2015 Fiat Ægea/Tipo

Noviteti i razne vesti iz auto-industrije
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29977
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: 2015 Fiat Ægea/Tipo

Post od trojanac » 02 Maj 2017, 13:02

Zaboravio sam da slikam. Na kraju ću da odem do salona i pogledam još jednom, a gledao sam, nije da nisam. Ne mogu naći sliku na netu gde se bolje vidi taj deo.

Ovo je najbolje što se vidi...

Slika
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: 2015 Fiat Ægea/Tipo

Post od Ikac » 02 Maj 2017, 15:58

Leskovački Jeremy Clarkson uradio test... :D

https://www.youtube.com/watch?v=vpRm8r7nMRA&t=1587s

maniaxxx
Postovi: 6355
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: 2015 Fiat Ægea/Tipo

Post od maniaxxx » 02 Maj 2017, 16:00

Trojke, sasvim moguče je, da su zaboravili na to. Ne bi bio prvi primer. Meni lično i ne smeta to toliko, ali u današnje vreme je čudno da nema to.

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: 2015 Fiat Ægea/Tipo

Post od Ikac » 02 Maj 2017, 16:10

Da l' nije predvidjeno sa spoljne strane negde da se uhvati?

Mada ako je gepek sa oprugama, praktično je nemoguće da se zatvori hvatanjem iznutra tj. moguće je, ali je nepraktično, zato što bi trebalo dosta jako da se cimne da bi poklopac gepeka imao "zalet" da se zatvori, a u isto vreme i ruka da sa izvuče napolje.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: 2015 Fiat Ægea/Tipo

Post od Kuzmanovic » 02 Maj 2017, 22:54

Tu se i krije odgovor na pitanje zasto nema rucku za spustanje gepeka. Da bi zatvorio gepek koji ima opruge na taj nacin, morao bi vrlo jako povuci vrata na dole i izvuci ruku na vreme. Plus sto na dosta sedana je potrebno solidno pritisnuti vrata da bi brava "uhvatila".

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Korisnikov avatar
masaivan
Postovi: 1209
Pridružio se: 16 Jan 2012, 14:32
Garaža: Citröen C4 1.6 BlueHDi 120

Re: 2015 Fiat Ægea/Tipo

Post od masaivan » 02 Maj 2017, 23:10

Lakše se zatvara sa oprugom.
Sa amortizerom je dosta teže ali kao i sve u životu posle nekoliko pokušaja je jednostavno.

Послато са LG-H340n уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12303
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: 2015 Fiat Ægea/Tipo

Post od shandu90 » 03 Maj 2017, 01:17

Ja tu rucku nikad nisam koristio. Lepo isprljam prste ali zavalim vrata kao da garazu zatvaram :D Jel moguce da su malo te opruge na gepeku popustile u smislu da ne otvaraju vrata do kraja (uvek raspalim glavu u onaj metal)? Vec gazi u 11. godinu, pa me zanima da li da podmazem wd-om ili da pazim glavu i dalje.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21083
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: 2015 Fiat Ægea/Tipo

Post od nidza » 04 Maj 2017, 00:16

Naprskaj sve što se pomera silikon sprejom. Nemoj WD, izmastićeš sve i kratkog je daha.

Ja sam nov auto naprskao. Prija periodično da se to uradi na kritičnim mestima.

Ne prskaj mesta gde se nalazi mast ni slučajno.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29977
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: 2015 Fiat Ægea/Tipo

Post od trojanac » 08 Maj 2017, 19:02

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: 2015 Fiat Ægea/Tipo

Post od Ikac » 08 Maj 2017, 20:48

Odličan test. Trojanac da li se sećaš možda na koliko obrtaja ide u šestoj na 120 km/h? Čisto da uporedim sa mojim Bravom...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29977
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: 2015 Fiat Ægea/Tipo

Post od trojanac » 08 Maj 2017, 20:51

Ne bih znao stvarno. :nemampojma:
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: 2015 Fiat Ægea/Tipo

Post od dunx81 » 08 Maj 2017, 21:34

Odlican te(k)st.
Pre neki dan sam seo u klotaru,jedna firma u zr uzela par komada,svi beli u najnizoj opremi i bas sam se razocarao enterijerom. Sve crno, jednolicno,tvrda plastika svuda. Kvalitetniji materijali su u kumovoj (doduse lepo opremljenoj) Bravi od pre 15 god. S druge strane stric vozi neku napucanu verziju Tipa,multimedija,alu 17,hromirani detalji,ne znam koji nivo opreme ali ima je dosta i skoz je druga dimenzija. Znam da je ono klot ali nisam ocekivao da je tolika razlika. Ovom drugom se nema sta zameriti,stvarmo je dobar iznutra.

t

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29977
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: 2015 Fiat Ægea/Tipo

Post od trojanac » 11 Sep 2017, 21:34

Nakon predstavljanja verzije 500X, linija S-Design se uvećava za modele game Tipo. Danas počinje prijem narudžbina za Fiat Tipo S-Design, automobil namenjen vozačima koji žele stil i supstancu sa savremenom, dinamičnom i karakterističnom ličnošću, a koji je premijerno predstavljen na Salonu automobila u Ženevi.

Novi Tipo S-Design, dostupan u karavanskoj i izvedbi sa 5 vrata, karakteriše smela ličnost, koja odražava osobine njegovih mladih i aktivnih kupaca. A sve to ne zaboravljajući osobine koje su doprinele uspehu modela Tipo: prostranost, funkcionalnost i fleksibilnost.

Novi Fiat Tipo S-Design uvodi novu Metropoli Grey sivu boju – koja je ekskluzivna za ovu verziju – a koja je osmišljena da dodatno upotpuni dinamičnost i karakter linije vozila Tipo. Model je dostupan u crnoj Cinema Black, crvenoj Amore Red, beloj Gelato White, te Colosseo Grey sivoj izvedbi. Pored toga, nova verzija je momentalno prepoznatljiva, zahvaljujući karakterističnoj rešetki hladnjaka sa crnim Piano Black elementima, koja obuhvata čitav prednji deo vozila i završava se još agresivnijom formom – bi-ksenonskim farovima sa istim elementima. Bi-ksenonski farovi, koji se prvi put pojavljuju na liniji vozila Tipo, imaju 30% bolje performanse u odnosu na standardne farove. Detalji u Piano Black crnoj boji nalaze se i oko ivica sportskih otvora za vazduh, kao i na retrovizorima. Nove 18-inčne alu-felne sa dijamantskom završnom obradom nude još jedan dinamičan dodir, dok zatamnjena zadnja stakla i posebni detalji, poput ručica u boji karoserije, upotpunjuju izgled.

Enterijer je potpuno restilizovan, sa sedištima presvučenim kožom i tekstilom, kao i sa taktilnom završnom obradom, koja je izabrana kako bi naglasila snažan, upečatljiv identitet ovog vozila. Konac dvostruko prošivenih sedišta, presvučenih kožim i Airtex-om odgovara onome koji je upotrebljen, u cik-cak mustri, na kugli ručice menjača i upravljaču, presvučenim “Techno-leather” kožom. Naposletku, instrument tabla je izvedena sa crnim Piano Black elementima, dok se velika maska komandne table Tecnico Grey, pruža celom širinom putničke kabine. Drugi jedinstveni detalji prisutni su na centralnoj jedinici i tapaciranim panelima vrata.

Pored niza detalja koji poboljšavaju izgled, nova verzija modela Fiat Tipo donosi najbolje od tehnologije, poput sistema UconnectTM 7” HD LIVE sledeće generacije – koji je standardan deo opreme u svim vozilima linije S-Design – opremljenog sa 7-inčnim dodirnim ekranom visoke rezolucije, te sa kapacitivnim ekranom sa mogućnostima upotrebe prstiju , kao kod savremenih tablet uređaja. Standardan deo opreme na modelu Tipo S-Design jeste sistem UConnect Link sa funkcijama Apple CarPlay i Android AutoTM, koje omogućavaju vozačima lakšu upotrebu iPhone uređaja u vozilu. Konkretno, Apple CarPlay savršeno integriše iPhone sa displejom i komandama automobila, kako bi pozivanje, reprodukovanje muzičkih sadržaja, slanje i primanje tekstualnih poruka, dobijanje smernica prilagođenih uslovima u saobraćaju i još mnogo toga, bilo moguće uz zadržavanje pogleda na putu.

Pored dobrog izgleda i sadržajnog paketa opreme, Fiat Tipo S-Design nudi i najbolje motore koji su danas prisutni u njegovom segmentu: hitri benzinac 1.4 T-Jet sa 120 KS, visoko cenjeni turbo-dizel 1.6 Multijet sa 120 KS, u spoju sa manuelnim ili dvostrukim, automatskim DCT prenosom. U ponudi u Srbiji s početkom jeseni.

Slika

http://blog.garaza.rs/linija-s-design-s ... -s-design/
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45767
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: 2015 Fiat Ægea/Tipo

Post od Geza » 18 Jul 2018, 14:05

Marchionne said the Turkey-produced Tipo compact family will be discontinued in the EU once stricter emissions rules are in place because “the technology to make the car viable for EU standards is too costly." The various Tipo versions will continue in the markets in Europe outside of the EU, and also in the Middle East and Africa.

http://europe.autonews.com/article/2018 ... es-concern
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45767
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: 2015 Fiat Ægea/Tipo

Post od Geza » 17 Avg 2018, 19:43

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Odgovori