Vožnja na gas - vaša iskustva

Iskustva u vezi autogasa, preporuke za ugradnju
Odgovori
NeLePFC
Pridružio se: 01 Mar 2020, 15:47

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od NeLePFC » 17 Apr 2020, 10:41

Cao drugari. Treba mi savet u vezi vozila na plin. Do sad nikad nisam imao iskustva sa tim,ali sam nasao dobru ponudu za auto koji ima fabricki ugradjen. U pitanju je Kia Ceed 1.4... E sad posto nista ne znam o tome,koliko je pametno uzimati takav auto? Naravno uvek postoji mogucnost da je takvo vozilo korisceno za taksiranje,mada nije nuzno pravilo. Koliko sam ispratio vrlo lepo je ocuvan,sve uredno servisirano i za dobru cenu mogu da ga uzmem pa me zanima koje su prednosti i mane takvog vozila? Atestiran je do 2023 godine,a gde se to posle produzava,kakve su procedure. Koliko sam skapirao kad je fabricki ugradjen,onda sam ukljucuje plin kad nagura optimalne uslove,pa sam totalno zbunjen u vezi sa tim?

Korisnikov avatar
Skipper
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Yaris '06 1.3 vvti ; Almera N16

Post od Skipper » 17 Apr 2020, 11:08

Aj jedno of pitanje. Zašto je neophodan atest za vozila sa fabričkim plinom? Pogotovu ako je taj auto takav izašao iz fabrike.
Druga stvar je ugradnja u garanciji pod određenim uslovima i onda mi je jasno za atest.

Sent from my S10e using Tapatalk Pro

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Kontakt:

Post od dragvorl » 17 Apr 2020, 13:54

Da se uzme para, treba odrzavati sve te vikendice, vile, bazene i skolovanje i lecenje u Svici.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Eskimko
Pridružio se: 14 Jan 2018, 22:15
Garaža: Fiat Punto 1.2 8v 2004 TNG

Post od Eskimko » 19 Maj 2020, 10:48

Na BRC genius mb 1200 isparivacu pukla membrana posle celih 25 000 km i godinu i po dana rada.
Zamenjen isparivac u garanciji.

Ebo me BRC gde ga ugradi

Korisnikov avatar
Saša
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C

Post od Saša » 19 Maj 2020, 11:53

Tome i služi garancija. Ne verujem da je to čest slučaj nego ti se eto tako zalomilo. Na mom Landirenzu LI02 skoro 9 godina i 160.000 km i trajala bi ko zna koliko još da nisam servisirao isprarivač i zamenio je (misleći da mi on onomad pravi probleme). :)

TT

Korisnikov avatar
Eskimko
Pridružio se: 14 Jan 2018, 22:15
Garaža: Fiat Punto 1.2 8v 2004 TNG

Post od Eskimko » 19 Maj 2020, 12:35

Nadam se da je ovaj primerak bio feleran i da ce ovaj da potraje dosta duze. Jer je 25 000 km stvarno malo
U servisnoj knjizici je predvidjena zamena membrana tek na 80 000.
Znam bas da je tvoj trajao bas dugo pa me zacudilo sto je ovaj moj vec prosvirao svoje
Imao sam simptome da mi auto jako dugo vergla dok je vruc motor i pali iz treceg pokusava ili pali iz prvog pokusaja ali mora da se vergla dugo.
Testirao sam stanje isparivaca tako sto sam nakon voznje na plin ugasio auto i odmah nakon toga vakum crevo koje iz isparivaca ulazi u usisnu granu izvadio na mestu gde ulazi u usisnu granu i vrh creva sam potopio u casu sa vodom. Nakon par sekundi voda je pocela da izbacuje mehure vazduha kao da kljuca i to nije prestajalo dugo vremena.

Kako su ti se pokazale one memtex membrane? Da li ti auto vergla duze kad je vruc motor itd Posto planiram sam da menjam membrane ako opet budem imao problema jer mi garancija istice.
Originalne membrane su oko 25 evra na ebay a memtex su oko 900 din za moj tip isparivaca

Korisnikov avatar
Saša
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C

Post od Saša » 19 Maj 2020, 15:21

Radi sve najnormalnije, čak pali opet na pola ključa. :)

TT

Odgovori