2018 Suzuki Jimny

Noviteti i razne vesti iz auto-industrije
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28020
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: 2018 Suzuki Jimny

Post od Xepoj87 » 27 Mar 2019, 16:16

Pa sta da ti kazu, kada ce to otprilike biti raspon cene, da ti kazu cene tacno u evro za modele, koje jos uvek ni sami ne znaju?
Ja seo i skontao da to gabaritno definitivno nije za mene, kao ni Swift Sport :)

Sto se ES tice, prodajni kapaciteti su im skoro pa duplo veci no sto mogu da uzmu od Suzukija, pa se grabi sta se stigne, verovatno zato i smaraju u salonu za neke modele koje imaju.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

zuzazu
Postovi: 4606
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: 2018 Suzuki Jimny

Post od zuzazu » 27 Mar 2019, 16:45

trojanac je napisao:
27 Mar 2019, 15:31
Zu, ti ne izlaziš iz ove teme. :)
Pravo zboris. Malko sam pregoreo po ovom pitanju, tako da cu da olabavim.

ES zna kako da z@s€r€.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: 2018 Suzuki Jimny

Post od passenger » 27 Mar 2019, 17:22

Nemoj da olabavis, nego pricaj za koju boju i koji motor si odlučio? Naručuješ li dušek iz Japana i je l si gledao ima li nosač bajka? :kokice:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: 2018 Suzuki Jimny

Post od passenger » 30 Mar 2019, 21:50

Oteraste Zuzuleta :)

Reče mi rodjak da u Opel-Suzuki ovde u ovom delu AT rasprodat Jimny, a na naručen se čeka 10-12 meseci

''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: 2018 Suzuki Jimny

Post od passenger » 31 Mar 2019, 17:28

Na 1500 metara:


Slika

Slika
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: 2018 Suzuki Jimny

Post od passenger » 06 Apr 2019, 22:19

ode tema u zaborav, oteraste Zuzuleta:

''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: 2018 Suzuki Jimny

Post od Heinz » 07 Apr 2019, 00:15

Jel bio ovaj?

zuzazu
Postovi: 4606
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: 2018 Suzuki Jimny

Post od zuzazu » 07 Apr 2019, 09:28

passenger je napisao:
06 Apr 2019, 22:19
ode tema u zaborav, oteraste Zuzuleta:

Nisu, @passenger , Eurosumar je to uradio.

Jasno sam im stavio do znanja da imaju kupca, sto njih apsolutno zabole. Da ih jurim da im ostavim 17K+ , apsolutno mi ne pada na pamet. Davno su prosla vremena kada sam posto - poto jurio ono zasta sam zaglavinjao :glavomuzid:

Prvo sam se grejao, a sada se 'ladim. Bice kola...

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: 2018 Suzuki Jimny

Post od passenger » 07 Apr 2019, 09:43

sećam se kad sam gledao Octavia pre Kie, probao dva karavana sa 1.6 i 2.0 tdi. Narednih mesec dana me je zvao i jurio prodavac, na šta sam se odlučio, hoće li biti nešto, mogu da dodjem opet da probam itd... jure oni mene mesec dana, a u medjuvremu prodali tipa par stotina auta jer su najveća Škoda salon u okolini.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14175
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: 2018 Suzuki Jimny

Post od pedja » 07 Apr 2019, 09:48

Gledam frontalne udarce i shvatam zašto sve češće uvlače brisače ispod haube.

Što se Džimnija tiče, bolje štiti pešake i decu pozadi, nego vozača, po tekstu uz video.

T-T


Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: 2018 Suzuki Jimny

Post od blaugrana » 07 Apr 2019, 10:00

Video sam juce jednog zelenog u moru sivih, crnih auta.
Tako kockast, totalno retro deluje

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: 2018 Suzuki Jimny

Post od Sloba » 07 Apr 2019, 10:08

Bilo je reci, ali ako moze u jednoj recenici - sta je odgovor dilera u vezi Jimny-ja? Da li su rezervisali ceo kontigent, a za sledeci nemaju informaciju ili sta...? Poslednje tri godine sam bio u dosta salona i jesam na svasta nailazio, ali nisam na bezvoljnost i nezainteresovanost prodavca. Kome sam ostavio mejl, slao je mejlove mesecima posle, kome telefon, zvao je... Borba je velika medju njima, prodavci koji zakljuce prodaju imaju bonus, pritisci menadzmenta su konstantni itd. pa mi nije logicno da se musterije 'lade. Znam da svi propustaju ozbiljne kupce jer ih nisu dobro procenili, sudeci po izgledu i nastupu npr. (sto je u trgovini neoprostiva greska), ali da neko kaze hocu da kupim kola od vas i da ga kuliraju, to mi ne ide u glavu.

