Stigla zima...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11084
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Stigla zima!

Post od Bax » 13 Feb 2012, 10:54

Mozda su neispravne.
Ta tvoja ulica je u ravnici?
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od NexT » 13 Feb 2012, 11:30

Vozio sam 2 ulice Korsu sa letnjim Continental i parkirao je. Dakle moguca je voznja.

Ne, ne bih tako vozio ni lud. Molio sam Boga da neko ne pokusa da pretrci ulicu za autobusom, i da mi ne izleti neko sa parkinga. Kada sam dosao do mog parkinga, ljuljao sam auto na svakih 50 cm jer apsolutno nema gripa.

I nemojte mi reci da ima pare za novu Corsu, a nema za 4 gume...

Kada je ovakvo vreme zabranio bih voznju ljudima sa letnjim gumama, a otkinuo bih od kazni one koji ne ciste kola.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Stigla zima!

Post od nikaragva » 13 Feb 2012, 11:43

cozmo je napisao:Evo definicije: covek je prezadovoljan po snegu i ledu sa njima na Punticu. Prosle zime je vozio Continentalkama kad je pao onaj veci sneg i u**o se, i odma uzo Wintere, stavio i kaze preporodio se. OK, kaze po suvom, kad je iznad 15 stepeni Continentalke lepse pasu Puntu, ali i namenjene su za to. Za vrlo hladno vreme, dakle ispod 10 stepeni i nize, ili za uslove kao sto su sad - kaze razlika nebo i zemlja. On kao i ja bez problema izlazi sa zavejanog parking mesta, prolazi onaj pakao od nase ulice sa pola metra nanosa... problema kao ti, sa njima, po suvom nije imao. Nije ni primetio da nesto duze koci ili da auto pliva ili nesto. Jeste meksi malo sa njima i malo mozda za nijansu naginje vise u ostrijim krivinama ali drugo nesto nije primetio.

Vozio sam i ja nekad sa letnjim po snegu (recimo novim Dunlopovkama) i znam kako se moj auto ponasa... nema teorije da grabi kao sa Winterkama ili bilo kojim drugim zimskim gumama.

Ali znam slucajeve da su lose bile fabricke Wintere, desava se.
Meni su letnje gume bolje od svih zimskih koje sam imao, na temperaturama dok ne pocne da mrzne. Tek kad se spusti, ispod 5, 1-2-3 stepena, i nula, kada preti opasnost od mrzenjenja i stegne guma malko vise. Na 7-8-9-10 stepeni zimska nema sta da trazi pored letnje. Barem na mom autu je tako.
A smesno je porediti letnju gumu po ovakvom vremenu sa bilo kakvom zimskom pa i sa tigrom, kao sto je i smesno govoriti o tigru kao ultimativnoj zimskoj gumi. Npr. ja nisam video nijednog hiluxa sa winterom.
Takodje pre dve godine, ja nisam mogao da isteram auto sa parkinga sa letnjim gumama, nisam mogao da izadjem autom iz onog kanalica za vodu, koji je bio zaledjen, utaban sneg i led. Kao da sam na onim koturovima na tehnickom. Sa zimskom nemam takvih problema, uglavnom, uz malo paznje, prolazi.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Stigla zima!

Post od cozmo » 13 Feb 2012, 12:22

Winter1 je super za nase male autice, nije dobra za vozila vece mase i sa jacim motorima... dakle za Puntica, Fabiu, Corsice i sl je sasvim kako treba, na jaca i teza vozila je ne bih stavljao, nema dobar ucinak.

Kod mene je ravno... ali komsija sa Continentalkama (Punto star 2 god, znaci prosle god je bio skoro nov) moze da vozi po snegu, ali je vrlo zeznuto i nije sigurno uopste i kaze da se posteno znojio zbog kocenja i klizanja.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od nuk » 13 Feb 2012, 12:32

pokusaj drugi- neuspesan.
lanci nisu pomogli, zaglavio se i komsija i pozvao brata sa x5 da ga izvlaci, nakacili rudu a bmw ni makac i to po ravnom, jednostavno nece, ja se taman ponadao, da vadi i mene.
ostaje mi lopatanje popodne i to zestoko, moram bar 20ak metara da ocistim da mogu zalet da uhvatim

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Stigla zima!

Post od dragan » 13 Feb 2012, 12:35

jbg...

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11084
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Stigla zima!

Post od Bax » 13 Feb 2012, 12:38

Treba ti 4x4, probaj u rikverc?
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Stigla zima!

Post od nikaragva » 13 Feb 2012, 12:41

Nadji nekog sa ladom nivom. I vitlom, ako zatreba :D

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od nuk » 13 Feb 2012, 13:00

jedino vitlo i izvlacenje sa vrha :smesko:

ne mogu da uhvatim stazu, da upadnem u kolotrage, juce smo morali da ga sklonimo u stranu a tu je bas dubog sneg.


Slika

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Stigla zima!

Post od jaksa » 13 Feb 2012, 13:06

Jel to na Čukaričkoj padini?

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od nuk » 13 Feb 2012, 13:07

jeste

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od Rakhil » 13 Feb 2012, 13:26

Ona zgrada ka Obrenovackom?
Ja ziveo u braon zgradama preko puta do pre par godina, matorci su mi tamo jos uvek

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Stigla zima!

Post od jaksa » 13 Feb 2012, 13:39

I moji :)

Nego, greota da se sankalište preore, uopšte nije loše za decu. Bili smo tu prekjuče.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od steva_anya » 13 Feb 2012, 13:59

nuk je napisao:pokusaj drugi- neuspesan.
lanci nisu pomogli, zaglavio se i komsija i pozvao brata sa x5 da ga izvlaci, nakacili rudu a bmw ni makac i to po ravnom, jednostavno nece, ja se taman ponadao, da vadi i mene.
ostaje mi lopatanje popodne i to zestoko, moram bar 20ak metara da ocistim da mogu zalet da uhvatim

Slican problem je imao komsija, doduse nije ovakva uzbrdica bila, pa evo kako smo resili.
Motikama [sofisticirana alatka za razbijanje utabanog snega] smo ocistili malo vise od sirine gume, i tako 15ak metara u duzini. Kao kolotrag smo napravili, ali do asfalta. Ocistili bi vise, ali smo zurili zbog blokirane ulice. Samo smo ga malo pogurali i otisao je ki metak.
Mislim da bi ovo i tebi pomoglo, da se ne druzis previse sa lopatom, a klincima da ostane za sankanje.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Stigla zima!

Post od Texonja » 13 Feb 2012, 14:48

Zaglavio se Telekomov kamioncic u ulici... i evo ga ult nakon 5 min dosao da pocisti! Eto, sad znate recept ako vam treba ciscenje ulice. (inace nam pre toga vise od 72h nisu cistili)
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Odgovori