Alfa Romeo Giulia

Noviteti i razne vesti iz auto-industrije
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Alfa Romeo Giulia

Post od Xepoj87 » 22 Jun 2016, 11:42

Upravo tako, nesto poput VW-a.

Sent from my Sony
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Alfa Romeo Giulia

Post od Ikac » 22 Jun 2016, 11:43

Kada se radi o ceni, ja verujem da su ljudi iz Alfa Romea uradili veliku i detaljnu analizu tržišta i da su posle nje doneli odluku o ceni i da imaja dosta argumenata zašto je cena baš ovakva tj. ovolika. Ali videćemo šta će biti, pošto tržište određuje cenu. Ukoliko tražnja ne bude na očekivanom nivou, verujem da će cena ubrzo ići dole.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Alfa Romeo Giulia

Post od Xepoj87 » 22 Jun 2016, 11:46

A za 159 da li mislis da su isto to uradili?
Ali se svakako slazem da mi ovde samo caskamo u prazno, bez nekih ozbiljnijih detalja, ali zanimljivo je videti ko ima pravu prognozu :)

Sent from my Sony
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
milospinkfloyd
Postovi: 2014
Pridružio se: 25 Maj 2015, 22:32
Garaža: Mini Cooper S F56 - Brera V6 Q4
Lokacija: subotica

Re: Alfa Romeo Giulia

Post od milospinkfloyd » 22 Jun 2016, 11:57

Alfa od osnivanja pa do nove djulije nije bila bliza srednjoj klasi nego je vazda bila punokrvni premium pa ne vidim zasto bi kvarili imidz cenom kad im je imidz najjaca karta. Bolje da prodaju skupe nego jeftine i pouzdane aute i da se ravnaju mazdi6 pasatu i sl

Korisnikov avatar
milospinkfloyd
Postovi: 2014
Pridružio se: 25 Maj 2015, 22:32
Garaža: Mini Cooper S F56 - Brera V6 Q4
Lokacija: subotica

Re: Alfa Romeo Giulia

Post od milospinkfloyd » 22 Jun 2016, 11:58

*bolje da prodaju skupe krseve (nema edit preko tapa toka)

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Alfa Romeo Giulia

Post od Floyd » 22 Jun 2016, 12:15

Ima ali trebaš da izađeš iz teme pa da se ponovo vratiš :)

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Alfa Romeo Giulia

Post od Xepoj87 » 22 Jun 2016, 12:17

Ili refresh da lupis.

Ne treba da se ravnaju sa Mazdom, nego sa VW-om, a to je da gadjaju ono sto ljudi najvise kupuju(sto pokazuju rezultati prodaje vwa), onaj zlatni prostor gde to vise nije konfekcija, ali ne deru kao premiumi.
Dobijes dobar auto po ok ceni koja nije niska, ali nije ni mnogo visoka.

Sent from my Sony
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

zex
Postovi: 575
Pridružio se: 23 Feb 2013, 17:52
Garaža: Audi A3 Sportback
Lokacija: Darmstadt, Deutschland

Re: Alfa Romeo Giulia

Post od zex » 22 Jun 2016, 12:23

milospinkfloyd je napisao:
zex je napisao:Po meni, djulija, izgleda dobro, ove slike enterijera su odlicne, izgleda mocno...Zaista mocno, ali je ona po meni jedna velika greska u najavi. Napraviti auto koji cenovno odgovara premijumima (sta god to znacilo), razviti model na slavi prethodnih modela koji su imali serijske probleme sa trapovima, sa elektronikom i onda ocekivati da neko da 4xxxxx evra za taj auto?
Taj auto je za Italiju, koja je domace trziste i gde je Alfa nazastupljenija skup i preskup. Za Nemacku kao najvece Evropsko trziste skroz nezanimljiv, jer to ovde niko ne kupuje. Kome ce taj auto biti prodat i u koliko primeraka videcemo.
Ovde se raspravlja o autu i njegovom kvalitetu, a jos nije ni izasao na ulice. Kakav je zaista auto, videce se. Ja sam, poznavajuci Italijane i njihovu spremnost za stavljanje stvari pod tepih i igranje sa resenjima na granici, vrlo skeptican.
Alfa romeo djulija nije razvijan ni na kakvoj slavi i auti se na slavama ne razvijaju. Na slavama se razvija eventualno pita. Tj pre slave, na slavakom stolu ako se pravi od domaceg testa. Auta se razvijaju na tehnologijama/platformama itd. Prvo kazes po tebi je auto je potpuni promasaj a posle "videce se vreme ce pokazati". Pa koji su ti argumenti za to sa je promasaj sem ovo sa slavama? Sto ne bi kostao 40k? Po cemu je losiji od mecke/bmw/jaguara/lexusa?

