Bentley Continental GT 2018

Noviteti i razne vesti iz auto-industrije
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45767
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Bentley Continental GT 2018

Post od Geza » 15 Feb 2018, 14:00

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12303
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Bentley Continental GT 2018

Post od shandu90 » 15 Feb 2018, 16:23

dragvorl je napisao:Pravi testeri se ne plase ni chiche zime. Inace dobar posao, onakav dizajn je lako pokvariti, ali na srecu nisu. Konacno nova platforma nakon 14 godina. :bravo:
Ko zna u kojim zonama ima grejanje. Kad je drugar kupio 307cc, prva test voznja je bila bez krova. Jeste bilo malo hladno za glavu ali je grejanje dosta i pomoglo.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Bentley Continental GT 2018

Post od Xepoj87 » 13 Maj 2018, 22:59

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Bentley Continental GT 2018

Post od Xepoj87 » 09 Jul 2018, 23:18

Da nastavimo ovde, da ne pravimo preveliki spam u BMW temi.
Maksimus je napisao:
09 Jul 2018, 15:38
Ne razumem tacno na sta mislis kada kazes kao samo jedan auto iskreno,ne vidim nesto gde je s coupe u prednosti (iako je s63 najbolji auto u koji sam usao),novi bentley iskreno nisam ni video uzivo ali obzirom da je nekih 5 godina mladji cisto sumnjam da zaostaje za s coupeom po bilo kom osnovu. Al jbg,zato i kosta 100k vise,a kada izadje novi s coupe on ce,siguran sam,biti tehnoloski bolji auto od bentlija ali opet ostaje taj x faktor (koji je prodavao bentli "iz 2004" za dosta vecu cenu od s coupea,koji je naravno svemirski brod za stari kontinental).
Medjutim mercedes je sa s coupeom zasao u tu "luks" klasu,niko od ostalih klasicnih premiuma nema konkurenta luksuznom kupeu tog kalibra. Bolestan auto,od detalja do samog motora i zvuka (novi 4.0 je dosta agresivniji od starog motora u pre-fl verziji,i neocekivano je da tako luksuzan i elegantan kupe moze tako sirovo da se cuje).
S63 AMG coupe je 20cm veci auto, sa 10cm vecim medjuosovinskim rastojanjem(sto je za klasu vise), a 150kg laksi, pa je i sa 23ks(ali isti obrtni) slabijim motorom brzi, dok nudi vise prostora ili veci gepek, tek ostaje da se vidi.
Zvuk izduva je takodje bolji, mada je to subjektivno.
Ima napredniju opremu, ima napredniji AWD sistem, sa iskljucivanjem prednjeg pogona, ima magic body control, gde naginje ceo auto kontra krivini, tako da se auto nikada ne naginje, itd...
Mercedes je usavrsio vazdusno vesanje, tu im nema konkurencije.

Videcemo u narednih godinu, dve malo realnija poredjenja sa S kupeom, kada prodje ovo hvaljenje usled zvanja na early preview, ali iskreno, cisto sumnjam da ce sa manjim medjuosovinskim uspeti da bude udobniji od S kupea, a zbog tezine da nece biti ni mnogo dinamicniji, i ako ce verovatno biti malo dinamicniji, posto su rekli da ce tome posvetiti vise paznje, a i na platformi je Panamere.

Tako da ce to opet biti neka klasa za sebe i mislim da ne pokusavaju da pariraju S kupeu u komforu, vec idu na neki svoj fazon.
Zato, mozemo porediti ove automobile, ali su zapravo dosta razliciti.


Takodje, odakle ti ideja da je Conti 100k skuplji od S kupea?
S63 je oko 20k evra jeftiniji od GT-a, a S65 je oko 40k skuplji u Nemackoj, a slicna je razlika i u UK za S65, S63 restyle jos uvek tamo nema u ponudi.
U USA je veca razlika, S63 je oko 35k evra jeftiniji, a S65 oko 30k skuplji.

To i dolazimo do prednosti Bentleya, sto ce uvek svako misliti da je daleko skuplji i bolji auto, no sto zapravo jeste, a za S kupe ce uvek misliti suprotno.
Naravno, pod uslovom da je to kupcu bitno, a verujem da velikoj vecini jeste.


