Da li vas zanimaju motocikli?

Sve o ljubimcima na 2 točka
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30015
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od trojanac » 14 Okt 2012, 10:03

Kao klinac sam vozio, kao i većina, one male Tomose. Međutim, što sam bio stariji sve sam više voleo automobile i sve više se naslušao priča o nesrećama na motorima, tako da danas nemam ni najmanju želju da ih vozim. Sa druge strane razumem tu ljubav i poštujem one prave bajkere.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14193
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od pedja » 14 Okt 2012, 11:44

Nikada nisam seo na motor, niti imam zelju. Isti slucaj sa skijanjem.
Moj doprinos moto svetu je da stvarno pazim na motocikliste u voznji, da se sklonim u stranu, napravim mesta na semaforu i tako to. U poslednje vreme sam stekao naviku da cesce gledam u retrovizore, pogotovo po gradu, bas zbog njih, jer umeju da se pojave neocekivano.

Donekle sam konformista, pa mi ideja oklopljavanja i voznje xx kilometara nikako ne prija. Sa kolima krenes ko covek, stanes gde hoces, popijes pice, obidjes nesto...a ne moras skidati oklop i nosati kacigu :mrgreen: vetar, kisa i ostalo mi uopste ne pomazu...

Tptlk

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Floyd » 14 Okt 2012, 14:04

ftj je napisao:Inače pojam vozili su me i vozio sam nemaju veze jedan sa drugim(kod kola i nije tako). Možeš dosta saznati i zaključiti čitajući po netu(i u dobrom pravcu ideš) ali dok ne probaš nećeš znati suštinu u tome šta je to kod motora što te najviše privlači a obaranje motora u krivinama je po meni glavna poenta vožnje motora(nebitno da li je R, touring, enduro ili supermoto). U Švajcarskoj imaš odličnu infrastrukturu i puteve koji su dušu dali za vožnju motora i greota bi bilo to ne iskoristiti na pravi način :)
Znam da voziti se i voziti nema veze jedno sa drugim ali konkretno u slucaju R motora mogu da kazem da mi se ne svidja voznja na prevelikim brzinama, polozaj sedenja i obaranje pri brzinama od preko 120km/h. Znam da se svaki motor obara da bi lakse i brze savladao krivinu ali velike brzine mi ne prijaju trenutno a druga je stvar da je ludost da jedan pocetnik uopste i razmislja o R motociklu.
starac vujadin je napisao:Probaj Harley pre nego što doneseš zaključak da ti se to ne sviđa.
Nisam rekao da mi se ne svidjaju nego sam iz price nekih mnogo iskusnijih bajkera cuo da nisu komforni za daleka putovanja.
Da se razumemo, ja ni ne planiram motorom do Rusije i sl. ali do 500-600km bih isao.
Grujic je napisao:Zelja mi je neka Yamha R, al ne bih se izivljavao, nego onako, najgori pozer :mrgreen:
Po meni je kupovina bilo kog R-a za poziranje bacanje para (isto mislim i za sportske automobile).
Za poziranje moze da posluzi i duplo jeftiniji naked (npr. Honda Hornet 600) koji izgleda mocno, nije preterano jak ni skup, pogodan je za pocetnika i za svakodnevno vozikanje po gradu i okolini.
trojanac je napisao:Međutim, što sam bio stariji sve sam više voleo automobile i sve više se naslušao priča o nesrećama na motorima, tako da danas nemam ni najmanju želju da ih vozim.
Kad su motori u pitanju najbitnija je "hladna glava" (oni napaljeni prvi nahebu), odlicna oprema (drugar koji dugo vozi motore ne seda na R1 bez koznog kombinezona) i ako su u pitanju brzi motoikli, dosta iskustva.
Muka mi je kad vidim (uglavnom u Srbiji) kad neko sedne na R masini od 1000ccm u bermudama, majci na bretele (da se vidi tetovaza, bre), bez kacige u papucama i onda divlja po gradu. Tako se ne voze motocikli, bar ne dugo.
pedja je napisao:Donekle sam konformista, pa mi ideja oklopljavanja i voznje xx kilometara nikako ne prija. Sa kolima krenes ko covek, stanes gde hoces, popijes pice, obidjes nesto...a ne moras skidati oklop i nosati kacigu :mrgreen: vetar, kisa i ostalo mi uopste ne pomazu...
Motor sigurno nije komforan kao automobil ali posedovanje i voznja istog pruza nesto sasvim drugo...
To je jedna vrsta zanimacija i druzenja koje ima svoje cari...jbg, sta da radim kad me fudbal, kosarka i sl. ne zanimaju :pardon:
Drugo, ako je enduro u pitanju, mozes da istrazis i neke predele koje automobilom ne bi mogao...jednostavno te dve stvari nisu za poredjenje.
Ja jako volim i automobile ali to je neka druga prica.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od starac vujadin » 14 Okt 2012, 14:12