Na slavi, onoj koja prati Alfu kao zla kob...Na slavi da je u poslednjih nekoliko modela u toj klasi, pokusavao da podigne pouzdanost, pa 156 sem vau dizajna 90 i neke kada se pojavila nije imala nista sem problema sa elektronikom i trapovima...Model 159 je bio nesto bolji i pouzdaniji, ali ja ne vidim da su se ubili od prodaje, jer nose ime...Mozda to tebi licno smeta, ali je tako...Generacija koja je kupovala Alfe 60 odavno vise ne vozi.
Pitas me po cemu je losiji od nemacke trojke, lexusa, jaguara?
Po brand name, po pouzdanosti,. po tome sto Italijani budze i zakidaju gde god mogu...
Svi kupuju Samsung ili Apple telefone, najprodavaniji su, zato sto su ljudi sigurni u njihov rad. Takodje i drugi proizvode jako dobre telefone, mislim na LG ili Sony ali je prodaja mnoooogo manja.
Navescu ti jos jedan, prost primer.
Citroene je sa DS5 i DS4 kvalitetom, dizajnom, ali i cenom usao u premium. Koliko takvih auta imas na ulicama? Koliko komada je prodato? Koliko je C6 prodato? Ili VW Pheaton? Malo, zato sto svako ko daje 45 ili 50000 evra za auto (govorim o serie 3, A4, C class) pored kvaliteta koji moze dobiti i u DS5, kupuje i brand name, kupuje i smiruje svoju savest da je za svoj novac dobio najbolje. Takodje, zna da jenjegov gubitak vrednosti najmanji...

Moje je najiskrenije misljenje, da Alfa Giulia treba da kosta koliko i skoda oktavia i da polako pocnu da rade na svom imidzu i pouzdanosti. Pokusavati da takva kola prodaju po ceni BMW 3, A4, ili C class je bez veze...Cak ni passat ne mogu da ugroze

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Alfa Romeo Giulia

Post od Floyd » 22 Jun 2016, 12:37

Ne može da košta jeftino jer je dosta uloženo. Giulia na papiru! tehnički ne zaostaje mnogo za premijum Nemcima.

Tačno je da im neće postati ozbiljna konkurencija preko noći ali kontam da će se solidno prodavati.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Alfa Romeo Giulia

Post od starac vujadin » 22 Jun 2016, 12:42

Rekao bih da je Zexu neko hakovao profil :)

zex
Postovi: 575
Pridružio se: 23 Feb 2013, 17:52
Garaža: Audi A3 Sportback
Lokacija: Darmstadt, Deutschland

Re: Alfa Romeo Giulia

Post od zex » 22 Jun 2016, 12:43

Floyde, u svaki auto se puno ulozi. Neke investicije se isplate, neke ne. Slicna pompa je bila i sa 159 pa nista od toga nije bilo.
Ato izgleda lepo, ali iskreno, da si sad hteo da kupis auto te klase, da li bio spreman da rizikujes? Ja ni u ludom besu.
Meni se npr. DS5 jako svidja i mislio sam da ga kupim ali kad sam sve sagledao, kupio bmw

Sto, starce? :D

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Alfa Romeo Giulia

Post od Xepoj87 » 22 Jun 2016, 12:49

Pa gde ga otera cak do Octavie jebote :)
Ipak je taj auto postavio novi standard dinamicnosti u D segmentu, takodje su mu i performanse najjace, kvalitet enterijera dignut na visok nivo, iznad Bmw3, ako je verovati Delijinom utisku :), malo ima tog ciganisanja sa opremom i verovatno ce se primetiti dosta kompromisa da bi postigli malu masu vozila, kao i jos neke sitnice, ali taj auto jeste dostojan konkurent premiumima.

Sent from my Sony
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Alfa Romeo Giulia

Post od starac vujadin » 22 Jun 2016, 12:53

@Zex
Pa...blago rečeno postovi su ti slabijeg kvaliteta nego što su bili ranije. Kao kada bi neko ko je pisao romane počeo da piše za tabloide.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Alfa Romeo Giulia

Post od Floyd » 22 Jun 2016, 12:54

Zadnji pogon, performantni motori, najmoderniji automatski menjači, dobar kvalitet izrade... nikako ne može da košta kao Oktavija koja je jeftiniji Golf.

Tehnički ne zaostaje za premijum Nemcima ali tačno je da nema ni blizu jak brend.

Ja na Giuliu gledam slično kao i na Ghibli.

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Alfa Romeo Giulia

Post od aviator » 22 Jun 2016, 12:55

@zex
Ala si se germanizovao!!! Strašno! Koliko proračunato govoriš o kupovini kola! Pravi Friz! :mrgreen:

Odgovori