I tu dobijamo brzo ljudi, cak i na auto forumu, koji nece ni da cuju da su ta 2 uopste i konkurencija, a kamoli da je negde Mercedes bolji od Bentlija.
I sve to usled toga sto ljude dalje od nekih povrsnih informacija, ni ne interesuje.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Maksimus
Postovi: 257
Pridružio se: 05 Maj 2018, 00:17

Re: Bentley Continental GT 2018

Post od Maksimus » 09 Jul 2018, 23:35

Malo sam preterao sa 100k,ali bar 70 jeste (kod nas),ponuda za novi s63 je 180 sa dodatnom opremom,iskreno dobro opremljen bentley sumnjam da moze ispod 250 (mada ne znam ni gde ga poruciti kod nas,a ono sto sam gledao na mobile.de je bilo bolesno skupo,ali je valjda preorder). Pricamo o najnovijem sa w12 motorom (ne znam jesu ponudili v8 uz njega jos uvek).
Nisam znao da je continental toliko manji,onaj stari mi deluje vise manje isti kao cl. Obzirom da je na bazi panamere prilicno sam siguran da ce biti povozitiji od s coupea (mada u toj klasi to nije primarno).
Taj s63 me je odusevio u svakom aspektu,pogotovo kompaktnosti i nekako osecaju luksuza i prestiza koji ostavlja,ne vristi ni najmanje ali jasno se vidi da vredi 200k(za razliku od pre-fl koji nije bio znacajno distanciran od npr s500 sa amg paketom).
Inace 4matic+ u njemu ne moze skroz da iskljuci prednju osovinu (za razliku od onog u e63).
Ako je u bentleyu 4x4 isti kao u novoj panameri,nju sam vozio i ona hoce da podje bocno(u jako lako kontrolisan drift),bas zanimljiv auto za voznju.
Taj magic body control je dostupan samo uz zadnju vucu ako se ne varam,tako da otpada iz varijante za s63.
I realno s63 ima najbolji enterijer koji sam u zivotu video,ali mi sa slika bentlijev deluje jos bolje,sa nekim jos perfektnijim detaljima.

Mada se slazem,treba sacekati neke normalnije review-e,videti auto uzivo,a slazem se i da ja licno tesko da bi pogledao mercedes pored continentala.

Ono gde bentley ne moze prici s63 je zvuk,neverovatan je (i bas se promeni kada se ubaci u sport).
Poslednja izmena od Maksimus u 09 Jul 2018, 23:39, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Bentley Continental GT 2018

Post od HKS » 09 Jul 2018, 23:36

Magic nije vazdusno...

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Bentley Continental GT 2018

Post od Xepoj87 » 10 Jul 2018, 00:26

Da, to je hidraulika, ali nisam suprotno ni rekao, pa ne vidim poentu te napomene.

S63 krece od 180k evra kod nas(cabriolet od 197k), dakle osnovna oprema, a za Bentley nemoj da pretpostavljas dok ne znas, jer si tako pretpostavio i razliku od 100k, koja nema veze sa realnoscu.
A mi smo svakako nebitno trziste(niti ima ikakvog razloga da kod nas razlika u ceni bude 3-5 puta veca) , svuda gde se ti automobili zapravo i prodaju, razlike su slicne, kako sam i napisao.
I naravno, to su cene za W12 model, V8 tek treba da izadje(4.0 iz Panamere) i bice solidno jeftiniji, a s obzirom da ce imati i snagu kao Panamera, i te kako ima konkurenciju u S560, pa ne vidim zasto spominjati samo opremu za S63 model.

A za 4matic+ nisam znao, mislio sam da su stavili sve isto kao u E63s.
Sada vidim da je ipak isti 4matic stavljen, samo sto nema drift/RWD moda, ali prebacuje i 100% snage nazad, dok Bentley moze do 83% valjda.