Sent from my MI 5s using Tapatalk





Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14175
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: 2018 Suzuki Jimny

Post od pedja » 07 Apr 2019, 13:28

Pisao sam ranije da ES prodavac, a ispostavilo se - direktor prodaje, ima takav stav da sam digao ruke od Vitare. Tj garancija od tri godine je prelila čašu.

Ispostavilo se kao dobra odluka, to što uopšte nisam kupio automobil, ali to nema sa tadašnjim stanjem.

Osim što ima najjači (u odnosu na prodavce ostalih marki)stav "to je najbolji auto u istoriji", za svoje vozilo, pametuje za medalju i ima odnos: Ionako ih prodajemo kao pleve, kontigenti su takvi kakvi su - hoćeš ili nećeš, svejedno je.

Izađem iz servisa i pričam mu o problemu - on mi obrazlaže kako nije baš tako. Navedem ga na jednu stranu, a onda posle neke druge treme vratim i obrnem priču - ma i to može, jer Vitara je ovo, ono, šta god treba.

Postoje minimalne šanse da ipak nekada kupim novog Suzukija, ali od njega sigurno ne.

Inače, Delta mi nije poslala cene za HRV, a uredno je uzeo podatke i insistirao da pošalje. Iz Kompresora (Jeep) je bio najpismeniji i sasvim umereno napadan za test vožnje i slično, kao i u usmenoj komunikaciji. Tu (kontakt u salonu) sam ranije pohvalio i momka iz Nissan LF, a pozitivno me iznenadio i Nissandžija iz Hit Auta.

Ostali ili preteruju (ne baš kao ES) ili su baš vidljivo usiljeno ljubazni. Ima i onih koji su profi, ali vidiš da mu je vreme za kući ili nije dan, pa odrađuje, ali ipak sa nivoom.

T-T


Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: 2018 Suzuki Jimny

Post od nikaragva » 07 Apr 2019, 13:44

I ja sam ostavio na sajmu na Ford štandu moje podatke za konkretan modela da mi pošalju ponudu, ali mi još ništa nisu poslali.

zuzazu
Postovi: 4606
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: 2018 Suzuki Jimny

Post od zuzazu » 07 Apr 2019, 13:50

Slobo, voleo bih da mogu kratko da napisem, ali ne mogu.
Stara sam Suzukijeva musterija. Kupio sam Swifta kesom, i platio cenu koja je recena. Nisam trazio nikakav popust za ovo ili ono. Takav sam kupac kada mi se nesto svidi.
Kola odrzavam u Suzukiju. Nisu nesto posebno a nije i da sam nezadovoljan.
Cest sam gost salona.
Dodjem, vidim nove modele, prosnjuram malo...
Nije da me ne znaju.
Cim se Jimny pojavio, otisao sam do salona da vidim kada dolazi. Mislim da sam pisao u temi. Odgovori su bili “pa ne znamo, pa videcemo, pa znate to ce biti skupo (po duznom metru)”, i sl.
Apsolutna nesposobnost da se proceni best seller.
Nakon toga sam odlazio jos nekoliko puta i svaki put dobio drugi odgovor.
Poslednje sto su mi rekli je da je kontigent vozila dodeljen zbirno za sve drzave ex YU, i da se ne zna u podeli koliko ce komada pripasti Srbiji a da im cenu (ko god to bio) jos nisu javili.
To je bilo mesec dana pred salon automobila.
Na salonu automobila, oni su i dalje nesposobni da formiraju cenu i ako je poznata u svakoj zemlji gde se prodaje, a odgovor je onaj gorepomenuti “od 15-20.000”. Kako se samo frljamo sa hiljadama...
Mislim da im sjajno ide sa ovim sto valjaju (Vitare, po neki SX, Swift i Ignis), i oni su u salonu sve podredili tome.
Siru perspektivu nemaju.
Nisu sposobni da procene kupca i redovnoj musteriji ne daju adekvatni tretman.
Dosta dugo sam napolju i odlicno znam kako se tretira lojalnost prema brendu ili firmi kod koje dobijas uslugu.
Mozda ja imam neke poremecene kriterijume (za nase uslove), ali ako misle da ce tako da im prolazi kod svakoga - pa nece.
Skoro sam drugaru koji drzi prodaju ezotericnog hi-fi-ja objasnjavao da ne moze da klepa cifrom coveka koji je pun a voljan da istrese pare jer upravo takvi kupci znaju da budu najprobirljiviji i najzahtevniji.

Odgovori