2017 Škoda Karoq

Noviteti i razne vesti iz auto-industrije
Odgovori
ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: 2017 Škoda Karoq

Post od ikac2000 » 02 Mar 2018, 21:35

Ova cena za Karoq je krajnja za kes, dakle ne deklarisana.

Inace probao sam i to preko neta, gde konfigurises auto i gomila dilera ti posalje cenu. Za Kugu je sa List price 32,000 za kes ponudjena 26,000.

A Karoq sam poceo da vidjam, ima ga i neko iz moje firme, i sto ga vise gledam, vise mi se svidja.

Jedini minus mi je visoki tunel po sredini zadnjeg dela, supruga ne moze udobno da se smesti izmedju dva decja sedista.

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: 2017 Škoda Karoq

Post od ddanijell » 02 Mar 2018, 22:04

Ne kapiram sto bi se razlikovala cena za kesh ili kako god. Valjda kada dignes kredit za auto , auto kuca dobije na racun trazeni novac, a ti dalje nastavljas sa bankom.
Jedino ako pricas o nekom lizingu direktno od auto kuce? U italiji konkretno cena je jedna, i ne mozes ni da kupis za cist kesh u pravom smislu te reci ( a pretpostavljam i u ostatku eu da je isto).
Iskljucivo bank transfer, a njima je nebitno kako si ti do tih sredstava stigao, da li si imao na racunu ili ti je banka odobrila kredit ili sta god.
Podvlacim da mozda ima nesto sto ne znam pa mi samo u par crta pojasni ako sam u necemu pogresio.

Mislim da je centralni tunel visok na svim autima sa 4x4 zbog kardana, diferencijala...
Rocktheroad je napisao:
02 Mar 2018, 21:31
A sramota je kakva je usluga, i prava potrosaca kod nas i preko. Ne mogu da poverujem za kakve stvari oni vraćaju auto, traže novi i slično. Kod nad kažeš da se vrata ne zatvaraju, odgovore moraš jače da kupiš ;)
Iskreno Karoq čudno visoke cene ima, iznenadjuje me da li je to način da se izbore sa velikim potraznjom, ili nemogućnošću da ostvare proizvodnju. Znaćemo kad model skrpi punu godinu statistika
Ne bih da branim ove nase ali ne znam u kojim to zemljama funkcionise bas tako lako oko zamene? Svakako cuti nemoj OGI da cuje ovo, ima opet da padne u bedak (sorry ogi). :D
Sto se cene tice, cena je shodno ponudi/potraznji, takvo je bar moje misljenje. Da je cena previsoka kupaca ne bi bilo, a ocito im dovoljno dobro ide da mogu da drze ove cene, a realno ne vidim da je nesto posebno skuplje.
Pogledaj ostale aute u toj klasi , uporedi pa ces videti da su razlike minimalne, ali uzeti u obzir isti nivo opreme, isti agregat, pogon itd.
Prosle godine nisi mogao da kupis ni seat ni skodu u varijanti da iskonfigurises, a da ne cekas 8-10meseci. Da nema potraznje ne bi bili rokovi toliko dugi, znaci ocito im se moze da drze cenu koju imaju.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: 2017 Škoda Karoq

Post od ikac2000 » 03 Mar 2018, 00:16

Lose sam se izrazio, tj bukvalno preveo izraz koji stavljaju za konacnu cenu izlozenog auta BARZAHLUNGPREIS. BAR je kes.

Naravno da se ne kupuje papirom vec bankarskim transferom, nebitno odakle ili kako.

A zove se BARPREIS jer pored njega nude i nekoliko opcija finansiranja ( efektivna godisnja je 1.99% kod Skode ovde, by the way).

