2017 Honda Civic

Noviteti i razne vesti iz auto-industrije
Odgovori
Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: 2017 Honda Civic

Post od Ji 4Tze » 13 Feb 2020, 22:04

Ima taxi u Beču, možda sam već kačio slike.
Plavi :)
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: 2017 Honda Civic

Post od dunx81 » 13 Feb 2020, 22:05

Na metan sigurno.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: 2017 Honda Civic

Post od Ji 4Tze » 14 Feb 2020, 00:24

Ama plavi TypeR :)
Nema razloga da troši previše ako se lagano vozi.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: 2017 Honda Civic

Post od Kuzmanovic » 14 Feb 2020, 01:44

Da malo zacinimo diskusiju (konacno da posle duzeg vremena imamo diskusiju o nekom automobilu na autoforumu) jednim podatkom o tome kako CTR kida i lomi konkurenciju :)
Renault has revealed the track-focused Megane RS Trophy-R by becoming the fastest front-wheel drive car to lap the Nurburgring with a time of 7m 40.1s.

The hot hatch beat the previous record, set by the Honda Civic Type R, by almost four seconds.
Sto se tice auto zajednice i misljenja o dizajnu i svega ostalog oko Civica i Honde, to je makar lako utvrditi pretragom stranica koji se bave automobilima, foruma, profila na drustvenim mrezama, yt kanalima i komentarima pratioca istih. Normalno je da ce vlasnik reci kako ostatak "zajednice" nije u pravu jer je u skorije vreme iskesirao 30+ hiljada evra na auto koji vecina "zajednice" ne odobrava ili ima nekih zamerke. Uostalom, auto se kupuje zbog sebe, a ne zbog drugih.

Sto se mog misljenja tice, i dalje ne mogu da svarim spoljasnjost Civica dok mi je unutrasnjost prijatna i interesantna. Type R je vrhunski model ali pored performansi koje pruza, mislim da bih se odlucio za nekoga od konkurencije, prvobitno zbog izgleda.

I za kraj, jedan meme koji je aktuelan duzi vremenski period medju automobilskom zajednicom. :D

Slika

P. S. Kad vec pominjemo hot hatcheve, secate li se kako je Opel fejlovao sa Astrom J OPC pored onolike najave i sakrivanja rezultata sa Ringa? :D

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk



Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: 2017 Honda Civic

Post od steva_anya » 14 Feb 2020, 06:59

@Kuzmanovic
to je makar lako utvrditi pretragom stranica koji se bave automobilima, foruma, profila na drustvenim mrezama, yt kanalima i komentarima pratioca istih.

Ti si sve ovo pratio i analizirao pa znas stavove?
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: 2017 Honda Civic

Post od nikaragva » 14 Feb 2020, 08:32

Jbt, nisam ocekivao da će Reno tako jako da razvali hondu.

Uvek sam se pitao sta u tom slučaju rade vlasnici brzih auta. Da li ih prodaju, pa kupe Reno?

Pitam zbog toga što većina ovde ne bi primetila razliku da se zatvorenih očiju provoza po stazi u proizvoljnom opece, getei, hadei...

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3812
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: 2017 Honda Civic

Post od Kornjaca Rade » 14 Feb 2020, 09:12

Taj Megan kosta 70-80k€ i napravljen je u nekoj super maloj seriji samo da bi oborio rekord.

A Steva ocigledno ne prati testove automobila i komentare ljubitelja automobilizma, cim mu je iznenadjenje i ne veruje da manje-vise svako negativno komentarise izgled Civica, posebno R-a. Sa druge strane postoji konsenzus da se vozi odlicno i da je verovatno najbolji hh danas. Tako da, posto se Stevi i izgled svidja, njemu je situacija win-win :)

Kad vec neko pomenu A45, vozio sam se skoro u drugarevoj, mislim da se u zivotu nisam vozio u necemu neudobnijem, to kao da nema ogibljenje uopste.

Ralee
Postovi: 3480
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: 2017 Honda Civic

Post od Ralee » 14 Feb 2020, 09:45

Zasto da se to prati, kome je pa bitno to sta kaze svet. Dovoljno je sto citava tri coveka u Srbiji voze ctr-a sa "ja tebi vojvodo, ti meni serdare".

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: 2017 Honda Civic

Post od Kuzmanovic » 14 Feb 2020, 09:52

Nebitna je cena tog Megana, bitno je ko ima najbrze postavljeno vreme u klasi. :D

steva_anya je napisao:[mention]Kuzmanovic[/mention]
to je makar lako utvrditi pretragom stranica koji se bave automobilima, foruma, profila na drustvenim mrezama, yt kanalima i komentarima pratioca istih.

Ti si sve ovo pratio i analizirao pa znas stavove?
Jeste, toliko sam zaludan u zivotu da sam radio detaljnu analizu stavova o Hondi Civic Type R. Vrlo dobro znas na sta mislim, jer si sigurno i ti pregledao sve te testove i procitao komentare pre i posle kupovine, tako da nema potrebe za nekom ljutnjom samo zato sto je neko izneo svoje licno misljenje i zapazanje generalnog misljenja auto zajednice vezanog za konkretni model.

Da se razumemo, jer se u poslednje vreme na forumu svako suprotno misljenje deklarise kao zavist, sujeta i slicno, nisam ovde da osporavam tebe i tvoj izbor kupovine, niti imam nesto protiv iste, naprotiv. Meni je iskreno drago sto si vlasnik ne tako cestog i jeftinog automobila i sto mozes sebi to da priustis. Takodje, relativno cesto te vidjam u Hondi i uvek obratim paznju na auto jer koliko god se meni nesto ne svidja na njemu, to je Type R i zasluzuje postovanje svakog koga interesuje auto industrija i zna sta je CTR.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6748
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: 2017 Honda Civic

Post od ljuba » 14 Feb 2020, 10:05

Lepo je videti toliko zara u diskusiji :) Meni je samo zao sto je honda zadnjih 10 godina (po mom misljenju) zglajznula sa dizajnom. Doduse mnogo manje nego tojota :) Medju Japancima je meni mazda bas svetla tacka :)... Inace diskusija o dizajnu Civicu-R-a je kao kada mi zena kaze vidi kako izgleda ova zenska bas je seljancuara, sva napucena i predimenzionisana a ono bas je ....

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1642
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: 2017 Honda Civic

Post od zdushan » 14 Feb 2020, 10:40

Baš je bitna cena Megana, jer svako,može da napravi auto koji će da pokida rekorde, ako ima budžet bez ograničenja. Na kraju krajeva, taj megan košta vise od Nissan gtr-a...
Treba napraviti rezultat, i to ispratiti sa adekvatnom cenom, a ovako ce taj megan biti prodat u 3 ili 13 primeraka, i to po meni nije serijski auto, već inzenjerska igra...
Dizajn je nešto drugo, i svako ima svoju predstavu šta je lepo. I meni je X R malo preteran, mada me to ne bi sprečilo da ga vozim. Pored toga što je kao R pokidao u klasi, jedan je od najfunkcionalnijih u klasi i kao auto za svaki dan. Mada opet mislim da nije za svakoga. Za mene na primer nije Škoda, i ne mogu da je smislim sa dizajnerske strane. Dobar je to auto, ulozeno-dobijeno, itd... ali mi kupovina istog predstavlja odsustvo svake imaginacije, zelje za zivotom, smisla za lepo, drugačije i posebno. Golf je ista priča. Ne prozivam, ima ko drugačije misli.. I svako trazi nešto drugo od kola.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk


ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: 2017 Honda Civic

Post od ftj » 14 Feb 2020, 10:48

Isprozivas u fulu i onda napises ne prozivam, pa ne moze tako :)

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: 2017 Honda Civic

Post od nikaragva » 14 Feb 2020, 11:48

Ko ne voli golfa, koji polagano evoluira i uvek se iz aviona vidi koji je to auto, bez obzira jel u pitanju golf 1 ili golf 11, uvek može da uzme astru, koja svaki model napravi totalno drugačije, a nekad i ime promeni.

Dobro je dok je ovako, jer svako može izabrati ono šta želi, pa čak i neki auto dizajniran kao u sf filmu b produkcije.

Kompanije se udružuju i bojim se da u budućnosti nećemo imati ovoliko izbora.
Svi žele da podele troškove razvoja.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: 2017 Honda Civic

Post od grujicd » 14 Feb 2020, 12:06

Evo nam anketa, da se prebrojimo ko bi vozio a ko ne bi aktuelni Civic:

viewtopic.php?f=7&t=6140

Korisnikov avatar
zeljkokg76
Postovi: 364
Pridružio se: 19 Okt 2015, 18:49
Garaža: Honda Civic 1.8 Executive, Mazda 2 1.3, Renault Clio IV 1.5 dci
Lokacija: Крагујевац

Re: 2017 Honda Civic

Post od zeljkokg76 » 14 Feb 2020, 14:06

Ево поређења продаје Европа vs САД за 2019. годину.
Европа 740-750 милиона становника, САД 325.000.000

Slika
Slika

Odgovori