Volkswagen CW

Noviteti i razne vesti iz auto-industrije
Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Volkswagen CW

Post od NexT » 11 Feb 2012, 19:52

Stjepa je napisao:
sasa lbg je napisao:samo su Balkancima sw varijante out!ovo je inace :plusone:
E onda sam ponosan na to sto sam Balkanac. :mrgreen:
Zna se za sta su dobri karavani - potrpas boce u gepek kad oboris levu 1/3 zadnje klupe, aparat za varenje, kistru sa alatom, 100m zarenih bakarnih cevi, na krov dve crne cevi od po 5m i aj da se zaradjuje. :smesko:
Skup karavan - bice dobar kad napuni 7-8 god i 200 000+km, da moze da se kupi za 5-8000 e, i onda prica iz prethodnog pasusa (ajmo ljudi da se radi). :smesko:
Za sve ostalo... aj navedite mi jednu stvar sto karavan moze, a da se ne moze naci kod nekog drugog tipa vozila.
Cak i ovo na sta M&U misle, ima mesta dovoljno i u B segmentu.
'ces da pustis vodu za sobom, molim te? :uf: :lol:

Ako ti imas dovoljno mesta u B segmentu, nesto radis pogresno :lol:

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Volkswagen CW

Post od Stjepa » 11 Feb 2012, 20:01

Doooobro, pretvaramo temu polako u "Karavani, za i protiv". :smesko:
Ali ajde iskreno, da li bi vozio i voleo karavana da ti sluzi samo kao auto za licne potrebe, tj da ne zaradjues sa njim, kao sto je situacija? :mig:
Ne kazem da su svi karavani ruzni, ali eto... Karavan, pick-up, kombi... zna se zarad cega su nastali. I ja ih tako jednostavno vidim.

Za prvu recenicu sto si napisao sad u postu... Zaledila mi voda na ovolikom minusu, pa ce morati da se priceka. :mrgreen:
Za drugu recenicu... "kad celjad nisu besna, kuca nije tesna". :smesko:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Volkswagen CW

Post od NexT » 11 Feb 2012, 20:10

Za drugu se zajebavam, nisam probao :D


A, ja mogu da zaradjujem i limuzinom :) I ne bih imao nista protiv da je 406 sedan, ali eto, karavan je, i nemam nista ni protiv toga :D

Da imam sad 100.000 evra samo za auto, uzeo bih CLS karavan kad izadje V6 CDI 4 matic. Zadovoljan? :mrgreen:

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Volkswagen CW

Post od Stjepa » 11 Feb 2012, 21:52

Ok, ok. Eto uzmi ga ti novog, i za ~7 godina mi ga prodas za 10 000e da se lepo svi u firmi obraduju kvalitetnik karavanom.. Bice valjda dostojan naslednik Logana MCV-a. :lol:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Volkswagen CW

Post od Paja » 11 Feb 2012, 22:01

Stjepa je napisao: Ali ajde iskreno, da li bi vozio i voleo karavana da ti sluzi samo kao auto za licne potrebe, tj da ne zaradjues sa njim, kao sto je situacija? :mig:
Ne kazem da su svi karavani ruzni, ali eto... Karavan, pick-up, kombi... zna se zarad cega su nastali. I ja ih tako jednostavno vidim.
Ja bih u velikoj većini slučajeva pre kupio karavan nego limuzinu za čisto privatne potrebe.
Limuzine jednostavno ne volim. Voim peta vrata pa to ti je.

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Volkswagen CW

Post od Stjepa » 11 Feb 2012, 22:14

Posteno, cenim stav. :smesko:
Posto se secam jednog razgovora kod Arene gde si bas komentarisao zasto nebi uzeo limuzinu (ne bi jer smatras bespotrebnim, da prostite na izrazu, qrcenjem - ako sam dobro ukapirao tad), ja ovo sa karavanima vidim kao drugu krajnost - sto nagrditi sebe bez jakog razloga. :smesko:
Eto otpisujem zbog tvog stava limuzinu, i zbog mog karavan. Uzmemo neki hatchback iz C segmenta, taj bi po mom misljenju zadovoljio 99% potreba sasvim normalne, racionalne cetvoroclane porodice. Kako po gradu tako i na duzim relacijama kad se krene na odmor (letovanje, zimovanje...). Zar ne?

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Volkswagen CW

Post od Paja » 11 Feb 2012, 22:25

Ne sećam se da li je bilo priče o kumovoj astri ili načelno o limuzinama.
Nebitno, slažem se s tobom da je c segment nešto što u najvećoj meri zadovoljava potrebe, danas sa porastom b segmenta možda je i on optimum, bar iz moje vizure nekog ko voli mala kola. Moj sledeći auto će sigurno biti b ili c segment, nevezano od finansija.
Jedini veliki auto koji bih bez razmišljanja kupio je Subaru outback dizel prethodne gederacije, ali i on je karavan :D
Limuzine jednostavno ne volim. Nemaju praktičan gepek u smislu veličine otvora što je meni koji stalno nešto teglim u vikendicu i iz bitna stavka. Jebeš auto u koji ne možeš da ubaciš šporet :) S druge strane meni karavani često jesu lepši od limuzina. Dalje limuzine su, bar meni, mnogo gadne za parkiranje u rikverc iako znam da danas senzori sve rešavaju.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Volkswagen CW

Post od Floyd » 12 Feb 2012, 01:13

Slazem se da je karavan prakticniji od limuzine ali eto ja ne varim taj stil pa to ti je :)
Radije bi vozio SUV ili MPV nego kuravana...

Odgovori