A ova Skoda nema 4x4 a ima tunel, bar ova koju sam ja naveo.Slika

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23288
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: 2017 Škoda Karoq

Post od Day Walker » 03 Mar 2018, 00:29

Za sada 4x4 ima samo u verziji sa 2.0 TDI.
Bice navodno i 1.5 TSI 4x4 DSG ali nema informacija kada.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: 2017 Škoda Karoq

Post od ddanijell » 03 Mar 2018, 00:54

ikac2000 je napisao:
03 Mar 2018, 00:16
Lose sam se izrazio, tj bukvalno preveo izraz koji stavljaju za konacnu cenu izlozenog auta BARZAHLUNGPREIS. BAR je kes.
Naravno da se ne kupuje papirom vec bankarskim transferom, nebitno odakle ili kako.
A zove se BARPREIS jer pored njega nude i nekoliko opcija finansiranja ( efektivna godisnja je 1.99% kod Skode ovde, by the way).
Sad mi je jasno o cemu pricas, mada i dalje ne vidim kakve veze ima ta cena uvecana za kamatu sa realnom cenom auta.
Uopste je ne treba razmatrati jer je uvecana za kamatu, a direktno zavisna da li uzimas auto na kredu od 1-2-5 ili koliko vec godina, to je vec individualna stvar.
Auto kuca tj proizvodjac prodaje auto za kesh i cena je u katalogu. Kako ces ti stvoriti taj kesh , to je vec drugi problem, a normalno je ako nemas kesha na racunu da moras da platis nekome sto ce ti pozajmiti novac.

Sto se tice agregata, nisu mi malo jasni sa tim 1.5litara tsi, nije ni tamo ni ovamo, nesto izmedju.
Realno fali 1.8 ili 2.0 tsi za ovakve aute, opet moje subjektivno misljenje, ne morate se sloziti.

Sto se cene tice u Nemackoj ono nesto previse skupo u odnosu na ponudu kod nas? Ili mi nesto promaklo?

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: 2017 Škoda Karoq

Post od ikac2000 » 03 Mar 2018, 01:03

Oni isticu cenu "za kes" tj bez njihovog finansiranja, plus nude opciju da finansiranjem preko njih (standardno za sve autokuce, napisu obe opcije na istom stikeru), kada je total koji placa kupac uvecan za kamatu.

Ako se ne varam, oko 6k skuplje od SRB.

Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: 2017 Škoda Karoq

Post od gavran » 03 Mar 2018, 09:47

ddanijell je napisao:
03 Mar 2018, 00:54
Auto kuca tj proizvodjac prodaje auto za kesh i cena je u katalogu. Kako ces ti stvoriti taj kesh , to je vec drugi problem,
Iako mi je jasno da se vaša rasprava odnosi na način iskazivanja cene u inostranstvu u smislu cene za keš i cene uz njihovo odloženo finansiranje,
ipak bih istakao da kod nas na primer za keš i na kredit (koji bi u nekom širem značenju opet predstavljao keš) takođe može postojati razlika u ceni.

Jednostavno za klasičan keš znači da ti već imaš pare da kupiš auto, i prodavac ti sa te strane i prilazi i spreman je da ti da veći popust i povoljnije uslove da bi te odmah
ubedio da kupiš, odnosno da mu sa parama ne izađeš iz salona....ovo pogotovo može biti interesantno ako vijaju neku kvotu ili žure da očiste lager starog modela pred pojavu novog i sl.

Kada uzimaš na kredit on ne zna da li si ti samo jedan od 100 koji se raspituje zato što u narednih godinu dana planira da kupi, pa tek ako mu cena odgovara počinje da razmišlja kako da zatvori finansijsku konstrukciju, pa da li će mu banka uopšte odobriti kredit da kupi, da li će se 16 puta predomisliti kada izađe iz salona da li uopšte da ulazi u kredit i sl.

I zato za kredit važi neki salonski popust koji su oni već iskazali za neko vozilo sa lagera plus možda još neka sitnica, neka sitna korekcija cene ili neki poklončić tipa patosnice ili prvi servis besplatan ili izmeštanje OBD i sl. koje ti oni ubace na tipsku ponudu pa ti onda idi kući i vagaj, a kada imaš lovu pa kažeš evo za ovaj iz salona mogu za deset sekundi sa mobilnog telefona da izvršim transfer na vaš račun i da bude kupljen ako ga date za toliko i toliko....oni se malo misle, došaptavaju, sagledaju i ako vijaju kvotu ili im dugo stoji u salonu i boje se da te ne ispuste oni nađu neku svoju računicu i kažu OK.

