Sta bi ste odabrali izmedju ova 2 Ducatija?

Sve o ljubimcima na 2 točka
Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Sta bi ste odabrali izmedju ova 2 Ducatija?

Post od Ralee » 18 Apr 2015, 23:56

Znam da je tema o ducati-ju, ali da nisi mozda razmisljao o nekom ovakvom ;)
http://www.triumphmotorcycles.com/bikes ... s/classics

Korisnikov avatar
GJSenna
Postovi: 512
Pridružio se: 18 Nov 2013, 19:20
Garaža: Volvo S60 II, Audi A3 1.8T, bicikl...
Lokacija: Sweden

Re: Sta bi ste odabrali izmedju ova 2 Ducatija?

Post od GJSenna » 20 Apr 2015, 16:32

Razmisljao sam, volim Triumph ali vise volim Ducati.
Za koji dan bih trebao da kupim i kacigu jer cu opremu da dobijem tamo. Kacige su im solidne ali su mi napimenuli da je iz higijenskih razloga najbolje imati svoju.
Gledao sam na internetu ali mi se nijedna ne svidja. Mrzim onaj sareni dizajn, nalepnice proizvodjaca itd.
Hteo bih svoju kacigu sa nekom slikom ili natpisom ali nema sajatova koji to rade. Kacigu gledam od 200-400€. Schuberth SR1 je lepa..
Slika

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10347
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Sta bi ste odabrali izmedju ova 2 Ducatija?

Post od sebekkg » 20 Apr 2015, 16:51

Vidi sta ima kod tebe od Arai-a.
Slika

Korisnikov avatar
Neo
Postovi: 1725
Pridružio se: 16 Mar 2013, 22:11
Garaža: Toyota Rav4
Lokacija: Beograd

Re: Sta bi ste odabrali izmedju ova 2 Ducatija?

Post od Neo » 20 Apr 2015, 18:35

Pa kaciga i treba da bude sto sarenija, to preporucuju svi iskusni bajkeri :)

Korisnikov avatar
GJSenna
Postovi: 512
Pridružio se: 18 Nov 2013, 19:20
Garaža: Volvo S60 II, Audi A3 1.8T, bicikl...
Lokacija: Sweden

Re: Sta bi ste odabrali izmedju ova 2 Ducatija?

Post od GJSenna » 20 Apr 2015, 20:40

Arai ima lepe kacige ali nisam nasao sto meni treba.
A za sto sareniju kacigu nisam znao da je to pravilo bajkera. Ja bih vise volio crnu sa nekim natpisom iza ili sa strane. :(
Slika

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10347
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Sta bi ste odabrali izmedju ova 2 Ducatija?

Post od sebekkg » 20 Apr 2015, 20:45

Ja iskreno ne jer bih zeleo da budem uocljiviji na putu.
Slika

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Sta bi ste odabrali izmedju ova 2 Ducatija?

Post od goblin » 21 Apr 2015, 20:13

Mislim da gledas preozbiljne masine za svoje vozacko iskustvo - neiskustvo.

To sto si sa kolima pocinjao sa "jacim" masinama veze nema sa motorima. Po tvom pisanju bi rekao da ti je iskustvo sa motorima bas nula, da ides u auto skolu gde planiras i da naucis da vozis?
Ako je tako, onda apsolutno gresis u odabiru motora!

Vozim motore oko 15 godina, prosao sam sve klase od 50ccm do 1.200ccm, prosao kroz vecinu klasa, motor koristim i za uzivanje i za obavljanje posla i za putovanja.... i prosto ne mogu da zamislim da sam na prvi seo a da ima performanse koje ima Dukati koji pominjes.

Ajde sto neces uspet da iskoristis ni 20% njegovih mogucnosti. Nego ces imati problem da savladavas neke osnovne vozacke tehnike i situacije koje moras proci na manjim motorima pa polako svoju tehniku prilagodjavati ozbiljijim masinama. Nije to uopste jednostavno kako zamlisljas. Motor je mnogo ozbiljnija i opasnija sprava.

Ovako cak rizikujes da sednes u startu na mocan motor, i kao neka da i posle 3-4-5 godina tvoje vozacko umece bude na istom pocetnickom nivou posto to jednostavno nije motor na kojem trebas da ucis da vozis vec motor koji se uzima kada vec imas solidan vozacki stas, kada si vec izmenjao nekiliko motora u raznim klasama, kada vec podsvesno imas tehniku u rukama....

Radi sta hoces ali ovo ti je dobronameran savet.
A poziranje moze da saceka jos par sezone kada je moglo i do sada.

Korisnikov avatar
GJSenna
Postovi: 512
Pridružio se: 18 Nov 2013, 19:20
Garaža: Volvo S60 II, Audi A3 1.8T, bicikl...
Lokacija: Sweden

Re: Sta bi ste odabrali izmedju ova 2 Ducatija?

Post od GJSenna » 30 Apr 2015, 18:21

@goblin

Tvoj post me ubio totalno. Dilama. Vidim da je dobronameran ali ja prosto ne vidim nijedan motor koji je kao Ducati. Bas iz tog razloga sam postavio temu ali pre svega od ova dva Ducatija, a sad iskustvo svako stice na svoj nacin. Mislim da je sve u glavi i psihi vozaca.

Inace, poceo sam da vozim sa autoskolom i nakon 5min. mi se vratio balans jos od pre 10-12godina kad sam prvi put seo na skuter. Dobro ide i odvozio sam 4 lekcije.
Slika

Korisnikov avatar
GJSenna
Postovi: 512
Pridružio se: 18 Nov 2013, 19:20
Garaža: Volvo S60 II, Audi A3 1.8T, bicikl...
Lokacija: Sweden

Re: Sta bi ste odabrali izmedju ova 2 Ducatija?

Post od GJSenna » 23 Maj 2015, 15:53

Danas sam se opet video sa Ducatijem i provozao po prvi puut! :D Fenomenalna mashina nemam reci. Sama mashina mi se jako svidela i kako predobro ide za razliku od skolskog BMW 650 mislim je..
No, moram da kazem da sam od 899 definitivno odustao zbog moje visine i iskustva jer sam sedeo na toj makini ali sam previse nagnut i vidim da to nije moj stil. Ni u Streetfighteru nisam nesto uspravljen ali ipak bolje na njemu.
No, provozao sam i Suzuki GSR750 koji mi za razliku od Dicatija bas doosta manje vibrira ili sam ja umislio. Sve u svemu Suzuki GSR750 je ozbiljna konkurencija Ducatiju po svemu. Pozicija za Ducatijem je nekako uska kao na biciklu, dok za Suzukijem je nesto sirije izmedju nogu. Ista je situacija i kod Kawa Z1000 i Z800, nekako su puniji i masivniji od Dukca..
Z1000 i Z800 nisam na zalost provozao jer ipak nemam dozvolu, a ove sam vozio do 200m i nazad. Kad budem polozio probacu malo vise ove makine i kupiti nesto. :)
Slika

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Sta bi ste odabrali izmedju ova 2 Ducatija?

Post od Scuderia » 23 Maj 2015, 15:56

Novi zec 1000 izgleda brutalno.

Odgovori