Da li vas zanimaju motocikli?

Sve o ljubimcima na 2 točka
Odgovori
Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Floyd » 15 Okt 2012, 18:59

Definitivno zanimljiva masina...bas sad citam o njemu :)
Zamerka je malo cudan zvuk za jedan motor a citam da "tradicionalisti" navode kao veliku manu to sto se vrti na nizim obrtajima.
Uglavnom super je masina za gradsku voznju a dostupnost DCT menjaca je interesantna za vozace skutera koji nemaju volje da uce da menjaju brzine a hoce nesto jace.

Transalp je mnogo interesantniji za duza putovanja...ovo je ipak jos jedan city bike.

Ako nekog zanima evo testa za BMW F800 GS i Transalp...





@ftj

Nemogu da vidim tvoj klip :zbunjen:

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45821
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Geza » 15 Okt 2012, 19:04

Ispravljeno.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Floyd » 18 Okt 2012, 20:59

Gledao sam danas Suzuki V-Strom 650 i mogu da kazem da mi se svidja.

Slika

Prodavac mi medjutim savetuje da krenem sa nekim naked-om jer je mnogo laksi za ucenje i polaganje nego putni enduro.

BMW F800GS otpada jer mi je previsok :oops:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od NexT » 18 Okt 2012, 21:06

Pocni sa Streetfighterom :kezo:

A, slabija F serija?

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Paja » 18 Okt 2012, 21:12

Ja ti savetujem da počneš sa nečim polovnim i što jeftinijim. Kad položiš i budeš siguran da je to to onda kupi ono što želiš. Učiti na novom motoru koji nije auto škole nego tvoj je nepotrebno bacanje para.
Dok ne sedneš i ne počneš da voziš ne možeš biti siguran da to i želiš. Možda ti prvi pad bude putokaz ka 4 točka i odlučiš da batališ motore.
Potencijalna oštećenja na novom motoru neću da pominjem.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Floyd » 18 Okt 2012, 21:15

F650 GS je nizi i u rangu je sa Transalp-om koji je opet nesto visi od V-Stroma.
Mislim da bi i oni uz malo spustanje mogli da prodju.
Zapravo za dalju voznju, visina i nije bitna ali za manevrisanje po gradu i za polaganje jeste.
paja je napisao:Ja ti savetujem da počneš sa nečim polovnim i što jeftinijim.
Pa pazi, polovni a da su u dobrom stanju i da ne deluju ofucano nisu mnogo jeftiniji od novih...motori ne gube na ceni kao automobili.
Naravno to ne znaci da ne bih uzeo i polovan, nego samo kazem.

Inace kad vidis koliko je sat ovde u auto skoli veruj mi da ti se vise isplati da kupis motor (polovan ili nov), zakacis L i sam ucis :)
Pored toga imam iskusnije drugare koji bi mi pokazali neke fore...

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Paja » 18 Okt 2012, 21:20

Ma ne sumnjam u švajcarske cene :)
Da li postoji mogućnost da od nekog pozajmiš motor za obuku i polaganje. Čisto da vidiš kako ti ide.

ftj
Postovi: 13038
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od ftj » 18 Okt 2012, 21:21

Slažem se da je lakše ali nije i neophodno. Dobar izbor za prvi naked je kawasaki er-6n a posle ako hoćeš da nastavljaš u tom fazonu najčešći izbor je z750, naravno i yamaha fz6. Nakedi su inače više nego ok za 200inak kilometara dnevno. Problem je autoput ali motorom se ionako autoput uvek izbegava.

f800 gs ima 5 cm više sedište od v-stroma i verujem da postoji sedište koje je -3cm. Šta znači da ti je previsok, ne možeš da dohvatiš nogama uopšte ili blago moraš da se digneš na prste?

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Floyd » 18 Okt 2012, 21:31

paja je napisao:Da li postoji mogućnost da od nekog pozajmiš motor za obuku i polaganje. Čisto da vidiš kako ti ide.
Mislim da moze samo sto to nebih uradio jer bi stalno osecao strah da ga ne ogrebem i sl. a takvo osecanje bi sigurno to i izazvalo.
Ne bi mi naravno niko nista rekao ali takav sam sa tudjim stvarima :pardon:
Garantujem da bih najbolji uspeh u ucenju ostvario na necem sto je samo moje :)

@ftj

Nakedi me ne privlace preterano jer mi je on nesto slicno sto i R a taj fazon me za sad ne zanima.
Probao sam Bandit i XJ6 od drugara ali mi enduro (koji s'druge stane nisam probao) izgleda mnogo zanimljivije.
U radnji ne mogu da probam dok ne uzmem dozvolu za pocetak obuke.
ftj je napisao:Šta znači da ti je previsok, ne možeš da dohvatiš nogama uopšte ili blago moraš da se digneš na prste?
Na V-Stromu se blago dizem na prste (mada kaze prodavac da moze malo da se spusti...taman toliko koliko mi treba da ravno stojim) pa kontam da na F800GS ne bih moga ni da dohvatim pod :mrgreen:

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Stjepa » 18 Okt 2012, 21:37

Zahvalan sam roditeljima sto su ostali dosledni i nisu mi dali da sa 12-13 god kupim polovan APN6.
Tad sam hteo da se ugrizem za dupe sto mi ne dozvoljavaju. Znam sta sam sebi radio sa biciklom kakvi su to padovi bili), znam kakav sam kad me posteno pukne adrenalin dok sam za volanom na 4 tocka...
Nije da nisam vozao bas taj apn6 pa i apn4, vozio sam i tomosov automatik (koja li mu bi oznaka). Ali da sam ga imao kao licni motor, pa kasnije kupio nesto jace... U najbolju ruku do sada bih imao nekoliko preloma. U najgoru svi znamo na sta mislim da je moglo biti.

Brat koji je bio flegma za auto, ma voznju u opste, dok nije polozio (a i to polaganje je odradio onako, ne sto je nesto zeleo) nije imao "ispada". Danas se nesto sa vremena na vreme izlozi da kupi dvotockasa. Sad ja glumim roditelja i hladim ga (zabraniti mu ne mogu). A iskerno se i plasim sta ako on kupi to neko cudo. Da li cu ga samo gledati sa strane ili cu jednog dana i ja sesti za volan?

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Ji 4Tze » 18 Okt 2012, 21:37

Floyd, f650GS ti je isto niži
Boringly average, but also perfect for school run mums

ftj
Postovi: 13038
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od ftj » 18 Okt 2012, 21:38

@floyd

Kolko si visok?

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Floyd » 18 Okt 2012, 21:55

175
Ji 4Tze je napisao:Floyd, f650GS ti je isto niži
Znam ali opet za nijansu visi od V-Stroma, medjutim ergonomiju kod BMW-a jos nisam isprobao.

ftj
Postovi: 13038
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od ftj » 18 Okt 2012, 22:01

Ja sa 182 vozim motor koji ima istu visinu sedišta kao f800 gs bez da se dižem na prste tako da ipak probaj pa vidi. U krajnjem slučaju niže sedište bi ti rešilo problem.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Floyd » 18 Okt 2012, 22:15

Pa 7cm u ovom slucaju i nije tako mala razlika :)
Inace naravno da cu pogledati...u mojoj blizini ima dva dilera koje prodaju BMW motore, oba su u selima i nijedan mi nije usput kad idem na posao, tako da cu tamo otici bas kad budem imao vremena.
Svakako za sad nigde ne zurim i do proleca samo skupljam informacije.

p.s. Koju klasu ti vozis?

Odgovori