Mislio sam na sviđanje u smislu ugođaja u vožnji, ne u estetskom smislu.

ftj
Postovi: 13040
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od ftj » 14 Okt 2012, 14:18

Kolko sam shvatio ti ćeš taj motor voziti uglavnom u Švajcarskoj i okolini gde su putevi više nego odlični a kolko sam čuo nije baš dozvoljeno kao kod nas da se vozaš van puta gde god ti hoćeš, tako da ja ne bih u startu izbacivao i sport touring. Naravno, u računicu pored motora je najbolje u startu da odmah ubaciš i opremu koja nije baš mala stavka.

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od AcaKayak » 14 Okt 2012, 14:31

Ja sam od malena ucen da motor ne treba da vozim i valjda ih zato i nisam zavoleo... Ne kazem, sigurno je super osecaj i svestan sam otprilike kako to ide (govorim za sportske motore, ostali mi i nisu nesto zanimljivi), ali jednostavno... Cak i da znam da vozim motor najbolje na svetu... Dovoljno je da me neka pijana budala zakaci i ko zna sta da bude... U autu ako me cukne neko malo, otici ce far, plastika, bilo sta materijalno... Na motoru moze da ode i zivot. O ozbiljnijim brzinama i sudarima necu ni da govorim, ovo pricam samo za gradske uslove recimo :)

Ali naravno nemam nista protiv da neko vozi motor, verovatno bih i ja to radio da je malo sigurnije, ali ipak nemam potrebe da idem za tim rizikom ;)

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Floyd » 14 Okt 2012, 15:49

starac vujadin je napisao:Mislio sam na sviđanje u smislu ugođaja u vožnji, ne u estetskom smislu.
To naravno ne mogu da znam dok ne probam...sad pricam vise teorijski :)
ftj je napisao:Kolko sam shvatio ti ćeš taj motor voziti uglavnom u Švajcarskoj i okolini gde su putevi više nego odlični a kolko sam čuo nije baš dozvoljeno kao kod nas da se vozaš van puta gde god ti hoćeš, tako da ja ne bih u startu izbacivao i sport touring. Naravno, u računicu pored motora je najbolje u startu da odmah ubaciš i opremu koja nije baš mala stavka.
Da, uglavnom po CH (do posla i nazad, svaki dan osim zime) a planiram i par tura godisnje (zavisi od odmora) do IT i FR obale te zbog toga mislim da je putnicki enduro bolji izbor jer bi bilo glupo da budem ogranicen da dodjem do neke "divlje" plaze samo zato sto vozim motocikl koji je napravljen iskljucivo za dobar put.
Koliko sam primetio letos po evropi i hr, nemacki i austrijski bajkeri najvise voze bas te putnicke enduro verzije koji meni licno onako sa koferima izgledaju bas mocno :doubleup:
Sve ovo ne znaci da bih potpuno eliminisao ostale kategorije, zato i diskutujem i zato sam i napisao da bih sad trenutno izabrao nesto od gore navedenih.
Oprema je naravno najbitnija stavka i na tome nezelim da stedim ni cent...nemora da bude najskuplja ali bi svakako izabrao kvalitetniju.

Inace, u pravu si...u CH ne mozes da vozis offroad gde god ti padne napamet ali siguran sam da ima mesta za tu namenu.
Meni medjutim nije ni bitan hard offroad vec samo mogucnost povremenog offroad-a kada je potrebno.
Citam da ljudi koji putuju po istoku (Rusija, Ukrajina itd.) bas zbog jako losih puteva biraju upravo putnicki enduro.
Mislim da za pocetak ne bih puno pogresio sa F650 GS jer nije skup a ako osetim posle nekog vremena da mi se ne svidja mogu veoma lako i brzo da ga prodam jer su trazeni.

@Aco

Sve to stoji...voznja motocikla u velikim gradovima sa puno sabracaja kao i gradovima gde nema saobracajne kulture (svaki u SRB) je veoma opasno.
Sto se velikih brzina na motoru tice opasno je ali nista manje nego u jakom autu.
Ako precenis sebe, potcenis motor i zakone fizike, recimo da podjednako sve stavljas na kocku bilo na R motoru ili autu sa preko 300ks.
Naravno, R motor niko iskusan nikad nece preporuciti pocetniku (u CH ne mozes ni da polazes za bilo sta jace od 25kW dok ne napunis 25 ili da imas 3 godine iskustva sa slabijim) ali ista ti je prica i sa jakim autom.

ftj
Postovi: 13040
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od ftj » 14 Okt 2012, 16:18

I u Srbiji sad važi isti zakon za polaganje. Što se tiče saobraćajne kulture ja sam mišljenja da bezbednost najviše ima veze sa saobraćajnom infrastrukturom a ljudi se tu samo prilagođavaju situaciji. Na otvorenom putu u Švajcarskoj nećeš imati uključenje sa zemljanog puta na svakih 50m, nećeš imati stovarišta građevinskog materijala, kafane sa parkingom do puta, kuće pored puta itd. i samim tim ti je vožnja neuporedivo bezbednija nego na bilo kom putu u Srbiji. Isto i po većim gradovima u zapadnoj evropi ćeš retko sresti semaforizovane raskrsnice gde skrećeš levo i čekaš ove iz suprotnog smera što je jedan od najčešćih slučajeva oduzimanja prednosti. Ja motor vozim samo kad je lepo vreme, uglavnom vikendom na otvorenom putu i smatram da je svakodnevno korišćenje motora kod nas kao prevozno sredstvo po gradu suviše veliki rizik a i nepraktično mi je jer ja uvek vozim sa punom opremom pa mi je često i brže da samo sednem u kola.

Ja bih ti preporučio da preskočiš f650 i odmah pređeš na f800 jer je značajno bolji motor a sličnih je gabarita. Takođe za te potrebe suzuki v-strom 650 je super izbor i sigurno mu neće biti problem i da prođe nekim zemljanim putem.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Floyd » 14 Okt 2012, 17:26

F800 je nesto jaci a zanemarljivo tezi i skuplji za oko 2000chf...nije lose razmisliti i o njemu.
Gledao sam i V-Strom ali BMW F izgeda agresivnije...ok, stoji da je Suzuki vise za asfalt nego offroad, dok BMW vuce malo vise na drugu stranu.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Ji 4Tze » 14 Okt 2012, 20:39

650 ćeš brzo da "prerasteš" ipak je to motor koji vozi A. Jolie :)
Boringly average, but also perfect for school run mums

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Floyd » 14 Okt 2012, 23:14

Ne bi ja Laru Croft tako potcenjivao :mrgreen:

Dobar ovaj F800...

http://www.youtube.com/watch?v=Iw2MQMAY ... re=related

Brad Pitt u Budimpesti :)

Slika

ftj
Postovi: 13040
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od ftj » 14 Okt 2012, 23:31

Može i ovako sa sve koferima

http://youtu.be/yQSq6IHr2Gk

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Ji 4Tze » 15 Okt 2012, 12:03

To je onaj žuti F800 sa kaskaderom što prodaje kofere?

ovaj..

http://www.youtube.com/watch?v=btRvVLA0KzM
Boringly average, but also perfect for school run mums

ftj
Postovi: 13040
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od ftj » 15 Okt 2012, 13:21

To je taj. Što kaže u komentaru 'to je čovek kome ne želiš da pozajmiš motor'.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Ji 4Tze » 15 Okt 2012, 13:42

Možeš da pogledaš i Hondin NC700X, malo je nespecifičan - motor radi na nižim obrtajima nego uobičajeno (max 6500rpm) a ima i opciju sa poluatomatskim menjačem (sa duplim kvačilom).
Pokupili su sve sjajno od Jazz-a, pola motora :mrgreen: (ne šalim se, i-Dsi od prve generacije) rezervoar ispod sedišta a na mesto rezervoara možeš da ubaciš kacigu.
Izgleda odlično, dobro se vozi i ne vrti se previše, udoban ali verovatno gori za offroad a koliko vidim, za nešto malo para više, Transalp je bolji.

http://www.youtube.com/watch?v=lUmdV72BYMY

http://www.motorcycle-usa.com/117/14075 ... -Ride.aspx

itd
Boringly average, but also perfect for school run mums

Odgovori