb 2018, 16:36

Ja sam protiv ukidanja izbora, bolje da imamo izbor nego obrnuto.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk


nenad.fil
Postovi: 1378
Pridružio se: 21 Maj 2012, 19:16
Lokacija: Beograd

Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od nenad.fil » 26 Feb 2018, 16:45

Ma... sve je to bezveze kada kod nas gradski prevoz ubi koliko zagađuje i smrdi. Druga stvar, hoćemo li i kamione na benzin kao Rusi? Ili Muskove fantazmagorije o fully electric kamionu? Da se razumemo, nisam za ovo, vozio sam turbobenzinca, novog i za mene, samo dizel. To je bila još jedna potvrda.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Dani
Banned
Postovi: 654
Pridružio se: 26 Okt 2014, 02:41
Garaža: BMW F10 530d

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od Dani » 26 Feb 2018, 18:05

Sad ce doci Hondas da objasni koliko bolesti dizel moze izazvati.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12302
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od shandu90 » 26 Feb 2018, 21:13

Samo da sipa benzin :kezo:

Sent from my LG-H440n using Tapatalk


Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od igor_harris » 27 Feb 2018, 16:51

Petrolheads: U Srbiji fabrika za pogon električnih automobila
http://www.petrolheads.rs/ph-global/akt ... utomobila/

Vec vidim subvencije od 5k evra po radniku i vrhunske plate od 200e. Cudi me da nas ne jase sa ovom pricom kad je vec kampanja u toku.

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od Ikac » 27 Feb 2018, 18:26

Rimac: Jedna velika nemačka auto-kompanija dolazi u Srbiju


Hrvatski inovator i osnivač kompanije za proizvodnju električnih vozila "Rimac Automobili", Mate Rimac, objavio je danas da jedna velika nemačka automobilska kompanija dolazi u Srbiju kako bi proizvodila komponente za električne automobile

Hrvatski inovator i osnivač kompanije za proizvodnju električnih vozila "Rimac Automobili", Mate Rimac, objavio je danas da jedna velika nemačka automobilska kompanija dolazi u Srbiju kako bi proizvodila komponente za električne automobile.

Rimac je, na svom nalogu na Fejsbuku, napisao da je bio na skupu Uprave jedne velike nemačke automobilske kompanije koja ima prihode gotovo na nivou bruto domaćeg proizvoda Hrvatske, ali nije precizirao o kojoj kompaniji je reč.

Ta nemačka firma je, kako je naveo, tražila lokaciju u istočnoj Evropi za gradnju fabrike za električne pogonske sisteme, za šta se nadmetalo 15 država.

U finalu su, kako navodi, ostale Srbija i Makedonija, da bi ta kompanija na kraju odabrala Srbiju, gde će se prozvoditi na stotine hiljada pogonskih sistema za električne automobile.

"Zbog proaktivnosti srpske vlade, dogovorili su još jedan veliki projekat", napisao je on, dodajući da nije na njemu da objavi o čemu je reč.

"Žao mi je što nisam znao ranije, jer bih pogurao da se Hrvatska uzme u obzir. No, možda je i bolje ovako, verovatno bi bio totalni 'waste of time' (gubljenje vremena) jer ne bi bio prvi put da sam to radio", zaključio je Rimac.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ek ... i-u-Srbiju

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od Ikac » 27 Feb 2018, 19:37

Evo ga fb profil od dotičnog gospodina....

https://www.facebook.com/mate.rimac?fref=nf

Ovo piše u komentarima
Neki grad gdje su se prije radili avioni (?) Tako su mi bar Nijemci rekli - zaboravio sam kako se zove.
Meni su to pričali ljudi iz Uprave firme u Njemačkoj - bez da sam ih išta pitao na tu temu. Vidio sam planove za tvornicu. Radi se o firmi koja ima 140.000 zaposlenih tako da vjerujem da je ozbiljno.
A gledam dole bio je na nekom skupu ili šta već gde je BMW učestvovao...