Naravno, kada je neki novi model u pitanju koji se dobro prodaje i za koji postoji lista čekanja to ne važi...onda ih boli uvo pa te samo otresu na takvu ponudu ali zato treba imati malo šlifa, osećaja i tempirati trenutak za to i sl.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23288
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: 2017 Škoda Karoq

Post od Day Walker » 03 Mar 2018, 15:01

Kod nas je uvek ista cena bez obzira na nacin finansiranja.
Cena za “keš” i za kredit se mogu razlikovati kod kuća koje nude “beskamatno” finansiranje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Westeros
Postovi: 16
Pridružio se: 03 Sep 2017, 20:43

Re: 2017 Škoda Karoq

Post od Westeros » 03 Mar 2018, 21:04

Sto se tice razlike u ceni kod nas i u inostranstvu ipak to nije tako kao sto izgleda na prvi pogled. Nisam gledao u poslednje vreme al se secam pre dva meseca kad je izasao cenovnik Karoqa kod nas, oprema tj. ono sto se dobija kod nas za Style paket opreme i u Nemackoj recimo se drasticno razlikovalo. Kao jedan od primera koji mi je zapao za oko a bilo ih je vise je rikverc kamera koja je dolazila kao standard preko dok kod nas uz doplatu.
Ako se na sve to uracuna i dodatni popust koji se dobija preko posle dogovra sa dilerom mislim da razlike u ceni prakticno nema cak stavise moze biti da je i jeftinije preko? Ispravite me ako gresim moguce da sad dva meseca kasnije nije tako al se secam sta sam video.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23288
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: 2017 Škoda Karoq

Post od Day Walker » 03 Mar 2018, 21:14

Pa svako trziste ima drugacije pakete. Cene Skode kod nas su povoljnije nego na ostalim trzistima jer je ucesce Skode br 1 uz Fiat.
Za 2 identicna automobila kod nas i u DE gde smo uporedjivali, razlika je bila par hiljada € za Kodiaqa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Westeros
Postovi: 16
Pridružio se: 03 Sep 2017, 20:43

Re: 2017 Škoda Karoq

Post od Westeros » 03 Mar 2018, 21:28

Pa da to je ono sto je cudno jer Karoq prakticno kosta kao Kodiaq a skoro 30 cm je kraci :). Kodiaq je zaista povoljan i za te pare mislim da nema konkurencije...

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23288
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: 2017 Škoda Karoq

Post od Day Walker » 03 Mar 2018, 22:09

Morace da spuste cene za Karoq.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Rocktheroad
Postovi: 65
Pridružio se: 25 Dec 2017, 19:55

Re: 2017 Škoda Karoq

Post od Rocktheroad » 04 Mar 2018, 01:38

Westeros je napisao:Pa da to je ono sto je cudno jer Karoq prakticno kosta kao Kodiaq a skoro 30 cm je kraci :). Kodiaq je zaista povoljan i za te pare mislim da nema konkurencije...
Kodiaq u nekim konfiguracijama je best buy, pre svega mislim na 7 sedišta i na ogoljene base modele. I mislim da su oprobanu strategiju eksploatisali maksimalno, nudeci više prostora po ceni kompakt SUV. Kome to ne treba, ima mnogo povoljnijih varijanti, čak i u unutar VW grupe osim ako mu se iz nekog razloga bas svidja Kodiaq kao auto. Za neke jače konfiguracije, brzo i Kodiaq izleti u premium klasu po ceni....

Za Karoq mi nisu jasni... uopšte ne mogu da skapiram gde pokušavaju da se pozicioniraju sa ovom cenom... generalno Skoda ima taj momenat da krene sa jačom cenom, pa onda ubacuje više stvari u tu cenu, pa onda kljokne cena pred facelift.... ali ovde ako napakujes malo Karoq da nije u goloj varijanti, brzo shvatiš koliko je primamljivija konkurencija...

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: 2017 Škoda Karoq

Post od Geza » 31 Jul 2018, 14:42

Karoq Scout

Slika
Slika
Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: 2017 Škoda Karoq

Post od Geza » 02 Avg 2018, 11:29

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Odgovori