Ima tu jos nekih sitnica od opreme koje ja nisam spomenuo, vec sam samo naveo neke te malo vece razlike.
Sedista su za pocetak u S kupeu, prosto savrsenstvo.
Mislim da je to prvi kupe sa sedistima koja imaju grejanje vrata, pored brdo drugih stvari(kao sto je recimo medicinski ispravna anatomija), koja ih izdvajaju od konkurencije.
Magic sky panorama, to niko drugi nema, pa ni Bentley.
OLED stopke, koje konstantno prate saobracaj iza auta i prilagodjavaju se tako da ne smetaju ili upozoravaju automobile iza.
I E klasa ima adaptivne stopke, ali je ovo next level, drugacije sijaju nocu i danju, po magli ili suncanom danu, a i izgleda fenomenalno, posto se oled stampa na tankom staklu i zahteva malo hladjenja, te daje vise slobode u dizajnu.

S kupe je prosto tehnoloski ispred GT-a, a verujem da ce se pokazati i da je komforom iznad, ali GT-u nije ni poenta da bude tech powerhouse, niti najudobniji auto, nego klasa za sebe usled ekskluzivnosti, materijala, unikatnog dizajna, zavrsne obrade i te neke burzujske reputacije.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Maksimus
Postovi: 257
Pridružio se: 05 Maj 2018, 00:17

Re: Bentley Continental GT 2018

Post od Maksimus » 10 Jul 2018, 00:54

Mislim da je i dalje premalo informacija o bentleyu (a i premalo testova) da bi definitivno rekli sta je naprednije (ako on ima npr PDCC iz panamere) a sto se cene tice-uzeo sam poredjenje za ponudu koju moze da dobijes (a i vise manje sve sto zelis od opreme je relativno povoljno na tom autu,nekih 15-20tak k izadje,sti realno nije mnogo u toj klasi,kad uzmes neki popust taman dodje na baznu cenu) dok je najjeftiniji bentley na mobile.de bio 260+.
Sedista u s coupeu jesu bolest,mada u bentliju nisam sedeo.
I licno smatram Mercedes tehnoloski najnaprednijim brendom,nekako imam utisak da oni najvise bitnih novina uvode u industriju,ali bentley mu je ipak nedostizan po pitanju prestiza,obrade,detalja (npr onaj rotirajuci displej itd). Daleko od toga da su neuporedivi,ali su distancirani na neki nacin (mada opet i te kako mislim da moze biti kupaca u dilemi izmedjubovih modela).

nelenile
Postovi: 16
Pridružio se: 28 Maj 2018, 23:15

Re: Bentley Continental GT 2018

Post od nelenile » 10 Jul 2018, 01:11

nova generacija continentala više liči na fl odlazećeg modela.
nisam siguran za zadnji deo, a bogami ni prednji. ali je moćan i ima ime svakako. s kupe je meni lepši.

sa druge strane aston martin je oduševio sa novim modelima. db11 spram continentala izgleda kao space shuttle. vanquish verovatno najlepši gran tourer na tržištu... alfieri kao koncept izgleda fenomenalno, ako serijski bude iole takav, biće to dosledan naslednik grantourisma.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Bentley Continental GT 2018

Post od Xepoj87 » 10 Jul 2018, 01:17

Ima tu svacega, ali bas kada spomenu db11, mislim da je i on tu konkurent i da takodje ima neku svoju trecu pricu.
Zapravo, mislim da su sada Bentley fokusirali ka Astonu, ali uz tu dozu luksuza i prestiza, pa je zato dosta tezi i od dosta veceg S kupea.

S kupe nikako nije za potcenjivanje, ovaj klip me je sada dobrano zamislio :)



Maksimus, cene su takve kakve su, razlika u ceni je tolika kao sto sam rekao, a V12 model S kupea je dosta skuplji od Bentleya, dok u S63 mozes 70k evra opreme da strpas(i to u nemackoj, kod nas je oprema dosta skuplja), ne znam opet odakle ti te izmisljene cifre o 15k evra opreme, kada te samo ozvucenje i panorama izadju skoro toliko.
Za 15k jedva A klasu napakujes da lici na nesto.


A sada vidim da ima i vise mesta pozadi:


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Bentley Continental GT 2018

Post od HKS » 10 Jul 2018, 08:52

Pa spominjes kako ima Magic i naginje se suprotno u krivini, a u iducoj recenici kako je Merc usavrsio vazdusno oslanjanje.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока



Kabal
Postovi: 2882
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Bentley Continental GT 2018

Post od Kabal » 10 Jul 2018, 10:15

Sta mu dodje magic sky panorama?