Slika

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3809
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od Kornjaca Rade » 27 Feb 2018, 23:02

Garant misli na Leoni motaonicu kablova sto treba da se pravi u Kraljevu, i to su komponente za elektro automobile :) . A i postojala je u KV fabrika aviona do WW2, uklapa se https://sr.m.wikipedia.org/sr-el/%D0%94 ... 0%B2%D0%BE



Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od Dusan » 27 Feb 2018, 23:10

nenad.fil je napisao:
26 Feb 2018, 16:45
Da se razumemo, nisam za ovo, vozio sam turbobenzinca, novog i za mene, samo dizel. To je bila još jedna potvrda.
1.2 i nije neki turbo benzinac ako se dobro secam. :pardon:

Problem kod nas je to sto su ljudi kao ovce i prate sta drugi rade, ne umeju da izvedu jednostavnu racunicu, pa dolazimo do toga da sa menje od 5k kilometara godisnje samo dizel dolazi u obzir. A prica benzin vs dizel je odavno sazvakana. Jedina prednost dizela je potrosnja, sve ostalo je u korist benzinca.
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

nenad.fil
Postovi: 1378
Pridružio se: 21 Maj 2012, 19:16
Lokacija: Beograd

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od nenad.fil » 28 Feb 2018, 16:33

Dusan je napisao:
nenad.fil je napisao:
26 Feb 2018, 16:45
Da se razumemo, nisam za ovo, vozio sam turbobenzinca, novog i za mene, samo dizel. To je bila još jedna potvrda.
1.2 i nije neki turbo benzinac ako se dobro secam. :pardon:

Problem kod nas je to sto su ljudi kao ovce i prate sta drugi rade, ne umeju da izvedu jednostavnu racunicu, pa dolazimo do toga da sa menje od 5k kilometara godisnje samo dizel dolazi u obzir. A prica benzin vs dizel je odavno sazvakana. Jedina prednost dizela je potrosnja, sve ostalo je u korist benzinca.

Ne znam na koga misliš ali moja godišnja kilometraža je preko 25.000 km, a ja pare zarađujem i ne berem ih sa grane.

To da li je nešto turbo benzinac ne zavisi od kubikaze već od tehnologije: bio je benzinac, imao je turbinu i trošio mi 10-12 litara oštrijom vožnjom po Beogradu. Preko 120 na autoputu takođe nije bio bas stedljiv. Priča jeste prezvakana, ali ja više dok me ne nateraju u benzinac ne sedam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od perfiko » 28 Feb 2018, 20:01

Kornjaca Rade je napisao:
27 Feb 2018, 23:02
Garant misli na Leoni motaonicu kablova sto treba da se pravi u Kraljevu, i to su komponente za elektro automobile :) . A i postojala je u KV fabrika aviona do WW2, uklapa se https://sr.m.wikipedia.org/sr-el/%D0%94 ... 0%B2%D0%BE
Ne misli na KV. :)
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14175
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od pedja » 28 Feb 2018, 20:51

https://www.b92.net/automobili/vesti.ph ... id=1362767

Šta je malo sitne dece Afrike da smanjimo zagađenje? Spavaš li mirno elektro/hibrid nacijo? Ovako priča može u krug do besvesti :D

TT


Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3809
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od Kornjaca Rade » 28 Feb 2018, 21:48

perfiko je napisao:
Kornjaca Rade je napisao:
27 Feb 2018, 23:02
Garant misli na Leoni motaonicu kablova sto treba da se pravi u Kraljevu, i to su komponente za elektro automobile :) . A i postojala je u KV fabrika aviona do WW2, uklapa se https://sr.m.wikipedia.org/sr-el/%D0%94 ... 0%B2%D0%BE
Ne misli na KV. :)
Pa podeli sa nama ostalima kad si vec upucen.

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Vesti iz domaće i svetske auto-industrije

Post od Ikac » 28 Feb 2018, 23:20

Veliki vođa je izjavio da je tačno, ali da ne može da kaže ništa dok se ne finalizuje dogovor i da je u pitanju mesto u centralnoj Srbiji. I da će ta firma da zaposli više ljudi od RTB-a Bor i Železare u Smederevu.

Odgovori