2017 Honda Civic

Noviteti i razne vesti iz auto-industrije
Odgovori
Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: 2017 Honda Civic

Post od Pulp Fiction » 13 Feb 2020, 09:45

Meni je super ovaj novi civic iako razumem da nekome smeta možda need for speed izgled.... Ali opet to šta je konfekcija ili ne, nije nikakav argument, možda u EU nije konfekcija, ali u USA gde se i prodaje bolje, verovatno jeste, tamo ga kupuju klinci kao prvi auto i gotovo uvek se neko sprda sa hondom civic kad gledaš njihove snimke ili čitaš komentare...

Opet kažem meni je dobar, ali da imam pare ko što nemam, pitanje je da li bih išao na njega... 25 hiljadarki za 1.0 top opremu je jaka cifra.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: 2017 Honda Civic

Post od gazza » 13 Feb 2020, 12:20

nikaragva je napisao:
13 Feb 2020, 09:27
Ljudi koji cesto sede ispred racunara kupuju vozila koja su na listama u samom vrhu po pouzdanosti. Npr. programeri.
Onda kupe polovan auto, koji je medju prvima na toj listi i vencaju se sa njim :)
Jer lista nije nista rekla o tome koji je najpouzdaniji polovan auto :)
I kako ziveti posle 100.000km :)
civici raznih generacija su i na vrhu lista polovnih automobila, ima i toga. ja sam suzuki s-cross upravo birao po jednoj takvoj engleskoj listi. sad, takve liste nista ne govore o ceni opravki koje mogu biti neophodne i kod takvih a to je sasvim drugi pitanje.

što se venčavanja tiče ja sam se venčao sa opelom, sem ako ne treba da ga dam za 500e. u principu ta prva 4 mesta po pouzdanosti sa poslednjih lista koje sam video - kia, hyundai, honda suzuki - ne bi trebalo da imaju problem sa daljom prodajom.

komentar iznad da je honda klinački izbor u USA je toliko daleko od istine da nije vredno komentarisati. da, honda je bila klinački izbor u 80s filmovima kada se vozio CRX ali je opet većina prodaje išla na modele kao što su accord, prelude, CRV, element i slično. danas hondu voze mlađi profesionalci, IT sektor, univerzitetski radnici i slično, ljudi kojima ne treba foliraža sa kolima.

da ne pominjemo razlike za američko tržište, ima nekoliko modela za koje većina ovde nije ni čula. to je zato što u ameriku daleko brže stižu japanski modeli nego u evropu. uvek kad odem u japan neverovatno se prijatno iznenadim time koji su aktuelni modeli mainstream proizvođača kao što su toyota, nissan, honda - po neki isti kao u evropi ali većina daleko modernija. imam utisak da oni šalju nove modele u evropu sa zakašnjenjem od par godina najmanje.

da mi ne treba veći prtljažni prostor i da mi mozak nije poremećen vožnjom dizela da me nervira da uterujem u visoke obrtaje da bi povukao, ja bi ovo vozio bez razmišljanja.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: 2017 Honda Civic

Post od nikaragva » 13 Feb 2020, 12:57

http://prntscr.com/r1qq14


Ne bih bas rekao da se civica toliko vise proda nego golfa recimo, koliko se ovde vozdize.
Ako uzmemo u obzir koliko planete pokrivaju corola i civic, a koliko golf, onda je razlika jos i manja.

Isto tako ne vidim da se neko ovde otima za ford f seriju, iako je razvalila planetu prodajom.


Doduse, ovo su podaci za 2018., za 2019. su mozda totalno drugaciji.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: 2017 Honda Civic

Post od starac vujadin » 13 Feb 2020, 13:42

steva_anya je napisao:
12 Feb 2020, 23:35
starac vujadin je napisao:
12 Feb 2020, 13:48
Ji 4Tze je napisao:
11 Feb 2020, 23:20
Pa kako je sad “pola broja veće” kad TypeR bije sve redom, češće su ga poredili sa 4wd modelima jer je prešišao konkurenciju za klasu...

Kad su cifre u pitanju, nikada nisu ni prodavali gomile u Evropi naspram globalne prodaje... ili prodaje ostalih najpopularnijih modela.
Civica se prodavalo 40ak hiljada a Golfa skoro 300 :)

A i brka se često estetski odnos prema nekom modelu naspram realnog uspeha, jeste 8th gen bio malo drugačijeg izgleda ali to što je vama nešto lepše ne znači da je bolji auto.
Evo baš taj 8th gen je bio bolji auto u sedan izvedbi nego u hatch pa ga opet nije bilo nigde u Evropi... i kao polovnjak je jeftiniji :)
...Pričam o veličini, ne o kvlaitativnom odskakanju iz klase...

..."Bije" type R i fenomenalan je auto, ali to nije volume seller i on sma nije bitan za tu priču sem što se o njemu dosta piše što nije nebitno, naravno. I još jedna stvar - koliko god je type R dobar auto on je zbog svog imidža namenjen vrlo uskoj ciljnoj grupi, a mogao bi da se prodaje još bolje. Real.no, bilo koji kupac hh, a koji ima 35+ godina, u nekim ozbiljnim prilikama (poslovni sastanak, pozorište, večera) parkiraće ga dva kvarta dalje da ga drugi ne vide šta vozi.

...Ne vidim da smo brkali estetiku i kvalitet auta. Sadašnja generacija Civica je vrlo dobar auto, nezavisno od toga što je ružan. Peta generacija je možda i najlepši Civic, a spada u najnekvalitetnije urađen Civic ikada. "Svemirac" hatchback je bio pun sitnih problema. Kvalitet auta nije nužno povezan s njegovim prodajnim uspesima. Peta generacija i osma generacija su se super prodavali. Nije ni estetika nužno povezana s prodajnim uspesima, ali češće se dešava da se lep auto prodaje dobro iako je faličan.

...Civic se prodavao i po 150000 primeraka godišnje u Evropi u zlatna vremena...





...

Imam 38 god, drzim predavanja stomatolozima po celoj Evropi i ex Yu zemljama, putujem sa njim svaki put kad ne idem avionom, izlazim sa suprugom po Beogradu i nikad ne krijem auto ili uzimam drugi, a veruj mi - svi se oduseve kad vide.

Ti sad znas ko OD VLASNIKA TYPE Ra gde parkira i ko se krije ... zaista mi nije jasna potreba da izmisljas neke stvari i iznosis podatke koje sam kreiras ...

No, srecom forum je takav pa svako ima pravo da iznese misljenje iako je apsolutno pogresno.
Time što si mi "otpisao" pokazao si dve stvari, a nijedna nije da nisam u pravu.

Jedna je da je TEBI to ok auto za svaku priliku i tu si u debelo manjini jer o klinačkom imidžu type R bruji cela auto zajednica...što naravno ne isključuje da ima i poneki 75-godišnjak na ovoj planeti koji će sa ponosom da se vozika s njim unaokolo. No, tu uvek možeš stvar da svedeš na subjektivno - meni je ok i jebe mi se da li je nekome klinački auto ili nije...ali to ne znači da sam ja rekao nešto netačno.
Druga je da si uskogrud i da nemaš smisla za humor ako si ozbiljno shvatio da se neko parkira jedan ili dva kvarta pored ili ga ne vozi ako je neka ozbiljna prilika. To je slika koja treba da dočara moju poentu, a ne "podatak". No, nije loša ta tvoje preciznost - sigurno si sa takvim stavom dobar zubar kao što mnogi kažu.
Voziš odličan auto koji je tebi ok, pa se opusti i nemoj biti napet jer samo pokazuješ da si ipak pomalo nesiguran u svoj izbor čim imaš potrebu da ga stalno potvrđuješ. Evo, i ja ću možda sada uzmem Clio RS iako sam taj auto prerastao po imidžu i mojim godinama, ali se meni mnogo sviđa i nemam problem da priznam da sam ga prerastao.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: 2017 Honda Civic

Post od Heinz » 13 Feb 2020, 13:53

Type R nije pravljen da zadovolji menadžere u sivim odelima, valjda je to jasno, čemu onda argument "auto zajednice", al' 'ajde... Neka gledaju neki MB AMG.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: 2017 Honda Civic

Post od starac vujadin » 13 Feb 2020, 14:13

Auto zajednica ili javnost u ovom slučaju nije argument, nego pojam. I ne koristim taj pojam kao argument nego kao konstataciju. Za konstatovanje imidža Civic type r ne treba mi podrška većine, zajednice i da poređam ljude iz amene kao Neša Stefanović da mi drže leđa. To je spomenuto ako neko ko misli da je njegov lični sud - opšti sud većine što nije. Kakav je imidž i estetika type R je jasno već letimičnim pogledom.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: 2017 Honda Civic

Post od grujicd » 13 Feb 2020, 14:29

Stav šire auto zajednice je da se M, S Line ili AMG optika trpa i na bazne verzije motora, i da se pre za to daju pare nego za realne performanse... Važno je da izgleda brzo. Generacija odrasla na need for speed više nije ni tako mlada ;)

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: 2017 Honda Civic

Post od Pulp Fiction » 13 Feb 2020, 14:58

@gazza

Nisam ni mislio na Hondu generalno tj. njene sve modele, nego civic...

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: 2017 Honda Civic

Post od starac vujadin » 13 Feb 2020, 15:35

grujicd je napisao:
13 Feb 2020, 14:29
Stav šire auto zajednice je da se M, S Line ili AMG optika trpa i na bazne verzije motora, i da se pre za to daju pare nego za realne performanse... Važno je da izgleda brzo. Generacija odrasla na need for speed više nije ni tako mlada ;)
Ironija u svemu tome je da bi vozaču type R verovatno bilo udobnije i lagodnije na dužim putevima nego u AMG A45 npr.

Korisnikov avatar
zeljkokg76
Postovi: 364
Pridružio se: 19 Okt 2015, 18:49
Garaža: Honda Civic 1.8 Executive, Mazda 2 1.3, Renault Clio IV 1.5 dci
Lokacija: Крагујевац

Re: 2017 Honda Civic

Post od zeljkokg76 » 13 Feb 2020, 15:43

Научи се много овде на форуму, како и неки лупетају! Свашта има да се прочита

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: 2017 Honda Civic

Post od steva_anya » 13 Feb 2020, 19:11

@starac vujadin
Kakva zahednica? Odakle tebi ti podaci?
Ja ne mogu da verujem koliko ti izmisljas, pa ovo je zlata vredno :)

Ladno covek zna ljude koji znaju sta i ko i kakav kupuje Type R

Nastavi da se trudis da budes u pravu, ja cu preskociti nadalje tvoje komentare, ne pamtim da je neko kao ti toliko pogresno i nabedjeno pisao ovde.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: 2017 Honda Civic

Post od Ralee » 13 Feb 2020, 19:42

Nije starac nista poresno napisao (malo je karikirao), to se da procitati u maltene svakom review-u ctr-r.

nick79
Postovi: 447
Pridružio se: 27 Feb 2014, 07:26
Lokacija: Beograd

Re: 2017 Honda Civic

Post od nick79 » 13 Feb 2020, 19:57

Meni je Honda type r kao ruzna riba sa fenomenalnim telom. Rado bi je imao ali me ipak nesto odbija

Sad ozbiljno, ja BiH je rado posedovao ali d ako ne bude jedini auto u porodici. Kada bi bila malo svedenija (nesto poput pojedinih sleeper modela) bila bi mi Jos primamljivija ali i ovako BiH voleo da je posedujem. Ukus je jako subjektivna stvar i o tome nema rasprave. Možemo raspravljati o kvalitetu, performansama a tu ova Honda šije dobar deo i skuplje konkurencije.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: 2017 Honda Civic

Post od starac vujadin » 13 Feb 2020, 21:11

steva_anya je napisao:[mention]starac vujadin[/mention]
Kakva zahednica? Odakle tebi ti podaci?
Ja ne mogu da verujem koliko ti izmisljas, pa ovo je zlata vredno :)

Ladno covek zna ljude koji znaju sta i ko i kakav kupuje Type R

Nastavi da se trudis da budes u pravu, ja cu preskociti nadalje tvoje komentare, ne pamtim da je neko kao ti toliko pogresno i nabedjeno pisao ovde.
Pa ti si uleteo s nekom nervozom i vređanjem, ja te nisam zvao ni prozvao...slobodno se ti odjavi ako te nešto žulja...kako hoćeš.

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9721
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: 2017 Honda Civic

Post od Markoni » 13 Feb 2020, 21:59

Mislim da je dovoljno otici na pocetak teme i videti kako je ova nasa zajednica reagovala na ovaj izgled. :)

I meni je bio Type R klinacki, mada ne mogu da kazem da mi vremenom nije malo izvetrio taj dojam, narocito imajuci u vidu kakav je to auto.

Svakako mu vise lezi Track day vikend nego izlazak u grad, ali dobro. Ja se ne bih libio bilo gde sa njim da idem, ali siguran sam da bi me prijatelji koji nisu petrolheads-i pomenuli ponekad ovako kada nisam u drustvu. :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Odgovori