Tapatalk


Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Bentley Continental GT 2018

Post od HKS » 10 Jul 2018, 10:15

Zatamnjenje (zamagljivanje) stakla na dugme.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Maksimus
Postovi: 257
Pridružio se: 05 Maj 2018, 00:17

Re: Bentley Continental GT 2018

Post od Maksimus » 10 Jul 2018, 10:27

Nisu to nikakve izmisljene cifre,vec 15-20k te kosta oprema za "normalno" spakovan s63(ima jako mnogo opreme u standardu). Skuplje je opremiti obican s kupe u odnosu na AMG. Doduse nismo stiklirali najskuplje ozvucenje i keramicke kocnice(i tako neku opremu),ako se krene sa tim nebo je granica po pitanju cene. S63 je bio prijatno iznenadjenje po pitanju opreme,panamera je npr neuporedivo skuplja za opremanje(da bi se dovela na nivo s63 izadje i na istu cenu,a mislim da je s63 bolji auto,mada su totalno razliciti).
Udji na konfigurator i pogledaj,a i da li bi ti realno uzeo to ozvucenje i onaj zatamnjujuci siber od 5k?
U svakom slucaju ne znam sta je sad poenta,ali da je s kupe bolji od kontinentala-tesko mada nisu ni skroz iste koncepcije(a i neozbiljno je davati sud pausalno i citajuci samo "spec sheet-a).
Da je s kupe vrhunski auto-definitivno(cak mnogo bolji nego sto se na prvi pogled cini). Bentley nismo jos ni videli uzivo (bar ja) a i tek treba da stignu speed verzije itd. da bi bilo relevantno davati sud o tome sta je bolje.

I iskreno mi je neverovatno da je s65 skuplji od bentlija,nemam Nemacki cenovnik za bentley pa ti verujem na rec,ali uzimao sam za pocetnu cenu bentlija 260k(najjeftiniji novi na mobile.de).

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Bentley Continental GT 2018

Post od Xepoj87 » 10 Jul 2018, 13:31

Ja sam nasao cene za Nemacku, USA i UK i svuda je razlika ista, 20-35k je S63 jeftiniji od GTa V12, a S65 30-50k skuplji.
Jednostavno, 20cm manja duzina i 10cm manje medjuosovinsko ga stavljaju u klasu sa Bmw 8 i E kupeom, ako bi gledali cisto brojke. Ali zato kazem da je posebna prica i da se izdvaja drugim stvarima od konkurencije, pa nije realno porediti ga sa bilo kojim od tih konfekcijskih automobila.
Ali takodje je i S kupe klasa za sebe, samo na drugaciji nacin.
Zato je negde bentley klasa ispod S kupea, a negde klasa iznad.
Takodje je i Rolls Royce wraith klasa za sebe...i tu ne mora neki biti bolji ili da budu jednaki, vec su prosto razliciti.
U ovom slucaju, dosta veliku ulogu igra i brend.
Ako zelis ono sto nudi S kuoe, neces to naci u Bentliju ili rollsu, ako zelis ono gde je dobar Rolls, neces to naci kod druga 2, a ista stvar i za Bentley.

Ja sam ti naveo mnogo razloga zbog kojih, kako sam rekao, kada bi ih gledali i merili kao i sve druge automobile, je S kupe bolji auto.
Jos nisam cuo kontra argumente.
Da dodam da ste me vi terali da obrazlozim, dok sam ja hteo da to inicijalno prodje samo kao komentar, a sada sam samog sebe pokolebao da li bih zaista radije uzeo Bentley, jer je ovaj restyle S klase zaista super, nisam se toliko ni informisao ranije.

Sto se opreme tice, oba auta dolaze fenomenalno opremljeni, pa mozemo i gledati osnovne cene, ali si ti insistirao na dodatnoj opremi i spomenuo cifre od 15 i 20k.

Ja ti rekoh, panorama i ozvucenje su sami 13k evra otprilike, a to nije dobro opremljen S63, ako gledamo tu kategoriju. Za standardna vozila, kao sto rekoh, klot S63 je opremljen do besvesti.

Pogresnog coveka pitas da li bi doplatio opremu, jer je jedini razlog zasto ne vozim novu C klasu, to sto su primerci sa opremom koja mene interesuje, skoro 2 puta skuplji od onih koje mogu da priustim :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk




Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori